MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I

5 posters

Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I  Empty Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I

Mesaj tarafından Pinokyo C.tesi Ocak 22, 2011 6:32 am

Arkadaşlar biri şu videoyu çevirebilir mi.Seyrettiğim en ilginç videolardan biri.Ghost Threatened Monster bağlantısını kuruyor.İnanılmaz bağlantılar var. Shocked

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pinokyo

Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I  Empty Geri: Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I

Mesaj tarafından MJ-4EVER C.tesi Ocak 22, 2011 7:22 am

Ghost o filme cidden benziyor he Very Happy ..Benim en çok Joseph'in Ghost'taki kötü adama benzetilmesi hoşuma gitti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I  Empty Geri: Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I

Mesaj tarafından KING-MJ C.tesi Ocak 22, 2011 8:19 am

ben artık korkuyorum MJin zekasından ya.
ama asıl bu oyunlardan birilerinin korkaması gerekiyor oda MJi sevmeyenlerin zamnında yolunu kesen ona inanmayanların.

Ghostta bidahaki sefere daha korkutucu olurum dedikten sonra kötü adamda bir dahaki sefer olmıcak dediginde MJin cevabı zaten herşeyi açıklıyor..

çok büyük oyunlar oynanıyor. ve bunu bize çok uzun zamandan beri şarklarında filmlerinde kliblerinde göstermek istedi ama biz anlayamadık.
şimdi herşey yerine oturdu. BAM den sonra dehşet bir film ve kitap bekliyorum MJden...
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ocak 22, 2011 2:04 pm

acayip bi videoydu gerçekten Shocked keşke tamamını anlayabilseydim.anladığım kadarıyla Twilight Zone un bu bölümü sonradan 1983 te john landis tarafından film olarak çekilmiş.Thriller ın yönetmeni değil miydi o?benim de Katherin in Joe yu azarladığı bölüm hoşuma gitti.
aslında birşeyi hep merak etmişimdir:Bu Ghost un senaryosu için Michael,Stephen King le birlikte çalışmış ya.ben King i çok severim ve edebiyat ''sir''lerinin ne dediği umrumda değil,benim için o bir dahidir.ama buna ne gerek vardı yani demişimdir.Ghost un senaryosu için King e ihtiyaç olması hep tuhafıma gitmişti o zaman.şimdi de diyorum ki iki dahi acaba ne konuştular?BÜYÜK PLAN hakkında mı konuştular.görüyoruz ki Michael herbir şarkısını birbirinden bağımsız değil,bir büyük planın parçaları olarak yapmış sanki.aynı durum King de de vardır.taa gençliğinde kara kule yi yazmaya başlamış,bunu bir saplantı haline getirmiş,ünlü olduktan ve başka kitaplar yazmaya başladıktan sonra bile hikayeyi kafasında şekillendirip durmuş.hep bitireceği anı değil,maceranın şekillenişini hayal ederek 30 yıla yakın bir süre içinde bitirmiş.King i tanıyanlar bilir ki diğer kitaplarında da aslında kara kule den izler ve acaip bağlantılar vardır.bunları ancak kulenin tamamını okuyanlar farkedebilir.bizim Ghost u seyredenler de T. Sneddon bağlantısını kurabilir ama herşeyin birbirini tamamlayarak hoax a doğru gittiğini ancak believerler farkedebiliyor galiba.büyüksün Michael Michael Jackson - Do you know the REAL story behind THREATENED? Part I  862385
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis C.tesi Ocak 22, 2011 3:26 pm

Artık söyleyecek söz bulamıyorum Michael sana,müthişsin ,Katherin'in Joe'yu azarlama kısmı çok hoşuma gitti Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından deep_inside Ptsi Ocak 24, 2011 4:29 pm

Pekalâ, videoyu size hazırlıyordum, benden önce davranmışsınız Smile Madem öyle, size anlatayım. Bu video "Threatened" şarkısının arkasında yatan gerçeği gösteriyor ve tabi "Ghosts"daki bağlantılarını. Threatened şarkısında kullanılan şu sözü hatırlarsınız: "Tonight's story is somewhat unique and calls for a different kind of introduction." İşte bu söz, 1953 yılında Jerome Bixby tarafından yazılan bir kısa bilim kurgu öyküsünün-ki bu öykü daha sonra Amerika'da yazılmış en iyi 20 bilimkurgu hikayesinin arasına girmiştir-altmışlı yıllarda Amerika'da yayınlanan The Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) programının üçüncü sezonunun 73. bölümüne uyarlanmış halinde sunucu tarafından giriş cümlesi olarak kullanılmıştır. Michael bunu ve kapanış cümlesini (What you have just witnessed could be the end of a particularly terrifying nightmare.
It isn’t. It’s the beginning.) ve şarkının ortasında rap olarak kullanılan diğer sözleri programın sunucusu Rod Serling'in ağzından direkt olarak parçaya eklemiş. Hikayenin konusuna gelince. Kısaca şöyle: hikaye Anthony Fremont isimli altı yaşında bir çocuk üzerine kurulu. Anthony Peaksville denen bir kasabada bir çiftlikte yaşıyor. Görünüşte son derece sağlıklı ve normal bir çocuk ama aslında öyle değil. Çocuğun tanrısal güçleri var. Nesneleri ya da insanları istediği şeye çevirebiliyor, kendini bir yerden bir yere ışınlayabiliyor, insanların veya hayvanların aklını okuyabiliyor, havayı kontrol edebiliyor ve hatta insanları ölümden uyandırabiliyor. Hikayede dünyanın geri kalanı yok olmuştur ve bir tek Peaksville kasabası durmaktadır. Anthony'nin ailesi çocuğun güçlerini iyi bildiklerinden ondan korkuyor ve ona hep "iyi yaptın" diyorlar. Çocuk akıl okuyabildiği için kim kötü birşey düşünse duyabiliyor ve onu gizemli bir mısır tarlasına gönderiyor. En sonunda Dan Hollis'in partisinde Dan ona "monster-canavar" diye bağırıyor, Anthony de ona "You are a bad man-sen kötü bir adamsın" diyor ve onu bir "jack-in-the-box"a (Türkçesini bilmiyorum, kutunun kapağını açınca yüzünüze fırlayan bir tür oyuncak) çeviriyor. Ailesi onu mısır tarlasına göndersin diye yalvarıyor ve Dan'i mısır tarlasına gönderiyor, ailesi yine "çok iyi yaptın" diyor. Michael bu hikayenin belli başlı kısımlarını ghosts'la bağlamış. Monster-canavar-Anthony Michael oluyor, ona bağıran Dan (aslında Tom Sneddon tabi) kasabanın belediye başkanı, vs. Kısacası Michael da birşeyleri istediği gibi değiştirme, onlara hükmetme gücü olan bir adam, ve (Lisa'nın da söylediği gibi) etrafında birileri kötü birşey düşünse onu hemen kendinden uzaklaştırıyor-mısır tarlasına gönderiyor. Etrafındaki herkes de ona hep "iyi yaptın" diyor. İronik ve dahice değil mi?
Bu arada videonun ikinci bölümü de var:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
deep_inside
deep_inside

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Ocak 24, 2011 4:56 pm

hehe bu çocuğun mısır tarlasına gönderme olayını ben Johnny Bravo çizgi filminde görmüştüm Very Happy ..Çok teşekkürler çeviri için Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Pinokyo Ptsi Ocak 24, 2011 4:59 pm

Harikasın çok çok teşekkürler Smile

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Ocak 24, 2011 6:55 pm

sağolasın deep-insde Very Happy korkunç bi hikayeymiş.bunun bir bilimkurgu versiyonunu okumuştum galiba.ama çocuktan nefret etmiştim.Michaelın taraborrelli biyografisinde bunu çağrıştıran bişeyler vardı,Michael ın dileo yu kovduğu anla ilgiliydi sanırım.''Michael bir insanla ne kadar yakın olursa olsun,belli bir noktaya kadar sabretmişse,onu hayatından hiç yokmuş gibi birden silebilir ''diye kişisel bir yorum vardı.
Anonymous
Misafir
Misafir

- Similar topics