MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

When in Rome (Aşk Çeşmesi)

3 posters

When in Rome (Aşk Çeşmesi) Empty When in Rome (Aşk Çeşmesi)

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Şub. 15, 2011 4:51 pm

Sanırım buraya filmler diye bir başlık açsak iyi olacak.Megamind'dan sonra ikinci hoax ile ilişkili filmimiz ve çözümlemesi karşınızda.(Kaçırdığım yerler,eksikler olabilir,ne kusurum varsa affola)Konu kısaca işkolik bir kızın,romadaki aşk çeşmesinden dilek paralarını alması,o paraların sahiplerinin ona aşık olması ve bu arada gerçek aşkı bulması üzerine kurulu.Asıl kızın ismi Beth,esas oğlan Nick.Sahne sahne anlatmaya çalışacağım.

1.Açılış sahnesi aşk çeşmesi görünüyor.Şarkı eşliğinde sonra New york.
2.İşkolik kız,eski sevgilisinden acı bir şekilde ayrılmış,oldukça sakar,ilk sahnede hemen topuğu kırılıyor.(Bu kızda kendimi buldum yemin ederim )Kız müze müdürü ve önemli bir sergiye hazırlanıyor.Patronu Anjelica Huston(Çok sevdiğim bir aktris)
3.Kızın kardeşi bir italyanla evleniyor.Beth bu nedenle Roma'ya gidiyor.Bindiği takside asılı bir kurt ya da köpek oyuncak var.Bir tespih ve ucunda çarmaha gerilmiş İsa var.Ve melek biblosu var.(Hold my hand'de duvara asılı olan melek biblosunun aynısı)
4.Kız bavulunu aldıktan sonra taksinin plakasını gösterdiler uzunca.Anlamı var mı bilmiyorum plaka okuyabildiğim kadarı ile Chian... 6712 (emin değilim her yol Roma Smile )
5.Esas oğlan yanılmıyorsam Fergie'nin kocası.Nick Beth’in kızkardeşinin evlendiği adamın arkadaşı.
6.Düğün sonunda şans getirsin diye Beth'den vazoyu kırması isteniyor ama Beth kıramıyor.Çok uğraşıyor,yine kıramıyor yaşlı bir teyzeye fırlatıyor,teyze yere düşüyor kalkıp kıza bağırıyor,bağırıken elinin şekli malum rockçı hareketi(anladınız siz)
7.Nick vazoyu fırtıp kırıyor(MJ'de sürekli birşeyler kırar kliplerde ilgisi varsa)Nick bir gazeteci.
8.Bu teyzeyi çok tuttum uğursuz diye kıza tükürdü.
9.Kız adamdan telefonunu istiyor.Adam pek vermeye gönüllü değil.Aralarında bir etkileşim oluyor.Adam yanlışlıkla garsonun tepsisine vuruyor ve bam bütün elektrikler kesiliyor.(Çok güldüm burada)
10.Nick ile Beth dansediyor.Adam biraz şansız biri, birazda alay konusu,futbol oynarken yıldırım çarpmış.Tam aralarında bir şey olurken Beth Nick’i başka birini öperken görüyor.O kadın kırmızı giymiş.
11.Kız üzüntüsünden sarhoş olup dilek havuzuna giriyor.Kız yıldız kayarken(Moonwalker gibi desem olur mu?) bir dilek tutuyor.Havuzdan 5 tane para alarak onları aşktan kurtarmayı diliyor.
12.Kız parayı alınca 4 adam teker teker büyüleniyor ve kıza aşık oluyorlar.Aşıklar sırayla I.Danny De Vito (Karısı ölmüş bir sosis üreticisi);II.Şapkalı bir ressam (Ayakkabı satıcısı aslında ressamlığına inanmıyor.) ;III.Sakallı,ince telli saçlı kesinlikle ve kesinlikle Chris Angel’a fiziksel olarak benzeyen bir sihirbaz(Elinden kartlar hiç düşmüyor.);IV.Uzun boylu kasları ile övünen bir manken.
13.N.Y geri dönüş.Nick çıkma teklifi etmek için kızı arıyor,kız reddediyor.
14.Nick ve arkadaşlarının poker oynadıkları bir sahne var.Nick’in arkasındaki tablo bariz Michael.Modern bir resim.Michael’ın yüzü sarı boyalı,dudakları kırmızı.Ağzından sözcükler çıkıyor.Ben tam seçemedim ama kesin emin olduğum T ve I harfleri ile 3 rakamı,3 rakamının içinden kanca gibi başka bir şekil geçiyor ama emin değilim.Tablonun sağ alt kısmında bir konuşma balonu var.Ama sadece W harfini seçebildim.Sol üstte Michael’ın mavi renkli gözü var.Kızgın gibi??
15.Kızın havuzdan aldığı paralardan esas olana ait olanı bir poker fişi ve üstünde joker resmi var.
16.Aşık adamlardan ressam olan kızı kovalıyor.Adam koşarken bir faytona çarpıyor.Fayton şöförünün şapkasında kırmız gül var.Ressam adam kızın ayaklarına kafayı takmış???
17.Kız bir kafede kahvaltı yapıyor.(Hoaxta ne çok kahvaltı teması var.)Beth’in oturduğu kanapede bir melek biblosu var.Kız adamdan ürküp kaçıyor.

18.Bu kez karşısına sihirbaz çıkıyor.Kıza bir kart çek diyor.Kız sanırım kupa çekiyor ama adam yanlış kartı söylüyor.Yanlış kart joker.Adam joker benim gibi bir şey dedi.Sonra kız kaçınca adam kalbini söküp kıza atıyor.(Iyyy)(Sihir tabiii)
19.Kızın çalışma masanının arkasındaki resimlerde 3 tane yanyana olan figürü MJ’e şu son resimlerine benzettim.Bir tanede arkası dönük bir resim var.Oda benziyor ama sallamışta olabilirim bu kısmı (Biliyorsunuz ben miyobum)
20.Nick kızın işyerine geliyor ve tekrar çıkma teklif ediyor.Danny De vito geliyor,kıza aşık ya finasman sağlıyor.Beth Danny’e müzeyi gezdirirken arkasındaki resimlerden birini yine Michael’a benzettim.Sırtında pelerin olan
21.Nick iş çıkışı aniden Beth’in karşısına çıkıyor.Elinde sarı bir küçük çiçek(Ben çiçeği hold my hand’in sonunda MJ’in yıldızının üstüne düşen çiçeğe benzettim)
22.Nick ve Beth yürürken tüm çılgın aşıklar ortaya çıkıyor.
23.Sihirbaz Beth’in evinin içinde mumya kılığında, kendini tavana asmış halde bekliyor.(Laberian Girl mumya sahnesi)”Bu Huduni’de işe yaramıştı bendede yarayacak” diyor.Olmuyor düşüyor.Kız geliyor ve çok kızıyor.Herşeyi videoya çeken bir asistanı var.Asistanla sihirbaz tartışıyor.Asistanın sözü ilginç “Tavşanı bulmak istiyorsan,şapkaya çalışman gerekiyor.”(Saçma olabilir ama bu asistan bana Pembe panter’i hatırlattı.)
24.Nick’in gazetesindeyiz.Masanın üstünde bir oyuncak tavşan var.Nick’in yakın arkadaşı fotoğrafçının tişörtünde MJ’e benzeyen şapkalı,gözlüklü bir adam var.Palmiye var.Bisiklet var.77 ya da 73 var.M harfi var.
25.Adamlar Beth’in peşinde koşuyorlar.Sihirbaz uçuyor.Smile
26.Kızın odası çiçeklerle dolmuş.Sürekli çiçek gönderiyorlar.Nick papatya getiriyor.Filmde inanılmaz bir çiçek teması var.Bayıldım çok çiçek seven biri olarak.
27.Nick ve Beth buluşmak için görme engelli restaurantına gidiyor.Tam seçemedim oturdukları masada bir şapka ve beyaz bir ışıltılı eldiven mi var???
28.Bütün çılgın aşıklar yemeği basıyor.
29.Nick ve Beth kaçıp sakinleşmek için müzeye gidiyorlar.
30.Tekrar Nick’in evindeyiz.Kitaplıkta duran figürlerden biri ayın üstüne oturmuş bir çocuk(bu figirü biliyorum ama hatırlamadım’Disney’miydi?)diğeride tam seçemedim siyah saçlı bir erkek bebek.
31.Nick ve kız ayrılıyorlar çünkü kız Nick’in büyü yüzünden kendine aşık olduğuna inanıyor.Nick’in kitaplığında bir kupa var.Üstündeki figür MJ’e benziyor belki!!
32.Aşık adamlar kızın evine geliyor.Kızın o gün gala gecesi var.Unutmadan serginin en önemli parçası Nick’in bir resmi acı çekmek ile ilgiliydi sanırım.Kız büyüden kurtulmak için adamlara paralarını geri vermek zorunda.Kız adamlara onlardan birine değil,aslında Nick’e aşık olduğunu anlatırken arkasındaki vazoda ayçiçeği resimleri var.
33.Elbette bir Breaking News’mız var.Şehirde büyük bir fırtına kopuyor ve elektrik kesiliyor.Tv’deki muhabirin arkasında bir ambulans var.
34.Adamlar kızı sergiye yetiştirmek için ressamın minik arabasına biniyorlar.Araba sarı.araba ile müzenin kapalı kapısının önüne geliyorlar.Sihirbaz sorun değil kapalı olan kapının açılması için sihir yapıyor ve “Bunu bana bırakın ve şimdi hepiniz inanın diyor”Ne tesadüf J
Ve arabanın plakası MJ-214N.
35.Nick ve arkadaşı bara gidiyor ve kiminle tanışlıyor. Shaquille O'Neal
36.Kız sergide başarılı oluyor adamlara paralarını geri veriyor.Bu sırada Nick Beth’e ulaşmaya çalışıyor.Nick’e bir araba çarpıyor.Araba arkadaşının arabası ve plakası 445-kbb(Sürekli plakaları gösterdiler o yüzden yazdım)
37.Nick’in poker fişi ile sihirbaz oynuyor.Fiş düşüyor,yuvarlanarak uzaklaşıyor,kız peşinden koşuyor.Bir yüzünde joker,diğer yüzü 10.
38.Fiş Nick’in ayağına çarpıyor.Birbirlerini sevdiklerini söylüyorlar.
39.Evleniyorlar Roma’da.Çılgın aşılarda düğüne davetli.
40.Kız evlenirken aslında Nick’in hala büyünün etkisinde olduğuna inaıyor ve kaçıyor.Sonra son paranın yani fişin Nick’in değil onları evlendiren pederin olduğu ortaya çıkıyor.Fişi havuza atıyorlar ve mutlu son.
41.En ilginç sahne herşeyi filme aldıklarını gösteriyorlar.Hani bir kameranın içini gösterirler ya.Filme çeken sihirbazın yardımcısı ve gülüşü bana inanılmaz birini hatırlattı.

BİTMEDİ ASIL SÜRPİZ ŞİMDİ.

Filmin sonundaki yazılar akarken bir isim dikkatimi çekti.Direktörün(Yönetmenin baş asistanı)
MICHAEL DECASPER

Aynı isim son yazılardada karşımıza çıkıyor

IN MEMORY OF
MICHAEL DECASPER

Şimdi soruyorum size kim bu hayalet??? Smile

Pinokyo

When in Rome (Aşk Çeşmesi) Empty Geri: When in Rome (Aşk Çeşmesi)

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Şub. 15, 2011 4:52 pm

Bilgisayarım kafayı yedi biraz umarım okunaklı olmuştur.

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Salı Şub. 15, 2011 5:14 pm

Pinokyo,inanılmazsın Very Happy gözümde canlandırmaya çalıştım sahneleri olmadı,iş çıktı şimdi seyretmem gerekecek Very Happy
bu arada kötü haber;Michael Joseph Decasper 2008 de pankreas kanserinden ölmüş:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
2010 filminde bahsedilen aynı kişi mi diye Imdb de kariyerine baktım,aynı kişi gibi geldi,onun anısına demek mi istemişler acaba?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Şub. 15, 2011 5:32 pm

Ne tesadüf.Ölü insanların yerine geçmeyi seven birinin tanıyorum.Ama aynı adam yönetmen yardımcılığıda yapmış.Bilmiyorum hoax bu,herşey olur. Very Happy

Pinokyo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Şub. 15, 2011 7:37 pm

4.Kız bavulunu aldıktan sonra taksinin plakasını gösterdiler uzunca.Anlamı var mı bilmiyorum plaka okuyabildiğim kadarı ile Chian... 6712

Burdaki sayılar BAM tarihi olmasın Very Happy .. 06.07.2012 See You in July Smile ..Hemde sanırım Temmuz 6 da başlayacaktı This is it Turu öyle değilmi ? Rolling Eyes
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 7:44 pm

Veya BAM Zonguldak'ta 2012'de olacak anlamında da olabilir, bir ara Kayseri de mi ne konser verecekti ya, Elvis'de Mardin'liydi zaten, olmaz olmaz demeyin Razz Medyaya sızdıralım bu bilgiyi hemen, malzeme misss Razz
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Şub. 15, 2011 7:46 pm

nesronic demiş ki:Veya BAM Zonguldak'ta 2012'de olacak anlamında da olabilir, bir ara Kayseri de mi ne konser verecekti ya, Elvis'de Mardin'liydi zaten, olmaz olmaz demeyin Razz Medyaya sızdıralım bu bilgiyi hemen, malzeme misss Razz

Nesrin abla bi teori çıkartayım dedim hemen çürütüverdin çok sağol Razz
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 7:47 pm

Yaaa, teori teoriden üsündür işte, Michael duysa bu teorimi düşer bayılır kesin o ayrı Razz
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Şub. 15, 2011 8:03 pm

Küstüm Razz
MJ-4EVER
MJ-4EVER