MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tohme Tohme

+3
nesronic
Pinokyo
deep_inside
7 posters

Tohme Tohme Empty Tohme Tohme

Mesaj tarafından deep_inside C.tesi Şub. 18, 2012 12:49 pm

MJ Estate Tohme Tohme'yi nihayet mahkemeye veriyormuş...Bu adam için hiç iyi şeyler düşünmediğimi, çoğu şeyden sorumlu olduğunu düşündüğümü söylemiştim sanırım. Ailenin onu mahkemeye veriyor olması çok büyük bir adım bence...Michael dönmeye çalışıyor...
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ben size bu adamla ilgili yaptığım araştırmayı sunmuş muydum hatırlayamadım, o yüzden arşivimden çıkarıp, yeniden sunuyorum buyrun:
""Bir teorim var, bu teorime sonuna kadar inanıyorum ve gün gelecek bunun doğru olduğunu gözlerimizle göreceğiz. Öncelikle söyleyeyim, Michael yaşıyor. Yaşıyor yaşamasına da, ölümden döndü demek de mümkün. Michael bu konserleri yapmayı çok istiyordu, bütün gücüyle de çalışıyordu ama bir şeyler hissetti, belki de uzun zamandır şüphelendiği şeyleri gözleriyle görmeye başladı. Birilerinin bu konserlerin olmasına izin vermeyeceğini fark etti, birilerinin onun ölüsünün daha çok para edeceğini ince ince hesapladığını… Murray sadece zavallı bir kukla ama düşündüğünüz gibi Michael için değil başkaları için çalışıyor…Asıl onun arkasındaki güçleri bulmak gerekiyor. Sizi bir bilgi turuna çıkaracağım. Yazının sonuna kadar sabırla okuyun…Şimdi sizi öncelikle Joe’nun üç gün önce CNN’de yaptığı konuşmaya götürmek istiyorum. Joe’ya hep bu adam ne dediğini bilmiyor, fuzuli konuşuyor vs. dediniz ama bence aslında o adam cin gibi ve ne dediğini gayet iyi biliyor. İsterseniz bütün röportajı önce size çevireyim:
8 Şubat 2010, saat 21:00 CNN Larry King Live
Michael Jackson’ın doktoru Conrad Murray bugün pop starın ölümüyle bağlantılı olarak resmi olarak suçlandı. Murray’in yasa dışı kasıtsız adam öldürdüğü ve kötü niyet olmadan Michael Joseph Jackson’ı öldürdüğü iddia ediliyor. Murray’in suçsuz olduğu savunuldu ve kefaletle serbest bırakıldı.
Bize şarkıcının babası Joe Jackson ve Joe’nun avukatı Brian Oxman katılıyor.
Bu suçlamalara ne diyorsun Joe?
Jackson: Bu suçlamaları sevmiyorum (Sessiz). O…o bugün mahkemeden kolay sıyrıldı. Biliyorsunuz, o—pek çok şey var—bunun arkasında gösterilmeyen olup biten bir sürü şey var.
King: Senin bildiğin şeyler mi?
Jackson: Bildiğim tek şey oğlum için adalet istediğim. Ve bence bu adam sadece bir günah keçisi. Bence bütün bu şeyin içinde başka insanlar var. Ama eğer sorgulanırsa, temize çıkacağını ve bildiği her şeyi anlatacağını düşünüyorum.
King: Onun cinayet veya kasten adam öldürmekten yargılanmasını mı istemiştin?
Jackson: Ben adalet arıyordum. Ve bana göre adalet, cinayetle yargılanmasıdır.
Kiing: Çünkü oğlun Jermaine, suçlamaların yeterli olmadığını söyledi. Ve sanırım sen de onunla ayı fikirdesin.
Brian bu…
Jackson: Oh, evet, hayır biz hepimiz…
King: Brian bu istemeden…
Jackson: …biliyorsun Larry biz…
King: Oh. Devam et Joe.

Jackson: Hayır, biz hepimiz bunun yeterli olmadığında hemfikiriz. Tüm dünyadaki hayranlar bile bunun yeterli olmadığında hemfikir. İnan bana, yeterli değildi.
King: Brian Oxman, istemsiz adam öldürmenin doktorun orada onu öldürmek için bulunmadığı anlamına gelmesine rağmen ve böyle bir şey kullanmış olabilir-toparlıyorum—kullanılmamalıydı, onu öldürmeye niyetli değildi. Yani bunun kazara olmuş olması gerekiyor.
Yüzleşeceği tek suçlama bu mudur Brian?
Brian Oxman, Avukat: Hayır Larry. Ben—Benim bu suçlamalardan dolayı kalbim kırıldı. Ailedeki herkesin bu suçlamalardan dolayı kalbi kırık çünkü burada bir insan hayatının pervasızca tehlikeye atılması var. Bu doktor bu ilacı-bu Propofol’ü veriyor—sanki bir çeşit uyku getirici-ya da uyku hapı. Bu bir anestezi. Bunu hastanenin dışında yaptığın zaman tehlikeli ve yeniden hayata döndürme ekipmanların yok, kalp atışlarını, nabzı ve vücuttaki oksijen miktarını gösteren gerekli monitörün yok.
Afedersiniz ama bir ebeveyn olarak, ben çocuğuma bunun yapılmasına izin vermezdim. Burada Joe Jackson’ın yanında oturuyorum. Üzgünüm. Onun çocuğuna olan bu. Bu tehlikeli. Bu kastedilen kötü niyetin seviyesini yükseltir. Ve bu bir cinayet.
King: Pekala. Bu arada La Toya’dan bir alıntımız var. Alıntı şu: “Michael öldürüldü ve Dr. Conrad Murray’in ellerinde ölmesine rağmen, Dr. Murray’in çok daha geniş bir planın bir parçası olduğuna inanıyorum. Buna karışan başka bireyler de var ve ben durmayacağım. Bütün gerçek bireyler ortaya çıkarılıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar savaşmaya devam edeceğim.” Size Dr. Murray’in sadece suçlandığını hatırlatmak zorundayız. Suçsuz olduğu savunuldu. Ve bu ülkede, suçunuz ispatlanana kadar masumsunuzdur.
Kızının “diğer kişiler ve yaptıkları diğer şeyler”le neyi kastettiğini biliyor musun Joe?
Neye atıfta bulunduğunu biliyor musun?
Jackson: Yani sanırım bütün bu-bunların arkasında olan insanlara atıfta bulunuyor. Sadece Dr. Murray’in kendisi değil…
King: Ne gibi insanlar?
Jackson: Michael’la alakası olan bütün o insanlar. Hepsinin ismini tam olarak bilmiyorum. Ama emin ol onlardan bir yığın var. Ve eğer…
King: (Sessiz)…
Jackson: …eğer yeterince sorgulansaydı, Dr. Murray’den her şeyi öğrenebilirlerdi.
Oxman: Bu doğru.
King: Şimdi, sen niye---sen niye inanıyorsun—bekle Brian.
Niye oğlunun ölümüne başka insanların da karıştığına inanıyorsun Joe?
Niye buna inanıyorsun?

Jackson: Eh, kim—kim Dr. Murray’e ücretini ödüyor?
Michael ödemiyor çünkü burada değil.
Bütün bu işin içinde olan herkese kim ücretlerini ödüyor?
Frank Dileo—bildiğim kadarıyla bütün bu adamlar iyi adamlar değiller. Ve—Dr. Toomey (Tohme) Michael’ın bütün hatıralarını—çalışan diğer bir adam, orada dışarılarda bir yerlerde ama biz onu bulamıyoruz. Satmak için arıyoruz çünkü o çocuklara ait.
King: Joe, yani bu insanların Michael’ın ölmesini istediğini mi söylüyorsun?
Jackson: Michael bunu kendisi söyledi—öldürüleceğini söyledi. Ve bunu annesine söyledi. Çünkü korkuyordu- bütün bu konserleri yapmaya da korkuyordu çünkü bütün konserleri bitirmeye şansı olmayacağından korkuyordu, çünkü yapamadı. Bütün o konserleri ard arda yapamazsın. Çocukları bile onlara öldürüleceğini söylediğini söylediler.
King: Joe, doktoru tanıyor musun?
Jackson: Hayır, tanımıyorum. Tanımıyorum (sessiz)…
King: Şeyi planlıyor musunuz—Brian—bundan herhangi bir hukuk davası çıkar mı?
Oxman: Oh, kesinlikle Larry. Emin olabilirsin. Düzenli, sıradan bir temelde bu ilacı veren doktor olarak bunda sorumluluğun var. Ve-LaToya’nın bahsettiği—bunun hakkında onunla epeyce konuştum—Michael’ın etrafında olan herkesin tehlikeyi bilmesiydi. Bu tehlike konusunda uyarıldım. Ben-ben burada otururken oluyor, gördüm bunu. Ve dedim ki, bakın millet, bu adam bu ilaçların verilmesinden dolayı ölecek.
Ve aile- LaToya uzak tutuldu, Mr. Jackson uzak tutuldu. Bu ailedeki herkese dendi ki, hey biz---herşey bizim kontrolümüz altında. Hayır, bayım. Kontrolleri altında değildi. Kayıtsızlıktı…
King: O zaman amaç neydi Brian…

Oxman: …..bu sorumsuzluktu.

King: Yani sadece…
Kİng: Niyetlerinin onu incitmek olduğunu söylemiyorsun değil mi?
Ya da söylüyor musun?
Oxman: Bence niyetleri—bir süperstarı, bir megastarı almak ve ona istediklerini yaptırmaktı. Ve bunun yollarından biri de ona istediği her ilacı vermekti. Bu toplumda yapmadığımız bir şey var ki o da ilaca bağımlı insanlara istediğin her şey burada al demek. Bu sorumsuzluktur. Bu tehlikeli. Ve açıkçası Larry, her kim bir ilaç bağımlısına sana istiyorsan vereyim diyorsa, ve daha sonra ölüyorlarsa, özür dilerim ama kurbanın ismi Michael Jackson değilse, onlar da cinayetle yargılanacaktır.
Joe’nun ve Oxman’ın söylediklerine dikkat edin. Benim düşündüklerimle tamamen paralel şeyler söylüyorlar. Şimdi bakalım bu Dr.Tohme Tohme kim? Ne denmişti bu gizemli adam hakkında? Michael borç batağına düştüğünde, Neverland’i satacakken Jermaine bu adamı Michael’a getirmiş ve Neverland’i satılmaktan kurtarmıştı. İyi de kim bu adam? Nerden gelmiş?? Sadece Lübnan asıllı bir doktor olduğu biliniyor. Geçmişi hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Daha önce izlediğim bir haberde, sanırım Sky News’daydı, muhabir Lübnan’dan bu adamı soruşturduklarını ama hiçbir şey bulamadıklarını, ayrıca doktor unvanının da olmadığını söylüyordu. Bakın Tohme kendini nasıl tanıtıyor:
Haber FoxNews’dan…( [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
“…Gizemli adam laflarından nefret ediyorum, dedi, ben özel bir adamım. Pek çok insan medyayı sever ama ben sevmiyorum. Ben başka insanların mahremiyetine saygı gösteriyorum ama son günlerde kimse benimkine göstermiyor…”
Tohme, İslam Birliği’yle bağlantılı olmakla suçlanıyordu, bunun doğru olmadığını söyledi.
“Benim kimseye karşı hiçbirşeyim yok”, dedi, “ama İslam Birliği’nden kimseyi tanımıyorum. Michael Jackson’ın işlerini devraldığımda İslam Birliği’nden bazı kişileri kovdum.”
Onun Lübnan asıllı olduğu biliniyor. İsmi Ortadoğu’da yaygın değil. Ama hayatı ve kariyeri konusunda detaya girmeyi reddetti ve sadece Los Angeles’da yetişen bir U.S. vatandaşı olduğunu söyledi ve “Ben kendi kendimi yaratmış bir adamım, ben finans dünyasındayım”
İşte…onun hakkında bilinen ve tek söylediği bu…ve bu belirsiz adam bir anda Michael’ın hayatına girdi ve bütün hayatının kontrolünü eline aldı.
Haberde, Tohme’nin Michael’ın çocuklarının geleceğini garantiye alacak pek çok işe atıldığını yazıyor ki bunlar örnek olarak Thriller’ın televizyon için animosyonunun yapılması, moonwalk ayakkabılarının tasarlanması, bir Broadway şovu gibi birkaç şey.
“Onu insanlardan tutmak için etrafına bir çit çektim” diyor, yanında çalışanları, güvenlik görevlileri dahil kovuyor. Çocukların dadısı Rwamba’yı iki defa kovuyor.
“Bir anlaşmamız vardı” diye devam ediyor, “ben onun yaratıcılık fikirlerine asla karışmayacaktım, o da asla benim iş kararlarıma karışmayacaktı”……
????? Michael gibi dahi bir adam mı?? İşlerini bir CEO kadar başarıyla kendi başına yürütebilen bir adam mı işlerini olduğu gibi bir başkasına devredecek???? Babasına bile 21’inden sonra rüştünü ispatlar ispatlamaz resti çekip, işlerini kendi eline alan adam mı?? Yok, yok bu olamaz…
Bu adam Jermaine Michael’ın öldüğünü açıklarken de Jermaine’in yanıbaşındaydı, Jermaine Michael evde düştüğünde onun da orda olduğunu söylemişti, onu hayata döndürmek için de çabaladığını…Jermaine konusunda büyük şüphelerim var…Ve size tam bu noktada başka bir sorum var: Randy nerede?? Bu konuya başka zaman eğileceğim…

Ve bu adam Murray’i savunuyor, onun Michael’ı kurtarmak için çabaladığını ama başarısız olduğunu söylüyor. Dikkat!! Murray’i savunuyor!! Michael bu adamı Mart’ta O2’de konserlerin müjdesini vermeden önce resmi bir mektupla bütün işlerinden azlettiğini bildiriyor ve işlerini yeniden Frank Dileo’ya devretmek istiyordu. Ancak bu adam buna aldırmıyor, Michael’ı çevrelemeye devam ediyordu, ölürken yanında oluyordu…Evet?? Ne diyorsunuz? Nasıl olur bu? Michael onunla konuşmaktan bile kaçınıyor, ona mektupla bildiriyor ama o nasıl oluyorsa, o ölürken onun yanında oluyor…
Diğer kaçık, LaToya…Bu işte sesini yükselten bir diğer kaçık…Onunla yapılan bir röportajda bakalım ne demiş: (http://www.mtv.com/news/articles/161619 ... hael.jhtml)
Röportajı yapan Graham, La Toya’ya “cinayet, tam olarak bu kelimeyi kullanmak istediğinden emin misin?” diye soruyor. LaToya bu kelimeyi bilerek seçtiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Kötü bir çemberle kuşatılmıştı. O çok uysal, sessiz ve sevecen bir insandı. İnsanlar bundan faydalandı. Her zaman onun tarafında olmayan insanlar, ona yakın olmak için birbirleriyle kavga ettiler…”
LaToya Larry King’le yaptığı röportajda da Michael’ın öldüğü gün gece 11’de annesinin evine bir telefon geldiğini, Michael’ın uzun zamandır asistanı olan Michael Amir’in aradığını ve Tohme’nin Michael’ın Beverly Hills’deki evindeki ve Las Vegas’daki evindeki herkesi kovduğunu ilettiğini söylüyor. Şunu da ekliyor: “Michael düzenli olarak evde 1 milyon dolar nakit para bulundururdu, ama ne para ne de Michael’ın geniş mücevher koleksiyonu bulunamadı…”
Eveett dostlar biliyorum uzun bir okuma serüveni oldu sizin için ama sonuna kadar sabredin lütfen. Şimdi, yine benim baştaki teorime dönersek, Michael LaToya’nın sözünü ettiği gibi saf bir adam değildi, evet sevecen ve sessizdi ama asla aptal değildi. Ben eminim ki etrafında dönenleri büyük endişeyle izliyordu, kendi hayatını geçti, çocuklarının hayatının da tehlikeye gireceğini anlayınca bir plan yaptı. Bunu Mart’taki O2 konferansından sonra Tohme’nin onun mektubunu dikkate bile almadığını görünce yürürlüğe koydu ve plan yavaş yavaş ilerledi. Michael provaları yaptı, birilerinin yardımını aldı, kendinden sonra film olarak yapılacağını bilerek yaptı, Joe’nun ağzından kaçırdıklarına bakın: Michael, o konserleri hiçbir zaman yapamayacağını biliyordu!! Belki de Tohme’yi tuzağa düşürebilmek için FBI’ın bile yardımını aldı. Böylece her şey en ince ayrıntısına kadar hazırlandı. Bu arada Tohme de Michael’ı öldürmeyi planlıyor ve Murray’i başına bela ediyordu. Ama Michael hazırlıklıydı, oyununu zekice oynadı, Michael öldü…(ki ölen adamın, otopsisi yapılan adamın Michael olmadığına eminim, listelen hastalıklara bakın, ciğerlerinde iltihaplanma ve kanama, söylenen hastalık sadece sigara içenlerde meydana gelen bir hastalık! Michael sigara içiyor muydu??) ve Michael’ın ölüsünün üzerinden istenilen paralar kazanıldı. Şimdi adalet zamanı, Murray YARGILANMALI, SORUŞTURULMALI!!!! Michael şimdi bizlerden bunu bekliyor bence, bu konunun üzerine gitmemizi, bunun için baskı yapmamızı bekliyor, HADİ TEPKİ ZAMANI!! Eğer, bu insanlar yargı önüne çıkarsa, eğer bu insanların kökü kurutulursa, kurutulduğu gün Michael ortaya çıkacak, hem de gülerek, hem de mutlulukla!! İşte o gün, o gün biz de onunla sevinen insanlar arasında olmalıyız!! Ama eğer bu adam yargılanmaz ve sorgulanmazsa, kimin piyonu olduğunu söylemeyecek ve Michael bir daha dönmeyecek!! Uyanın n’olur, uyanın ve tepki gösterin…""
Uzun süre önce yazdığım bu yazı, şimdi hissettiklerimden, bildiklerimden, öğrendiklerimden çok farklı değil açıkçası...Sanırım haklıymışım ve sanırım Michael planını yavaş yavaş yerine getiriyor...Murray yargılandı, suçlu bulundu, bu ilk aşamaydı başarıyla sonuçlandı...Şimdi sıra ikinci aşamada...Go MJ! Tohme Tohme 5192
Ayrıca şu resmi de hatırlatmak isterim:

deep_inside
deep_inside

Tohme Tohme Empty Geri: Tohme Tohme

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Şub. 18, 2012 1:45 pm

Deep çok teşekkürler. Tohme Tohme 862385
joe yu ve la toya yı seviyorum.imalı olmadıkları,daha düz daha deli konuştukları için.joe nun cenazeden önce kendisine sorulan ''Michael ın bedeni şu an nerde'' sorusuna verdiğini ''ben ne biliim'' tarzındaki cevabına da çok gülmüştüm.adam eski toprak dümdüz sabit fikir,öyle oyunlarla falan lafı dolandırmaktan hoşlanmıyo.
bu iş neverland le ilgili olabilir mi? Son zamanlarda fazla uçuk bulduğum için pek dikkate almadığım bir tez duymuştum.neverland ipoteğini devralan colony capital le ilgiliydi.''aslında onların umursadıkları Michael ın mülklerini kutarmak değil,toprak altındaki değerli mineral ve/veya petrol'' iddia buydu.şimdi tohme hakkında söylediklerini duyunca acaba bu olabilir mi diye merak ettim. Question
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo C.tesi Şub. 18, 2012 5:20 pm

Yorum yapamayacağım..Tohme bir şeytan yüzünden belli.

Pinokyo

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 21, 2012 12:33 pm

deep_inside demiş ki:Jermaine konusunda büyük şüphelerim var…
Nesrin buna katılıyor, Nesrin bunu beğendi...

Jermaine orda burda, Jermaine şöhretini perçinliyor, Jermaine 80'lerde de kardeşine ateş püskürerek tüm kıskançlığını kusmuştu, basın açıklamasında yanı başında Thome vardı, Jermaine hep oynuyor, kıvırıyor, ortalıkta dönüp duruyor. Sene-i devriyesinde Janet, Jermaine'den uzak duruyor, Jermaine hep ortalık karıştıran açıklamalar yapıyor, dili dolanıyor, hep ortada hep ortada. Adamı camide görüntüleyen oldu mu bugüne kadar, ben bu çarpık adamın müslüman olduğundan da şüpheliyim açıkcası!!!

nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MİsmailJ Salı Şub. 21, 2012 2:09 pm

nesronic demiş ki:

Jermaine orda burda, Jermaine şöhretini perçinliyor, Jermaine 80'lerde de kardeşine ateş püskürerek tüm kıskançlığını kusmuştu, basın açıklamasında yanı başında Thome vardı, Jermaine hep oynuyor, kıvırıyor, ortalıkta dönüp duruyor. Sene-i devriyesinde Janet, Jermaine'den uzak duruyor, Jermaine hep ortalık karıştıran açıklamalar yapıyor, dili dolanıyor, hep ortada hep ortada. Adamı camide görüntüleyen oldu mu bugüne kadar, ben bu çarpık adamın müslüman olduğundan da şüpheliyim açıkcası!!!

Aslında benim de minik sayılabilcek şüphelerim vardı. Ama bunları okuyunca daha da şüphelenmeye başladım. Smile Müslümanlık konusuna gelince bence Jermaine dine din olarak değil bir felsefe gibi bakıyor. Yani biraz uzak gibi. Genelde din değiştirenler değiştirdiği dinin mensuplarından daha çok dinlerine bağlı kalırlar ama dediğim gibi Jermaine dinden çok etrafına barış , sevgi mesajı vermeye çalışıyor sanırım.
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Şub. 21, 2012 2:09 pm

nesronic demiş ki:

Kim dost , kim düşman paranoyasını tam ortasındayım bu aralar.Aynı Jermanie Cnn'de Neverland hayaletinde konuktu ve, aynı Jermanie Van Gogh tablosu meselesinde de vardı.to the airport mevzusunu da unutmayalım.Michael öldü açıklamasını yaparken Jermaine ilk sarılan Tohme şeytanı idi.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Çocukların etrafında hep illuminatiden kişiler var.Kim Kardashian'lar Rihanna'lar.Bilmiyorum artık boyumuzu aşıyor bence bu iş.

Pinokyo

Mesaj tarafından deep_inside Paz Şub. 26, 2012 10:05 pm

Tohme Tohme denen insanın ölüm haberini verirken Jermaine'in yanında olmasını yadırgarken, daha da beterini gördüm. MJ'in bedeni helikoptere bindirilirken ve helikopterle transfer edilirken, Tohme Tohme bir saniye ayrılmaksızın yanında!! Şuna bakın:
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından Pinokyo Ptsi Şub. 27, 2012 8:33 pm

deep_inside demiş ki:Tohme Tohme denen insanın ölüm haberini verirken Jermaine'in yanında olmasını yadırgarken, daha da beterini gördüm. MJ'in bedeni helikoptere bindirilirken ve helikopterle transfer edilirken, Tohme Tohme bir saniye ayrılmaksızın yanında!! Şuna bakın:

Michael kesin öldü mü diye garantiye almak istiyor sanki.Çıldırmak işten bile değil.Michael'ın 8 kardeşi,onlarca yeğeni,korumaları,arkadaşları varken senin orda ne işin var nursuz surat.Allah'ım yarattığından sual olunmaz ama o ne nursuz bir yüzür yarabbi Evil or Very Mad

Pinokyo

Mesaj tarafından nunu Salı Şub. 28, 2012 10:31 am

ooof of bazen öyle ayrıntılar oluyor ki bu olayda bildiğimiz her şey bir anda coossss Tohme Tohme 925595 ama şaşırtmaca insanları gerçekten şaşırtır değil mi en azından olay hakkında kesin bir yargıya varmazsınız ya bu da planın işlemesi için yeterlidir Tohme Tohme 991999
nunu
nunu

Mesaj tarafından ecz_mj Salı Şub. 28, 2012 11:52 am

Jermaine için söyleyebileceğim tek söz şu; Para ile imanın kimde olduğu bilinmez... Ben hala Jermaine'ye güveniyorum,içimden bir ses güven diyor çünkü.Bilerek,isteyerek ağzından birşeyleri kaçırıyor,arada belki de unutulduğunu düşündüğü zamanlarda ortaya dikkat çekecek birşeyler bırakıveriyor.Ciddiyet taşıyan konularda yalan söylediğine inanmıyorum.Zamanında Jermaine'nin ailesinden uzaklaşmak için sebepleri vardı,öyle olması gerekiyordu belki,öyle de oldu. Ama Michael'ın ona ihtiyacı olduğu vakitlerde Michael'ı hiç yalnız bırakmadı,en azından etrafın kandırmacalarıyla Michael'ı ve ailesini yerin dibine sokacak suçlamalarda bulunmadı.
Tohme Tohme gerçekten şeytan gibi bakıyor,yüzünden gaddarlık akıyor adamın.Bir ara Jermaine'nin eşiyle bağlantı kurmaya çalışılmıştı sanırım ama Halima akrabam değil demişti bu adamla ilgili yanlış hatırlamıyorsam.Bence birileri Jermaine-Tohme ilişkili demeye ,bunu bizim gözümüze sokmaya çalışıyor.Kimi zaman başarılı da oluyorlar hani Rolling Eyes
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından deep_inside Salı Şub. 28, 2012 12:05 pm

[quote="ecz_mj,en azından etrafın kandırmacalarıyla Michael'ı ve ailesini yerin dibine sokacak suçlamalarda bulunmadı.[/quote]
Jermaine mi bu dediğin?? Michael'ın Bad şarkısına karşı yazdığı "word to badd" şarkısını unutuyorsun sanırım arkadaşım... Ayrıca içinde Michael'a atılmış iftiralarla dolu bir kitap yazdı, basılmak üzereyken Michael durdurdu, Michael'dan başka hiç kimsenin samimiyetine inanmıyorum ben, şu şarkının sözlerine bir göz at istersen, kitap için de şu linki incele, neler yazdığını gör (yeni basılan kitap değil bu, çok önce yazılan bir kitap, Michael yayınlanmasını engelledi:http://wendyista.blogspot.com/2009/08/jermaine-jacksons-scandalous-book.html ):
What up, yo
Word to the bad
I gave my love
You gave your love
Thought we'd never part
Said you loved me
Then you left me
With a broken heart
You never think about who you love
You only think about number one
You forgot about where we started from
You only think about what you want
You don't care about how it's done
You only think about you, your throne
Be it right or be it wrong
It ain't about your world
It ain't about the things that you do
If you don't care, I don't care
'Cause you keep thinkin' about you
It ain't about you takin' my pie
You been takin' for a long time
If you don't care, I don't care
If you keep...
Well I ain't thinkin' about you
Word up, yo
Word to the bad
Once you were made
You changed your ways
Even told me lies
Could not trust you
Still I loved you
My mind worried overtime
You know I tried to be there for you
Like a lover, I cared for you
It didn't matter; you always play me off
You only care about what you want
You don't care about how it's done
You only think about you, your throne
Be it right or be it wrong
Hook
Oh, no, no, I ain't thinkin' about you
Oh, no
What up, yo
Word to the bad
Thinkin' about that pie that you've been takin' from me
From a lover to another lover hard to believe
Lost and don't know it, yet you still show it
Givin' seems to be harder than it is to receive
The glass has gotten shady when it should have been clearer
But it's you always starin' in the mirror
Constantly fakin' it; ain't no mistakin' it
Get a grip 'cause you're not far from breakin' it
Thinkin' about the time when we used to be close
It shouldn't be a past tense 'cause nobody knows
What the future may hold, what tomorrow might bring
It's not guaranteed that you'll be spreadin' your wings
And funny it seems how it used to be
Times when you needed to lean on me
Now you're standin' on two, and you want to act now
Girl, I ain't thinkin' about you
Gone too far
Ya better turn back
I know who you are
You know where I'm at
Sad, but it's true
From me to you
Pick up the phone
Don't be alone
Step off the throne
Come back home
Hook
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından ecz_mj Salı Şub. 28, 2012 12:58 pm

Deep_inside; Jermaine'nin bu kitabı yazdığına dair kesin kanıt var mı ortada...Ben açıkcası böyle bir kitap yazıldığını zannetmiyorum ama diyorsan ki kesin var eminim,tamam haklısın...Ben La Toya'nın Michael'a karşı yaptığı asılsız,ahlaksızca suçlamalara atıfta bulunmak için Jermaine ile kıyaslama yapmaya çalıştım.La Toya bunu herkesin gözü önünde yayınlara çıkarak,kitap yazarak yaptı,kanıtımız var çünkü gözümüzle gördük.
Şarkıyı da daha önce duymamıştım,şimdi bir yerden daha baktım,1991 yılında yapılmış sanırım.Michael duruma üzülmüş,Katherine ara buluculuk yapmaya çalışmış.Yazılma sebebi Michael ile albüm için ortak çalışma planlayan Jermaine'nin hiçbir şekilde Michael'a ulaşamamasıymış.Kızgınlıkla yazmış şarkıyı fakat daha sonra Michael'dan özür dilemeye de yanaşmamış.Zamanında nasıl La Toya'nın yaptıklarını ya da Michael'ın babası Joe'nun Michael'ı kullanışını çeşitli bahanelerle sineye çekip,hata yaptıklarını kabullendiysek Jermaine'nin kini de kabullenebiliriz diye düşünüyorum.Aradan 21 sene geçmiş, Jermaine Michael ile arasındaki bu meseleyi çoktan halletmiştir bence. Ne yaşandığını tam manasıyla hiçbir zaman bilemeyiz,dolayısıyla sadece gördüğümüz kadarıyla aileyi yargılamak Michael'ı seven insanlar olarak bize yakışmaz.
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Salı Şub. 28, 2012 2:44 pm

deep_inside demiş ki:Tohme Tohme denen insanın ölüm haberini verirken Jermaine'in yanında olmasını yadırgarken, daha da beterini gördüm. MJ'in bedeni helikoptere bindirilirken ve helikopterle transfer edilirken, Tohme Tohme bir saniye ayrılmaksızın yanında!! Şuna bakın:
allahallaaaah!taaa 2009 da yapılmış bıu video.ellibin helikopter videosu gördük,bunu daha önce niye farketmedik acaba?(yani en azından ben,ilk kez duyuyorum) onun tohme olduğuna emin olabildiniz mi?siluet benziyor ama yüzü tam görünmüyor sanki Question
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Salı Şub. 28, 2012 2:53 pm

hey millet ,Jermain yarın şöyle bi yerde(MJJC Exclusive Q&A. RT and Spread the word. via) Tohme tohme ile ilgili soruları cevaplayacakmış.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından deep_inside Salı Şub. 28, 2012 9:27 pm

ecz_mj demiş ki:Deep_inside; Jermaine'nin bu kitabı yazdığına dair kesin kanıt var mı ortada...Ben açıkcası böyle bir kitap yazıldığını zannetmiyorum ama diyorsan ki kesin var eminim,tamam haklısın...Ben La Toya'nın Michael'a karşı yaptığı asılsız,ahlaksızca suçlamalara atıfta bulunmak için Jermaine ile kıyaslama yapmaya çalıştım.La Toya bunu herkesin gözü önünde yayınlara çıkarak,kitap yazarak yaptı,kanıtımız var çünkü gözümüzle gördük.
Şarkıyı da daha önce duymamıştım,şimdi bir yerden daha baktım,1991 yılında yapılmış sanırım.Michael duruma üzülmüş,Katherine ara buluculuk yapmaya çalışmış.Yazılma sebebi Michael ile albüm için ortak çalışma planlayan Jermaine'nin hiçbir şekilde Michael'a ulaşamamasıymış.Kızgınlıkla yazmış şarkıyı fakat daha sonra Michael'dan özür dilemeye de yanaşmamış.Zamanında nasıl La Toya'nın yaptıklarını ya da Michael'ın babası Joe'nun Michael'ı kullanışını çeşitli bahanelerle sineye çekip,hata yaptıklarını kabullendiysek Jermaine'nin kini de kabullenebiliriz diye düşünüyorum.Aradan 21 sene geçmiş, Jermaine Michael ile arasındaki bu meseleyi çoktan halletmiştir bence. Ne yaşandığını tam manasıyla hiçbir zaman bilemeyiz,dolayısıyla sadece gördüğümüz kadarıyla aileyi yargılamak Michael'ı seven insanlar olarak bize yakışmaz.
Michael'ın ailesini yargılamak bize düşmez zaten, ne olursa olsun o Michael'ın ailesi ve aralarında olan şey onları ilgilendirir. Ancak Jermaine'in sütten çıkmış ak kaşık olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Zamanında Michael'ı ne kadar üzdüğünü biliyorum-ki kitap gerçektir, dedikodu değildir, kitabın adı, yayınlayacak yayınevi bile belliydi, kitaptan alıntılar yayınlandı, Michael'ın ne pedofilliğini bıraktı (3T elemanları olan yiğenleriyle gördüğünü söyledi, o çocukları da düşünmedi), ne bencilliğini, ne inatçılığını, ne kalın kafalılığını...Michael ne yaptıysa yayınlanmasını engelledi, o süreçte çok üzüldü...Neyse işte Jermaine'in döktüğü gözyaşlarına inanmamak için sebeplerim var...Ama şöyle birşey de var, bu şeylerden Jermaine sorumlu değil...Tohme Tohme'yi ve Nation of Islam'ı Michael'ın hayatına sokanın Jermaine olduğunu düşünmüştük ama öyle olmadığını da anlatmıştım ben size, Nation of Islam'ı anlatırken...Bunları hayatına musallat eden Randy'dir...O yüzden Jermaine Michael'a yardım ediyor olabilir...
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından Pinokyo Çarş. Şub. 29, 2012 7:03 am

deep_inside demiş ki: Michael'ın ne pedofilliğini bıraktı (3T elemanları olan yiğenleriyle gördüğünü söyledi, o çocukları da düşünmedi)

Ne! Aman Allahım.

Pinokyo

Mesaj tarafından nunu Perş. Mart 01, 2012 1:59 pm

Pinokyo demiş ki:
deep_inside demiş ki: Michael'ın ne pedofilliğini bıraktı (3T elemanları olan yiğenleriyle gördüğünü söyledi, o çocukları da düşünmedi)

Ne! Aman Allahım.
bundan haberim yoktu
nunu
nunu

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Mart 04, 2012 2:52 pm

Jermanie fanların Tohme hakkındaki sorularını cevaplayacaktı.Bilgisi olan var mı ?

Pinokyo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Mart 05, 2012 1:34 pm

Bu açıklama ve araştırmada benim kafama takılan bazı noktalar var;
Murray ve Tohme'un Michael'ı öldürmek isteyenlerin tarafında olduğu söyleniyor ve de Michael ölürken yanında oldukları söyleniyor, yani Michael eğer ölmediyse bunların haberleri kesinlikle vardır. Yani eğer bu adamlar Michael'ın ölmediğini biliyorsa çocuklarını kullanarak michaelı ele geçirebilirler, çünkü maşallah çocuklar ortalıkta fink atıyor.
Ha ölen kişi michael değildi de deniliyor. Michael bu uğurda bile olsa başka birinin ölümüne göz yumar mıydı ? Hem bu tohme denilen herif onca yıl michael'ın yanında kalmasına rağmen ölen kişinin o olduğunu anlayamadı mı ? Velhasıl bu biraz uçuk bir teori.
Ben o gün ne olduğu hakkında bir fikir yürütemeyeceğim fakat en mantıklı gelense murraynin Michael'ın adamı olduğudur. Michael'ın bizzat açıklaması da vardı sanırım ''ona hayatımı emanet edecek kadar güveniyorum'' diye. üstelik bu daha 2 haftalık özel doktoruyken?? Michael bunca yıl kimseye güvenemeyeceğinin dersini almamış mı ki bu 2 haftalık adama bu kadar güvendi ? Burada da Michael'ın bir ironisi var işte.
Michael işini biliyordur. Eğer ölmediyse ve düşmanlarına öldüğünü yutturabildiyse çocukları bu kadar rahat dolaşabiliyordur (hem de 25 hazirandan önceki kısa bir zaman içinde yüzlerini açtı), ha eğer bu adamlar ölmediğini biliyorsa çocuklarını kullanarak neden Michael'ı tehdit etmiyor sorusu da aklıma gelmiyor değil. Ya da Michael'ı öldürdüler ve çocuklarına karışmıyorlar, yoksa çok dikkat çekerler seçeneği de var bize uymasa da.
Yani demek istediğim bu oyunda kimin iyi kimin kötü olduğunu kestirmemiz oldukça güç, bize kötü olarak gösterilen insanlar belki de Michael'ın en yakınlarıdır. Bunu onların içinde olmadıkça bilmemiz çok zor.
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mart 05, 2012 2:40 pm

o gece neler olduğu açıklanması en zor kısım galiba.mantıklı teoriler yanlızca medyanın ve mahkemenin bize o gece olanlarla ilgili anlattıklarıyla çakışıyor.o geceye ilişkin bildiğimiz şeylerde bazı yalanlar olmalı.ben adli tıp ve başka resmi makamların işbirliği olmadan böyle birşeyin yapılamayacağını zannediyorum. Question
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mart 05, 2012 2:41 pm

Pinokyo demiş ki:Jermanie fanların Tohme hakkındaki sorularını cevaplayacaktı.Bilgisi olan var mı ?
sanırım soru-cevaplar şunlar ama ne konuşulmuş bilmiyorum,içeriğine henüz bakamadım,çok da uzuuuuuun
Anonymous
Misafir
Misafir