MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Andy Kaufman Hoax Death

+5
MJ-4EVER
MİsmailJ
mj_dodo
leydis
KING-MJ
9 posters

Andy Kaufman Hoax Death Empty Andy Kaufman Hoax Death

Mesaj tarafından Misafir Paz Ara. 26, 2010 11:40 pm

buraya bir video serisi eklemek istiyorum.doğrusu ben andy kaufman ı tanımıyordum,ama son günlerde twitterda bununla ilgili çok şey görünce merak ettim.70'li yılların ünlü komedyeni ama onun yaptığı şeyleri o zaman herhangibir sınıfa koymakta çok zorlandıkları için ''garip komedyen''demişler.bizi ilgilendiren 2 şey var,hayat tarzı ve hoax ölümü.hayranı olan olabilir aranızda,lütfen yanlış bi ifadem olursa bağışlayın.anladığım kadarıyla sahne şovlarını ''gerçekliğin sorgulanması ''üzerine kurmuş.birden fazla karaktere bürünmek,başka biri gibi davranmak,hatta başka birini kendi gibi göstermek(dublör),yaptığı şeylerden bazıları.insanların kafasını bu konuda o kadar çok karıştırmış ki,onu tanıyanlar bile sahnede ne zaman rol yaptığını,ne zaman kendi olduğunu anlamazmış.medyayla dalga geçmeyi çok severmiş( Exclamation )mesela sahnede bir karakter yaratmış,uzun zaman sonra aslında onun kendisini taklit eden biri olduğunu yazmalarını sağlamış.sonra meşhur taxi dizisinde o karakter abartılı bir kavga yüzünden kovulunca rolü kendisi aimış.doğrusu o karakter o mu,yoksa bir dublör mü anlayamadım.mesela,bir fake haber yapmış,hayvanat bahçesinden bir aslan kaçtı diye ve bu haber için tam 40 aktörün rol yapmasını sağlamış ve medyayı oyuna getirebileceğini göstermiş.1984 te öldüğünde hayranları onun ölümünü de kendisinin planladığını(zira hayatında yaşadığı bazı kazaları bile kendisinin planladığına inananlar var) düşünmüşler.ama asıl önemli olan,bu adam 20 yıl sonra geri dönmüş.işte ben geldim,gitmeye ihtiyacım vardı demiş.hatta ona bir DNA testi yapılmış ve sonuç:%99 doğruyu söylediği çıkmış.adamın hayatını J. Carrey filme almış ve bu filmde bizim Michael Jackson hoax death i ile alakalı ayrıntılar var.yani arkadaşlar,hoax death denen şeyin mümkün olabileceği test edilmiş bir şey,peki neden ben bu haberi hiç duymadım,sanırım yanlızca medyanın izin verdiklerini duyabildiğim için.2004 te adamın BAM' ı olduğunda,yani DNA testinden sonraki bir haber:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

çevirisi olduğunda bizle alakalı videoyu ekliyorum.
Anonymous
Misafir
Misafir

Andy Kaufman Hoax Death Empty Geri: Andy Kaufman Hoax Death

Mesaj tarafından KING-MJ Ptsi Ara. 27, 2010 9:58 am

vay be. kafamda canlandırarak okudum harikaydı. çpk teşekkürler..

tek begenmedigim tarafı 20 yıl beklemiş olması Smile ama 20 yıl gecmesine ragmen ben nasılsa unutuldum dönmesemde olur demiyip dönmeside bizim için umut verici. çünkü ben bazen MJ için bunu düşünüyorum. dönünce işler daha zorlaşıcak dönmek artık hata olur diye düşünmesinden hep korkuyorum ama buda iyi bir moral oldu..

bu adam hakkında daha fazla bilgiye nasıl ulaşabilir. yada o filmi izlesek ?
bu arada Jim Carrey nin filminin adıda saglam. Man on the Moon...
bu film kapagının fonu tanıdık geldimi..?

bu arada kendi adına bir vikipedi sayfası var ama Bam den bahsetmiyor. 1984 olarak yazılmış ölüm tarihi..

KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından leydis Ptsi Ara. 27, 2010 10:54 am

Şok bir haber daha önce hiç duymamışım haberi gazete 2004 tarihinde vermiş bayağı da zaman geçmiş aslında şimdi ne yapıyor acaba biraz araştırayım,haberin en acıklı kısmı 20 yıl sonra gelmiş olması Maykıl yavrum sen 20 yıl bekleme sen de yaşlanmış olursun ben de elimden geldiğince genç kalmaya çalışırım senin için ama yer çekimi işte fazla karşı konulamıyor,haber için çok teşekkürler Şengüncüm. I love you
leydis
leydis

Mesaj tarafından mj_dodo Ptsi Ara. 27, 2010 11:57 am

umarım biz de 20 yıl beklemeyiz Razz
mj_dodo
mj_dodo

Mesaj tarafından MİsmailJ Ptsi Ara. 27, 2010 2:53 pm

Çok duygulandım okurken.Adam medyayı yıkmak için 20 yılını feda etmiş.Duygularımı anlatamıyorum.Geldiğinde hayranları ne yaptı acaba? affraid affraid Question Question Question Question Question Question Question Question Question
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Ara. 27, 2010 3:07 pm

tabi ki o olduğuna inanmamaışlar.başından beri ölmediğini düşünen hayranları diyor ki aslında 2 yıl önce (sanırım 2008 e geliyor) ölmüş.yani şu an aramızda değil.filmi ben de seyretmedim ama filmde de ölüm kısmı şüpheli bırakılmış galiba ilk fırsatta seyredeceğim.benim de en çok dublör kullanması ve aslanın kaçtı haberi için büyük bir ekibi organize etmesi hoşuma gitti..hani biz bazen diyoruz ya,Michael bu kadar çok kişiyi nasıl organize ediyor diye,bayağı paralellik var.film afişinin kırmızı perde önünde olması(O2 arena)filmin ismi falan.bu arada bu gün düşündüm de,Jim Carrey için bir komedyen deyip geçerim normalde,aslında adam bayağı içerikli filmler yapmış,bu film,sonra Truman Show,..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından KING-MJ Ptsi Ara. 27, 2010 3:31 pm

çok ilginç bir şey gercekten. filmin sonunu youtube ta biraz izledimde jim carrey yani andy tabuta kel koyuluyor. Mdenz in dedigi gibi ölü olarak görülmüyor..

MJ ede otopside kel demişlerdi.. belki bu önemsiz bi ayrıntı ama filmde çok işe yarayacak şeyler olduguna eminim.

en azından 1998 de ölmeyi planlayan MJ için 1999 yapımı olan bu film hoax ın yapımında MJe cok yardım etmiştir..
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından MİsmailJ Ptsi Ara. 27, 2010 9:55 pm

Bu hoaxda ayna teması var zaten.Her olay geçmişin bi yansıması olarak geliyo gözümüze.Man in the Mirror Shocked Shocked
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir Salı Ara. 28, 2010 11:50 pm

bu tam bir çeviri değil:
Michael Jackson,andy kaufman death hoax parallel 1 of 5
Michael Jackson ve komedyen andy kaufman ın ortak noktaları nedir?ikisi de şakacıdır.ama daha önemlisi ikisi de kendi mezarlarından kendi filmlerini yönetti.Michael Jackson un TII i.ve Jim Carrey nin Andy Kaufman ı oynadığı filmin afişindeki cümle:merhaba ben Andy ve bu da benim DVD'm.iki film de ölümden sonra oysa ki.Michael ın kırmızı perde önündeki dublör ü ve afişteki benzer perde..moonwalker Michaelın kaçışına atıfta bulunur,man on the moon da andy kaufamanın kaçışına.Man on the moon un başka bir afişine bakın,jim carrey i harfini atmış.ikisi de ölümlerini yıllar öncesinden planladılar ve gizlediler.Andy şovlarında tony clifton adında bir karakteri yarattı.gerçekten farklı gözüküyor ve michael dublörlerinin yaptığı gibi daima gözlüğü var.Wikipedia da bu karakter için şöyle der:Kaufmanın çok bilinen karakterlerinden biri olan clifton,onun şovları öncesinde sahnede şarkı söyleyen bir şarkıcı olarak çıkardı.sonra kaufman kendisi olarak çıkar.ancak clifton karakteri ülkenin çeşitli yerlerinde konserler bile vermiştir.clifton u bazen kaufman,bazen kardeşi michael,bazen de arkadaşı bob zmuda oynadı.(adamın yarattığı karmaşaya bakar mısınız?)hatta zaman zaman insanlar cliftonun gerçek bir şahıs olabileceği konusunda şüpheye düştüler.bir röportaja clifton olarak katılır ve kendisine kaufman diye hitap edildiği zamanlarda hoşnutsuz görülür....sonra filmden sahneler var.chicago hayvanat bahçesinden bir aslanın kaçtığına medyayı inandırmak için 40 aktörü ayarladığını itiraf ettiği sahneyi de içeriyor.sonra filmde cliftonu gerçekten kaufmanın oynadığı ama insanlara şüphe duymaları için gerekeni verdiği gösteriliyor.hatta iş sahnelerinde menejeri ikisinin aynı kişi olduğuna patronları inandırmaya çalışıyor.kaufman medyayı aptal yerine koymaya devam eder,taxi dizisindeki bir rol için resmen clifton ayarlanır ama sette abartılı bir kavga yaratarak kendini kovdurtur ve hoop,kaufman olarak rolü kapar.medyada paramount tv. nin prodüktörleri artık nasıl keklendilerse rolü cliftonun arkadaşı kaufman a verdikleri haberi çıkar.kaufman a eşşek şakaları için yardım eden dostları,hoax death için de cesaretlendirmiş olmalı.
bu da 2. bölüm,kaufmanın kendi cenazesini yönetme planını nasıl hayata geçirdiğini gösteriyor.eğlenceli bir cenaze olmuş,üstelik o gün için kaydettiği görüntülerde oldukça sağlıklı görülüyor.bizim TII de gördüğümüz gibi.sonra TII deki dublör konusunu izliyor video.bunlarla ilgili bir yorum yazmayacağım yanlız sonlara doğru olan bir yorum ilginç geldi bana:''TII deki dublör konusunda hala emin olamıyorsanız bir de kenny ortegayı dinleyin.bir çok sahnede Michaela ismiyle hitab ediyor.o sahnelerdeki gerçek Michael,hitab etmeden seslendiği sahneler ise dublör,filmi yeniden izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız''..ilginç bir tespit yapmış,bakacak olan olursa kendi fikrini söylerse sevinirim....bu seri devam edecek...
ha bir de 2. bölümde,ölümünden 1 yıl sonra bir clifton şovu gerçekleştiği ve şova gelen kişinin yüzünü sakladığı gösterilmiş.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MJ-4EVER Çarş. Ara. 29, 2010 9:25 am

Bu adam nasıl bir şey yahu Very Happy ..Süpermiş bunu ilk gün okudumda şimdi yorum yapma fırsatı buluyorum bayıldım resmen Very Happy ..Bir de Elvis Presley taklidi yapıyormuş sürekli Very Happy ..yaptıkları ağız açtıracak nitelikte gerçekten (benim ağzım açıldı şahsen Razz ) ..Çok teşekkürler açıklamalar için Şengün abla ..Şu Kenny konusunda ise ; Michael'a hep Michael diye hitap ediyor onunla konuşurken her sahnede Michael diyor Rolling Eyes ..Birde uzun zamandır diyeceğim ama unutuyorum : Hani The Way You Make Me Feel de müziğe girdiklerinde '' Buna işaret vermeliyim'' falan diyip durduruyorya orda Kenny nin sesi geliyor sanırım ve ordan gelen ses sonradan eklenmiş..Michael sanki onu duymuyormuş gibi konuşmaya devam ediyor bir bakarmısınız sizde Question Question
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından KING-MJ Çarş. Ara. 29, 2010 3:40 pm

herşey çok iyide This Is It te heleki marttaki konuşmasında dublör kullanıldıgına inanmıyorum...

bu kadar benzeyemez. sahneye gözlük ve şapkayla cıktıgı her bölüme taklitçi demiş...
ayrıca taklitçi olsa MJin bilindik hareketlerini yapar. Human Nature ve The Way You Make Me Feel daki hareketler hiç görmedigimiz şeylerdi.. bi taklitçi bunu yapmaz. çünkü onun görevi zaten yapılanı taklit etmektir yeni bişi cıkarmak değil...

ama Andy Koufman olayına hasta oldum. cok benzerlik var ve eminim MJ burdan cok ders almıştır. hatta 1984te Andy öldüğünde bunu bilen ve saklayan arkadaşları tarafından belki MJede bişeyler sölenmiştir...
ölümden 1 yıl sonraki törene maskeyle katılması bana sunu hatırlattı.
2011 deki sirk için biri demişti ya gerçek fanlar Onu görücek diye..
kim bilir MJde orda bi maskeyle bizi bekler belki..

KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından 4k1n_B3y Çarş. Ara. 29, 2010 5:00 pm

Evet bende düblor olduğuna inanmıyorum o ışığın geliş açısına bağlıydı burun olayları felan.
4k1n_B3y
4k1n_B3y

Mesaj tarafından leydis Çarş. Ara. 29, 2010 5:09 pm

Mj'in yanağındaki 2 iz kıyaslanmıştı,Londra'da konuşanın o olduğuna karar verilmişti,yani yara izleri aynıydı,zaten bence dublör bu kadar benzeyemez,o Michael'di ve de çok tatlıydı. Andy Kaufman Hoax Death 586927
leydis
leydis

Mesaj tarafından nesronic Perş. Ara. 30, 2010 11:05 am

Man On The Moon'u izledim, dile getiremiyorum, izlemeniz gerek Wink

Ortega'nın double olan sahnelerde Michael dememesi daha önce gündeme gelmişti, sanırım diğer sitede zamanında bununla ilgili bir video paylaşılmıştı.

Bu arada filmin son sahnesinin ucu açık gibi görünse de aslında herşey ortada, dedim ya izlemeniz gerek. Hoax'a çok erken inanmamın sebeplerinden biridir Man On The Moon Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından KING-MJ Perş. Ara. 30, 2010 11:53 am

Nesronic benim nette de izmirde bakmadıgım yer kalmadı. film yok. nasıl izleyebilirz. alt yazı dublaj fark etmez. orjinal buldumda ingilizce malesef yok bende..
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından nesronic Perş. Ara. 30, 2010 12:41 pm

Ben divxten izledim, bu şekilde illegal olarak film hazırlayan yerlere varsa oralara bir bak istersen, siparişle hazırlıyorlar bildiğim kadarıyla, DVD'si de bir ara çıkmıştı gibi hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim. Olmazsa flash diske atıp kargolayabilirim de... Herkese aynı şekilde kargolayabilirim bu arada...
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Perş. Ara. 30, 2010 3:05 pm

Nesrin cim ben filmi izledim ,filmle ilgili yazdığım bilgiler doğru mu?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Cuma Ara. 31, 2010 8:30 am

Bütün detayları anımsayamıyorum şu anda ama doğrudur, tam da anlattığın gibi biri Kaufman Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Pinokyo C.tesi Şub. 26, 2011 2:45 pm

Bu konu ile ilgili yepyeni bir video.

Michael Jackson Death Hoax Chronicles Part 38

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Şub. 26, 2011 8:04 pm

ben masadaki 7. kişiyi göremedim...gerçekten var mı öyle biri ve bu toplantı ne için yapılmış,çok merak ettim. Andy Kaufman Hoax Death 925595
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından zaleyna C.tesi Şub. 26, 2011 9:43 pm

öncelikle michaelın öldüğünü duyunca inanmadım araştırdım sonra this is iti gördüm ve öldüğününe inandım aradan 2 yıl geçti ve geçen ay ilk defa michael ölmedi dedim bazı araştırmalar sonucu gerçekten kaynağı unuttum michaelin 2012 de dönüş hazırlıkları yaptığı haberini okudum Sad bende the way you make me feel de gariplikler farkettim haklısın arkadaşım ......keny ortegaya şunu sormak isterdim elinizde yüzlerce saatlik prova görüntüleri var öyleyse neden dublor kullanıp milleti kandırıyorsun?
zaleyna
zaleyna
Cezalı Üye

- Similar topics