MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otopsi Raporu

+8
MİsmailJ
zaleyna
Pinokyo
MJ-4EVER
nunu
leydis
blue sea
nesronic
12 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Otopsi Raporu  - Sayfa 2 Empty Geri: Otopsi Raporu

Mesaj tarafından nunu Ptsi Nis. 11, 2011 10:12 am

teşekkür ederim ben de Smile
nunu
nunu

Mesaj tarafından MJ-4EVER Çarş. Nis. 13, 2011 11:21 am

Michael çöplükte yatıyormuş Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mayıs 02, 2011 2:36 pm

bölüm 6:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

bu raporu incelemeye başladığımızda hemen hemen her ayrıntısının sorgulanmaya açık hatalarla dolu olduğunu henüz farketmemiştik.case report sayfa 3 den devam edelim.''yerde yatağın yanında bir ambu ve lastik eldivenler vardı.''bu açıklamayı şu çok iyi bilinen resimden kontrol edince gerçekten yatağın ayak tarafında yerde bir ambu görüyoruz.(ambu nedir:hastanın solunumu yoksa ya da yetersizse,pozitif basınçla ortam havasını vererek yapay solunum sağlamak için kullanılan,son derece basit,taşınabilir ve inanın bana son derece hayat kurtarıcı bir alettir.yani entübasyon,solunum cihazı gibi olanaklara ulaşamadığınız durumlarda onlar yokken hayat kurtarır.bir solunum cihazını yanınızda taşıyamazsınız ama geçici bir süre onun yerini alabilecek bir ambuyu taşıyabilirsiniz.) peki bu ifadeden şunu çıkarabilir miyiz;emergency gelmeden ve entübasyon yapılmadan önce dr. murray bu ambuyu kullandı o zaman.yatağın yanında yerde durduğuna göre,onu bir delil olarak görmeliyiz.ayrıca şöyle bir ekleme var:''yatağın aynı tarafında bir yeşil oksijen tüpü var.''yatağın yaanında ifadesi son derece yetersizdir.hangi yanında?ayak tarafı,baş tarafı?yatağa ne kadar mesafede?doktor tarafından MJ ye oksijen vermek için uygun konumda mı?peki bu oksijen tüpü dolu mu?yarı dolu mu?boş mu?tüpteki oksijeni ambuya bağlamak için olması gereken esnek bağlantılar da mevcut mu?(zira bu bağlantı olmazsa değil oksijen tüpü,oksijen tankı bile olsa bir anlamı olmaz)peki bu tüpün bir oksijen tüpü olduğu bilgisi nerden alındı?tüpün üzerinde bir açıklama var mıydı?onun içindekinin azot değil de oksijen olduğu bilgisine varmanızı sağlayan şeyi neden not etmediniz?onun içinde O2 olduğuna emin misiniz.??bunlar ayrıntı değildir.tüm bunlar devam eden bir araştırmada temiz bilgiye ulaşmak için son derece önemli ,ancak bizim raporda olmayan bilgilerdir.düzdün not edilmeyen delillerin bir çoğu daha sonraki yorumlarda yokmuş gibi görülmeye başlandı.bir coroner araştırmacısının görevi,emin olmaktır.ve bu O2 tüpü hiç bir zaman bir adli laboratuara götürülmedi.ne tüp incelendi,ne de ambu orda olduğu yerden alınmadı....
Body Examination-vücut üzerinde yapılan inceleme kısmında(case report sayfa 3) şöyle demiş:''ilk dış muayeneyi hastanede 25 haziran da yaptım,üzerinde bir hastane önlüğü vardı''aynı raporun ilk sayfasında şöyle demiş hatırlarsınız:clothing:no.beden çıplak.(LA. Coroner in kurallarının yazılı olduğu bir adres vermiş)buna göre dış muayenede görülen bütün kıyafetler not edilmek zorunda.sayfa 1 ve 3 neden birbirinden farklı. ?
(burada transport sırasında beyaz torba kullanılmasından falan bahsetmiş-geçiyorum)sayfa 3;''merhumun saçları seyrek ve bir perukla bağlantılı.bayan Fleak bunu anlamak için peruğu kaldırıp bakmış olmalı.peki ne kadarı seyrekti?başın tamamı mı ,yoksa bir bölgesi mi?peki saçlar düz mü yoksa kıvırcık mı?otopsi raporunda biraaz daha detay var.:''baş normal,frontal bölgede kellik,diğer kısımlarda sık ve kıvırcık siyah saçlar.''peki UCLA dan Coronere gelirken peruğa ne oldu?helikopterde mi kayboldu yoksa rüzgarda mı savruldu.?
(şimdi tam anlamadığım kısıma geliyorum)''saat 18.15 de hastane odasının sıcaklığı 20 derece.18.11de ışık altında bakıldığında vücutta beden katılaşması ve morluğu henüz not edilmiyor.''bu ifadede neden ısının verildiği saat katılaşmanın kontrol saatinden daha sonra veriliyor?vücutta başlamamış peki ya baş ve boyun?daha doğrusu bu ifade tamamıyla eksiktir.normal şartlarda şöyle ifadeler kullanılır:beden katılaşması şu saatte başladı...sonra bölgenin adı verilir;göz çevresinde başladı,ya da çene kasları ya da yüzün bilmemne bölgesi diye....bu durum genellikle ölümden 3 saat sonra başlar ve 12 saat içinde maksimum seviyeye çıkıp,ölümden sonraki 72 saate kadar yavaş yavaş dağılır....ayrıca ışık altında bakmak da öyle basit bir şey değildir.(burayı tam anlamadım)ışığın (ya da cildin)rengi belirtilmeliymiş,çünkü ölüm sebebine göre farklı renkler olabiliyormuş mesela bazı zehirlenmelerde başka renk olurmuş vs.beden katılığı muayenesi ve renk muayenesi çok önemlidir.ölüm saati ve şekli için önemli bilgiler verir.görüyoruz ki,yetkilimiz bayan Fleak aslında çok çok önemli şeyleri rahatça atlamış.
aynı şekilde travma izleri de yetersiz tarif edilmiş.örnek:''sol bacak dizaltı iç tarafta bir çürük var''peki ne büyüklükte?,ne renkte,mor mavi,yeşil?case report yanlızca bu kadar diyor.otopsi raporu belki bu çürük hakkında daha fazla bilgi veriyordur,derrrrmişim.ama nerrdee,otopsi raporunda bu çürük hiç yok.daha önce de bir ayak bileğindeki iğne izinin coronerde yokoluverdiğini görmüştük.anlaşılan daha önceki başka ayrıntılarda gördüğümüz gibi,UCLA dan Coronere gittiği sırada bedenin bazı yaraları iyileşmiş.ölmüş bir bedende çürüklerin hiç bir iz bırakmayacak şekilde iyileşmesi..TANRIM , BU BİR MUCİZE!
çoğumuza gereksiz gelecek bir ayrıntı:''genital bölge:yetişkin erkek.penis sünnetsiz görülüyor.(sanırım burda sünnet konusunda emin olmayan bir ifade kullanmışlar)ne demek öyle görünüyor.?otopsiyi gerçekleştiren ekipte LA. Coronerin kariyerli şeflerinden 2 erkek de bulunuyordu.2 erkek bir penisin sünnetli olup olmadığına nasıl karar veremez?bunda emin olmayacak ne var?(pöffff-neyse ki burda Michael ın kahkahalarıyla bitirmiş)inanamayacaksınız ama daha da çılgınca şeylerle devam edecek..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj Ptsi Mayıs 02, 2011 3:30 pm

Mdenz demiş ki:
....ayrıca ışık altında bakmak da öyle basit bir şey değildir.(burayı tam anlamadım)ışığın (ya da cildin)rengi belirtilmeliymiş,çünkü ölüm sebebine göre farklı renkler olabiliyormuş mesela bazı zehirlenmelerde başka renk olurmuş vs....

Cildin renginden bahsetmiş burda mesela karbonmonoksit ve siyanür zehirlenmelerinde cilt ve mukozalar kıpkırmızı olur.Diğer bazı zehirlenmelerde cilt renkleri değişebilir.

Çelişki üstüne çelişki,bakalım daha "şaşırtıcı" neler görücez...
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mayıs 02, 2011 4:01 pm

aslında sahte bir ölüm olduğunu düşününce şaşırmamak lazım,ama buna ihtimal bile vermeyen insanların çelişkilere karşı kayıtsızlığı beni şaşırtıyor.mesela 7. bölümde de bir -Trauma Gershwin-konusu var.bana ilginç geldi.o yüzden ara vermek istemiyorum.herhalde onu da bu gün eklerim.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj Ptsi Mayıs 02, 2011 5:09 pm

Süpersin teşekkürler bu arada unutmuşum önceki mesajımda Otopsi Raporu  - Sayfa 2 481545
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından leydis Salı Mayıs 03, 2011 9:13 am

Şengüncüm çok teşekkürler,istediğim kadar inanmayayım bazen bazı kelimeleri okurken gerçekmiş gibi hissediyorum tüylerim diken diken oluyor burada da katılaşma kelimesi biraz üzdü galiba ölümü hatırlattı işte kötü hissettim kısaca ,ah be dünya tatlısı neler yazıyorlar bizi üzüyorlar bunlaar gerçek olamayacak kadar acaip şeyler Şengün'ün dediği gibi baştan aşağı eksiklerle dolu olan bu otopsi raporu gerçek olamaz , gerçek olmadığına göre Amerika 'nın açıklaması ne acaba çok merak ediyorum Shocked
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Salı Mayıs 03, 2011 2:42 pm

Sibelcim benim de tüylerim ürperdi bazı yerlerde ne yalan söyliim,yani sonuçta sevimsiz bir konu.ama katılaşma saati ve cilt rengi zaten olması gerektiği gibi not edilmemiş.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.].insanlara alın size bir otopsi raporu demişler ve insanlar da bunu hemencecik kabul etmiş.daha başka bir çok şeyi kabul ettikleri gibi.aynı şekilde herhangi bir don resmini basıp altına istediğin şeyi yazınca da onu da kabul ediyorlar baksana.geçen gün biri bana ''seninkinin donunda kokain bulmuşlar''dedi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]çok sinirlendim ama yapıcak bişey yok.birileri büyük medya kurumlarıyla büyük bankaları bombalarsa belki bir süre rahat edebiliriz.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Mayıs 03, 2011 4:53 pm

Yanlız adamın sahte iç çamaşırı bile seksi.Tövbe günahlarıma....
Embarassed

Pinokyo

Mesaj tarafından leydis Salı Mayıs 03, 2011 5:22 pm

O büyüklerin hepsinin bombalanmasını bütün düzenin kökünden değişmesini çok isterim Şengün Mad Pinokyocum mesajın çok tatlı adamın eşyasının sahtesi bile nasıl seksi oluyor bayağı düşündüm ama bulamadım Razz Tabi adamın herşeyi harika o ayrı konu Wink
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mayıs 05, 2011 3:54 pm

Bölüm 7:
Trauma Gershwin:

size gittikçe daha tuhaf olacağına söz vermiştik.-Trauma Gershwin e hazır mısınız?herşeyiyle incelemeye başlamadan önce Gershwin kelimesini arayınca neyle karşılaşıyoruz ona bakalım:George Gershwin(1898-1937)besteci,piyanist ve yönetmen miş.bir diğeri:Ira Gershwin(1896-1983)şarkı yazarı ve opera metin yazarıymış.trauma da zaten travma.peki otopsi raporuyla bunun ne alakası var derseniz? rapordan bölümler:

''MJ nin sağ ayağındaki etikete Trauma Gershwin not edilmiş''(bu ifadedeki sanırım filmlerde gördüğümüz ayak parmağına takılan etiket).bilinen o ki,bir ceset için,her iki ayak ve bir ayak bileği olarak 3 etiket birden kullanılmaz.(?).normalde ayak başparmakları için 2 etiket olur.her iki etikette aynı endikasyonlar bulunur.peki bunları kim doldurur?LA County Coroner in açıklamasına göre,ilk vücut muayenesi tamamlandıktan sonra coroner yetkililerince doldurulur.bu açıklamaya göre bunu bayan Fleak doldurmuş olmalı.peki neden her 3 etikette de farklı şeyler yazıyor.:

sağ ayağa takılı etiket: unreadable...444 0625/09 TRAUMA w.no..241.,GERSHWIN MC 00/06 unreadable.

sol ayağa takılı etiket:2009-04415 Jackson,Michael

sol ayak bileğine takılı etiket:09-04415

iyi,belki bayan fleak doldurmuştur.ama neden bununla ilgili bir açıklama yok?çünkü raporun hiç bir yerinde etiketleri kimin doldurduğunu bulamazsınız,bu etiketlerden kimin sorumlu olduğuna asla emin olamayacağımız anlamına gelir.ancak bu ,ölüm saatinden sonra artık bir coroner vakası haline gelen bedene UCLA tarafından neden bir kod adı verildiğini açıklamaz.eğer UCLA daki doktorlar tarafından ceset Trauma Gershwin şeklinde bir kod adıyla etiketlendiyse neden raporda bununla ilgili açıklama yok?bu kod adı MJ davasıyla uyumlu değil.her 3 etiket de kimliklendirme açısından ortak bir bilgi içermiyor.Michael hiçbirimizin bilmediği bir takma ad mı kullanıyordu? ,
aynı kod adını hastanede alınmış kan örneklerinin olduğu tüplerden birinde de buluyoruz.(yanlızca birinde)otopsi raporunda hastanedeki kan tüpüyle ilgili şu bilgi var:
''6/25/09 saat 13.30 da Trauma Gershwin adıyla etiketlenmiş kan tüpü.''bunun anlamı şudur:1.30 pm de Trauma Gershwin adıyla kodlanmış yaşayan bir insandan kan örneği alınmıştır.bir insandan kan alabilmeniz için onun kalbinin atıyor olması gerekir.damarlarda sıvı halde dolaşıyor olması için sirkülasyon,bunun için de sirkülasyonu sağlayan çalışan bir kalp gerekiyor.kalp atmıyorsa,dolaşım halinde kan yoktur ve örnek de yoktur.bu durumda Michael ın 1.30. pm. de UCLA da henüz yaşıyor olduğu sonucuna varabiliriz.hastaneden belirttiğine göre,yanlızca ölmüş olan insanlar için ayak etiketi kullanılır,yaşayan erişkinleri kimliklendirmek için başka yöntemler kullanılır.yetişkin hastalar kol (bileği)bantlarıyla etiketlendirilir.şöyle birşeydir(4.56)
eğer Michael'dan 1.30 pm de kan örneği alındıysa ve adına da Gershwin dendiyse neden onun da bu şekildeki gibi bir bilekliği yoktu?bir insan öldükten sonra coroner davası oluyorsa ,coroner yetkilileri vücutta ve üzerindeki herşeyde hiç bir değişiklik yapılmasına izin vermezler.kanun tarafından zorunlu kılınan bir kuraldır çünkü yapılan her değişiklik,olası ipuçlarını ve soruşturmanın gidişatını etkiliyebilir.ve case reportta bayan fleak asla bir hasta bilekliğinden bahsetmemiştir.
başladığımız yere dönelim;
yaşayan hasta-kan örneği-kol etiketi
ölmüş kişi-no kan örneği-ayak etiketi.(tamam anladık yaaaaa)
ve tüm dünyanın bildiği MJ yi UCLA ya taşıyan ambulansta olanlar neden böyle bir kod adı kullanmadılar.
ve (anlamadığım bir kısım-bu kan örneği nerde durdu toksikoloji raporuna kadar gibi birşey?)bu kan örneği hangi yollarla adli tıp laboratuarında bulundu?bu örneği adli tıp için bir kurye mi UCLA dan aldı?yoksa coroner araştırmacıları bunu kendileri mi yaptılar?bu materyallerin taşınması yetkili kişilerce güvenliği garanti alına alınan transportlardır çünkü bu bir adli delildir.önemli bir şeydir ve bu da raporda belirtilmemiştir.
adli tıbbın toksikoloji raporu;Michael Joseph Jackson dan bahsediyor,trauma Gershwin den değil.kendilerine gelen örneğin üzerinde başka bir etiket varken adli tıp laboratuvarının pek de tutarlı davrandığı söylenemez.ve bu raporda geçen Michael Joseph Jackson un,case raportta geçen isimle de hiç bir tutarlılığı yoktur.ve case report dava numarası (2009-04415) hiç bir şekilde kan örneği etiketinde not edilmemiştir.ve otopsi raporu dış muayene de şöyle der:''şahsın kimliği ayak etiketinden doğrulanmıştır.'' gerçekten mi?
herhalde doğru kimliklendirmeyi yapmak zor olmuştur:
Trauma Gershwin
Jackson,Michael
ve toksikoloji de tamamen başka,Michael Joseph Jackson
belki bu yardımcı olur: (bir uri geller resmi-hoş)
kim bilir bu MJ ile ilgili,herşey mümkündür.
MJ kahkahası-hoş..
düşünün ,MORE IS YET TO COME...

video bu kadar.bu kod ismi ilginç geldi bana.aslında acil servise kimliği belirsiz ve şuuru kapalı bir hasta gelince ,diyelim ki adamın birini yolda bulunca,kimliğini söyleyecek biri olmayınca acilde alınan kanlara bir isim takıyorlar bunu biliyorum.ayrıca Michael ın acilde kullanılan ismi olarak bize başka bir bilgi verilmemiş miydi?Soule Shaun.bu bilgiyi kim vermişti hatırlamıyorum ama otopsi raporunda etikette bu kod ismi var:Gershwin.görülüyor ki,kimlik konusunu ayarlamak Michael için kolay olmuş.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Cuma Mayıs 06, 2011 7:40 am

Yanlış hatırlamıyorsam Soule Shaun bilgisini Joe baba vermişti...

Eline, emeğine sağlık Şengün Wink
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Mayıs 14, 2011 1:38 pm

bölüm 7 nin devam videosu bu.benim de en sevdiğim -kimlik tespiti-konusundan bahsediyor:

''bazılarımız, oyunu güvenli oynamak ister.Bazılarımız da yolun vahşi tarafında çılgın bir yürüyüş yapar.bu tehlikeli olanı seçenler için''MJ.meşhur dangerous şovundan önceki konuşması.
bizim yolculuğumuz da vahşi tarafta olsun:
ve yine case report sayfa 3 e bakalım:''6.25.2009 da BEDENİN KİMLİĞİ ,GÖRSEL KARŞILAŞTIRMA YOLUYLA,CA:SÜRÜCÜ LİSANSINDAN DOĞRULANDI''..görsel karşılaştırmayla bedenin Michael JOSEPH Jackson olduğu doğrulandı yani,???ama uzun zaman önce süresi dolmuş olan bir sürücü lisansına ulaştığımızda onun şöyle bir şey olduğunu görmüştük:(1.10)o zaman mevcut lisansda MJ nin 2. adının değiştirilmiş olduğunu varsaymalıyız çünkü bunda JOE olduğu görülüyor.
ayrıca da bedenin kimlik tespiti için hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın,raporda bu nun bir kopyası olmalı,özellikle de bizimkindeki gibi resmi bir belgeden bahsediliyorsa.Neden bahsi geçen mevcut sürücü lisansının bir kopyası raporda yok?
taklitçi ve dublörler hakkında düşündünüz mü?ve paramediklerin 26 temmuz 2009 da 9.30 pm de TMZ de yayınlanan ifadelerini hatırlıyor musunuz?ilk 10 dk. boyunca kişinin MJ. olduğunu anlayamadıklarını,bir acil görevlisi de kişinin zayıf,yaşlı ve hasta bir adam gibi gözüktüğünü söylemişti.aykırı konuşmak istemeyiz ama MJ nin bundan daha fazla görüntüsünü değiştirebildiğini biliyoruz.peki mevcut sürücü lisansındaki resim,kesin ve emin kimlik tespiti için yetti mi?ve o anda bir GÖRSEL KARŞILAŞTIRMA için sürücü lisansı UCLA da hazır durumdaydı o zaman.(bu çok yerinde bir soru.çünkü bu bölüme kadar anladığım şu;case report,hemen o gün ulaşılan bilgilerin raporu,ertesi gün gerçekleştirilen otopsi raporuna ekleniyor.her iki çalışmayı da aynı ekip yani coroner ekibi hazırlıyor görüldüğü kadarıyla.yani otopsi raporu içinde bir case raporunu da ihtiva ediyor anladığım)evet ise bu lisansı oraya biri getirmiş olmalı değil mi?MJ. iddiaya göre çıplak olduğuna göre üzerinde sürücü lisansı olamaz değil mi?ve nerede bu sürücü lisansının numarası ?kimlik tespitinde kullanılan resmi belgenin olması gereken numarası yani?ve bu belgenin üzerinde hiç tarih yok mu yani?veriliş tarihi geçerlilik süresi falan.aslında sürücü lisansı ile ilgili hiç bilgi yok.ve kimlik tespiti için neden bir sürücü lisansı kullanılıyor.aile üyelerinin hepsi zaten UCLA da değil miydi?çünkü bayan Fleak in ilk muayeneyi yaptığını not ettiği saatte,Jermain in ,ölümü anons edeceği basın toplantısı vardı.Fleak in yanındaki ekiple UCLA ya vardığı saatle,muayeneyi yaptığı saat arasında,aile üyeleriyle görüşecek zamanı vardı.(17.20-18.11)kim kimlik tespiti yapılması için yardım etti?not edildiğine göre hiç kimse.ayrıca 1. sayfada iddiaya göre cesetten parmakizi alındığı yazıyor.coroner görevlilerinin cesetten parmakizi alması zaten yasalar tarafından zorunlu kılınmıştır.doğru kimliklendirme yapabilmek için...iyi güzel de karşılaştırma yapmak için kullanılan parmakizi analizi nerde?yanlızca parmakizi alındı deniyor.ne case report da ne de otopsi raporunda herhangibir karşılaştırmayla ilgili bilgi yok.
ayrıca otopsi raporu dış muayene bölümünde CESEDİN KİMLİĞİ AYAK ETİKETİNDEN DE DOĞRULANDI deniyor.(burada ayak etiketi ve kan tüpüyle ilgili,önceki videoda anlattığı şeyleri tekrarlamış,o yüzden geçiyorum).....
birşey daha var.twitterda karen faye e sorduk;MJ.nin son makyajını ne zaman yapmıştı?cevabı şuydu;6 temmuz..aylardır ezberlediğimiz bir zaman çizelgesi var.
-MJ. 25 haziranda öldü
-otopsi 26 haziranda gerçekleştirildi
-ailenin isteğiyle yapılan 2. otopsi de 27 haziran da yapılmış olmalı.
27 haziran ve 6 temmuz arasında biryerde bedene birçeşit mumyalama işlemi yapılmış olmalı.(mumyalamadan kasıt bildiğimiz anlamda mı yaoksa bu kelime bozulmayı önleyen diğer işlemleri mi kastediyor bilmiyorum)zaten ölüm sertifikasında da böyle bir işlemin yapıldığını anlatan bilgiler var.bunun anlamı öldükten kısa süre sonra vücut sıvılarının boşaltılıp yerine güçlü kimyasallar konularak bozulma ve ayrışma sürecinin geciktirilmesi. ama bu işlem yapılsın ya da yapılmasın,bedenin bunun gibi 11 gün beklediği durumlarda mutlaka ortam ısısı soğutulur.6 temmuzda etonline da çıkan haberde,ailenin özel bir servisle forest lawn a gidip,bedeni görmek için tabutun açıldığı yazıldı.bu arada geçen 11 gün boyunca beden deep frozen la soğutulmuş olmalı.şimdi karen in aynı gün makyaj yaptığını düşünün.(saç,makyaj ve manikiür?)..normal şartlarda makyaj yapabilmek için beden 2-3 gün önceden defrozen ediliyor.ve Michael ın aynı kahkahası...daha bir şey görmediniz.
Very Happy
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis Paz Mayıs 15, 2011 9:25 am

Yine içim bir fena oldu o dondurma işlemlerini düşününce,bunların bir an önce aydınlatılmasını çok istiyorum,teşekkürler Şengüncüm ellerine sağlık Like a Star @ heaven
leydis
leydis

Mesaj tarafından hsbmj Paz Mayıs 15, 2011 9:56 am

Teşekkürler emeklerin için Şengün abla .
hsbmj
hsbmj

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Mayıs 15, 2011 1:01 pm

Biz buna Şengün farkı diyoruz.Büyük believer önünde saygı ile eğiliyorum.

Heart Otopsi Raporu  - Sayfa 2 586927

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 15, 2011 1:44 pm

canlarım,büyütmeyin yav Cool benim için zaten zevkti. Otopsi Raporu  - Sayfa 2 586927
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Ağus. 04, 2011 11:15 pm

La Toya bu aralar rapordaki saç örnekleri konusuyla ilgili bişeyler söylemiş.ne dediğini bilmiyorum ama bi yerde rastlarız herhalde.bu video serisinin sıradaki bölümü zaten saç örnekleriyle ilgiliydi;

Michael Jackson - Autopsy Report or a Hoax? Part VIII-"The Hair Sample"-

selam-hazır mısınız?Jermain in UCLA anonsu;''kardeşimin ölüm nedeni bilinmiyor,otopsi raporu sonuçlanıncaya dek...'' teşekkürler Jerm,çok açıklayıcıydın
Otopsi Raporu bölüm 8;SAÇ ÖRNEKLERİ
adli tıp laboratuarındaki belgeyi ve numarasını görüyorsunuz.''2009-04415 Jackson,Michael''nasıl?coronerin ve hastanenin kullandığı diğer isimler ne oldu? isimleri adli tıp neden kullanmıyor?Joe?Joseph?Gerscwin?Spidermam???öncelikle otopsi raporunun ve case raporunun saayfalarında farklı versiyonları bulunan 2. isimler nereye gitti?mesela case report 1. sayfa ;Jackson,Michael Joseph...nöropatoloji raporunda;Jackson,Michael J...ilginçtir,case/otopsi raporunda 3 farklı isimin kullanıldığını buluruz.coroner office,resmi bir kurumdur ve yasalar tarafından,hazırladıkları raporda aynı bedenden bahsettiklerine emin olakla zorunlu kılınmıştır.ama farklı 3 isim kullanmaları olağandışı.saç örneklerine bakarsak;raporda görüldüğü gibi,bu örneklerin istenebilecek toksikoloji testleri için,6 ağustos da forest lawn da alındığı yazıyor.??nasıl yani toksikoloji testleri daha yapılmamışmıydı?2 temmuz-3 ağustos arasında MJ. nin ölümü zaten otoriteler tarafından,2. kişi tarafından uygulanan benzodiazepin etkisinde akut propfol toksikasyonu olarak açıklanmış ve doğal ölüm sınıfından çıkarılıp,''homicide'' sınıfına sokulmuştu.
bu sonuçlara nasıl vardıklarını gösteren,temmuz ayına ait toksikoloji testlerine bakın.ve bunların içinde en önemli olan rapor,3 temmuz tarihli anestezi konsultasyon raporudur.(bu benim için de çok önemli arkadaşlar,çünkü baştan beri söylediğim bir şeyi söylüyor)anestezioloji raporu gayet açık ve net konuşmuş;''bu enjeksiyon ancak biri tarafından yapılmış olabilir,kendi kendine yapması NEREDEYSE İMKANSIZDIR.''..peki tüm bu toksikoloji raporları çeşitli testlerle zaten çıktığına göre neden sonradan saç örneği alındı.bu başlıbaşına hikaye,bakın;''6 ağustos 2009,saat yaklaşık 1300''???rapordaki diğer saatler daha kesin.''Forest Lawn a 1745 de vardık,1835 de bedenin yanına gitmek için izin aldık''sonra bir belirsiz saat daha;''yaklaşık 1840 civarı bir beden üzerinde sınırlı inceleme yaptık'' yani belirsiz 1.00 pm-kesin 5.45 ve 6.35 pm ve yine belirsiz 6.40 pm...şaka bir yana,bu görevlilerin işi bilgiyi kesinleştirmektir.ama resmi raporlarda zaman bilgisinde tam bir belirsizlik var.bu raporda,saç örneklerinin toplanmasıyla ilgili belgeleri üst düzey kriminalist Jamie Lintemoot imzalamış.ve yukarıda adı geçen kişi;Jackson,Michael diyor..hayda yine başa dönüyoruz,Jackson,Michael...kim?
ve bu işlem yapılırken orda kimlerin bulunduğu da yazılmış;3 coroner görevlisi ismi,2 forest lawn görevlisi ismi ve La Toya Jackson ve onun erkek arkadaşı...7 kişi bu işleme tanıklık etti?? Pop-Corn ları da var mıydı!homicide ve adam öldürme sınıfına girmiş bir vakada neden bir LAPD görevlisi,mesela otopsi raporda adı geçen dedektif yoktu.bu baştan beri bir LAPD davasıydı ve bu tür örneklerin toplnmasında polis dedektiflerinin olmaması alışılmışın dışında bir durumdur.çünkü bir davada bu tür durumların şahitliğinde polis dedektifleri 1. en önemli şahit kabul edilir.gelelim raporda geçen şu La toya nın erkek arkadaşına..kimmiş? Mister X? Batman? gershwin?bu davada kullanılacak bir resmi belgedir ve bahsi geçen herkesin kimliği belirtilmelidir.
başka tuhaflıkları da farkettiniz mi?
şu ifadelere bakın,''yaklaşık bilmem kaçta....BİR beden üzerinde sınırlı inceleme yaptık''...BİR BEDEN mi?kimmiş ki o?bir beden derken ,herhangi bir beden sizin için yeterli miydi acaba???ve diyor ki;''mavi kadife zemini olan sarı bir tabutta yatay şekilde duran...''nisan 2010 da TMZ de bir kırmızı tabut diyordu demek ki değişmiş...ve saç örneği için MJ nin bronz bir tabutta sunulması tuhaf değil mi?neden acaba daha iyi bir izlenim vermek için mi?...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ağus. 05, 2011 2:25 pm

eğer Michael ın öldüğünü düşünüyorsan ve bunun için acı çekiyorsan bence bunu okuma.saç örnekleriyle ilgili devam videosu;
Michael Jackson - Autopsy Report or a Hoax? Part IX ~'The Hair Sample' part II~
Conrad Murray; ''da troot will prevail'' evet dr,buna inancımız var..haydi rapordaki saç örnekleriyle ilgili harika kısım için duygusallaşmaya devam.
the hair sample part II
mavi kadfe zeminli bronz tabutta kalmıştık.''muhtemelen ölü '' bedeni sunmak için iyi bir yol.aslında profesyonel yollarda saç örneği almak için tabutu açtırmak,alışılmış bir uygulama değildir.ünlü kişiler için de bir ayrıcalık yoktur herhalde,hele MJ ise.ve 17.45 de FL a gelmişler ama bedeni görme iznini 18.35 de almışlar.tabutu açtırmadan önce 50 dk.beklemişler.resmi olarak önceden haber verilseydi,(böyle son anda akıllarına gelmiş gibi gitmeselerdi) yine profesyonel yollarla yani , bekleme süresi de olmazdı.bu kadar uzun süren neydi?MJ. nin muhtemelen ölmüş bedenini derin dondurucudan çıkarıp,mavi kadifel,i bronz tabuta koymak mı zaman aldı,yoksa bekleme odasıyla ,muhtemelen ölü bedenin sunulduğu güvenli lobi bölgesi nin arası çok mu uzun???çünkü raporda,tabutu açmak için bekleme odasından güvenli lobi bölgesi denen bir yere gittiklerini yazmışlar.bu mekanların hiç biri sıradan bir rapor için spesifik değildir.ve sınırlı çalışma dediği de şu;''bedenin büyük kısmı,çeşitli beyaz havlular ve yapraklarla(levhalarla,burayı anlamadım)örtülüydü.''ne?neden kefen kullanılmadı,yoksa FL. bir gecede fakirleşti mi?''yanlızca elleri ve başının üst kısmında küçük bir alan açıktaydı''peki tüm bu insanlar ve şahitler,kimliği dorulamak için onun yüzündeki havluları kaldırdılar mı?eğer öyleyse neden bu raporda belirtilmedi?normal şartlarda cesedin kimliğinin her aşamada doğrulanması,dava için en önemli şeydir.aslında bu saç örneğinin doğru kişiden alındığına dair hiç bir bilgi yok.yaklaşan bir davada kullanılamayacak kadar gelişigüzel,ya da hiç bir şeyi kanıtlayamayacak kadar...ama 'bir 'beden üzerinde sınırlı inceleme' tanımına çok uygun.kimlik tespiti yapılmadığı ve yanlızca FL. çalışanlarının sözlerine güvenildiğini varsayarız o zaman.ve eller açıktaydı demişler.eğer o gerçek MJ. ise,elleri bunu doğrulamak için yardımcı olabilir.biliyoruz ki onun elleri gerçekten biüyük ve vitiligoya bağlı izler taşıyor.ama bu şekilde bir karşılaştırma bile mahkemede yeterli ve güvenilir sayılmaz.peki yüz karşılaştırması sayılır mı?(burayı anlamadım ama tıbbi bozulmayı yavaşlatan işlemler ve derin dondurucu olmasına rağmen,yüz ve başta bozulma olabilir mi demiş bilemedim)
''merhumun başının üst kısmında,koyu gibi görünen,uzun saçlı peruk vardı''bu da yine tüm otopsi/case raporuna hakim olan belirsizlik ifadelerinden biri...''peruğu kaldırdığımızda kısa ,koyu renk,kıvırcık doğal saçlar vardı''ilginç bir şekilde,kararsız ifadenin değiştiğini görüyoruz,aynı dakikada..raporun bu kadar subjektif bir tarzda yazılmasının sebebi,olası yanılgılardan uzak durmaya çalışmak olabilir mi?veya gerçekleri yazdıysa,''gibi görünüyor'' ya da ''yaklaşık olarak'' gibi ifadeler gerçekten tuhaf görünüyor.
''doğal saçın üstünde bilinmeyen koyu bir iz vardı'' bu ne iziydi?saç rengine mi bağlıydı,yoksa yarı kalıcı bir boyanın izi miydi,yoksa peruğu sabitleştirmek için kullanılan bir şeyin izi miydi?bir cevap olduğunu sanıyorsanız yanıldınız..bu soru,rüzgarla birlikte savrulup gider?? Very Happy ''parietal bölge seyrek ve bilinmeyen açık renkli bir yapışkan maddeyle kaplı.''tamam herhalde bu perukla ilgili açıklanabilir ama koyu olan??ve böyle bir madde sözkonusuyken peruğu kaldırmakta bir problem olup olmadığını bilemiyoruz yanlızca kaldırdık diye yazmış.bununla birlikte verilmeyen 2 önemli bilgi var; MJ. nin muhtemel bedenin ısısı kaç dereceydi?ve tıbbi bozulma açısından ne durumdaydı?ayrışma var mıydı yok muydu,varsa ne kadar vardı? bir dondurucudan çıkmanın anlamı,-18 -25 derece arasıdır.saçlarda donmuş olmalı,özellikle peruk altı.''saç örneği,eldivenli elle koparmak suretiyle alındı'' (bu kısımda benim bile tüylerimi ürperten ayrıntılar var,emin olsaydım yine de yazardım ama emin olamadım ,donmuş bedenden saç kopardığınız zaman beden bütünlüğüyle ilgili ne tür aksilikleri de birlikte yaşama ihtimaliniz olabilir,öyle manyakça şeyler hayal etmiş,o an tam olarak donmuşsa ne gibi korkunç bişey olabilir,soğuksa ama tam donmuş değilse daha başka ne gibi korkunç bişey olabilir,bana bu kadar acımasız gelen bi bölümü yanlış anlama ihtimaline karşı yazmıyorum,bi bakın isterseniz.emin olsaydım ve raporda verilen bir ayrıntı olsaydı yine de yazardım o ayrı)
Tüm bu acımasızlık için üzgünüm ama hikaye bu...yazılmayan kısımda bunlar olmuş olabilir.ya da tüm bu saç örneği olayı iyi bir hikaye olabilir.zaten belli ki;bu saç örnekleri hiç bir zaman test edilmedi.çünkü tüm otopsi raporu tamamlandığında,bunlardan bahseden hiç bir test sonucu yok.zaten şöyle demişler;''ihtiyaç duyulan bütün testler tamamlandığında,gerekli olabilir diye'' alınmış güya.
son olarak MJ. ın yaşadığı tüm sakatlanmaları düşünün.bir konserde düşerek belini incitti ve neverlandde bir kazada bacağı kırıldı.bunlar otopsi raporunun içindeki radyoloji raporu kısmında belirtilmiştir değil mi?ama radyolojinin notuna bakın;''her iki bacakta da dikkat çekici bir durum yaşanmamış''omurgayla ilgili tam bir yorum yazılmamış;yanlızca diyor ki;''bel omurlarından L4-5 ve L5-S1 arasında osteoartrit var.'' peki omurganın kalanı? vaav! görülüyor ki,MJ ın hayatı baoyunca yaşadığı yaralanmalar da uçup gitmiş...raporun öbür sayfalarındaki izler gibi.....MJJ20Girl
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj Cuma Ağus. 05, 2011 3:05 pm

Ellerine sağlık,içim ürperdi okuyunca.Yazmadığın kısımlara da baktım,hakikaten dehşet dolu fakat sürekli çelişki içerisinde... Rolling Eyes
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ağus. 05, 2011 3:28 pm

La Toya nın şu kitabı var ya,onda bu günden bahsediyormuş sanırım mevzu o.raporda olmayan ayrıntıları anlatmış güya,şöyle tuttuk,böyle aldık falan.bu videomaker da onun anlattıklarıyla ilgili yenibir video yapmış galiba daha seyrdemedim bu serinin sonuncusu yani 22. si olsa gerek.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj Cuma Ağus. 05, 2011 10:44 pm

Birde videoda gözüme birşey ilişti;çeşitli bölgelerden alınan kan ve sıvı örneklerine bakılmış,ilaçların bulunan miktarları yazılmış ve sonuca göre gastrik içerikte propofol var Question nasıl olabilir,bu adam hakikaten propofol şişesini kafasına mı dikti yani Shocked
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ağus. 05, 2011 11:23 pm

ilerki bölümlerde bundan bahsedecek sanırım.gastrik içerikte propofol bulunduğunu görmemiştim aslında. Shocked traji-komik yerine dehşet- komik demek uygun galiba. Shocked
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj C.tesi Ağus. 06, 2011 12:11 pm

evet yani bende çok şaşırdım görünce de ilk yorumda yazmayı unuttum Razz
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından leydis C.tesi Ağus. 06, 2011 10:00 pm

Şengüncüm çok teşekkürler ellerine sağlık, her tarafı çelişkilerle dolu,şu koyu renkli görünen peruk lafı çok komiğime gitti yani aslında açık renk ama koyu gibi görünüyor anlamı çıkmış bu laftan,genellikle mulak ifadeler kullanılmış mahkeme ya da otopsi raporunu kimler görüyorsa kimse bu tuhaflıkları görmüyor mu, görüp de sormuyor mu,soruyorlar da bizim mi haberimiz olmuyor, gerçekte neler oluyor çok acayip bir durum, bu konuları her okuyuşumda bu soruları sormaya devam edeceğim sanırım Shocked
leydis
leydis

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki