MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması

+3
nesronic
MİsmailJ
KingofMusic
7 posters

Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması Empty Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması

Mesaj tarafından Misafir Paz Tem. 10, 2011 11:13 pm

Farrakhan la ilgili bir sürü şey konuşuldu. .bu arada öğrendiklerimiz yüzünden ondan tırstık.ben çok şaşırdım çünkü bu konuşmasını izlemiştim.(sanırım temmuz 2009 da yapmıştı).ve tam olarak anlamadığım halde çok etkilenmiştim.adamın iyi bir hatip olduğu kesin.konuşmayı beğenmiştim.şimdi bir believer bunu video yapınca hep aklımdaydı bu iyi oldu.aslında bu uzun bir konuşma küçük bir bölümü kullanmışlar [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Michael Jackson is alive - Michaels destiny - bigger than music
Michael ın kaderi müzikten daha büyüktü
farrakhan 2009 da Michael ın ve siyahi liderliğin çarmıha gerilmesi başlıklı bir konuşma yaptı.bana göre konuşma dinle ilgili değildi.Michael ın acıları,yıllardır taşımak zorunda kaldığı yük ve vizyonuyla ilgiliydi.Michael ın mesajı ,belki de hoax un neyle alakalı olduğuyla ilgili.konuşmanın bir kısmı : -_Michael'ın derin depresyonda olduğu bir zamanda bir konuşmamızda,ona dedim ki;Michael , yaratıcı dehamız,acılarımızdan gelir.köleliğin acısını yaşamasaydık,şu anki ruhlarımıza sahip olamazdık.Blues a ya da Gospel e sahip olamayacaktık belki de.hepsi acılardan geldi.acını bırak dehana Michael.(sonra MLK in öldürülmeden bir gece öncesiyle ilgili bişey anlatıyor)sonra Michael HIStory albümünü yaptı.aynı şarkının sözleri de acıyla alakalıydı.(burda Hıstory nin sözlerini okuyor,sonra TDRCAU ın sözlerini okuyor)TDRCAU,They who?onlar bizi umursamaz,ama onlar kim acaba?..bakın kendi halkına mesaj veriyor.acılarından gelen mesajlar...onlar bizi umursamıyor!(bu kısmı tam anlamadım ama;şimdi içinizden bazıları diyecek ki artık bizi umursayacaklar çünkü artık bir siyah başkan var!ama eğer bizim için bişey düzelmezse birileri bizi önemsememeye devam edecek??-ve şarkı sözüne devam ediyor).İşte bu Michael ın bahsettiği şeydir!işte bu yüzden Michael bu yolda tökezledi(?)çünkü o dünyanın her yerindeki insanların kalplerine dokunmayı başarmıştı.her ırktan her kültürden,her etnik gruptan her kabile den insanların kalplerine .Michael ın dokunulmazlığı tehlikeli hale gelmeye başlıyordu.ve babası hakkında;Michael babasını affetmek istediğini ve artık onu yargılamayı bırakmak istediğini söyledi.(tam anlamakla birlikte;geçmişi arkada bırakmak ve yeni ilişkiler kurmak istediğini söyledi.tamamen özgür olmak istiyordu.dünya nasıl olursa olsun kendi istediğinde direnmekle ilgili özlü sözler falan söylüyor sanırım)
(videocu:I have this dream ve All in Your Name in sözlerini çağrıştırıyor demiş)
farrakhan;biz onu seyrederken düşmanları da tabi onu seyrediyordu.Michael onlara şöyle dedi;THIS IS IT! ve bunu nasıl söylediğini gördünüz mü?yumruğunu kaldırıp onlara göstererek dedi;THIS IS IT!ve sahneyi zafer işaretiyle terketti.(ve o tüylerimi ürperten sahneyi gösteriyor yine)ben Michael ın orda ne demek istediğini anladım.ama tabii ki düşmanlar da anladı.çünkü MICHAEL IN KADERİ,MÜZİKTEN ÇOK DAHA BÜYÜK BİR ŞEYDİ.size söylüyorum Michael bir savaşçıdır (burda hep was değil is kullanmış,yaşayan birinden bahseder gibi)ve dedi ki;dünyaya göstereceğim,ben michael jackson ım.ve haklarım için savaşacağım.THIS IS IT.....ve gördünüz mü sahneyi sanki asker adımlarıyla indi...
VİDEOCU;o bir savaşçı.silahı;LOVE..düşmanları;nefret,hoşgörüsüzlük,önyargı,cehalet.onun vizyonu;bir sevgi ailesi.
one family of LOVE
will you be there....your esprit467..
Anonymous
Misafir
Misafir

Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması Empty Geri: Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması

Mesaj tarafından KingofMusic Paz Tem. 10, 2011 11:23 pm

Michael'a hoax süresince yardım eden kişiler varsa, NOI kesin bunların arasında var. Bunu uzun zamandır düşünüyorum. Smile
KingofMusic
KingofMusic

Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması Empty Geri: Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması

Mesaj tarafından MİsmailJ Paz Tem. 10, 2011 11:37 pm

Nation of İslam kötü bir oluşum gibi tanınıyor ama bana kalırsa iyi bir oluşum.
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Tem. 11, 2011 6:42 am

Teşekkürler Şengün, bu adama karşı antipatim ilk defa hafif kıyısından törpülendi şimdilik diyebilirim Very Happy

nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından leydis Ptsi Tem. 11, 2011 8:27 am

Böyle şeyler okuduğum zaman daha bir onaylanmış hissediyorum,doğru düşündüğümü ve hissettiğimi düşünüyorum,Maykıl müzikten çok daha fazlası bunu dile getirmesi çok hoş,birde yeni ilişkiler kurup ,özgür olma kısmı hoşuma gitti Very Happy bu kadar yazıdan sadece işime gelen kısımları aldım Maykıl'a sesleniyorum gel,gel annem ben seni çok özgür bırakırım Razz Razz Teşekkürler Şengüncüm.
leydis
leydis

Mesaj tarafından blue sea Ptsi Tem. 11, 2011 8:33 am

Bazen haksızlıklarla karşılaştığınızda, bu sizi daha güçlü ve kararlı kılar. Kölelik korkunç bir şeydi, ancak Amerika daki siyahlar sonunda o ezici sistemden kurtulduklarında daha güçlü geldiler. Ruhunuzun yaşamınızı kontrol eden insanlar tarafından kötürüm bırakılmasının ne demek olduğunu biliyorlardı. Bir daha buna izin vermeyeceklerdi. İşte, ben bu güce hayranım. Buna sahip olan insanlar tavırlarını ortaya koyar ve inandıkları şeye kanlarını ve ruhlarını adarlar.
MİCHAEL JACKSON

Heart Farrakhan ın (NOI) Michael la ilgili konuşması 586927

Söylemler ortak...
blue sea
blue sea

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Tem. 11, 2011 9:27 am

Bu adam Malcom X'i öldürtmekten sorumlu tutuluyordu sanırım değil mi ? Çok karışık işler yahu. Belki de Malcom kötü olmaya başlamıştı da böyle bir şey yapmıştı ya da belki de hiç öldürmemiştir de bunların düşmanları öldürüp suçu Farrakhan'ın üstüne yıkmaya çalışmışlardır. Illuminati ile ilgili hiçbir araştırmamda Farrakhan'ın ismine rastlamadım şahsen. Umarım Michael'a yardımcı oluyorlardır.
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Tem. 11, 2011 9:46 am

Malcolm ırkçılığı kenara bırakmıştı, Farakhan ise herşeye rağmen ırkçı bir kişiliğe sahip, ki aslında burdaki konuşması bile bütünleştirici değil siyahlar ile beyazlar arasında ayrımcı bir tavırda... Öldürtmüş öldürtmemiş kimse bilemez tabi ama Malcolm X bir zaman sonra aykırı olmaya başlamıştı...

Farakhan'a güven duymuyorum hatipliği ne kadar iyi olsa da beni rahatsız ediyor. Umarım içtenliklidir, umarım Michael'ın adını kullanarak işgüzarlık etmiyordur...
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 11, 2011 1:43 pm

bu konuşmanın tamamını dinledim.çok etkileyiciydi.insanları tepkileri de öyle.videoya alınmayan kısımlardan birinde vitiligo hastalığı ile ilgili şöyle de demişti o zaman bu ifadeyi sevmiştim;
-bazı insanlar durmadan Michael ın beyazlaşmasından bahsediyor.(biraz black or white dan falan bahsediyor).oysa gerçekte olan şey şuydu;Michael görünürde beyazlaşırken,içten içe gittikçe daha çok zenci oluyordu...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MİsmailJ Ptsi Tem. 11, 2011 1:51 pm

Evet ya TDCAU yu ritim tutarak söylemesi çok hoş.
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından ecz_mj Ptsi Tem. 11, 2011 2:07 pm

Bende NOI hakkında olumlu düşünmeye çalışıyorum.Malcolm X bir dönem ne kadar Elijah Muhammed'in sağ kolu ise de topluluktan ayrılıp hacca gittikten sonra siyah-beyaz kavramının islam açısından önem taşımadığını anlamıştı.Oysa ki geride kalanlar Elijah Muhammedi adeta peygamber gibi gördüklerinden ve Malcolm kadar fevri olamadıklarından çizilen sınırların dışına da çıkamadılar.Fakat ben herşeye rağmen bugün Elijah Muhammed'in ateşinin sönmesinden kaynaklı olarak NOI'nın daha doğru bir amaçla çalıştığını düşünüyorum.Malcolm X bugün yaşıyor olsaydı eminim ki siyah birinin başkan oluşuna en az NOI üyeleri kadar sevinirdi,yani Farrakhan'ın hala siyah söylemini ortaya koymasında ırkçılık temelinin olmayabileceğini düşünüyorum.Malcolm X'in ölümünün bazı şeyleri değiştirdiğini düşünüyorum.
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 11, 2011 2:55 pm

Michael 2005 te bunlarla çok yakınken,olay şöyle gözüküyordu,evet zor durumda olan ve haksızlığa uğrayan kardeşlerinin yanındaydılar.sonra başka hikayeler duyduk.farrakhan ın oğluyla ilgili.Michael bunlardan korkuyordu başlıklı bilgiler.herkes ne kadar ikili gözüküyor.sanki herkes çift karakterli.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ecz_mj Ptsi Tem. 11, 2011 2:58 pm

Evet bende o yüzden biraz temkinliyim fakat samimiyetlerine de inanmak istiyorum. Wink
ecz_mj
ecz_mj

- Similar topics