MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4

4 posters

Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4  Empty Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Ocak 25, 2011 8:20 am

Arkadaşlar bu seriyi severek seyrettim.Keşke İngilizcem yeterli olsaydı da tercüme edebilseydim.Kusura bakmayın.Ben sözlerden çok görüntülerden anlıyorum.Umarım hoşunuza gider.

1) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

3) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

4) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pinokyo

Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4  Empty Geri: Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4

Mesaj tarafından leydis Salı Ocak 25, 2011 10:11 am

Teşekkürler Pinokyocum tercüme olabilirse çok iyi olacak seyrederek bir şeyler anlamaya çalıştım ama,biraz yarım oldu herhalde Laughing
leydis
leydis

Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4  Empty Geri: Hidden Truths of Michael Jacksons THIS IS IT Part 1-2-3-4

Mesaj tarafından tubM Perş. Ocak 27, 2011 6:11 pm

Birinci videonun çevirisini yarıladım. En kısa zamanda bitirip eklemeye çalışırım.

Özlemişim Smile
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından Pinokyo Perş. Ocak 27, 2011 7:29 pm

tubM demiş ki:Birinci videonun çevirisini yarıladım. En kısa zamanda bitirip eklemeye çalışırım.

Özlemişim Smile

Bizde seni özledik.Ne heyecanla girerdim diğer siteye Tubm ve Simge ne çevirmiş bugün diye.Emeklerine çok teşekkürler.

Heart

Pinokyo

Mesaj tarafından tubM C.tesi Ocak 29, 2011 4:02 pm

Çok teşekkürler Pinokyo Smile Ben artık Hoax heyecanını kaybettim sayılır. Tatildeyken yeniden kazanmaya çalışıyorum Smile Video da etkili oldu bu arada. Özellikle Paris'in anlamsız gelen videosunu anlamlandırışı, maymun hikayesi harika Smile Şimdi meraklandırdım tabi, buyrun çeviri Very Happy

THIS IS IT - GİZLİ GERÇEKLER
BÖLÜM 1

00.00: Bu video Michael’ın yaşadığını ve TII’in ( basit prova görüntülerinden ibaret olmayan filmin) asıl görevinin ne olduğunu kanıtlayacak.

00.25: Jermaine: İşte bu ama bu gerçekte o değil! Çok daha fazlası var. Bu son perde değil.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

The Son of Man Tablosu: Bazı işaretler görünene kadar saklı kalır. Ötesinde ne var diye bakınırsın. Gerçek hayatta elma sahip olduğu küre şekliyle evrenin sembolü gibidir.

(Tabloyu daha iyi anlamamız açısından sözlükte bulduğum yorumu eklemem iyi olur: Magritte'in görünen ve gizlenen arasındaki bağa vurgu yaparak insanın "merak" duygusunu kamçıladığı 1964 tarihli bir tablodur. Kendisi eser hakkında "gördüğümüz her şey başka bir şeyi saklamaktadır, biz daima gördüğümüz şeyin arkasında saklı olanı görmeye çalışıyoruz ama bu imkansız bir şey. İnsanlar kendi sırlarını çok iyi saklamakta.." demiştir. Tablonun isminin (the son of a man ) yarattığı çağrışım bir yana, yüzü tamamen bir elma tarafından kaplanan bir figürün olduğu eserin en göz alıcı noktası olan elmanın ilk akla getirdiği nokta Havva’nın sunduğu elma yüzünden cennetten kovulan Adem'dir (Adem de bu elmanın ötesini düşünemeyecek kadar kördür o anda). Bir anlamda elma dogayi da sembolize edebilir çünkü insanoğlu doğadaki birçok şeyden dolayı gerçekliği görmekten acizdir ama hala doğanın arkasındaki sırları aramaktadır.

Hoax birçok tabakadan oluşmakta. Evet Michael’la yola çıkan birçok insan var, Michael bunları ayarladı ve hakkını alacak fakat hayatımızla ilgili kavramamız gereken derin bir mesaj var.

01.38: Michael “Dinliyor musun?” adlı şiirinde bize bir soru soruyor. “Söylediğimi duyuyor musunuz?” “Anlıyor musunuz?” diyor..

Ben kimim?
Sen kimsin?
Nereden geldik?
Nereye gidiyoruz?
Bütün bunlar da nedir?
Cevaplar sende var mı?

Ölümsüzlük benim oyunum,
Geldiğim mutluluktan,
Sürdürdüğüm mutlulukta,
Döneceğim mutluluğa.
Eğer bunu bilmiyorsan,
Bu bir utançtır!
Dinliyor musun?

Benim bu vücudum,
Enerjinin değişimidir,
Zamanın akışında.
Ömürler geçer, yıllar gelir ve gider...
Ben beliririm ve kaybolurum,
Saklambaç misali,
Göz açıp kapayıncaya dek...

Ben zerreyim,
Ben dalgayım,
Işık hızındaki bir girdapta...
Ben iniş ve çıkışım,
En önde olanlarından.
Ben Prensim,
Ben Valeyim,
Ben yapıyorum,
Eylem olanı.
Ben galaksiyim, uzay boşluğuyum,
Samanyolundaki,
Çılgınlık benim.

Ben düşünenim, düşünüşüm, düşünceyim.
Ben arayanım, arayışım, araştırmayım.
Ben çiy damlasıyım, günışığıyım, fırtınayım.
Ben olguyum, alanım , biçimim.
Ben çölüm, okyanusum, gökyüzüyüm.
Ben en eski benliğim,
Sizin ve kendimin içimdeki...

Kısıtlanmamış saf bilinç,
Doğru, varlık, ben olan mutluluk,
Sınırsız edalar içinde gelirim ve giderim,
Saklambaç oynayarak,
Göz açıp kapayıncaya dek...
Ama ölümsüzlük benim oyunumdur.

Ömürler geçer,
En içerde,
Ben kalırım.
Hep aynı şekilde,
Geldiğim mutluluktan,
Sürdürdüğüm mutlulukta...

Dansıma katıl.
Lütfen bana şimdi katıl.
Eğer kendini unutursan,
Hiçbir zaman öğrenemeyeceksin,
Bu oyunun nasıl oynandığını,
Sonsuzluğun okyanus yatağında...

İsteklerinin sancısını durdur.
Sonuna kadar oyna.
Düşünme, tereddüt etme.
Kendi içinde kavis çizerek,
Sadece yarat...Sadece yarat...

03.48:Memorialdaki Samanyolu teması Michael’ın cennete gittiğini tasvir etmek amaçlı değildi. O galaksinin merkezinde görünen Paris –bizim manevi yanımız..
Ne dersin?

04.16: Bu onun gömleğindeki şekil. Sonsuzluk Yumağı. Kapalı bir yol değil, başlangıcı ve sonu yok. Tamamen SONSUZLUĞUN sembolü.

04.27: Tavşanın ruhsal tasviri, farkındalığın derinliğini çözmeyi öğrenen birinin sembolüdür. Bir tavşan bilincine doğru zıplıyorsa, sana onu takip etmeni söylüyordur.

Tavşan Yuvasına İnme= Bilinçlilik Üzerine Düşünme
Alice Harikalar Diyarında, asıl benliğimizin uyanma sürecini başlatan, insan var oluşunun gizemlerine, tavşanın yuvasına doğru atılan ilk adımın bir örneğidir.

05.02: Michael:
Ama bu bir macera.
Mükemmel bir macera.
Endişelenecek bir şey yok. Onlar sadece yaşanmışlığı istiyorlar, gerçeklerden kaçmayı istiyorlar. Biz de onları daha önce hiç bulunmadıkları bir yere götürmek istiyoruz.
Sevgi çok önemli. Birbirimizi sevmek.. Hepimiz tekiz. İşte mesaj bu.

TEKLİK: Teklik, Farkındalık ve Bilinç videolarını bakın. Michael’ın ne demek istediğini anlayacaksınız.

05.20: Michael “Cennet Burada” yazısında direk bizimle konuşuyor. Size küçük bir parça göstereceğim:
Bu sadece göz yanılması,
Sezginin sihirli objektifinden yansıyan

05.42: Cam Kırılması İllüzyonu
Criss Angel usta bir ilüzyonist. Onun büyüsü gerçek değil.
Burada zihin illüzyonu hedeflenir. Bu yüzden adı olağan üstü (mind freak) olur.
“Gerçeklik yok. Bu sadece illüzyon dünyası”

06.02: Bu sadece ölüm illüzyonu değil. Daha geniş bir sahnenin illüzyonu.
“Tüm Dünya Bir Sahnedir.”

06.16: “ Harikaların Harikası! Bu büyük aydınlık tüm yaradılışın doğası ve onun yokluğundan dolayı insanlar hala mutsuz.”

Buradaki Budha’nın haykırışı, onun uyanışıdır.

06.23: Budha’nın Bilge Gözleri
3. Göz Sarmalı
Manevi uyanışın yayılma sürecini ve ilk enerjinin ortaya çıkışını temsil eder.

06.33: Buradaki ilişki ne?
Buradakilerin hepsi, kendi alanlarında dahi olan, Aydınlığın Üstadlarıydı. Yüksek farkındalığın bilincine sahiplerdi.

Albert Einstain: “Bir insan evren dediğimiz bütünün zaman ve mekânla sınırlı bir parçasıdır. Kendini, düşüncelerini ve duygularını diğerlerinden farklıymış gibi yaşantılar ve bu, bilincinin bir tür göz aldanmasıdır.”

06.52: Diğer örneğimiz St.John’ın Son Akşam Yemeği tablosu ve fazlası..
Michael’ın işareti (işaret ettiği) büyük bir buluş.

07.08: St. John’ın tarihi ilahilerindeki duyulduğunda kutsallıktan pay alınacağına inanılan özel tonlar (sesler) daha yeni bulundu. Kayboldukları söylenmişti ama aslında Ademoğlundan dikkatli bir şekilde, kasıtlı olarak gizlenmişlerdi.
6 Solfej (müzik ezgilerinin uygulanışı) frekansları bizden gizlendi ve şimdi keşfetmemiz için serbest bırakıldılar.

6 Solfej Frekansının içeriği:
- Suçluluk duygusu ve korkudan arınma
-Durumu kavrama ve değişimi kolaylaştırma
-Dönüşüm ve Mucizeler (DNA yapısı)
-Bağlılık, Dostluk
-Sezgiye uyanma
-İlahi düzene geri dönüş

Bunları bulun ve dinleyin. Sık sık..

07.29: Ahir Zamanın kesin bilgisini içeren kutsal kitaplarda insanlığa ulusların iyileştirilmesinde yardım etmek ve sıkıntılı zamanlara birlikte göğüs germemiz için gönderildiğimiz söylenir.. (Emin değilim)

…Will You Be There’den: ...Yargılanmalarımda ve sıkıntılarımda...

07.42: Michael Vision DVD’sinde bize bu kutsal tonlardan bir tanesini gösterdi. ( 07.46-08.00 arası bahsedilen müzik)
Hollywood şarkısının başına da kutsal Gregoryen ilahisini ekledi. (08.08- 08.20 Gregoryan ilahisi)

08.23: Gregoryen Papazları
Bana şunu hatırlatıyor:

08.34: 528 parçası bozulmuş DNA’mızı iyileştirir.
Janet’ın söylediği gibi: “Delirdiğimi düşünebilirsiniz ama ben çok ciddiyim.”

Janet’ın Pleasure Principal ( Haz İlkesi) adlı şarkısı cinsellikle alakalı değil. Klip, kostümleriyle ışıklandırmasıyla bizlere bir şeyler anlatıyor. Bu sözler düşündüğünden çok daha fazlasını anlatıyor.

08.55: Chriss Brown Ve Michael
Bence Criss farkına varmıştı. Michael’ı anarken durmadan ağlayışının nedenini artık anlıyor.
09.04: Chriss’in 12 Strands adlı yeni bir kısa filmi var (kısa film- bir Mj kelimesi)
09.10-09.41: Bahsedilen video

09.42:
TII başlangıcı- DNA sarmalını temsil ediyor.

09.53: Buradaki mesajı görebiliyor musunuz? (Blanket'in videosu)
Tekliğe Dönüşen Sarmal..

10.03: Dijital Aktivasyon Kodu 11.11’dir.
Ne garip, TII’de 1 saat 11 dakika sürüyor.,

10.09: TII dansçılarından Misha:
Hayat zor öyle değil mi? Bir şeylere inanmaya başlamam için beni biraz sarsacak ve hayatıma biraz anlam katacak bir şeylerin arayışı içindeyim. Ve işte bu an, tam da o an.

10.28: Paris: "Maymunlar lütfen yardım edin."
10.30: 100. Maymun hikayesi (Daha ayrıntılı bilgi : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kilit nokta: Yeni bir düşünce, yeni bir yol, toplumda sadece belirli sayıda insanlar tarafından biliniyorsa, bu yenilik sadece o kişilere ait bir şey oluyor.
Ama "bilenlerin" sayısı belli bir kritik noktaya ulaştığı an, sadece bir kişinin daha "yeni yol"a katılması, toplum bilincinin aşama geçirmesine yol açıyor. Yeni düşünce, birdenbire herkes tarafından düşünülmeye başlanıyor. Niceliğin niteliğe dönüşme noktası.. )

10.46: Bu çok rahat olmalı çünkü adamlar gittikçe artacak. Mevcut 11 dansçı 1100 dansçı olacak.
Yani, şunu yapıyoruz: 1 milyon insan. Bu sonsuza kadar gidebilir.

11.12: Bunun diğer bir versiyonu birliği ve sonsuzluğu sembolize eden çember dansıyla Anma Töreninde görüldü. (Jennifer beyaz giyiniyordu ve hamileydi) – Yeniden doğuş

Neverlanddeki heykel:

11.24: Güneş’e karşı filizlenen tohumlar..Ve ayçiçekleri Güneş’i takip eder.

11.32: Diğer bir çiçek işareti: Nilüfer
Nilüferler göletlerin derinlerinde, bataklıklarda yetişirler.(Diğer bitkilerin aksine kökleri suyun dibindedir.) Sade, temiz ve çok güzeldirler.Bu göz kamaştırıcı bir semboldür.Michael bunu, zorluklarla mücadeleye devam etmemiz ve dış dünyaya en iyi yanımızı göstermemiz için kullanıyordu. Koşullar ne kadar kötü olursa olsun. Gölün derinlerinden, kasvetli karanlıktan çıkan ama ışık ve güzellik getiren nilüfer çiçeği gibi..

Buradaki nilüfer çiçeğinin sembolü..

12.12: Bu,Michael’ın geri dönüşünü planladığı ve aslında geri dönüşünün haberini verdiği yerin dizaynıyla olağanüstü bir benzerlik gösteriyor.
Tesadüf ya da.. Büyülü ustalık..

12.32: “Açığa çıkmayacak hiçbir sır, bilinmeyecek hiçbir giz yoktur.” Luke 12:2

12.42: GERÇEK

Bu bir macera. Bir aksiyom değil.
Ortaya çıkana kadar sürecek bir hikaye. Çoktan anlatılmış bir masal değil.

Şiir Mjturkfan'dan alıntıdır.
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından nunu Paz Ocak 30, 2011 9:33 am

Mj nin şiirine takıldım da bunu ne zaman yazmış nerden çıktı bu şiir daha önce görmemişim
nunu
nunu

Mesaj tarafından Misafir Paz Ocak 30, 2011 9:47 am

Tuba cım dönmene çok sevindim,eline sağlık Very Happy
Nunu cum,bu şiir Michael ın yazdığı Dancing The Dream kitabından.ne yazık ki bu kitap Türkiye de yok şu an.yani benim araştırdığım kadarıyla,belki vardır da ben ulaşamamışımdır.neyse,yıllar önce bir gazete bu kitaptan bazı bölümleri Türkçe olarak yayınlamıştı.şiirler ve kısa hikayeler var.o kadar güzeldi ki,hala hatırladığım bazı şeyler var,keşke basılsa da okusak,tek kelimeyle harikaydı
burda bu kitabın tamamını okuyabileceğimiz bir adres var,ne yazık ki ingilizce,şiiri orda görebilirsin:are you listening.
sanırım 18 sayfada fillerle ilgili hikayesi var ya o beni çok etkilemişti.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nunu Paz Ocak 30, 2011 10:52 am

Teşekkür ederim canım aslında ben Dancing The Dream kitabından çevirileri MJTF de okuyordum ama şiir gözümden kaçmış fillerle ilgili hikayeyi ben de çok severim, Susamış Balık, Annem...hepsi harika söz konusu MJ ve eserleri olunca nutkum tutluyor. Bilmeyenler için link vereyim diğer hikayeleri de okuyalım, bilenler için bir kez daha.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
nunu
nunu

- Similar topics