MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otopsi Raporu

+8
MİsmailJ
zaleyna
Pinokyo
MJ-4EVER
nunu
leydis
blue sea
nesronic
12 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Otopsi Raporu  Empty Otopsi Raporu

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mart 21, 2011 4:22 pm

biliyorum bu çok eski bir konu,daha önce başka başlıklar altında bu ayrıntıların çoğunu gördük,ama bu seri hoşuma gitti.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
8 şubat 2010-3.15 pm da TMZ bir otopsi raporu yayınladı.iddiasına göre Michael Jackson a aitti.''Michael Jackson Coroner Report-house of drugs''otopsi raporları,[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dan görüntülenebilir.biz adım adım bu raporu inceleyeceğiz.öncelikle 10 sayfa ,los angeles coroner departmanı araştırmacısı dr.Elissa Fleak tarafından yazıldı.(kadının 2008 e ait görüntüleri,sonra eğitim durumundan bahsetmiş,aslında UCLA' da eğitim almış ve harvard'da falan araştırma yapmış)öncelikle,bu polis ve koroner için,resmi bir belgedir.ama olması gereken açıklamalar ve doldurulması gereken bölümlerin çoğu boştur,örnekler göreceksiniz.
genel özelliklerle ilgili bölümler;göz:kahverengi. saç:kahverengi...biz onu siyah saçlı biliyoruz ve diğer tüm resmi belgelerinde siyah saçlı olarak yazılıdır.bir örnek;sürücü belgesinde,saç rengi;siyah..şimdi de boş bırakılan sütunlara bakalım:
önce'' rapordaki notları gözden geçirin ''adı altındaki 3 sütunda aslında hiç bir not yok.
2. olarak,NOK sütunu boş,yani next of kin:yakın akrabalar,kanbağı olanlar kısmı tamamen boş.evet,bazı özel durumlarda bu sütun boş bırakılır,mesela,medyanın ilgilendiği bir davada,yakın akrabaların isimleri deşifre olmasın diye..ama biz Michael ın annesinin değil ismini,adresini,doğum tarihini bile biliyoruz zaten.
başka ünlülere ait otopsilerden,rapordaki notları gözden geçirin sütunlarının nasıl dolu olduğuna örnekle bakalım:bu 13 nisan 2009 da ölen Marilyn Chambers ın otopsi raporu.(şekilde gösterilmiş)şahsın kimliği başka resmi kimliklerden doğrulanmış.Michael ın otopsisinde bu kısım da boş bırakılmış.;ki bu çok önemli bir açıklamadır aslında.
olayın olduğu yer,Michael ın ev adresi olarak gösterilmiş.ama bu kısımda da olayın olduğu tarih ve saat boş bırakılmış.aslında bu bilgi verilmiş olmalıydı.ölüm saati UCLA dan dr.cooper tarafından 6/25/2009 14.26 olarak açıklandı.acilde bulunan doktor,dava için de ifade verdi.raporda ilgili departman olarak,soygun ve cinayet birimi yazılıdır???ama bu sefer de rapor numarası kısmı boş bırakılmış.LAPD nin bu biriminin bütün raporlarında bir rapor numarası olmak zorundadır.LAPD ye bu raporu biri onaylattı,ama kim?..
Michaelın bedeni,otosi için UCLA dan adli tıpa Alexander Perez tarafından götürüldü.6/25/2009 18.50 transport saati.peki bu resmi hatırlıyor musunuz?''beyaz torba'' baş tarafından bağlı,değil mi?bir de şu resimlere bakın..söyleyecek bir şey yok...
sonuç olarak;50 yaşında siyah erkek,solunum durmasına bağlı kalp durması sonucu öldü,..gerçekten mi?
ve 911 konuşması:kalp masajı yapılıyor ama nefes almıyor.ifadesi.aslında solunum durmasının tedavisi kalp masajı değildir,bu durum daha çok kalp ve solunum durmasına uygundur.ve hatırlayın,koroner araştırmacıları her türlü çelişkili ifadeyi not ederler.bir not daha:merhumda dehidratasyon (susuz kalma)ve uyuyamama sorunu vardı.dehidratasyon mu?2. bölümde bundan bahsedelim...
Anonymous
Misafir
Misafir

Otopsi Raporu  Empty Geri: Otopsi Raporu

Mesaj tarafından nesronic Salı Mart 22, 2011 7:58 am

Ahey ahey, otopsi raporunun düzmece olduğunu biliyoruz zaten ama bu detaylar pek bir hoş Very Happy eline sağlık Şengün Wink
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından blue sea Salı Mart 22, 2011 8:09 am

Şengün, emeklerin için çok çok teşekkürler Otopsi Raporu  586927
blue sea
blue sea

Mesaj tarafından leydis Salı Mart 22, 2011 10:34 am

Şengüncüm çok teşekkürler,nedense bu yazı beni 25 hazirana götürdü,o günlerde yaşadıklarımı hatırladım,hem bir aşk,hem şok,hem de çok derin üzüntü duyduğum yoğun duygu fırtınası yaşadığım 2009 yazını hatırlattı,2011'de bu olayın aydınlığa kavuşmasını çok istiyorum Otopsi Raporu  586927 I love you
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Salı Mart 22, 2011 2:46 pm

evet artık biz nasıl olsa yaşadığını biliyoruz da,artık dönüşle ilgili ipucu arıyoruz,ama bu eski ayrıntılar yeni başlayanlara faydalı olabilir diye düşündüm,benim de bilmediğim şeyler çıkıyor arada,eğlenceli oluyor.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mart 24, 2011 6:23 am

bölüm 2:

bölüm 2:
otopsi raporunun 1. sayfasından(yazan elissa fleak)MJ,tamamen doğal dişlerine sahiptir...ifade 3. sayfada da doğrulanmıştır.all natural teeth.fakat aynı 3. sayfada,ağzında bir sabitleyici ile tespit edilmiş ETT bulunduğundan bahseder.ETT nedir?endotrakeal tüp,3 durumda kullanılır:genel anestezi uygulamasında,yoğun bakımlarda ve acil müdahalelerde.
solunum olmadığı durumlarda mekanik(yapay )solunum sağlamak amacıyla nefes borusuna ağızdan yerleştirilir. .bu tüp sayesinde havayolu açık tutulur.şöyle birşeydir(1.26)ve ambulans fotosu sahteydi ama bir ETT ve onun tespitleyicisinin nasıl bir şey olduğunu çok güzel gösteriyor.(tespitleyici derken Michael ın ağzından boynunun arkasına kadar uzanan mavi kısımdan bahsediyor,ETT yi sabit tutmak ve çıkmasını önlemek için kullanılır)
öncelikle elissa fleak,bir dişçi olmadan ya da hastanın diş kayıtları olmadan,dişlerin doğal olduğuna nasıl karar verebildi?diş kayıtlarıyla ilgili sonraki videoda konuşacağız.Michael ın bedeni coroner ofise bir helikopterle götürüldü ve 26 haziran 10.00 da ilk dış muayenesi yapıldı.ve otosi raporu sayfa 3:bir ETT uygun bir şekilde yerleştirilmiş ifadesi var.bunun anlamı,UCLA dan coronere götürüldüğünde Michael da hala ETT takılıydı.(inanın bana böyle bir şey olanaksız,bana inanmıyorsanız bir adli tıpçıya sorun,cesetler onlara endotrakeal tüple mi geliyomuş otopsiye)La Toya nın 13 temmuz 2009 da yaptığı röportajı hatırlayın.Paris babasını son kez görmek istedi ve bir hemşire,çocukların gerçekle yüzleşmesi için bunun faydalı olacağını söyledi.içeri girerler.bla bla...hiç ölmüş gibi görünmüyordu,herşey iyi görünüyordu...herşey normal ve iyi miydi yani,ağzında nefes borusuna sabitlenmiş bir tüp varken mi?(normal şartlar altında CPR ye son verilmesi kararı verilince ETT çıkarılır,bu çok kolay bir kaç saniyelik bir iştir.ve yakınların kişiyi normal haliyle görmesi için yapılır bu,yani etik bir kuraldır.)
hatırlarsanız otopside Michaelın kimliği başka kimliklerden doğrulandığı bölüm oldukça eksikti ve yanlızca CDL yani sürücü lisansının basitçe adı geçiyordu.(bu kısmı tam anlamadım,boy ölçümü 1989 daki sürücü ehliyetiyle aynıymış ama 2003 deki sorgulama sırasında polisin yaptığı boy ölçümü ise tamamen farklıymış galiba,inch hesabı falan yapılmış,resmi kayıtlara göre MJ 1984 te 1.75..2003 de 1.80...ve 2009 da yine 1.75...bu nasıl olabilir???
otopsi raporu sayfa 1 de şöyle bir kısım var;clothing:no..bunun anlamı ilk muayenede üzerinde bir şey olmadığı demek.aynı raporun 3.sayfasında;üzerinde bir hastane önlüğü olduğu yazıyor.bu ifadeler çelişkilidir.önlük olduğu zaman,ilk sayfadaki ifade 'yes' olmalıydı.
kimlik tespiti için kullanılan 2. yöntem,parmak izidir.sürücü lisansı verilirken başparmak izi alınır.koroner yetkilileri,bu yöntemle kimlik tespiti yapmak için yetkiye sahiptir,yani raporu yazan kişi bu açıdan sorgulanamıyor...raporda yanlızca parmak izi tespiti:yes yazması yeterli olmuş.bu çok basit olmuştur gerçekten
3. yöntem ölüm sertifikasını imzalayan kişinin verdiği bilgidir.bu kişi la toya jackson dı.ölüm sertifikasında adı var ama otopsi raporunda UCLA da olduğu gibi, bir doğrulama bilgisi yok.1. bölümden hatırlarsanız,yakınları ve tanıklar kısmı otopsi raporunda boş bırakılmış.bir çelişki daha.kişinin kimliğiyle ilgili ilk bilgilerin paramedicler tarafından verildiğinden başka tanık açıklaması yok....
bu bölüm bu kadar,görülüyor ki otopsi raporunda kimlik tespiti denetleyecek hiç bir mekanizma olmadan,gayet rahat bir şekilde yapılmış.demek ki fake ölüm yapmak o kadar da zor değil.

En son Mdenz tarafından Cuma Mart 25, 2011 8:37 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mart 24, 2011 7:38 am

şu otopsi raporunda uygun şekilde takılmış ETT kısmına bir believer arkadaşım şöyle dedi:
neee,otopside ETT mi takılıymış,niye ,genel anestezi altında mı otopsi yapmışlar Razz Razz
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Perş. Mart 24, 2011 8:41 am

resmi kayıtlara göre MJ 1984 te 1.75..2003 de 1.80...ve 2009 da yine 1.75...bu nasıl olabilir???

Bu da ayrı bir ilginçlik, iki tane Mike olduğuna inanacam nerdeyse Rolling Eyes
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından nunu Perş. Mart 24, 2011 9:04 am

nesronic demiş ki:resmi kayıtlara göre MJ 1984 te 1.75..2003 de 1.80...ve 2009 da yine 1.75...bu nasıl olabilir???

1.80 lığı alıyım Otopsi Raporu  83066
nunu
nunu

Mesaj tarafından MJ-4EVER Perş. Mart 24, 2011 9:14 am

nesronic demiş ki:resmi kayıtlara göre MJ 1984 te 1.75..2003 de 1.80...ve 2009 da yine 1.75...bu nasıl olabilir???

Bu benimde çok dikkatimi çekiyor..Herkesin bildiği bir şeyden örnek vereyim : Bad Yokohama konserinde Michael dansçıların arasındayken nasıl kısa görünüyor ama History ve 2000 li yıllarda uzun görünüyor.. Michael ne yapıyorsun anlamıyorum Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından leydis Perş. Mart 24, 2011 10:37 am

Çok sıcak suyla yıkanan şeyler çeker,Maykıl 1984 ve 2009 da sıcak suyla yıkanmış çekmiş,2003 de de soğuk suyla yıkanmış olabilir Razz Razz Şaka bir yana ama ne demek bu boy farkı acaba? Mj ile bilgilerin yer aldığı bir kaç yazıda boyunun 1,78 olduğunu okumuştum,Selahattin'in söylediği dansçıların yanında uzun yada bir öncekine oranla biraz kısa görünmesini belki ayakkabıyla ayalıyor olabilirler hani Sarkozi ayakkabısı denenler var dışarıdan bakılınca düz topuklu duran içine konulanla boyun daha yüksek görünmesi sağlanıyormuş,belki kendisi Bad konserini seyredince dansçıların arasında iyi durmadığını düşünmüş olabilir yada bir Mj daha vardır,bir Maykıl vardır ben de benden içeri.....
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mart 24, 2011 10:46 am

cidden yani otopsi raporunun düzmece olduğunu biliyoruz da ehliyette yazan boyla,2003 de despot polislerin tuttuğu şu kötü çekişlmiş fotoğrafda yazan boy farklı gerçekten.bu konuyu içinden çıkamadığım için artık fazla düşünmüyorum ama benim asıl hoşuma giden,kimlik tespitinin nasıl yapıldığı oldu.bir ripper gözüyle bakılınca olay la toya,dr fleak ve allah arasında geçmiş,bu ayrıntıları bilip de Michael ın ölümünü nasıl kabul edebilir insan?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Perş. Mart 24, 2011 10:49 am

İşin içinde La Toya varsa o rapor kesin doğrudur Smile Böyle üzücü bir günde gülümsettiniz ya beni... ne diyim size

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mart 25, 2011 7:45 am

bölüm 3:
raporun ilk sayfasına geri dönelim,sağ üstte ''crypt'' olarak adlandırılan bölümde, SC. notu var.burda bir numara yazıyor olmalıydı(bu crypt dediği ,otosi öncesi ve sonrası,yani işlemlerin bizzat yapıldığı anlar dışında,bedenin saklandığı soğutucu bölmenin numarasıymış ve aile de bundan haberdar edilirmiş)bu tür yerlerde SC,bir genel ifadedir ve scince center(bilim merkezi gibi bişey) ın kısaltmasıdır.ancak bir numara olmak zorundaydı.başka otopsilerden örneklere bakalım:marilyn ann taylor a ait 13 nisan 2009 dan bir otopsi raporu; crypt no:90..ve raporu hazırlayan merkez,LA county coroner's office.aynı ofis bir numara vermiş ki bu zaten olmak zorunda ama MJ. otopsisinde yok.raporun 1. sayfasında,otopsinin 26 haziran 4.33 de bitirildiği ve 7.00 da kontrol edilip imzalandığı yazılı.MJ nin bedeni 25 haziran 18.50 de coroner e getirilmişti.kaba bir hesapla,otopsinin bitirildiği ana kadar beden 10-12 saat coronerde bulundu..ama daha bitmedi;aynı merkezden asistan şef Ed Winter bir basın açıklaması yaparak ,ailenin bedeni 6.00pm. da teslim alacağını açıkladı.bu durumda beden yaklaşık 24 saat coroner office de bulunmuş olur.ne yani beden otopsiden sonraki süreyi yerde zemin üzerinde falan mı geçirdi?.24 saat bir crypt numarası vermek için yeterli bir süre,bu durumda beden teslim edildiği ana kadar bir soğutucuda durmak zorundaydı,çünkü vs.vs...
biraz da 2. sayfaya bakalım;bilgi kaynağı olarak gösterilen 3 isim var.2 dedektif ve UCLA 3 bilgi kaynağı olarak gösterilmiş.(arkadaşlar dedektiflerle ilgili yazacağım kısmı tam anlamadım ona göre,anladığım kadarıyla yazıyorum Otopsi Raporu  557417 ) dedektif smith ve martinez,coroner e bilgi vermişler,demişler ki;25 haziran gece 1.00 da dr.Murray i aramış Michael.uyuyamıyorum ve dehidratasyonum var Very Happy demiş Razz Razz 2. sayfada dr.fleak bu bilgileri aldığını söylüyor,devam ediyor;fleak,winter ve perez bu üç kafadar coroner görevlisi saat 17.20de UCLA ya gitmişler de orda dedektifler anlatmış yane.ve bu ifadeler,2. sayfada tanık ifadesi olarak kayıtlıymış.dedektif gece 1 de doktoru arayan Michael ın böyle böyle sıkıntılarım var dediğini anlatmış.bilinmeyen bazı medikal işlemler sırasında saatler boyunca dr.murray Michaelın yanındaymış,tam yatağının yanında duruyormuş.(gözünüzde canlandırın Razz Razz Razz )neeeea?peki dedktif smith bu GERÇEKleri nerden biliyormuş?(işte anlamadığım kısım geliyor)bu belgelerde dr murray için arama emri çıkarıldığını ve hastanede bulunamadığını görüyorsunuz.dedektifler oraya gelmeden önce murray ayrılmış oluyor bu durumda.ne koroner araştırmacılarının ne de dedektiflerin aslında murray ile görüşemediğini yazılı arama emrinin açıklamasında görüyorsunuz.öyleyse koroner yetkililerinin UCLA da dedktiflerden aldıklarını söyledikleri bilgi nerden geliyor?otopsi raporu sayfa 2 ye bakınız.bunun anlamı aslında bu sorulara çooook önceden cevap verilmiş olması olabilir???öyle ya da böyle dr murray böyle bir açıklama yaptıysa,açıklamanın kaynağı olarak rapoda ismi neden geçmiyor da kaynak dedektif olarak gösteriliyor???diyelim ki ifade doğru;..
sayfa 2.Michael gece 1.00 da dr u aradı ve dehidratasyonum var ayrıca uyuyamıyorum dedi.tamam,randy philipps in şu röportajını hatırlayın:gece 12.30 da staples center dan ayrıldık,bana sarıldı ve ''now I know,I can do this''dedi.Michael ın evi ve staples center ın arası 26,7 km.normal şartlar altında trafiğe takılmadan giderseniz ortalama 22 dk yol sürer.5 dk da arabanın park edilmesi eve girilmesi ve odaya çokılması için ayırın.Michaelın dehidrate olduğunu ve uyuyamadığını kabullenip dr u araması için yeterli bir süre var mı sizce?(bu kısımda Michaelın ve etrafındaki insanların kahkaha attıkları eski bir röportaj görüntüsü var) Razz Razz pardon ama kendimi tutamıyorum Razz
neysee,otopsi raporundaki tanık ifadesine göre bu arada ne olduğu bilinmeyen bir medikal işlem yapılmış.ama temmuz ayında çıkan bir raporda(bu belgenin ne olduğunu anlamadım) acildeki doktor,dr murray in kendisine hastasına gece boyunca 2 mg lorazepam yaptığını anlattığını söylemiş.biliyoruz ki acilde Michael a müdahale eden doktor cooper dı.peki o zaman otopsi raporunda niye aynı kişinin bu ifadesi yok.yani olyla ilgili ilk ifadeler kısmında bu yok da nasıl sonraki belgelerde var.?coroner yetkilileri dr cooper la konuşmadı mı?neden?peki ya paramediklerin ifadeler nerde?ilk tanık ifadelerinde onları da göremiyoruz.belki 3. tanık olarak not edilen UCLA bölümünde vardır ama bu belgeler nerde ve neden not edilmemiş.bu haliyle otopsi raporu oldukça eksik görülüyor..bir sonraki videoda daha da çılgınca şeyler..bizden ayrılmayın.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis Cuma Mart 25, 2011 9:27 am

Takipteyim............... Otopsi Raporu  815857
leydis
leydis

Mesaj tarafından nesronic Cuma Mart 25, 2011 11:36 am

Ortada ceset neyim olmayınca otopsi de perşembe pazarına dönmüş haliyle Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Mart 25, 2011 11:48 am

Ya bu konuyu okuyan herkes ölmediğine inanır Very Happy ..İnanmıyorsa aklından şüphe ederim o insanın Very Happy ..Süpersin Şengün abla şimdi baştan sona okuma şansı buldum ,gerçekten inanılmaz tespitler yapmışlar Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından zaleyna Cuma Mart 25, 2011 12:07 pm

not:michael 1.78 boyundadır.çoğu konserde kısa görünmesinin nedeni beyaz çoraplardır.
zaleyna
zaleyna
Cezalı Üye

Mesaj tarafından zaleyna Cuma Mart 25, 2011 12:08 pm

not:michael 1.78 boyundadır.çoğu konserde kısa görünmesinin nedeni beyaz çoraplardır.
zaleyna
zaleyna
Cezalı Üye

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Mart 25, 2011 12:10 pm

zaleyna demiş ki:not:michael 1.78 boyundadır.çoğu konserde kısa görünmesinin nedeni beyaz çoraplardır.

Niye, beyaz çorap boymu çekiyor ? Very Happy .Böyle saçmalıkta ilk defa duydum Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından MİsmailJ Cuma Mart 25, 2011 1:58 pm

MJ-4EVER demiş ki:
zaleyna demiş ki:not:michael 1.78 boyundadır.çoğu konserde kısa görünmesinin nedeni beyaz çoraplardır.

Niye, beyaz çorap boymu çekiyor ? Very Happy .Böyle saçmalıkta ilk defa duydum Very Happy

Şapkayla 10 , 15 santim çekiyormuş valla bak Razz
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 03, 2011 6:25 pm

bölüm 4:
daha çılgınca şeyler var demiştik.hala sayfa 2 deyiz.tanık ifadeleri kısmından hatırladıysanız:merhum saatler boyunca uyurken,doktor da yatağın yanında beklemiş.saatler boyunca uyuduysa dr neden neredeyse 2 saatte bir narkotik ilaçlar yapmaya devam etti?basından hatırlayacağınız bir zaman çizelgesi yayınlandı.buna göre dr murray önce bir Valium tabletle başlar.sonra bir Midazolam enjeksiyonu yapar,sonra bir lorazepam enjeksiyonu yapar(bunlar aynı türevden gelen iki benzodiazepin ilaçtır) sonra bir Propofol enjeksiyonu yapar...ölüm sertifikasında ölüm nedeni:akut propofol intoxikasyonu(benzodiazepin etkisinde) olarak geçiyor(.otopsi raporu tanık ifadesinde iddia edildiğine göre saatler boyu uyuduysa,propofolü de yapmaya ne gerek vardı demek istemiş herhalde)
yine rapordaki tanık ifadelerinden gidelim.saat 12 civarında dr. hastasının nefes almadığını farketti ve onu odanın zeminine alarak CPR ye başladı.911 arandı ve yanıt verdi...peki 911 protokolünde herzaman kayıt altına alınan tam arama zamanı neden raporda belirtilmemiş?biz aranma zamanını da ,paramediklerin varış zamanını da biliyoruz oysa ki.
yine aynı bölümde MJ nin önce yere alındığı,sonra dr. un CPR ye başladığı,sonra 911 in arandığı yazıyor.ama şu 911 konuşmasını hatırlarsınız:
-He's on the bed sir.(Alberto Alvarez) otopsi raporundaki tanığa göre hasta yerde-911 e göre hasta yatakta.
911 kayıtları resmi araştırmalar için üst düzey bilgi kapsamında olduğu için özenle saklanır ve kaydedilir. dedektif smith in tanık ifadesiyle 911 kaydı arasında uyuşmayan noktalar var.
2. sayfadaki başka bir zaman çizelgesine bakalım:ölüm coroner ofise 15.38 de haber verildi.elissa fleak 16.15 de davayı üstlendi.17.20 de ed winter ve a. perez le birlikte UCLA ya vardı.neredeyse MJ nin ölümünden 3 saat sonra.basından gördüğümüze göre bir çok aile üyesi,dostlar güvenlikçiler vs. onlardan çok önce oraya vardı.mesela la toya,randy philipps,frank dileo,jermain jackson...frank dileo bir tv programında oraya ilk ulaşanlardan biri olduğunu söyledi ve geldiğinde henüz Michael ın CPR sinin devam ettiğini söyledi.bu demektir ki o anda Michael henüz ölmüş sayılmıyor.dünyanın en ünlü insanının ölümünden bahsediyorsak,ortada çok gelişigüzel yapılmış bir araştırma var.neden mi?LAPD dedekti,fleri coronercilerden önce UCLA daydı,tamam.zaten dr. fleak hastaneye geldiğinde ilk bilgileri dedektif smith den aldığını söylüyor ve otopsi raporuna smith in ifadelerini tanık ifadesi olarak kaydediyor.
o zaman dedektifin bu bilgileri hangi tanıklardan aldığı neden belirtilmiyor.tanık ifadesi kısmında aslında gerçekten ''olaya'' tanık olan bir isim yok.dr.murray yok.zaten ortadan kaybolmuş olması normal.ancak başka bir isim ,olası tanık,hem evde,hem UCLA da olduğunu bildiğimiz bir kişi var,otopsi raporunda bilgilerin alındığı tanıklar kısmında onun bile adı yok:ALBERTO ALVAREZ..Alvarez,bodyguard,911 konuşmasını yapan kişi.normal şartlarda en önemli tanıktır,çünkü iddiaya göre cansız olan bedene dr. un CPR yi nasıl yaptığını canlı olarak anlatan kişidir ve olay yerindedir.bir polis dedektifinin ya da bir coroner yetkilisinin ilk yaptığı şey,olayın tanıklarının kim olduğunu bulmaktır.soru şu:şahit var mı?neler oldu anlat...
tanık ifadeleri kısmında küçük bir bölüm daha var burdaki ifade:merhumun daha önce bilinen bir kalp problemi yok.dedektif smith bu bilgiyi nereden aldı,iddiaya göre merhum olan kişinin dr. uyla konuşmadıysa?konuştuysa da bilginin kaynağı olarak ismi neden yok?
sayfa 2 de dr,fleak yanında winterla birlikte 19.10 da Michaelın evi Holmby Hills e vardığını yazıyor.olay yeri incelemesi için.(bu kişinin polis değil,otopsi raporu için araştırma yapan coroner görevlisi olduğunu hatırlatayım.coroner yetkilisinin bizde bir karşılığı yok)olay yeri görşleri sayfa 3 te anlatılmaya başlanmış.önce evin genel görünüşünden bahsetmiş.ama evde o anda kimlerin bulunduğundan bahsetmemiş.kapıyı onlara kim açtı.''iddiaya göre ölüm'' ün hangi odada gerçekleştiğini kim gösterdi.evde hiç bir görevli,bir bodyguard,bir aile yakını yok muydu yani.raporda araştırma yapılırken evde bulunun isimleri de bulamıyoruz.bunlara tarafsız isimler denir ve olay yeri incelemesi raporunda önemli kişilerdir.çünkü bir elle yapılan bir değişikliğin,araştırmanın gidişatını değiştirebileceği bilinir.dr. Mrs. fleak şöyle der:yatak odasının 2. katta,merdivenlerin sağında olduğunu gözlemledim.söylendiğine göre,merhum burada cardiac arrest olmuş.(şimdi bu kısmı yanlış anlamış olabilirim)his usual bedroom was down the hall.asıl daha çok kullandığı yatak odası koridorun sonunda (ya da ne olduğunu anlamadığım bir özel bilgi verilmiş)bu özel bilgiyi kim verdi eğer evde kimse yoksa? Razz
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 10, 2011 12:50 am

bölüm 5:
Yaşayan Ölü
sayfa 3 den olay yeri tasviriyle devam edelim. ''Merdivenin sağ tarafında bulunan yatak odası,çok sayıda masa,sandalye,bir TV,bir büfe ve quenn size bir yatak içeriyor'' .peki bunların pozisyonunu gösteren bir kroki olmalıydı,bu nerde? ''yatağın sol tarafında bilmemne özellikli sandalye var ve dr. un burada oturduğu söylendi.'' ...peki sandalye yatağa ne kadar uzaklıkta, 1 m.? 2 m.?..söylendi...Mrs. Fleak bu bilgileri kimden aldı,söyleyen kimdi?bunlar da belirtilmeliydi ama söyleyenin kim olduğu belirtilmemiş..otopsi raporunda bulunan bu söylendi ifadesi vaka raporunda neden yok?coroner araştırmacıları ,tam da o anda olayın niteliğini henüz bilmiyorlardı.yani bu bir doğal ölüm mü,bir cinayet mi,bir kaza mı,istemsiz adam öldürme mi?değil mi?henüz olayın adı konulmamıştı ve odadaki eşyaların ve diğer her ayrıntının konumu ,atlanmaması gereken çok önemli ayrıntılardır.aslında bu raporda olay yeriyle ilgili bilgiler de çok gelişigüzel geçilmiştir.
devam edelim.''yatağın görüntüsü dağınık ve sol tarafta yatılmış gözüküyor,yatağın sağında bulunan şeyler;bir kitap,bir laptop,bir gözlük (burayı ilginç bulmuş ama neden anlayamadım).yatağın ortasına yakın bir kısmında ,yatak örtüsünün üstünde mavi plastik bir ped hattı var.yatağın sol ayak kısmında bir dizi tahta boncuk-tesbih(nası yani yanlış mı anladım diycem ama resmini de göstermiş doğru) ve bir tüp dişmacunu var.'' Michaelın sırtının altında bulunan yüzeyel lezyonlar (cildin üst tabakasından daha aşağıya ulaşmayan yaralar)bu tesbihle ilişkilendirilmiş.bunu sayfa 3 deki dış muayene bölümünde yorum notu olarak not etmişler.bunun anlamı mavi plastik yüzey ve tahta boncukların sırt yaralanmasından sorumlu tutulmasıdır.öncelikle kim yaralanmaya sebep olacak bir dizi boncukla uyumak ister.oldukça rahatsız edici.ve Michael bir CPR için yere indirildi ama boncuklar yatağı terk etmedi???normal şartlarda boncuklar yuvarlaktır.bu tür bir boncuktan yaralanma meydana gelmesi için baskı oluşturması lazım.bu insana ''prenses ve bezelye tanesi'' MASALını hatırlatıyor.ve hangi insan narkotik ilaçların etkisi altındayken bir dişmacunıu ile uyumayı ister? Very Happy olay yeriyle ilgili bilgilere UYGUN bir resim 3 ağustos 2009 da News Of The World da yayınlandı. Very Happy
ve olay yeri kısmından en sevdiğimiz bölüme gelelim.''yatağın ayak tarafındaki bir sandalyenin üstünde kapalı bir idrar şişesi bulunuyordu'' gerçekten mi?Mrs. Fleak o şişenin ne içerdiğini biliyordu çünkü...???devam ediyor''boş bir portakal suyu şişesi de masanın üzerinde duruyordu.''onun portakal suyu olduğu bir varsayım mı belki de bir elma suyuydu ve öbür şişenin de bir idrar şişesi olduğu iddiasından daha mı barizdi? Very Happy ya da biri ona bu şişelerle ilgili bilgi verdi.böyle bir tanık varsa neden otopsi raporunda ve vaka raporunda adı geçmiyor.(vaka raporu deyip durduğu coronerden ayrı olarak polisin tuttuğu rapor olsa gerek)raporun eksiklerinden biri daha.ya da başka bir seçenek var.Mrs Fleak bunları tattı mı? Razz Razz Razz böyle bir delil ,dr. un yanlış birşey yapıp yapmadığını bulmak açısından çok önemli olduğundan,Fleak tarafından tahlile gönderildi.bununla ilgili iki sorun var.idrar ne zaman alınmıştı ve idrarın gerçekten kurbana ait olduğuna emin miydi?bu kulağa gülünç gelebilir ama emin olunması gereken bir konudur.çünkü aynı otopsi raporunda olay yeri bölümümde Mrs. Fleak,bu yatakodasının Michael ın kullandığı tek yatakodası olmadığını da söylemişti(bölüm 4)
bir başka çelişki;otopsi raporu ve vaka raporu sol bacakta bir IV kanül(serum) takılı olduğu konusunda fikirbirliğine varmışlar.ancak vaka raporu dış muayene der ki;''ek olarak sağ omuzda,her iki kolda ve her iki ayak bileğinde iğne izleri var''bu izler hakkında neden standart bilgiler mevcut değil.(bu durumda kullanılan 3 terim varmış,yara taze mi ,CPR sırasında mı yapıldı,önceye mi dayanıyor,kabuk mu bağlamış falan)izler için şu 3 terimden birini kullanmalıydılar:fresh..scarred...or scabbed.belki otopsi raporu bu konuda daha ayrıntılı bilgi veriyordur.ama hayır,daha da az veriyor,sağ omuzda,her iki kolda ,sol bacakta ve sağ ayak bileğinde.peki sol ayak bileğindeki ne oldu?beden UCLA dan coronere taşındığı sırada bu yara iyileşti mi?oldukça sağlıklı bir ceset.ayrıca bunda da yaraların niteliği(fresh-scarred-scabbed)belirtilmemiş.tüm bunlar doktoru gereği gibi yargılayabilmek için gereken en önemli bilgilerin özenle hiç belirtilmediğini gösteriyor. (ekleyecek bir şey daha var:Michael ın kahkahası Very Happy )
ve eğer bunların çılgınca olduğunu düşünüyorsanız,daha birşey görmediniz Otopsi Raporu  604585
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından sinem_mj Paz Nis. 10, 2011 12:41 pm

Vay bee .. Çok teşekkürler Şengün abla.. Smile
sinem_mj
sinem_mj

Mesaj tarafından leydis Ptsi Nis. 11, 2011 9:59 am

Teşekkürler Şengün yatak odası ne tuhaf tasvir edilmiş öyle Shocked What a Face Maykıl'ın klipleri gibi adeta Rolling Eyes
leydis
leydis

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki