MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olay açıklama

+9
tubM
MakeBeLİEve
mj_derya
mjmyhero
Ruhkıran
MJ-4EVER
bo-bo
B'uu
nesronic
13 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Olay açıklama Empty Olay açıklama

Mesaj tarafından nesronic Çarş. Nis. 21, 2010 9:55 pm

Arkadaşlar, bloga eklediğim son yazıya bi bakın, bayağı ilginç bir haber Wink

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son nesronic tarafından Çarş. Nis. 21, 2010 10:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Olay açıklama Empty Geri: Olay açıklama

Mesaj tarafından B'uu Çarş. Nis. 21, 2010 9:59 pm

Açar açmaz benim favori resmimle karşılaştım sitemizin yakın zamanda üst kapak resmi olabilir Smile haberi okuyamadım bile.Şimdi okuyım:)

En son Burcu tarafından Çarş. Nis. 21, 2010 10:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
B'uu
B'uu
Admin
Admin

https://mjhoaxdeath.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından bo-bo Çarş. Nis. 21, 2010 10:01 pm

Yaaaa inanamıyorum yemin ederim bütün tüylerim diken diken oldu!

Annem yanımda olmasa zırıl zırıl ağlayacağım çok ama çok güç tutuyorum kendimi. Crying or Very sad

ARKADAŞLAAAR BENCE ÇOK AMA ÇOOOOK AZ ZAMAN KALDI, OYUNUN SONUNA GELİYORUZZZ,baksanıza bence bunlar alıştırma turlarıııı, herkes yavaş yavaş acabaaa diyecek ve sonraaaa

BAMMMM!!!

yalnız;
twitterında mı yazmış o kısmı anlayamadım ben...
Pardon gerçek olduğu kesin mi diyecektim yani sahte değildir değil mi?Ben anlamıyorum twitterdan hiç. Embarassed

NOT:NESRİN ABLA,ALLAH RAZI OLSUN,BİNLERCE KEZ!!!
bo-bo
bo-bo

Mesaj tarafından nesronic Çarş. Nis. 21, 2010 10:13 pm

Twiter adresini bu adamı takip etmek isteyenler olursa diye verdim ama tviterındaki son iletisinde de bir link vermiş, verdiği linke tıklayınca açılan sayfada aşağıya indiğimizde bu demeci görüyoruz, bir de ben haberi gördüğüm sitenin ayrıca linkini verdim, yani bu adam böyle cümleler kurmuş ama ne kadar güvenilir bir kişidir birlmiyorum, tek bildiğim bir arkadaşım aileye yakın biri hatta Janet'la da bol bol fotoğrafları var dedi. Bütün bilgim bundan ibaret ama haber harika ve ben bu cümleleri bile isteye kurduğuna inanıyorum Smile
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından bo-bo Çarş. Nis. 21, 2010 10:21 pm

Yok yok, ben kesinlikle inanıyorum gerçekten söylemiştir bunu...

Allah'ım, sen ne kadar büyüksün! EN BÜYÜK hayalim gerçek olacak galiba... Crying or Very sad
bo-bo
bo-bo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Perş. Nis. 22, 2010 4:31 am

Resmen illuminatiden bahsetti..dünyayı bir örgüt hatta bir deccal ın yönettiğini söyledi e buda illuminati oluyor..Michael ın mesajı kesinlikle illuminatiyle ilgili olacak çünkü bütün dünyanın gözü geri geldiğinde onda olacağı için herkese bu gerçekleri kolayca ulaştırabilecek ÇOK ZEKİ gerçekten ...ama bütün herşeyi açıkladıktan sonra gerçek bir suikast olurmu onu bilemem ben işte bundan korkuyorum ya bişeyleri değiştirmeye çalışıken suikast olursa..bu olmadı değil ..birsürü örnek var(Luther King,Adnan Menderes,John Kennedy,Abraham Lincoln... gibi)...yani Michael bütün cesaretini topladı ve bizim gibi sıkı hayranlarınıda akasına aldı(ORDUSUNU TOPLADI) illuminatinin üstüne yürümeye başladı..ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından bo-bo Perş. Nis. 22, 2010 8:13 am

Bebeğim benim bir gelse ah bir dönse...

Eğer bu olaylar gerçekse, Michael'ın ne kadar akıllı ve ne kadar inanılmaz bir adam olduğunu TÜM DÜNYA görmüş olacak. Ya düşünsenize, şimdiye kadar duyulmuş en büyük macera olacak bu!!!

Canım benim, kimse bir şey yapamaz artık sana;
dön artık yaa ölüyorum vallahi ölüyorum! Crying or Very sad
bo-bo
bo-bo

Mesaj tarafından Ruhkıran Perş. Nis. 22, 2010 8:43 am

Bunu Pop'un Kralı'nın en güçlü ve en büyüleyici hikayesi olarak bulacaksınız. Kelimenin tam anlamıyla vücudunuzdaki bütün tüyler diken diken olacak.

Michael'ın ölmediğini, yaşadığını öğreneceksiniz. Ve o geri gelecek. Yeniden sahne ışıkları altında olacak.İşte o zaman insanlığı bu mesajıyla uyandıracak: Dünya gizli bir örgüt tarafından daha da kötüsü bir deccal tarafından kontrol edilmek üzere.

!!! o anı bekliyoruz
Ruhkıran
Ruhkıran

Mesaj tarafından mjmyhero Perş. Nis. 22, 2010 10:30 am

abovvv ilk defa alenen söyleyen oldu bunu affraid
haklı çıkacağımızı herkes görecek inşallah.Very Happy
mjmyhero
mjmyhero

Mesaj tarafından mj_derya Perş. Nis. 22, 2010 11:15 am

benimde tüylerim diken diken oldu..... iş yerimde olmasam ağlayacağım... yumruğumu sıkıp dişlerimi geçirdim... cheers
mj_derya
mj_derya

Mesaj tarafından MakeBeLİEve Perş. Nis. 22, 2010 12:35 pm

herşey yavaş yavaş açıklnıyor.....Bu açıklama geçekten olay bi açılama....
yapboz parçalarıda bir bir yeine oturuyor...
çook az kaldı..
MakeBeLİEve
MakeBeLİEve

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 22, 2010 1:28 pm

dünyanın şeytani güçlerin etkisinde olduğu o kadar açık ki yaşadıklarımızdan.böyle bir güçle mücadele etmek ne büyük bir cesaret.umarım başarılı olur.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından tubM Perş. Nis. 22, 2010 1:32 pm

Şaşırdım valla affraid

Jacksonlara yakın birisinin Michael'ın ölümünün Hoax olduğunu açıkça söylemesi garip.. Adam deli değildir heralde, atıp tutmuyordur (zaten atıp tutulmuş bir şey gibi değil, gizli örgüt falan bile demiş Rolling Eyes ).

Kalkıp bir Jackson üyesi de sesini çıkarmaz şimdi Razz

Teşekkürler Nesrin abla..
John Dote bundan sonra benim için çok özel lol!
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından MJ-4EVER Perş. Nis. 22, 2010 1:38 pm

Evet işin garibi hiçbir aile üyesi böyle haberleri yalanlamıyor demek herşey Michael ın kontrolünde ilerliyor..Michael demiştir ona yap böyle bi açıklama diye Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Berfin Perş. Nis. 22, 2010 3:07 pm

Huh Very Happy Şaşırdım bende ..

Oyunun sonuna gelmeye başladık galiba Very Happy .. Heyecanlandım ya..

Döndüğü günleri düşünemiyorum ..Nasıl öldü haberiyle dünya sarsıldıysa bu da öyle olucak gibi.. İnsanların yüz ifadesini düşünmüyorum bile.. Dünya tarihinin en muhteşem olayı olur heralde , MJ'in adı tarih kitaplarına geçerse şaşmam Very Happy

Haber için çook teşekkürler (:
Berfin
Berfin

Mesaj tarafından nesronic Perş. Nis. 22, 2010 3:15 pm

Arkadaşlar, haberde bi karmaşa var, dün bir heyecanla yazdım ama sonra kafama bir kaç şey takıldı tekrar bakayım dedim, sabah beri bunla uğraşıyorum açıkcası pek içinden de çıkamadım. İngilizcesi iyi olanlar da bir bakıversin hep beraber anlayalım aslını astarını Neutral

Bu benim haberi ilk gördüğüm site;

Bu da John Dote'un twiterında verdiği link, haber aynı site farklı sadece;

Şimdi haberde tam olarak söylenen şu;

Las Vegas'lı DJ john Dote'a göre Michael Jackson'un ölümü bir hoax yani uydurma/oyun ve bunu dünyaya kanıtlamak için elinde kanıtları var. Elvis'in de ölümü bir hoaxtı ve Yeni Zelanda'da veya başka bir yerlerde yaşadığını düşündüğünü de ayrıca dile getirmiş (Bu arada Elvis konusunda John Dote'a katılıyorum ben de ölmediğini en azından 1977'de ölmediğini düşünüyorum, bununla ilgili de bir kaç malzeme var incelediğim, merak eden olursa paylaşırım). Bu açıklamalardan sonra işte bu da John Dote'un bulduğu şey demişler haberde ve başka bir hoax sitesinin linkini vermişler. Linki verilen hoax sitesi de meşhur mo&sousa ikilisinin hoax sitesi ki şu hoax aleminde en sıkı, en takip edilesi sitedir, bunu belirtmeden geçmiyim Smile

Sitenin linkini de vereyim hemen çünkü karmaşayı çözmek için lazım olacak;

Karmaşa bu paragraftan sonra başlıyor. Bundan sonraki paragrafın ilk cümlesi;

You will find this to be the most powerful and fascinating story of the "King Of Pop". It will literally leave the hairs on your body standing.

yani; Bunu Pop'un Kralı'nın en güçlü ve en büyüleyici hikayesi olarak bulacaksınız. Kelimenin tam anlamıyla vücudunuzdaki bütün tüyler diken diken olacak.

ama bunu John Dote mu söylemiş şu anda emin olamıyorum çünkü hemen ardından Dote'un isimsiz bir mail aldığından bahsediyor. Bu cümle Mailde yazan bir şey mi yoksa Dote'a mı ait belirsiz gibi. Sonra Dote'un şöhretiyle ilgili kısa bir bilgi geçilmiş ve ardından da şu cümleler eklenmiş, ama tırnak içine alınmamış ya da ne bileyim Dote'un söylediğine dair bir işaret yok;

You will learn that Michael Jackson is not dead, he's alive. And he will come back. Soon he will be in the spot light again. He will then wake up humanity with his message: the world is about to be controlled by a secret society or worse, the Antichrist.

yani; Michael'ın ölmediğini, yaşadığını öğreneceksiniz. Ve o geri gelecek. Yeniden sahne ışıkları altında olacak.İşte o zaman insanlığı bu mesajıyla uyandıracak: Dünya gizli bir örgüt tarafından daha da kötüsü bir deccal tarafından kontrol edilmek üzere.

ama bu cümlenin de Dote tarafından söylediğinden emin olamıyorum şu anda çünkü bu cümle, giriş kısmı hariç Hollanda basınında yer almış bir haberde de neredeyse aynı şekilde geçiyor. Bu da yukarda verdiğim forum linkinde var. Foruma bir göz atarsanız sol tarafta bir gazete haberi var, sağ tarafta da Hollanda gazetesindeki haberin ingilizceye çevirisi var. Burdan vardığım sonuç, John Dote'a bir mail geldi, o da Michael'ın ölümünü araştırmaya başladı, karşısına bu forum çıktı ve o da bir anlamda believerlığını ilan etti tabi bu arada elinde kanıtları olduğunu söylediğine göre believerlıktan öte bir durumu var o da ayrı.

Fakat bu arada Hollanda gazetesinde ki paragraf "Michael Jackson is not dead, he's alive." diye başlarken Dote'la ilgili haber de paragraf "You will learn that Michael Jackson is not dead, he's alive." diye başlıyor ve haber öyle karmaşık ki Dote ne demiş, kime demiş, kim kime ne demiş belirsiz. O forumdaki Hollanda gazetesi haberini görmesem Dote'un bu cümleleri kurduğundan hiç şüphem yoktu ama Hollanda gazetesi haberi işleri karıştırdı...

Hadin hep beraber çözelim bu karmaşayı...

Beri yandan haber de Dote kişisi de tümden yalan olsa bile bu haberle binlerce kişi bu hoax forumuna yönelendirilmiş oldu, bir sürü insan Michael Jackson ölmedi yaşıyor şeklindeki haberleri okumuş oldu, belki bu da bir çeşit oyundur, bilemiyorum, kafam çorba gibi oldu artık...

Bende biraz karışık anlattım ama verdiğim linklere bir bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız...
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından bo-bo Perş. Nis. 22, 2010 3:29 pm

Aaayy kafam nasıl karıştı anlatamam Smile
Hiçbir şey anlamadım, o yüzden yorumum saçma olursa kusura bakmayın:)

Şimdi bakacağım ben de linklere, gerçi sen karışık diyorsan Nesrin abla, ben hiiiiçbir şey anlayamam biliyorum.

Neyse;

Ben şöyle değip kendimi rahatlatayım;
Bu beyefendi açıkca bunu söylemek istemediği için böyle yapmıştır, taa ki BAM gününe kadar bu kadar kesin bir bilgiyi vermek yerine bu ölüm oyununu duymayanlara bile duyurmayı, merak ettirmeyi, inananlara doğru yolda olduklarını gööstermek içindir.

Dave Dave gibi yani... Evet bu işte bir iş var! Oo MJ yaşıyor olabilir! gibi şeyleri daha büyük bir çoğunluğa düşündürmek için...

BAM gününden önce aileye ve Michael'a bu kadar yakın bir insan çıkıp direk söyleyemez bence. Ama böyle uyandırdığı yankı büyük! Amaç buydu bence.

Bence çok az kaldı arkadaşlar, bunlar büyük günün alametleri... Herkesi ısındırıyorlar yavaş yavaş, giderek daha büyük işaretler veeee

BAMMM!!!

(((İNŞALLAAAAAH!!!!!!!!)))
bo-bo
bo-bo

Mesaj tarafından nesronic Perş. Nis. 22, 2010 3:34 pm

açıkcası ben de hemen hemen aynı şekilde düşünüyorum. Haberi yazanın ifade bozukluğundan da kaynaklanan bir karmaşa var sanırım biraz ama bana da amaç bir şekilde spekülasyon yaratıp haberi okuyanları bu hoax sitesine yönlendirmek gibi geldi şimdi. Bir anda dünyadan haber bir sürü insan bile o linki tıkladı ve muhtemelen devamını da merakla okudular ve vay anasını dediler. Beri yandan adam benim fikrim şudur, bunu da dünyaya kanıtlayabilirim diyor açıkca ne bileyim, arap saçı gibi haber işte Smile
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından 4k1n_B3y Perş. Nis. 22, 2010 3:40 pm

Elvis in öldüğüne dair bi sürü kanıt var nesroic ölürken ki resmi öldükten sonraki resmi bile var . Elvisin yaşıyor kanıtı sadece tesadüflerden almadır.
4k1n_B3y
4k1n_B3y

Mesaj tarafından nesronic Perş. Nis. 22, 2010 4:49 pm

O zaman bana kanıtları sıralarsan memnun olurum, ben de boşu boşuna Michael'ın hoaxıyla aradaki benzerlikleri gördükçe hayretlere düşmeyeyim...

Ama öldükten sonraki resmini kanıt olarak kabul etmiyorum onu baştan belirteyim Wink Ölürken ki resmini çok merak ettim bu arada, ölürken resmini mi çekmişler???

Bir de şu duruma mantıklı bir açıklama gelirse tamamdır, hiç sorun değil hemen kabul ederim 1977'de öldüğünü...

Elvis’in ölüm gününü saymazsak, 17 Ağustos Çarşamba gününden, sadece 22 Ağustos Pazartesi gününe kadar sekiz milyon albüm satışı olması yine bir Elvis rekoru olarak kayıtlara geçti.

Pekala şimdi soru geliyor...

SORU : O günlerdeki teknik imkanlarda bir plağın tasarımı, basımı, üretimi, oldukça zahmetli, fiziki uğraşı gerektiren bir olaydı. Büyük makara bantlardaki master kayıtlar, ziftten imal edilmiş plaklar üzerine kaydediliyordu. Kapak basımı da başlı başına ayrı bir iş koluydu.

Peki öyleyse RCA, ölüm ilanının hemen akabinde, rekor sayıda, Elvis’in tüm albümlerini, üstelik seriler halinde, Amerika’nın her yerine iki günde nasıl yetiştirebildi?

Yoksa, RCA Firması da “o güne” önceden hazırlıklı mıydı????
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 22, 2010 7:08 pm

umarım michaelin hoaxuyla elvisinki daha fazla benzerlik göstermez,10 yıl sonra hala bekliyor olmayı hayal edemiyorum.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından tubM Perş. Nis. 22, 2010 7:46 pm

John Dote olayı karışmış hakkaten..
Ama dediğin gibi bu haber sayesinde hoax siteleri incelenmiş, araştırılmıştır. Her iki durumda da bu olay believerların lehine oluyor o zaman Rolling Eyes

Bu arada Nesrin abla, dün aklıma gelmişti sana açacaktım Elvis konusunu Very Happy
Türkfanda dehşet bir yazı yayınlamıştın bununla ilgili, önceki sayfada da küçük bir kısmını almışsın (en beğendiğim kısımlarından Very Happy).. O yazının tamamını ya da elinde Elvisle ilgili başka bir kaynak varsa hepsini buraya da ekleyebilir misin Very Happy

Ben o yazıdan sonra %90 emin oldum Elvis'in yaşadığından. Bir de o dönemki Elvis fanlarını falan düşünürsek..hala yaşadığına inanmaları hiç mantıksız değil..
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından B'uu Perş. Nis. 22, 2010 8:50 pm

Lisa bu konuyla ilgili gerekli bilgiyi zamanında MJ'e vermiştir.Bunun için Lisa'yı sevmiyorum kötü örnek oldu Evil or Very Mad
B'uu
B'uu
Admin
Admin

Mesaj tarafından nesronic Perş. Nis. 22, 2010 8:56 pm

Eklerim eklemesine Tubacım hatta ayrıca br EAPhoaxdeath başlığı açsak bence çok da harika olur ama açıkcası forumda Elvis'den sebep hır gür çıkmasını istemem, yoksa malzeme bol ama ne eklesem tesadüf olarak algılanacaksa eklememeyi tercih ederim...

Beri yandan Michael Jackson soruşturmasının 8 Ocak'ta tamamanmış olması bana ayrıca hiç tesadüfmüş gibi gelmez mesela ama tesadüftür diyelim hadi yine de Smile

Öyle deme Burcu, bütün tiyoları verdi işte ne güzel Smile BOW'u çok takmasam da Lisa'nın hala yardım ediyor olması ile ilgili söylemleri de acaba mı dedirttiriyor, BOW'a inanmıyorum ama ben de BOW'suz kalamıyorum galiba Razz
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından B'uu Perş. Nis. 22, 2010 9:06 pm

Lisa tamamda kocası etmez.MJ ettirmez bu kadar çağdaş olacağını sanmıyorum Smile şimdi doğruları söylemekte lazım.Zamanında kadın evlenince evlilik fotosunun olduğu dergiyi bile yırtan bu kadın benim olcaktu uleyn diyen biri böyle eski karısının kocasından yardım alıcak zor yani hele bu MJ ise imkansız:)
B'uu
B'uu
Admin
Admin

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki