MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip.

+2
Minmylife
thesunglasses
6 posters

Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip. Empty Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip.

Mesaj tarafından thesunglasses Çarş. Tem. 31, 2013 9:38 pm

Arkadaslar, Youtube'a bir video yuklendi. Behind the Mask icin yapilan ilk klibi yayinlamislar. Oldukca gizemli bir klip, video olmus. Hatta yuklendikten dakikalar sonra kaldirildi video. Ama fanlardan birisi videoyu indirip Facebook'a yuklemis. Video bu linkte ; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Benim yorumuma gelirsek; Video hakkinda ilk fan videosudur diye dusundum ama sonra Speed Demon'lar, koreografiler, kiyafetler falan anladim ki gercek bir klip. Ilk basta muzigi kontrol eden beyazli kisinin Michael oldugunu dusundum ama sakalli falan, o olmadigini anladim. Son kisimda maskesini cikartan adamdan ben gibi herkes suphe duyuyor. Videoda Michael sandigimiz kisi YAVAS YAVAS KISILERIN/HALKIN ARASINA KARISIYOR. Herkes maskesini bir bir cikartirken, o kisi maskeyi tam cikardigi anda klip sona gidiyor. Hatta tam maskeyi cikardiktan sonra, Speed Demon klibindeki Michael'in tavsan maskesini cikardigi sahne geliyor. + Adam esmer-siyahi gibi bir sey ama parmaklari birebir Michael'inkiler. + Bu klip Michael oldukten sonra cikan albumun icindeki bir sarki icin ve videonun yeni sizmis olmasi.. "Where is Michael? - The man is here"

thesunglasses

Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip. Empty Geri: Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip.

Mesaj tarafından Minmylife Çarş. Tem. 31, 2013 10:01 pm

Teşekkürler paylaşım için. Ama beyaz giyimli adamı nasıl mj ye benzettin? Daha şarkının en başında gözlerini görüyoruz yeşil renkte. En son maskesini çıkaran adamın ellerini de benzetemedim mj ye ama zaten klipte mj nin kendisinin olması da gerekmiyor yaşadığının ima edilmesi için. Yani mesaj veriliyor ve nasıl bir msj olduğu da çok açık.

Minmylife

Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip. Empty Geri: Michael Jackson - Behind the Mask ilk klip.

Mesaj tarafından thesunglasses Çarş. Tem. 31, 2013 10:05 pm

Izlemeden once bahsetmislerdi o beyazli adamdan, gozlerini falan soylememislerdi o yuzden bir an aklimda Michael canlandi, o yuzden dusundum dedim zaten sonrasinda gozleri gordugumde cok sacma bir dusunce oldugunu anladim. Very Happy ve evet Michael'in olmasi gerekmiyor ama o kisinin Michael oldugunu bir cok kisi dusunuyor o yuzden oyle yorum getirdim. Ve evet, mesaj cok acik.

thesunglasses

Mesaj tarafından Minmylife Çarş. Tem. 31, 2013 10:08 pm

Ama keşke bunun için daha güzel ve etkileyici bir video yapsalardı, resmen batırmışlar! Hiçççç olmamış...

Minmylife

Mesaj tarafından tubM Perş. Ağus. 01, 2013 11:32 am

Hmm burada da açılmış konu. Aklıma gelmişken burada belirteyim bari, neden kliplerde illa Michael'ı görme ya da birilerini Michael'a benzetme gayreti içindeyiz ki? Tamam yaşıyorsa ve istiyorsa kendi kliplerinde oynayabilir tabi ki, bunun fanların hoşuna gideceğini de biliyordur zaten. Ama bir mesaj verilecekse ve büyük bir etki yaratılmak isteniyorsa, gerçeği değil gerçeğin maskelenmiş halini sunmak daha gizemli olacaktır. Bu da merak uyandırır.
Sadece bu klip için söylemiyorum. Hollywood Tonight'ta da aynı durum olmuştu.

Aslında 4 yıldır karşımıza çıkan neredeyse her şeye böyle yaklaştık. Uzun zamandır Michael'ı aramıyorum, yok dansçının yüzünde, tavşanın içinde. Robotun yanından bir gölge geçmiş de dizi Michael'a benziyormuş da.. Yapılmak istenen bu değildi bence. Bu hoax, ya da artık adı her neyse, gördüklerimizin ve duyduklarımızın doğruluğundan şüphelenmeyi öğretmiş olmalı bize. Karşımızdaki Michael Jackson'sa, Michael Jackson olduğunu rahatça söyleyebiliriz zaten. Ama bir maskeyse ya da bir simgeyse, sembolse, orada Michael'dan daha fazlası vardır. Bir hikaye vardır.

Şimdi bunları yazmanın ne anlamı vardı bilmiyorum, eskisi kadar sık klip gelmiyor ya da eskisi kadar hoax videoları peşinde koşmuyoruz. Yani en azından ben yapmıyorum. Ama Michael'ı görmeye de çalışmıyorum. Onun görmemi istedikleri benim için yeterince zevkli zaten.
Velhasıl, gölgelerden Michael yaratmamıza gerek yok.
tubM
tubM
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından deep_inside Perş. Ağus. 01, 2013 9:27 pm

Videoyu sevmedim,berbat...Michael'dan kesinlikle bir iz taşımıyor ve dahası tubM'in de dediği gibi artık bu tip şeylerde Michael'ı aramıyorum da...ama beni düşündüren şey özellikle kliplere bu havanın verilmeye çalışılması. Hold My Hand, Hollywood Tonight ve şimdi de Behind The Mask...hep aynı gizem, hep aynı mesaj...Birileri bu hoax işini kullanıp, paraya çeviriyor gibi geliyor...Bu şey onların işine geliyor, daha fazla izlettiriyorlar, daha fazla satıyorlar...
Artık her şeye daha olgun yaklaşıyor ve daha ciddi gözlerle inceliyoruz...önümüze gelen her şeyi yemiyoruz, bu dört yılda neyin ne olduğunu iyice öğrendik çünkü.
Defalarca söyledim, bir kez daha söylüyorum. Eğer Michael bu işi yaptıysa, bu işi eğlence olsun, klip köşelerinden bize göz kırpsın falan diye yapmadı. Yaptıysa, bunun çok iyi ve ciddi bir nedeni vardı. Bunu hepimiz biliyoruz...Nedenini bilmiyoruz ama bana kalırsa bunu yakında öğrenicez ve işte o zaman bu insanların da maskeleri düşecek...
Ben bütün kalbimle Michael'a inanmaya devam ediyorum...hepsi bu...Ardından güneşin doğmadığı bir gece olmadı hiç...güneş doğacak...
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Ağus. 02, 2013 6:35 am

Michael'ın dirisinden yeteri kadar para kazandılar şimdi ölüsünü kullanıyorlar.Hollywood'daki herkes Michael'ın yaşadığını biliyor.Bu öyle büyük bir sır değil.Michael Jackson hala aynı Michael Jackson..Ben yıllardır hep aynı şeyi söylüyorum.Michael'ın savaştığı şeylerden biride kendi sahte ölümü.Birileri yine Michael'ın içine düştüğü bu korkunç durumdan rant elde ediyor.Michael Jackson hala çok büyük bir kazanç kapısı bu insanlar için.zaten son zamanlar bu iş iyice çığrından çıktı.Piyasa yeni çıkan bir sürü filmde , şarkıda mesaj var deniliyor.Hatta dün bana Jay - Z'nin yeni şarkında Michael'dan mesaj olduğunu söylediler...Dikkatinizi çekerim Jay-Z yani !!! Zaten milyonlarca insan Michael'ın yaşadığını biliyor,Michael'ın başka işi yok piyasaya çıkan herşeye mesaj yerleştirecek.Evil or Very Mad Gerçek mesajları anlayacak kadar farkındayız artık bazı şeyleri , Chris'ten gelenler gibi...Michael'ın hayatı zor ve mücadele dolu.Bizde believer olmayı seçerek , onun zor hayatını paylaştık.Bu nedenle bence Michael'ın yaşadığına inanmak çok anlamlı ve özel bir şey.

Pinokyo

Mesaj tarafından mjspeeddemon Cuma Ağus. 02, 2013 4:15 pm

sizin fikrinizi almak istedim sizce mj çıkacakmı?
mjspeeddemon
mjspeeddemon

Mesaj tarafından Minmylife Cuma Ağus. 02, 2013 9:13 pm

Hayır mj çıkmayacak.
Ve evet hala mj üzerinden para kazanmaya devam ediyorlar.ve biz de bunları yemiyoruz!!!

Minmylife

Mesaj tarafından Pinokyo C.tesi Ağus. 03, 2013 6:58 am

Minmylife demiş ki:Hayır mj çıkmayacak.

Seni yargılamak için değil inan sadece merak ettiğim için soruyorum.Michael'ın çıkmayacağına nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ve MJ geri dönmezse kendini daha mutlu mu hissedeceksin ?

Pinokyo

Mesaj tarafından mjspeeddemon C.tesi Ağus. 03, 2013 11:17 am

Pinokyo demiş ki:

Seni yargılamak için değil inan sadece merak ettiğim için soruyorum.Michael'ın çıkmayacağına nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ve MJ geri dönmezse kendini daha mutlu mu hissedeceksin ?

katılıyorum sonsuza kadar saklanarak mı yaşayacak bu adam akıl mantık eriyormu bu işe peki? bir geridönüşten bahsetti this is it te eğer dönmeyecekse ne dönüşü bu? böyle yaparak bizi daha mı mutlu ediyor,arkasında deliller sahte oyunlar...
mjspeeddemon
mjspeeddemon

Mesaj tarafından Pinokyo C.tesi Ağus. 03, 2013 1:07 pm

mjspeeddemon demiş ki:
Pinokyo demiş ki:

katılıyorum sonsuza kadar saklanarak mı yaşayacak bu adam akıl mantık eriyormu bu işe peki? bir geridönüşten bahsetti this is it te eğer dönmeyecekse ne dönüşü bu? böyle yaparak bizi daha mı mutlu ediyor,arkasında deliller sahte oyunlar...

Ya hakikaten böyle mi düşünüyorsunuz.Michael Jackson'nın sahte ölümü zevk için yaptığını , otopsi fotoğraflarına bakarak kahkaha attığını falan mı düşünüyorsunuz.O zaman kusura bakmayın Michael Jackson hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.Michael işin ucunda çok büyük bir fedakarlık olmasa ya da başı gerçekten bela da olmasa böyle bir şey yapabilecek bir insan mı ? Ha diyelim bunu zevk için yaptı ben Michael'ı suçlayamam.İyi yapmış.Eline sağlık.Bilmiyor musunuz Michael'ı paramparça ettiler , erkek çocuklarına tecavüz eden bir sapık olduğunu bütün dünyaya ilan ettiler.Parasını kaybetti , evini kaybetti , dostlarını kaybetti hatta neredeyse çocuklarını kaybediyordu.50 yıllık pırıl pırıl kariyeri mahvoldu.Ülkesinden sürüldü ,başına gelmeyen kalmadı...Ne yapacaktı , söyler misiniz bana sahte ölüm yapmayıp ta , intihar etseydi , Neverland'in banyosunda Elvis gibi ölü bulunsa daha mı iyi olacaktı ! Daha mı mutlu olacaktınız ????

Benim de çok sıkıldığım anlar oldu hoaxtan ama ben MJ'i anlıyorum.Ben bu adamla büyüdüm.O Neler yaşadı çok iyi biliyorum.Michael Jackson hayranı olmak kolay değildir arkadaşlar.Michael diğer ünlülere benzemez ona hayran olmak , onu sevmek , onunla beraber yaşamak çoğu zaman cehennem gibidir.İnsanlar size Michael'ın yaşadıklarını sadece siz Michael'ı sevdiğiniz için yaşatırlar.Size "aa o sübyancıyı mı seviyorsun derler" " Michael Jackson maymuna benziyor derler" onlarca iğrenç şey duyarsız çünkü insanlar onun yeteğini ve büyüsünü kıskanırlar.This is it'te ne dediği umurumda bile değil.O zaman öyle demesi gerekiyordu belki de !! Kime ne !!! Michael asla döneceğim demedi.Bam muhtemelen bazı fanların mabadından uydurduğu bir şey.Döner dönmez adamın kendi hayatı , mecbur mu hiç tanımadığı insanlar için kendini,çocuklarını feda etmeye.Michael Jackson fanlarının hisleriyle oynamaz , elbette bizi asla terk etmeyecektir.Eğer gerçekten buna inanıyorsanız ve bu baskıyı kaldıramayacasanız , arkadaşlar bütün samimiyetimle söylüyorum gidin Justin Bieber falan dinleyin !!!

Pinokyo

Mesaj tarafından deep_inside C.tesi Ağus. 03, 2013 9:03 pm

Pinokyo demiş ki:
mjspeeddemon demiş ki:
Pinokyo demiş ki:

Ya hakikaten böyle mi düşünüyorsunuz.Michael Jackson'nın sahte ölümü zevk için yaptığını , otopsi fotoğraflarına bakarak kahkaha attığını falan mı düşünüyorsunuz.O zaman kusura bakmayın Michael Jackson hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.Michael işin ucunda çok büyük bir fedakarlık olmasa ya da başı gerçekten bela da olmasa böyle bir şey yapabilecek bir insan mı ? Ha diyelim bunu zevk için yaptı ben Michael'ı suçlayamam.İyi yapmış.Eline sağlık.Bilmiyor musunuz Michael'ı paramparça ettiler , erkek çocuklarına tecavüz eden bir sapık olduğunu bütün dünyaya ilan ettiler.Parasını kaybetti , evini kaybetti , dostlarını kaybetti hatta neredeyse çocuklarını kaybediyordu.50 yıllık pırıl pırıl kariyeri mahvoldu.Ülkesinden sürüldü ,başına gelmeyen kalmadı...Ne yapacaktı , söyler misiniz bana sahte ölüm yapmayıp ta , intihar etseydi , Neverland'in banyosunda Elvis gibi ölü bulunsa daha mı iyi olacaktı ! Daha mı mutlu olacaktınız ????

Benim de çok sıkıldığım anlar oldu hoaxtan ama ben MJ'i anlıyorum.Ben bu adamla büyüdüm.O Neler yaşadı çok iyi biliyorum.Michael Jackson hayranı olmak kolay değildir arkadaşlar.Michael diğer ünlülere benzemez ona hayran olmak , onu sevmek , onunla beraber yaşamak çoğu zaman cehennem gibidir.İnsanlar size Michael'ın yaşadıklarını sadece siz Michael'ı sevdiğiniz için yaşatırlar.Size "aa o sübyancıyı mı seviyorsun derler" " Michael Jackson maymuna benziyor derler" onlarca iğrenç şey duyarsız çünkü insanlar onun yeteğini ve büyüsünü kıskanırlar.This is it'te ne dediği umurumda bile değil.O zaman öyle demesi gerekiyordu belki de !! Kime ne !!! Michael asla döneceğim demedi.Bam muhtemelen bazı fanların mabadından uydurduğu bir şey.Döner dönmez adamın kendi hayatı , mecbur mu hiç tanımadığı insanlar için kendini,çocuklarını feda etmeye.Michael Jackson fanlarının hisleriyle oynamaz , elbette bizi asla terk etmeyecektir.Eğer gerçekten buna inanıyorsanız ve bu baskıyı kaldıramayacasanız , arkadaşlar bütün samimiyetimle söylüyorum gidin Justin Bieber falan dinleyin !!!

Her söylediğinin arkasındayım...Sad Seni seviyorum Pinokyo ve seni kucaklıyorum... Heart 
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından Minmylife Paz Ağus. 04, 2013 12:06 pm

Michael ile ilgili söylediklerine katılıyorum pinokyo. Mjspeeddemon un yaşı küçük sanırım, yanlış anlamayın beni yaşı küçük demekle şunu kastediyorum..genç yaşlarda insan daha deli-kanlı daha sabırsız, kolay kızabilen, daha heyecanlı bir yapıda oluyor.muhtemelen mjspeeddemon da Michael 'ı çok sevdiği için 'gitme' sebebine odaklanmadan sadece 'dönme' kısmıyla ilgileniyor olabilir. Yoksa sahte ölüm yapan biri bunu oyun olsun diye yapmaz. Hele Michael gibi biri..

Minmylife

Mesaj tarafından Minmylife Paz Ağus. 04, 2013 12:28 pm

Pinokyo bana sorduğun soruya gelince..Aslında bu soruyu bana soran kişi sen olmamalısın, çünkü Michael'ı en iyi tanıyanlardan birisin. Yukarıda da yazdığın gibi başı belada ve gitmek zorunda olan dünyanın en ünlü kişisinden bahsediyoruz. Böyle bir fedakarlıktan sonra 'ce eee' deyip ortaya mı çıkacak yani? Bu ne Michael 'a yakışır ne de bu büyük plana.. Ben ölmediğine inanmıyorum, senin inancın doğrultusunda fikrimi söylüyorum. Üstelik Michael bu göz önündeki hayatından da yeterince sıkılmış ve bunalmıştı. Madem gitmek istedi ve huzuru bulmak içindi hangi akla hizmet geri döner ki?? Diyelim ki geri döndü..Onu sevmeyen bir sürü camia hakkında dava açmaz mı kamuoyunu yanılttı, bizi maddi manevi zarara soktu diye?? Michael bunları hiç mi hesap etmez yani? Ve Hatırlarsan Michael 'Yaşlanmak istemiyorum' demişti bir telefon konuşmasında. Ortaya çıktıktan sonra yaşlanmaktan ve kendince 'çirkin' leşmekten korkan Michael ne kadar kameraların fotoğrafçıların karşısına çıkmak isteyecektir?? Öldürülmekten korktuğu, başı belada olduğu için ortadan kaybolan kişi neden geri dönsün ki?? Michael geri döndüğü zaman başına gelecekleri hesap etmiyor mu sanıyosun? Eğer Michael ı gerçekten düşünen seven iyiliğini isteyen biriysen onun geri dönmesini istemezsin zaten. Çünkü geri döndüğünde onu rahat bırakmayacaklarını, eskiden olduğu gibi yine maddi manevi sömürüleceğini adın gibi bilirsin..Sırf kendi arzumuz için geri dönmesini istemek nasıl bir bencilliktir artık sen hesap et. Ama yok onun ölmediğini yaşadığını görmek için dönmesini istiyorsan o ayrı bir boyut, ona bişey diyemem. Fakat her halükarda Michael dönmeyecek, bu konuda %100 eminim. Bu arada seni Michael ın dönmesini istiyormuşsun gibi düşündüm, bunu istemeyenlerdensen yazdıklarım senin için geçerli değil..

Minmylife

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Ağus. 04, 2013 1:04 pm

Minmylife demiş ki:Pinokyo bana sorduğun soruya gelince..Aslında bu soruyu bana soran kişi sen olmamalısın, çünkü Michael'ı en iyi tanıyanlardan birisin. Yukarıda da yazdığın gibi başı belada ve gitmek zorunda olan dünyanın en ünlü kişisinden bahsediyoruz. Böyle bir fedakarlıktan sonra 'ce eee' deyip ortaya mı çıkacak yani? Bu ne Michael 'a yakışır ne de bu büyük plana.. Ben ölmediğine inanmıyorum, senin inancın doğrultusunda fikrimi söylüyorum. Üstelik Michael bu göz önündeki hayatından da yeterince sıkılmış ve bunalmıştı. Madem gitmek istedi ve huzuru bulmak içindi hangi akla hizmet geri döner ki?? Diyelim ki geri döndü..Onu sevmeyen bir sürü camia hakkında dava açmaz mı kamuoyunu yanılttı, bizi maddi manevi zarara soktu diye?? Michael bunları hiç mi hesap etmez yani? Ve Hatırlarsan Michael 'Yaşlanmak istemiyorum' demişti bir telefon konuşmasında. Ortaya çıktıktan sonra yaşlanmaktan ve kendince 'çirkin' leşmekten korkan Michael ne kadar kameraların fotoğrafçıların karşısına çıkmak isteyecektir?? Öldürülmekten korktuğu, başı belada olduğu için ortadan kaybolan kişi neden geri dönsün ki?? Michael geri döndüğü zaman başına gelecekleri hesap etmiyor mu sanıyosun? Eğer Michael ı gerçekten düşünen seven iyiliğini isteyen biriysen onun geri dönmesini istemezsin zaten. Çünkü geri döndüğünde onu rahat bırakmayacaklarını, eskiden olduğu gibi yine maddi manevi sömürüleceğini adın gibi bilirsin..Sırf kendi arzumuz için geri dönmesini istemek nasıl bir bencilliktir artık sen hesap et. Ama yok onun ölmediğini yaşadığını görmek için dönmesini istiyorsan o ayrı bir boyut, ona bişey diyemem. Fakat her halükarda Michael dönmeyecek, bu konuda %100 eminim. Bu arada seni Michael ın dönmesini istiyormuşsun gibi düşündüm, bunu istemeyenlerdensen yazdıklarım senin için geçerli değil..

Yazdıklarım direk olarak MJSpeedemon'nun şahsına değil.Ben genel konuştum.Michael'ı seven küçük bir kardeşimizi ne kırmak ne de üzmek istemem.Eğer onu kırdıysam özür dilerim.Seninle anlaşamadığımız nokta şu.Michael'ın sahte ölümü nasıl yaptığını bilmiyoruz onu kim koruyor bilmiyoruz.Belki hiç tehlike de değil ,onu direk Amerikan hükümeti koruyor. bilmiyoruz.Bizim bildiğimiz ve emin olduğumuz tek şey Michael'ın %1000000 hayatta olduğu ve bunu çok önemli bir nedenle yapmak zorunda kaldığı.Söylediklerin doğru ama hayatın kime ne getireceği belli olmaz.Michael o zaman yaşlı halimi kimsenin görmesini istemiyorum dedi , belki şimdi fikrini değiştirmiştir.Yanında mıyız nerden bilelim.Michael'ın ne yapacağı çok belli olmaz,onun söylediği herşeye kesin gözüyle bakmayın.Michael'a yalancı demiyorum , onun hayatı algılaması bizden farklı.Çocuklar asla okula gitmeyecekler de demişti.Ama Prince neredeyse yakında okul birincisi olacak.Ayrıca ölü Michael Jackson'nın Atv kataloğu nedeniyle ne kadar güçlü olduğunu araştırmanı tavsiye ederim.O zaman Michael'ın o kadar da kolay lokma olmadığını anlayacaksın.Ben Michael'ın geri dönmesini tüm bencilliğimle istiyorum.Çünkü dünyaya dersini versin istiyorum,düşmanlarının nefesi kesilsin istiyorum,medyaya sizi nasıl tuşa getirdim demesini istiyorum.Zavallı , bağımlı ,tacizci , yaratık Michael Jackson'nın Forest lawn mezarlığında çürümesini değil , gerçekten yaşayan bir insanın masumiyetini dünyaya kanıtlamasını istiyorum.Michael'ın tarih yazmasını ibütün kalbimle istiyorum.

Pinokyo

Mesaj tarafından mjspeeddemon Paz Ağus. 04, 2013 5:11 pm

benim hala mantığım ermiyor arkadaşlar.bir insan hayatının geri kalanını saklayarak yaşayamaz ben ben kesin çıkacak demiyorum sadece çıkma ihtimali yüksek yaşımın küçüklüğüne gelince küçük değilim ve hiçbir şekilde sözlerinize alınmadım bence mj nin çıkma ihtimali %50
mjspeeddemon
mjspeeddemon

Mesaj tarafından Minmylife Paz Ağus. 04, 2013 10:33 pm

Michael forest lawn da değil bunu hepimiz biliyoruz. Tüm bencilliğimle istiyorum demişsin ama ardından yazdıkların başka bişeyi ifade ediyor. Hepsi dönmesini istemen için güzel nedenler..Ve mjspeeddemon evet bir insan ömrünü saklanarak geçiremez. Bekleyip görücez...

Minmylife

- Similar topics