MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Farkındalık Videoları

+15
Pinokyo
nunu
MİsmailJ
bluemj
themanattheback
hsbmj
NotAlone
leydis
B'uu
Sirduwolf
bo-bo
Berfin
MJ-4EVER
tubM
nesronic
19 posters

5 sayfadaki 6 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Farkındalık Videoları - Sayfa 5 Empty Geri: Farkındalık Videoları

Mesaj tarafından Misafir Paz Haz. 05, 2011 11:25 am

aslında dünya büyük bir çılgınlığın içine sürükleniyor bu aralar,yani bana öyle gözüküyor,insanlık bunu önemsemeyecek kadar meşgul,kendi felaketlerini önemsemeyecek kadar.insanlar Japonya olayına ne kadar ilgisiz kaldı mesela.sanki hergün yaşanan sıradan bir olay mı bu?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Haz. 05, 2011 12:30 pm

işte 4 haziran tarihli bir haber,bunlar sadece bir planın başlangıç safhaları:Fransa da tv ve radyoda şu 2 kelimeyi kullanmak yasaklanmış:Facebook ve Twitter..birden 1992 de aldıkları bir kararname akıllarına gelmiş de onun için Rolling Eyes
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MİsmailJ Paz Haz. 05, 2011 4:27 pm

Ben normal karşılıyorum.Neden tv ve radyoda Facebook ve Twitter densin ki?Alakasız bir durum bence.Eğer bir haber falan olacaksa bir sosyal paylaşım ağı denirki bence gayet normal reklam yapılmaması iyi bi şey. Question Question Question
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir Paz Haz. 05, 2011 4:29 pm

evet ama 1992 den beri neden şimdi.çünkü geçen hafta sarkozy int in kısıtlanması gerektiğini söylemişti.bunun üzerinden bir hafta geçmeden 18 yıl önceki bir kararnameyi hatırlamaları ilginç olmuş.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis Ptsi Haz. 06, 2011 9:31 am

Bu da kararın küresel olmasının bir göstergesi, diğer ülkelerde başka kılıflar uydurarak yasaklayacaklar herhalde, çok enteresan bir durum bu Mad
leydis
leydis

Mesaj tarafından nunu Ptsi Haz. 20, 2011 10:19 pm

bu olaylar bana saddam ın hikayesini hatırlatıyor saddamı amerika yetiştirdi kullandı sonrasında saddam başkaldırıp kendi egemenliğini kurunca ipin ucu kaçtı ve idam ettiler sanırım internetin de ipinin ucu kaçtı bazıları için
nunu
nunu

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 07, 2011 2:35 pm

şimdi TII dansçısı Timor bir video paylaştı ve ''bundan daha güzel bir şey olabilir mi?'' dedi.bize göre bu bir FARKINDALIK VİDEOSU Very Happy Doğanın nefes alan bir canlı gibi sunulduğu görüntüler var.izlemesi güzel.Doğa dan She olarak bahsediyor.uğruna ölünecek bir şey diyor gezegenin güzelliklerinden bahsederken...ve vurucu bir şekilde bitiriyor.çünkü doğa için çalışan bazı ünlü aktivistlerin öldürüldüğünden bahsediyor.içlerinde yağmur ormanları için Shell firmasıyla şiddet içermeyen bir mücadeleye girişmiş olanlar var.hoaxla direk alakalı mı değildir herhalde.ama insana Michael ın TII de verdiği mesajı çağrıştırıyor.bazı flaş sahneler de şaşırtacak kadar Earth Song videosuna vee gelecek olan anma konseri nin tanıtım videosuna benziyor.hatta ordaki samanyolu görüntüsünün aynısı var sanırım;
ve bu da bizim bildiğimiz TII mesajı;
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Ağus. 07, 2011 2:49 pm

Bu videonun başındaki sesler Smooth Criminal'ın başında ki seslere çok benziyor.Kalıbımı basarım

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 07, 2011 2:51 pm

vaaay evet yaaa Shocked
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından sonajackson5809 Paz Ağus. 07, 2011 3:18 pm

Shocked Evet yaaaaaaa.....
sonajackson5809
sonajackson5809

http://www.fanpop.com/spots/michael-jackson

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 07, 2011 8:44 pm

mesela bu videodaki 2.14 deki samanyolu görüntüsüyle tribute promo videosundaki görüntü (0.22) aynı çekim,aynı sahne..sonra 2.11 deki hava olayı mı nedir o,tribute videosunda 0-18 de.bilemiyorum belki de belgesel seyreden herkesin bildiği çok önemli görüntülerdir de o yüzden benzerlik -aynılık önemli değildir,çok fazla tesadüf yaşıyoruz artık
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ara. 30, 2011 4:54 pm

aslında bu eğlenceli bir video.occupy wall street için yapılmış.içinde kullanılan sloganlar falan hoş.sonra içine kurabiye canavarını,jay-z yi,kanye west i falan da almış.bu ikisi neden bu tür videolarda oluyor tam anlayamadım.hareketi desteklediklerini gösterdiler ama hareket onları desteklemiyor.çünkü bu hareketin ana sloganı BİZ%99 UZ.BİZİ GÖRMEZDEN GELEMEZSİNİZ.bu durumda jay-z % 1 in içinde.yani aslında karşı tarafta Very Happy neyse,sloganlar hoş ,bazıları,;
-biz değilsek ,kim?bir işaret bekliyorsan,This is it!
-politikacılara en düşük ücreti verin,dünyanın nasıl da hızla değişeceğine bakın
-insanlık kaybedemeyecek kadar büyük
-gerçek gerçektir,kimse ona inanmasa bile,yalan da yalandır,herkes inanmış olsa bile.
-sevgili %1,artık 99 probleminiz var.
-ben onların savaşı için ödenecek bir bedel değilim.
-ben bir insanım,bir mal değilim. vs vs.
(1.30 daki kadının da sloganı dikkat çekici gerçekten Very Happy )
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis C.tesi Ara. 31, 2011 12:54 pm

Çok güzelmiş teşekkür ederim Şengün ellerine sağlık,bir iki gündür giremiyordum,sizi de Maykıl'ı da çok özledim Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Tem. 04, 2012 3:13 pm

Nesrin Yavaş-Tegün ve arkadaiları tarafından çevrilmiş bi video.görmüşsünüzdür ama şuna dikkat çekmek istiyorum..flora-floride dikkat.çocukların floridli diş macunu kullanmasına izin vermeyin.bana güvenmiyorsanız siz de bakının.insan nesli 40 yıldır florlu suyla zehirleniyor zaten bi de diş macunuydu,flor tabletiydi ..gerek yok..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından tubM Çarş. Tem. 04, 2012 4:31 pm

Florlu diş macunu kullanın demezler mi genelde? Neyse bence suya sabuna dokunmayalım Smile Zaten hormonu, ilacı, florü derken yediğimiz içtiğimizle zehirleniyoruz. Hiç bişey yemeden daha sağlıklı kalırız muhakkak Smile
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Tem. 04, 2012 4:59 pm

tubM demiş ki:Florlu diş macunu kullanın demezler mi genelde?
derler Very Happy sorun da zaten bunu demeleri.bunu dedikleri için bundan şüphelenmekte paranoyaklaşmış mı oluyoruz bilmiyorum.şu video tamamen flourid le ilgili.
ilk 3 dk.sokaktaki adam görüşleri..ondan sonra flourid in aslında uzun süre kullanıldığında arsenikten bile daha zehirli bir madde olduğu anlatılmış.uzman görüşleri falan var.sonra sormuş,peki neden 1940 lı yıllardan beri bir çok ülke içme suyuna flourid karıştırıyor?sonra bunun 2. dünya savaşı sonrası daha çok almanlar tarafından geliştirilen -biyokimyasal yollarla kitle kontrolu ve zihin kontrolu - yöntemlerinden biri olduğunu anlatmış.bunun ayrıntılarına bakmak lazım aslında.bizim ülkemizde karıştırılmadığını söylüyorlar(en azından ankara içme suyunda olmadığı söyleniyor,diğer şehirleri bilmiyorum) ama devlet diş çıkaran bebeklere flour tableti veriyor ve bebeklerin bunları aylarca alması gerektiğini söylüyorlar.bu bir devlet politikası(sağlık ocakları) burda mutlu bir zincir var.mutlu politikacılar-mutlu ilaç firmaları..onların söylediklerine inanan doktorlar-doktorlara inanan anneler,annelere tapan bebekler..flourid in hedef organı beyin,bozduğu şey beyin fonksiyonları,düzenli olarak sakinleştirici almak gibi bir şey..bilmiyorum bu anlatılanlara inanır mısınız? ama artık flourid içermeyen çocuk dişmacunları var.bence en iyisi onlar.flour tabletlerini de çocuklarıma hiç bi zaman kullanmadım.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından umut356109 Çarş. Tem. 04, 2012 7:29 pm

diş macunları ,kolalar ,su , gdo lu bebek mamaları, zehirli dondurulmuş gıdalar,boya katılan ballar ......Bilmem ki nasıl bi dünya, nasıl bi distopya

That’s somethin’ that the pastor don’t preach
That’s somethin’ that a teacher can’t teach diyesim geldi sadece

umut356109
umut356109

Mesaj tarafından tubM Çarş. Tem. 04, 2012 8:06 pm

Mdenz demiş ki:
tubM demiş ki:Florlu diş macunu kullanın demezler mi genelde?
derler Very Happy sorun da zaten bunu demeleri.bunu dedikleri için bundan şüphelenmekte paranoyaklaşmış mı oluyoruz bilmiyorum.şu video tamamen flourid le ilgili.
ilk 3 dk.sokaktaki adam görüşleri..ondan sonra flourid in aslında uzun süre kullanıldığında arsenikten bile daha zehirli bir madde olduğu anlatılmış.uzman görüşleri falan var.sonra sormuş,peki neden 1940 lı yıllardan beri bir çok ülke içme suyuna flourid karıştırıyor?sonra bunun 2. dünya savaşı sonrası daha çok almanlar tarafından geliştirilen -biyokimyasal yollarla kitle kontrolu ve zihin kontrolu - yöntemlerinden biri olduğunu anlatmış.bunun ayrıntılarına bakmak lazım aslında.bizim ülkemizde karıştırılmadığını söylüyorlar(en azından ankara içme suyunda olmadığı söyleniyor,diğer şehirleri bilmiyorum) ama devlet diş çıkaran bebeklere flour tableti veriyor ve bebeklerin bunları aylarca alması gerektiğini söylüyorlar.bu bir devlet politikası(sağlık ocakları) burda mutlu bir zincir var.mutlu politikacılar-mutlu ilaç firmaları..onların söylediklerine inanan doktorlar-doktorlara inanan anneler,annelere tapan bebekler..flourid in hedef organı beyin,bozduğu şey beyin fonksiyonları,düzenli olarak sakinleştirici almak gibi bir şey..bilmiyorum bu anlatılanlara inanır mısınız? ama artık flourid içermeyen çocuk dişmacunları var.bence en iyisi onlar.flour tabletlerini de çocuklarıma hiç bi zaman kullanmadım.

Rahatlıkla inanırım bunlara. Bir ara kolesterol ilaçlarının yan etkileriyle ilgili doktorlar birbirine girmişti mesela. Canan Karatay ilaçların yan etkilerini ve ticari amaçlı satıldıklarını anlatınca doktorlar basın toplantısı falan yapmışlardı. Haberini de buldum ve şu cümleler bence ürpertici: "40 yıldır ilaç tüketimine dayalı bir anlayış ve sistem geliştiriliyor. İlaç sanayi, hastalığı değil, belirtilerini yok edecek ilaçlara yöneldi. Mesela başınız ağrıyorsa onun gerçek nedenini bilmeyi değil, ağrısını dindiren ilaçlar vermeyi öneriyor tıp. Sebebi bilinip tedavi edilecekken migrenin 50 bin çeşidi üretilir, bunların yüzlerce ilacı çıkar. Hastalar bu ilaçları kullanır, ağrıları yıllarca devam eder. Sanayinin de aradığı budur. Kolesterol ilacı da kullanmak tam bir abonelik sistemidir, 40 yıl kullanırsınız."

Bu örnekler çoğaltılabilir, söylenenler yanlış veya doğru olabilir, ama olan şey hep aynıdır. İnsanların kafası karışır, daha fazla koşturmak istemezler, doğal beslenme denen şey zaten imkansızdır ve herkes kolay olana yönelir: ilaçlar.
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından ecz_mj Çarş. Tem. 04, 2012 11:33 pm

Kusura bakmayın ama buna katılamıyorum.Bir eczacı olduğum için değil,yani amacım ilaç şöyle iyi böyle iyi demek değil.Ama yakalandığımız bir hastalığın mesela migrenin sebebini anlamak imkansızdır,migrenin sebeplerinden bir tanesinin beyin damarlarındaki genişleme olduğu söylenir fakat dediğim gibi bu sebeplerden sadece bir tanesidir.Üstelik migrenin sebepleri anlaşılamadığı gibi yine de baş ağrısı olanlara bunun tümör benzeri bir oluşumdan kaynaklanmadığını belirlemek için MR çekilir ki bugün hala bu tür teknolojilerin insan sağlığına ne gibi olumsuz etkiler yaptığını bilmiyoruz.Ondan sebep çok da özellikle baş bölgesinden tomografi,MR,röntgen cihazlarının ışımalarına maruz kalmamak çok önemlidir. Yani eğer migrenliysen yapabileceğin tek şey öncelikle spesifik olarak migrene etkimeyen fakat ağrını dindirebilecek bir kimyasala başvurmaktır örneğin parasetamol.Çünkü migren ilaçlarının çoğu ergo türevi denilen yan etki profili normal bir ağrı kesiciye göre yüksek olan bileşiklerdir.Bunu özellikle migren örnek verildiği için açıkladım. Aynı olay hipertansiyon,kolesterol için de geçerlidir.Bu hastalıklara sebep beslenme alışkanlıklarıysa zaten tedavi ona göre belirlenip en az ilaç kullanacak şekilde hastaya yardımcı olunur. Bu tür hastalıkların kesin tedavisi olmadığı için 40 yıl kullanılır yani,yoksa hastaya eziyet olsun diye ya da insanlığın sonu gelsin diye değil.
Canan Karatay denen kadın tüm diyetisyenlerin savunduğunun aksine "karatay diyeti" diye deli saçması birşey ortaya atmış bununla kalmayıp kolesterol diye bir hastalığın olmadığını ileri sürmüş. Bunca yıldır neyi tedavi ediyoruz bir o zaman sorması ayıp,bu insanlar damar tıkanıklıklarından nasıl kalp krizi geçiriyorlar,damarlarda biriken yağ değil mi...Hadi diyelim beslenmeden oluyor bunlar,ya genetik yatkınlık??? Yani saçmalıyor bu kadın lafın kısası.
Değinmişken şu doğal sebze,ot,doğal yöntemlerle alternatif tedavi meselesine de değineyim.Bir otu hastalığına çare olsun diye kullanırsın,ama bunu ciddi bir hastalık için ve ilaç yerine yaparsan zarar görürsün,çünkü bir ilaç da o ottaki etken maddenin yoğunlaştırılmış hali vardır,belki yüzlerce kilo bitkideki etken madde o ilaçtaki seviyede değildir.Üstelik bitkide etkisini görmek istemediğimiz başka maddeler de bulunur,bu maddelerin yan etkileri olabilir,hatta hastalığımızı ilerletebilir.
İlaç aslında kolay olan değildir,eğer ilaçların bu kadar kötü etkileri olsaydı ve bazı kötü güçler Evil or Very Mad bunu insanlığa karşı kullanıyor olsalardı (bazı olaylar ve kesimleri bundan muaf tutuyorum bkz domuz gribi) bugün afrikadaki ilaca hepimizden çok ihtiyaç duyan insanlar bu maddelere çok kolay ulaşırlardı,aramızda ilaç toplayıp,ülkeler genelinde kampanya yapıp onlara ilaç göndermeye çalışmazdık.Bilmem anlatabildim mi ? Smile
Flor olayına inanıyorum,çünkü işin içine reklam giriyorsa zaten vardır bir yamukluk.Ya da bedava dağıtılıyorsa bunun altında birşey aramamak hatadır.Bugün hala kuş ve domuz griplerinde kullanılan tamiflu adlı antivirüs ilaç hala hastane eczanelerinde mevcut ve yatan hastaya son kullanma tarihi geçmiş olan bu ilaçlar veriliyor,neden sadece tamiflu,neden bu acayip tür gripler,işte asıl kolesterolle değil böyle tuhaflıklarla ilgilenmeli.Canan Karatay adlı kadının tek derdi para para para...
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından umut356109 Perş. Tem. 05, 2012 10:17 am

Konuya uzman bi bakış açısı gelmiş Very Happy

İlaçların insanlığa karşı kullanımı labaratuar ortamında oluşturulup sonra kitlesel boyutlara ulaşan domuz gribi vs gibi patlatma hastalıklarda olabilir.Üret-Yay-Sat.

Alternatif tıp hakkındaki düşüncelerin çok mantıklı geldi bana.Az önce tv deydi Karatay hanım.Bitki yeyin diye kuduruyodu Smile
umut356109
umut356109

Mesaj tarafından ecz_mj Perş. Tem. 05, 2012 11:33 am

İşte bunsan bahsediyorum Umutcum Very Happy Bir de hijyen unsuru var ki hafife alınmamalı. Aktarlarda paketsiz halde satılan kurumuş otlar üstlerinde her türlü tozu barındırıyor hatta sağlıklı ortamlarda saklanmazlarsa kanserojenik etkileri olan aflatoksinleri yoğun şekilde içerebiliyor.Bu kadın babasının hayrına çıkıp da otlardan yararlanın demiyor,amaç kimi zaman hekimlerin diyetisyenlerin ve eczacının sektörüne her geçen gün daha fazla bulaştırılmaya çalışılması,kimi zaman bireysel menfaat sağlama yarışı. Bitkiyi de en iyi eczacı bilir,hekimlere bu konuda zaten bizim gibi senelerce eğitim verilmiyor.
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından tubM Perş. Tem. 05, 2012 1:41 pm

Uzman görüşlerine bayıldım Smile Ayrıca yanlış anlaşılmadım umarım, Karatay hanım kimdir nedir bilmem, haberi eklememin amacı mesela bir kolesterol konusunda bile doktorların farklı şeyler söylemeleri, farklı şeyler tavsiye etmeleri ve insanların kafalarının karışması. Şu doğru söylüyor, diğeri paranın peşinde derken gerçekten hasta olan ne yapacağını şaşırıyor, ülkesinin doktoruna güvenemiyor mesela..
Ama benim ilaçlara karşı kişisel bir nefretim var o ayrı Smile Buna rağmen ağrı kesicilerim olmadan yaşayamam. Hepsi bebeklerim gibi Razz
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından liberian girl Perş. Tem. 05, 2012 2:11 pm

ecz_mj demiş ki: Bitkiyi de en iyi eczacı bilir,hekimlere bu konuda zaten bizim gibi senelerce eğitim verilmiyor.

öhöm öhöm biyolog kardeşleride yabana atmayalım:D dediklerinin hepsine katılıyorum bir biyolog olarak:) böyle ortalığa dökülenler için hocamızın çok güzel bir sözü var:' Kim bir bitkinin tam olarak herşeyini bilebilir üzerinde çalışılmış tek bir bitkinin bile bütün özellikleri bilinmemektedir onlar neye dayanarak insanlara kesin tedavi amaçlı söyleyebiliyorlar'. Ki birbitkide bir sürü etken madde var bir çoğundada tanen, flavanoid ve rezin var bir çoğu aynı şeyede etki ediyo yani örneğin ilk ilaç aspirindir ve söğüt ağacının dalının kabuğundan yapılır çünkü burada bol miktarda salicin glikoziti vardır salicinde hidroliz olunca salisilik asit ve glikoz oluşur buda kanı sulandırır atıyorum damarda kan pıhtılaşması olan hastalara söğüt dalı kabuğu yiyin deselerdi kişi belkide kilolarca yemek zorunda kalacaktı ama bunu aspirine dönüştürmüşler günde bir aspirin yeterli olacak belkide veya harnup bitkisinin yaşı ishal kurusu kabız yapar sen git adama yaş harnup ye hemoroidden kurtulursun de adamda ishal olunca aa iyi geldi desin sonrada tedavi ettim bitkiyle de onu aktarlar bile yapıyo ben doktorum diye ortaya çıkmalarına gerek yok sırf para kazanmak amaçlı bunlar hepsi bi süre sonra bitkileri kapsül haline getirip kimyasal yok diye sitelerinde satıyorlar.

liberian girl

Mesaj tarafından ecz_mj Perş. Tem. 05, 2012 5:33 pm

Aman yanlış anlaşılma olmasın, tüm yaşam emaresi taşıyan şeylerden bahsetmiyorum. Bugün etken madde içeren tüm bitkileri en iyi bilen eczacıdır. Bu konuda iddialıyım çünkü biz sadece genel botanik değil,farmasötik botanik ve ayrıca iki sene boyunca farmakognozi teorik ve lab dersleri alıyoruz.Üstelik ben bu derslerin bazılarını çift dikiş aldım ayıptır söylemesi Very Happy
Bugün internet sitelerinde başka başka hastalıkların tedavisi için satılan ilaçlar (!) ne içeriyor biliyor musunuz? Sildenafin yani viagra'nın etken maddesini.Ya da bunun henüz ilaç olarak firmalarca geliştirilmemiş türevlerini.Neden böyle oluyor? Sebebi yeni bulunan bir ilacın piyasaya getirilmesinin milyonlarca doları bulması yüzünden. Yeni etken maddeyi geliştiriyor,kanunsuz hapların (yani sadece tarım bakanlığınca onaylanan hapların) içeriğine koyuyor sonra bas bas paraları leylaya...
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Cuma Tem. 06, 2012 3:38 pm

biraz da sektörden bahsedelim.Big farma deniliyor sanırım buna.ekonomik krizlerin olduğu yıllarda bile hiç zarar etmeyen amerikalı büyük ilaç firmalarından.yeni ilaçlar geliştirmek için ayrılan bütçelerinin kat kat fazlasını pazarlama için kullanan firmalardan.herhalde bi çok kronik hastalığın tedavisinde bir yıllardır bir arpa boyu yol katedilmemesinin sebeplerinden biri de bu olabilir..pazarlamaya daha çok para harcıyorlar çünkü böylesi daha kolay ve kazançlı.bu gün bazı ilaç firmalarının pazarlama bütçeleri coca-colanın kinden bile daha fazla.
bu gün hayat boyu ilaç kullanımı anlamına gelen hipertansiyonun yanlızca % 15 i nin sebebi bulunabiliyorken,% 85 ine esansiyel(sebebi bilinmeyen ) hipertansiyon deniliyor.silah ve savunma sanayinin başdöndürücü bir hızla ilerlemesine karşılık tıbbın bebek adımlarıyla ilerlemesi şaşırtıcı.şöhretli üniversiteler 60 yıldır tanınan kronik cilt hastalığı olan X hastalığına sahip kişilerin neredeyse tamamına ,nedense aslında başka bir hastalığın ilacı olan c.. d... adlı ilacı veriyorken ,hastaların gerçekte % kaçının bu ilaca gereksinimi olduğunu değerlendiriyor olması gerkir değil mi? aslında hastaların yanlızca küçük bir kısmı c..d.. e gerçekten ihtiyaç duyıuyor.3 yıl önce ilacı kendi isteğimle bıraktım ve hayatımda hiç bir değişiklik olmadığı gibi şu an daha da iyiyim..
kolesterol ilaçları ile ilgili de gerçekten büyük vurgunlar yapıldığından şüpheleniyorum.hastaların gerçekte % kaçı bu ilaçlara gereksinim duyuyor? kolesterol fobisi gerçekten var.sizde bu fobi olmayabilir,ya da bu ilacı kullanan birinin gerekli değerlendirmelerden geçtiğini düşünebilirsiniz,ama her zaman öyle olmuyor işte.gereğinden çok daha fazla tansiyon ölçer gibi kolesterol ölçen insanlar var.kolesterol değerlerinin üst sınırı son yıllarda bir kaç kez aşağı çekilirken de saygın araştırmalar ve bunların dönüştüğü saygın yayınlara dayanıldı elbette.ama milyar dolarlık paranın döndüğü kolesterol sektöründe bu araştırmalar ne derece güvenilirdi acaba.çünkü değerlerin aşağı çekilmesi demek milyonlarca yeni hasta demek.
bunları denetleyen kurumlar ne derece bağımsız acaba? bir ilaca onay verildiğini (bitkisel ilaçlardan bahsetmiyorum,mesela çocuklar için olan bir ateş dürücüden bahsediyorum) ve binlerce ailenin doktor tavsiyesiyle bu ilacı kullandığını daha sonra da aynı ilacın zararlı bulunarak piyasadan çekildiğini bizzat yaşadık.onay veren kurum basit bir hata mı yapmıştı yoksa başka baskılar ve kriterler mi sözkonusuydu?herhalde akabinde aynı firma daha da pahalı başka bir ateş dürücü de üretmiştir.
bunlar bi de doktorların bağımsızlığını kısıtlayan sistemleri severler.biz de de artık bu tür bir sistem var.hastanelerdeki durumu tahmin bile edemezsiniz.bunun hakkında ayrıntı vermek istemiyorum...
şimdi bi de sensörlü-çipli ilaç gündemi varmış.insanların bedenine çipler yerleştirmeyi bu şekilde erken teşhis ve tedavi yapmayı amaçlayan büyük bir buluş.bazı alanlarda uygulamışlar da,mesela amerika uzaktaki askerleri için 1.6 milyarrrrr dolarlık çip ısmarlamış.bize yok mu?ama bir çok hastalığı tedavi edemeyen sektör,bu çipleri insan saçından bile ince hale getirmeyi başarmış.yani bebeklere uygulanan aşıların içine bile koyabileceklermiş.çok şahane. Evil or Very Mad bunun gündeme gelmesi yakındır,ya da gelmiştir de gündem dışı gelmiştir.bu sayede her insan kusursuz bir şekilde takip ve kontrol edilebilecek.şöyle bir gelecek olacak mı acaba;çip taktırmayı reddedenler genel sağlık sigortası dışında kalacak..mesela..
bu arada flor konusunda ısrarlıyım.kaynaklarda toksik bir madde olarak geçiyor.hiç flor tableti kullanmayan uganda insanı ile 60 yıldır florlu su kullanan amerikan insanı karşılaştırıldığında diş sağlığı açısından bir fark görülmemiş.asıl farkı beslenme tarzının yarattığı vurgulanmış(yukardaki flor videosunda)ayrıca michael moore un bir belgeselinde gösterdiği bir olayı hatırlatmak istiyorum.amerika da bir yerel yönetim işe polis alacaktır.adaylara IQ testi uygulanır.ancak düşük IQ lu olanları işe almak için.insana yaklaşım bu.beynini ne kadar az kullanırsan o kadar örnek vatandaş oluyorsun.bakın kendi çevrenize çok zengin bazı işadamları ilkokul mezunuyken emrinde köle gibi çalışan gençler iki üniversite -3 yabancı dil donanımlı..sizden bazı şeyleri sorgulamadan yerine getirebilecek bir üstün maharete ve eğitime sahip olmanızı isterler.ama sizin sorgulamanızı engelleyen şey nedir(siz-siz derken alınmayın genel konuşuyorum.biz demememin sebebi donanım ve yabancı dile zaten sahip olmamam Very Happy .zengin bi işadamı da değilim zaten,neyse ki donanımsız köleyim Very Happy )engelleyen şey nedir.? piramidin üstündeki bir avuç insanın orda durmasını sağlamak için ezilip duran milyarlarca kişiyi engelleyen şey nedir?biraraya gelmemizi ,'' ne yapıyorlar bize ,biz onlardan kat kat fazlayız,buna neden izin veriyoruz'' dememizi engelleyen bişeyler var.tek suçlu beyni etkileyen zararlı kimyasallar değil tabii,mental,fiziksel ve ruhsal sağlığı etkileyen biçok şey var.ama şeylerden biri de zararlı biyokimyasallar olabilir.mesela nazi almanyası tarafından kitle kontrolü için öngörülmüş bazı kimyasallar(yukarıdaki video)
şimdi ,X hastalığı yüzünden başkaları bir kere dişçiye giderken ben 10 kere gitmek zorunda kaldığım için,dişçimle acaip yüz göz olmuş durumdayım.daha dün ziyaret ettim.ona bu flor konusunu sordum.internet bilgilerine güvenmemek gerektiğini bildiğim için.bu anlattığımı kriter kabul edermisiniz bilmem,çünkü kaynak olarak yanlızca kendimi gösterebiliyorum.adam aynen şöyle dedi;'' biz de zamanında çocuklara flor tableti verdik,floru yoğun dişmacunları önerdik.ama şimdi asla.son zamanlarda florun aslında beyine ve kemik yapısına zararlı olduğu fikri daha güvenilir.artık kimseye önermiyorum.piyasada bir çok florsuz dişmacunu var.uzun süreli, flor kullanımı beyine neler yapabileceğini bilmiyoruz.''
Anonymous
Misafir
Misafir

5 sayfadaki 6 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

- Similar topics