MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;

3 posters

İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;      Empty İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ağus. 20, 2011 12:07 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Michael Jackson - real addiction or a hoax?
Gerçek Bağımlılık Mı Yoksa Bir Oyun mu?

daha çok kazdıkça,Michaelın hayatı etrafındaki şüpheli alanlarda daha çok şey buluyoruz;
1-.LA polisinden biliyoruz ki;MJ ın ,tedavisiyle ilgili olarak,farklı doktorlardan farklı ilaç isimleri var.bu, insanların Michael ı sanki ilaç bağımlısı haline gelen biri gibi görmelerine sebep oldu.(bence Michael ın şanssızlıklarından biri,Vitiligo nun yanlızca bir cilt hastalığı olarak tanınması.oysa kronik cilt hastalıklarının çoğu aslında tıpkı hipertansiyon ya da kalp hastalığı gibi,sağlıklı kalabilmek için bazı lanet ilaçları kullanmayı gerektirir.neyse konuya dönersek)peki o hangi zamanlarda hangilerini aldı biliyor muyuz?hayır bilmiyoruz..dr.metzger i hatırladınız mı?90 ların sonunda Janet Jackson a ,onun bir çalışanı olan ricardo macchi nin adını kullanarak reçete yazdığı söylendi.(web te bununla ilgili eski haberler mevcut)bunun anlamı,bir sanatçıya reçete yazdı ama sahte bir isim adına..ve kayıtlarda hastanın gerçek adı yazana kadar bu yasadışı olmadı..bunundaha önce duymuş muydunuz?doktor Janet a sadece diüretikler ve hepatit b ile ilgili enjeksiyonlar yazdığını ve kimliğini saklı tutmak için böyle yaptığını söyledi.Michael gibi dünyanın en tanınan kişisi için de durum aynı olamaz mı?Michael da sık sık çalışanlarının isimlerini kullandı,bir çok ünlü kişinin hep yaptığı gibi.
2-DEA(uyuşturucuyla mücadele birliği) ve LA polisi,Michael ın ilaç kullanımı hikayesini kurmaya çalıştılar.geniş zamanlı kullandığı ilaçların ölümüne etkisi olmuş muydu?geniş zamanlı ilaç kullanım geçmişi..biliyoruz ki Michael ın ağrıkesici kullandığı ilk dönem 1984 de Pepsi kazasının olduğu dönemdi.ve 1992-93 de Dangerous turnesi döneminde.o dönem Londra da birkaç haftalık bir rehabilitasyon da almıştı.ve SUN da 2007 de yayınlanan şu röportajına bakın...
2003 yılında ilaç kullandı mı diye soruluyor.kullanmış olabilirim diyor.(ayrıca ben bu röportajdaki haline bayılıyorum ve saçma sapan sorulara verdiği sabırlı cevaplara,düşünsenize adamın biri size 4 yıl önce hiç ağrıkesici kullandın mı diye soruyor,ve bu soruyu röportaj bitene kadar 30 değişik şekilde daha soracak ve Michael her seferinde could have been yes diyecek.burda ilk kısmını almışlar yanlızca)adam peki ne tür ilaçlar ve neden kullandın diye soruyor.Michael,''ağrıkesici kullanmışımdır çünkü bazı ciddi kazalar geçirmiştim turne sırasında ciddi şekilde düşmüştüm.ayrıca da evde bir kaza geçirdim.''diyor.(bu röportaj gerçekten ilginç,tüm bu olay sanki bir sorgulama ve itiraf etme havasında geçiyor daha çok bir polis sorgusunu çağrıştırıyor)2003 yılına ait bazı ilaç kullanımı itirafları veriyor ama buna benzer bir şeyi bir daha şu tarihe kadar duymuyoruz;25-haziran-2009..bu gün bilinen,LAPD nin evinde propofol ve benzodiazepinler bulduğu.bunun yanında lupus ve vitiligo tedavisinde kullanılan ilaçlar ve göz tansiyonuyla (?) ilgili ilaçlar....birşeye dikkatettiniz mi?ağrıkesici YOK,demerol YOK,oxycorthin YOK!..
3-herkes öğrendi ki;propofol yanlızca hastanelerde ya da solunum desteği,nabız ve tansiyon takibi sağlanabilen dr. ofislerinde kullanılan bir anestezi ajanı.ve fiziksel bağımlılık ve alışkanlık yapmıyor.ayrıca vücuttan,ne kadar verildiğinin hesaplanmasına izin vermeyecek kadar çabuk(saatler içinde)atılıyor.MJ davasında olduğu gibi.2005 yılında bir kadın ölü bulunmuş propofol enjeksiyonu yüzünden ve bu uygulama cinayet olarak kabul edilmiş ve adam yıllar boyu hapse mahkum edilmiş.
4-MJ ı tedavi ettiği söylenen bir dr.daha var.Randy Rosen.hiç bir yerde bir fotoğrafı yok.LAPD nin sorguladığı bir anestezi uzmanı.tedavi sırasında MJ için 2 takma isim kullanmış.diğer bir doktor david adams,yine resim yok.Las Vegas da bir dişçiyle birlikte çalışan bir anestezi uzmanı.Adams ın kayıtları;Michael ın Las vegas da değişik isimler kullandığını gösteriyor.ve ağrılı bir işlem sırasında sedasyon(sakinleştirici) talep ettiğini söylüyor.(neden olmasın,bir çok diş tedavisinde sedasyon uygulanıyor zaten,)ve hastasıyla ilgili bundan başka bilgi v ermeyi reddetti.ama .murray nin polis deki ifadesinde bu iki doktorun isimleri var.
5-conrad robert murray,öğrendik ki Michael kısa sürelerde tekrarlayan dozlarda propofolle birlikte 3 ayrı sedatif ilaç kombinasyonu verdi.bu bir fil için ölümcül doz..Michael ın ilaçlara bağımlılık geliştirmiş olduğundan korktuğunu ve bundan onu kurtarmaya çalıştığını söyledi.23 haziran da da Michael a propofol olmadan iki sedatif ajan kombinasyonu verdiğini ve Michael ın uyuduğunu söyledi.onu bundan kurtarmak derken ?ama propofol bağımlılık yapmaz ki?avukatı onun MJ ye ölüme sebep verecek birşey yapmadığını söyledi.murray i temsil eden hukuk bürosundan eski bir 911 çalışanı,dr. un aslında nerde olduğunu bilmediğini,evin adresinden falan haberi olmadığını söyledi..hergün geldiği evin adresini bilmiyordu.bu bir şaka mı?aynı büro,onun Jackson un odasında telefonu kullanma izni yoktu dedi...ama onun hayatı tehlikedeydi ve yardım istemek için başka bir yol yoktu.bunun yerine kendi telefonundan 3 konuşma yaptı.neden 911 i arayıp;Michael Jackson Ölüyor demedi?
6-dr susan etok.27 temmuz 2009 röportajı;uzun zamandır arkadaştık ölümünden 2 hafta önce konuştuk ,vs.dedi.aynı zamanda da bir ulusal gazeteye MJ hakkında sansasyonel bilgi satmak için pazarlık yapıyordu.ve nihayet temmuz 2009 da bir röportaj verdi;6 mart ta londrada bir otelde bulıuştuk ve bana kendisine propofol reçete etmemi istedi.(bu haberi hatırlıyorum,Michael ın kendisine propofol için yarım milyon dolar teklif ettiğini söylemişti,)ben de onu reddettim dedi...kendisi bir doktor ve propofolun reçete edilmediğini biliyor olmalı...ayrıca MJ nin banyosundan ne olduğunu bilmediği bir dolu ilaç örneği alıp polise verdiğini de söyledi...neee?..Michael seni affetmemiş olmalı.ve sonra haziranda sevgi dolu o tel konuşmasını yaptınız??kadının niyeti belli,MJ ı ilaç peşinde koşan sıkı bir bağımlı gibi göstermeye çalışıyor.aynı günlerde,en büyük MJ düşmanlarından biri olan Diane Dimond(cadısı) ile görüştüğü de etonline da haber oldu.Michael ın ona 4. çocuğunun annesi olmayı teklif ettiğini ,bunun ekim 2008 de bunu konuştuklarını ama anlaşamadıklarını söyledi...bu davada konuşan herkesin söylediği şeyler mantıklı mısizce?Michael ın bu tonlarca ilacı kullandığını söylemekle,onun gerçekten öldüğünü mü söylemek istiyorlar? bunun hakkında siz karar verin...

video bu kadar.bağımlılıkla ilgili çıkan haberleri değerlendirmiş.bu susan etok haberi boy boy gazetelerde çıkmıştı,kimimiz hoaxa uyanmıştı,kimimiz hala yas tutuyordu,kadının diane diamond cadısı(daha uygun bir kelime biliyorum cadı hafif kalıyor) ile yaptığı röportaj da bu.;
diane diamond u 2005 dava döneminde tom sneddon un yandaş medyası olarak tanıyoruz zaten.amerikan tv lerinden''MJ nin ipi çekilmeli ''derken dava sonunda uğradığı hayalkırıklığı çok koymuş olmalı,ölüm haberinşn ardından bile artık kendini savunamayacağını bilmenin rahatlığı ile icraatına devam etmiş.susan kadının konuştukları çok mantıksız.propofol konusu zaten mantıksız da,bi de Michael ondan çocuk istemiş de onun genlerini çok beğenirmiş de, Very Happy
videoda geçen 1993 deki rehabilitasyon konusu hakkında bişey diyemiyorum.Michael ın bunu doğrulayıp doğrulamadığını bilmiyorum.kendi eski bilgilerime göre,bu olay olmuş olabilir ama emin değilim.şöyle anlatılmıştı.Dangerous turnesi devam ederken ,çalışanlar Michael ın çok fazla ağrıkesici kullanmaya başladığını elizabeth taylor a anlatırlar.liz hemen uçağa atlayıp oraya gelir ve Michael ı Londra da bir kliniğe götürür.bu olduysa bunu anormal bir durum olarak görmüyorum.ağrıkesiciler yasadışı şeyler değil,bu açıdan bakılınca sigara bağımlılığından bir farkı yok.ayrıca Michaelın durumu bir bağımlılık mıydı yoksa ağrıkesiciye düşkün olma durumu muydu?
Anonymous
Misafir
Misafir

İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;      Empty Geri: İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;

Mesaj tarafından leydis C.tesi Ağus. 20, 2011 1:24 pm

Şengüncüm ellerine sağlık ne düşünmem gerektiğini bilemez durumdayım genellikle çoğu daha önceden de bildiğimiz haberler, dün akşam Kanıt dizisini seyrederken adli tıp profu Sevil Atasoy olaylarla ilgili bilgiler verip dünyadaki örneklerini anlatırken suda boğulmuş bir kişiye kalp masajı yapılması konusundan bahsediyordu,Michael Jackson'a kallp masajı yumuşak bir zeminde değilde sert bir zeminde yapılsaydı bugün hayatta olabilirdi dedi,ben de ona o zaten hayatta dedim Razz Bana enteresan geldi,adli tıp kayıtlarına bu şeklde geçmiş demek ki, kadın da bunu örnek olarak veriyor Question
leydis
leydis

İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;      Empty Geri: İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ağus. 20, 2011 1:27 pm

o zaman çıkan bir haber onun kendi sesinden;
-arkadaşlarım ve doktorlarım bana,bağımlılık haline dönüşen şeyi bir an önce ortadan kaldırmak amacıyla profesyonel rehberlik almamı tavsiye ettiler.benim için sağlığımı düzene sokmak için tedavi almayı kabul etme zamanı.turun kalan programlarını tamamlayamayacağımı anladım ve ileri tarihe ertelemeliyim.biliyorum bu sorunun üstesinden geleceğim ve sonunda bu beni daha güçlü kılan bir deneyim olacak.

Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis C.tesi Ağus. 20, 2011 1:38 pm

O tatlı sesi duymak iyi geldi doğrusu sabahtan beri geçmeyen bir baş ağrım var bir ağrı kesici alayım bari bu kadar ilaçtan bahsedince canım ağrı kesici çekti Razz Razz
leydis
leydis

Mesaj tarafından MJ-4EVER C.tesi Ağus. 20, 2011 2:04 pm

Çok teşekkürler çeviri için Şengün abla.. Herşey o kadar çelişkili ki artık bunlara inanan salaktır yani Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ağus. 20, 2011 4:18 pm

çok ilginç bişey okudum şimdi,o zaman bile,böyle bir sorunun varlığına inanmayanlar olmuş,hem de eleştirel basından..onun aslında hukuksal açıdan bir hamle olduğunu düşünenler olmuş.Michael ı birleşik devletlerden uzak tutup,davadan korumak için doğru zamanda yapılmış bir hamledir demiş bazıları.. Shocked
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Ocak 26, 2012 5:20 pm

baştaki video silinmiş ama olsun daha iyi bi tane var şimdi;
No drug addiction
bu video,Michael ın sözde ilaç bağımlılığı hakkında.hoax ve mahkeme süreci,bu hikayeden uyarlandı.mahkeme bitti ama hoax henüz değil.mahkeme hoax için gerekliydi ama bence tek amaç,ölüme bir sebep göstermek değildi.sanırım Michael başka önemli noktalara dikkatimizi çekmek istedi.mahkemenin ana noktası şunun üzerineydi;''Michael provalar sırasında çok fazla baskı altındaydı,fiziksel ve mental olarak 50 konser için hazır değildi.bu baskı altında onun bağımlılığı ve uykusuzluğu giderek artmaya başladı...'' bana göre O2 şovları zaten yapılmayacaktı ve Michael ın daha büyük bir planı vardı.dünyanın asla unutamayacağı bir şey.bu konuda heyecanlıydı evet.ama hayalini yerine getirmek için şekillenen şeyler şunlardı;''Michael çaresizce uyumaya çalışan bir kişiydi ve bunun için bir çok ilaç adı dile getirildi.''bu hikayenin bir tarafı,şekillendirilen taraf,insanların kabul etmeye hazır olduğu taraf.Hikayenin diğer tarafını göstermeme izin verin,bağımlılık yok,propofol vb. güçlü ilaçlar yok,ve tabii ki ölüm yok.:
Lou Ferrigno nun bir röportajı...onun son zamanlarındaki egzersiz hocası ve onu uzun zamandır tanıyan biri.kısaca Michael ın çok formda göründüğünü,onu 50 yaşından çok daha genç bulduğunu,ilaç bağımlılığı ya da ilaç kullanımıyla ilgili hiç bir işaret görmediğini ,onun tarihteki en büyük geridönüşü yapabileceğini söylediğini anlatmış.
dr.patrick treacy nin aprodit jones röportajı.Michael irlandada bulunduğu sürede,2006 temmuzundan 2007 başlarına kadar onun özel doktorluğunu yapmış olan kişi. röportajın geniş kısmı;
-AJ-onun irlandada ki tek doktoru muydunuz?
-dr.P.Treacy-bildiğim kadarıyla evet,başka bir doktor olsaydı ya da evinde bu ilaçlara sahip olsaydı bunu anlardım.

-AJ-Conrad Murray savunması,onun 2005 deki davadan sonra bir daha toparlanamadığını adeta ruhunu kaybettiğini ve giderek artan insomnia rahatsızlığı yüzünden bir ilaç bağımlısı haline geldiğini iddia ediyor.irlandada onun doktoruyken böyle bir bir şey gördünüz mü?
-dr P.Treacy-kesinlikle ona insomnia için bu tür ilaçlar vermedim ve onun evinde de bu tür ilaçlar görmedim.
-AJ-propofol,ya da IV malzemeler
-dr.PT.-kesinlikle hayır.
-AJ-savunmanın başka bir iddiası da Michael ın propofole alışık olduğu,hatta onu kendi kendine yapabildiği .bir anestezist olmadan Michael a propofol yapma şansınız olsaydı o bir anestezist istermiydi?
-kesinlikle.bir keresinde Michael ın evine gittim,bu kraliçeyle buluşmadan birkaç gün önceydi,ve Michael ın yüzünde,burun bölgesinde,fazla ayrıntı vermek istemiyorum bir hassasiyeti vardı.ve ben bir anestezist olmadan ona midazolam yapabilirdim ama o istemedi.bana göre Michael kesinlikle bu ilaçları kullanacak biri değil,o insomnia hastası da değil,aynı şekilde bu güçlü benzo ilaçlarla propofolü,uygun olmayan mekanda bir doktorla birlikte kullanarak ölmesi haberi de benim için şaşılacak bir durum.
-AJ-Michael a karşı bir karalama kampanyası var.
-dr.PT.-bu zaten vardı.burda bu röportajı vermemin sebeplerinden biri de bu.onu benim kadar tanımıyorlar ve arkadaşı olarak bu olanlara üzülüyorum.irlanda da bulunduğu süre içinde kesinlikle bu ilaçlarla ilgili bağımlılığa dair herhangi bir işaret görmedim.benden böyle birşey talep etmedi ve evde böyle bir şeye rastlamadım.
-AJ-peki Michael ın artık gittiğini duyduğunuzda ne düşündünüz?
-dr.PT-öncelikle şaşkınlık,bu kadar genç birinin..bunun bir sebebi olmalı..
-AJ-irlanda dan ayrıldığı süre içinde bir ilaç bağımlısı haline gelmiş olabilir mi?
-dr.PT-bu mümkün olabilir ama bunun için bir sebep göremiyorum
-AJ-otopsi raporu gösterdi ki bazı küçük bronşial sorunlar dışında Michael Jackson sağlıklıydı.
-dr.PT-otopsi raporu benim bildiğim zaman içindeki Michael dan bahsediyor.bir kalp krizinden ölmek için fazla sağlıklıydı.bana göre bir ilaçla öldürüldü.

ve en zor zamanlarında Michael ın yanında olan avukatı thomas mesereau,onun ilaç kullandığını düşünmediğini söylüyor.bir soru üzerine(michael genç ölmekten bahseder miydi?)''asla,Michael çocuklarını severdi'' diyor.sonra TII ekibinin görüşleri(her ne kadar kenny bazı sözlerinde tutarsızlık etse de)...ve son olarak deepak chopra nın sözleri;''Michael bir keresinde bana,seni ölüm vadisine götürecek ve ordan geri getirecek ilaç nedir? dedi.bu propofol du'' satır arasını oku.propofıol Michael ı sözde ölümüne götürdü ve bize geri getirecek.Conrad 4 yıla mahkum oldu ama son söz söylenmedi....esprit467..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından umut356109 Cuma Ocak 27, 2012 9:43 pm

Mdenz demiş ki:bir kalp krizinden ölmek için fazla sağlıklıydı.bana göre bir ilaçla öldürüldü.
.

böyle demiş mi cidden canım believer ya İlaç Bağımlılığı Hikayesi Hakkında;      5192
Michael gibi birinin ilaç bağımlısı olabilceği akıllara zarar zaten.deepak chopra nın propofol hakkkında görüşleri felan da damardan enjekte etkisi yarattı bende.Propofol ve ölüm vadisi
umut356109
umut356109

- Similar topics