EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Aşağa gitmek

default EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Mesaj tarafından Misafir Bir Paz Haz. 03, 2012 5:00 pm

Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi Haz. 04, 2012 2:30 pm

bir çeviri değil,videoyla ilgili.. ( parantez içleri de videoda yok)
yeni şarkımız don't be messin around ile ilgili,Michael ın müzik produktörlerinden ve dostlarından olan Bruce Swedian çok önceden konuşmuş.bunun içinde michael ın piyano çaldığı,güçlü bir ballad olduğunu söylemiş.-aslında bu bir ballad değil gerçekten..- şarkı da 1.haziranda yayınlandı.1+6=7..(pufff Rolling Eyes ) aynı kişi Michael hakkında güzel şeyler anlattığı bir röportajında ilginç bilgiler de vermiş.Thriller ile ilgili bir soru üzerine,Michael ın burda Edgar Alllan Poe dan etkilendiğini ve poe nun onun kahramanlarından biri olduğunu söylemiş.(poe,amerikalı şair ve öykü yazarı.gerilim,korku,polisiye türlerinin öncülerinden) videoda, bilinen öykülerinden Usher Evi nin sinema versiyonu var.başrollerden birinde thriller şarkısındaki müthiş sesin sahibi vincent price ın (kısmen) gençliğini görüyoruz.
sonra videocu 1999 da çıkmış bir haberden,Michael jackson ın ciddi bir proje de Poe yu oynamak istediği ile ilgili bir haberi gösteriyor.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/514069.stm
michael Edgar allan poe yu oynamak istedi...poe,esrarengiz ,ürkütücü tarzıyla bilinir.ayrıca kurgu dedektiflik türünün yaratıcısıdır.kendi ölümü de bir sırdır.
(bu da video dışından daha taze bir haber.6-temmuz-2009 yazan matt sullivan;
http://www.popmatters.com/pm/feature/107644-thriller-nevermore/
habere göre finansmanı sağlanmış olan filmin adı ''adger allan poe nun kabusları''filmin yapımcısı gary pudney,USA today e konuştu.Pudney,Michael için büyük makyaj teknikleri kullanacaklarını ve''İZLEYİCİN ONUN MICHAEL JACKSON OLDUĞUNU ANLAYAMAYACAĞINI''söyledi.pudney,bunun bir müzikal olmayacağını ama Michael Jackson ın filmin soundtrack i için poe nun şiirlerinden birini bir şarkı yapacağını söyledi.çünkü Michael Jackson burda yeni imajıyla bir aktör..yapımcı,Jackson ın Steven spielberg ve tim burton ile konuştuğunu söyledi.yapımcı,Poe nun esrarengiz son haftasını işleyecek karakterlerle Jackson için ''MÜTHİŞ BİR ÖLÜM SAHNESİ'' hazırlayacaklarını söyledi...yazıyı yazan kişi,burdan sonra Poe nun Jackson tarafından canlandırılmasının ne kadar ironik olduğundan bahsetmiş.çünkü poe nun ''ÖLMEDEN GÖMÜLME'' korkusu vardı.kabusları da Jackson ın hayatındaki tabloid kabusuna benzetmiş.(benim bilmediğim bir sebepten dolayı da The Tell-Tale Heart hikayesini de Michael ın Beat It i ile özdeşleştirmiş) Poe nun hikayelerinden birindeki ünlü KUZGUN da sanki BUBBLES mı? demiş..ayrıca sebebi ne olursa olsun,Michael da poe nun karakteristik özelliklerinden biri olan SOLGUN GÖRÜNÜM lü bir cilde sahipti.bir başka ortak özellikleri de her iki adamda da çocukluklarına dayanan bazı TAKINTIların olması...amerikan kültürüne ikisinin de etkisi olmuş,takip eden kişileri etkilemişlerdir.ayrıca hayatlarındaki skandallarında da benzerlikler vardır.her ikisi de PEDOFİLİ ile suçlanmışlardır..her ikisi de MADDE BAĞIMLISI olmakla suçlandı.her ikisi de büyük işler yapmış olmalarına rağmen,MADDİ SIKINTI çekti...ne yazık ki Michael Poe yu oynayamadı.çünkü her ikisi de genç yaşta öldü.)
videya dönersek...
Poe nun ölümü de bir esrardır.kötü halde bulunduğunda üzerinde kendisine ait olmayan giysiler vardı.(video burayı çok basit geçmiş.biraz bakındım,gerçekten poe nun son haftasını nasıl geçirdiği,bulunduğu sokağa neden geldiği bilinmiyor.bulunduktan sonra bir hastaneye getirilmiş ve 5-7 gün sonra ölmüş.herkes alkol ve uyuşturucudan öldüğünü düşünüyormuş ama ona müdahale eden doktor buna katılmamış.alkol ve uyuşturucu izine rastlamadığını,genel durumunun kötü olmasına rağmen,bilinci yerine geldiği anlarda son derece mantıklı sözler söylediğini ama sorularını yanıtlamak istemediğini söylemiş.) şimdi size tanıdık gelecek bir şey,ölümünden sonra bir köşe yazarı onun hakkında karalama dolu bir yazı yazmış.onun itibarını zedeleyecek şekilde alkol ve uyuşturucu bağımlısı bir deli olduğunu yazmış.ki bu yalanlar ve gerçeklerin yarı çarpıtılmış haliyle dolu bir yazıydı...
videocu burda eskiden konu ettiği bir filme,GET LOW filmine dönüş yapmış(bunu yaptığı için esprit i seviyorum.GET LOW! vuuuuuv!) Get Low,kendi cenazesini düzenleyen bir adamın gerçek hayat hikayesi ile ilgiliydi.(7.10 da film afişine bakın) bu afişte bizim için 3 anahtar var.bir HATMAN,sonra filmin adı ..Elvis in bu isimde bir köpeği vardı.,ve 3,KUZGUN.bir kuzgunumuz var(KUZGUN=EDGAR ALLAN POE..bkz.kendi bilgileriniz ya da google..)Ghost videomuzun açılışında da bir kuzgunumuz vardı.
ve son günlerde bir mektubunumz oldu.Lisa Presley müdahale edene kadar juliens kataloğunda bulunan mektup.ve Poe nun ünlü bir hikayesi vardır;ÇALINAN MEKTUP..(öyküyle ilgili bir yorum;''dedektif mektubu aramadık yer bırakmamasına rağmen bulamamış,sonunda onu gökte aramak yerine yerde aramayı seçmiştir. en uzak olanın en göz önünde olduğunu düşünerek hareket eder.Ayrıntıya dalarak, bütünü kaybetmek; gözü kılcal damarların içine sokarak bütünden uzaklaşmak; kendini ve büyük resmi kaybetmek..Evet, işte orada; diğer mektupların arasında, göz önünde duruyor. Biraz kırıştırılmış, kirletilmiş ve böylece eski, işe yaramaz süsü verilmiş. Basit, tuhaf ve karmaşık. Bu, gerçeğin tanımına ne kadar çok benziyor! Eskimiş, yıpranmış olması; onu ne kadar sıradanlaştırıyor, önemsizleştiriyor ve kendisine karşı insanları alıştırarak körleştiriyor.)
bana göre mektubun içeriği hoaxla alakalı idi.ölüm sebebi INSOMNIA..ve imzası LOVE TURD..belki michael bize TVcuların onu TUHAF olarak nitelendirmek için ne kadar hevesli olduklarını gösterdi.
ve michael ı etkileyen Poe ile ilgili son şey.poe HOAX la ilgili 6 eser verdi.mesela The ballon Hoax..o okuyucuyla oyun oynamayı severdi.bazen de cast a kendisini ekler ve gerçeklerin arkasına bir illüzyon puzzle ı koyardı.bazen de gerçekleri okuyucudan gizler ve onların bulmasını isterdi.
Michael ın son mektubu hakkında düşünürken,onun Poe ve tabloidlari yakmak hakkındaki sözlerini hatırlayın(videonun bi yerinde var o konuşması)
Michael ın medya ve toplum tarafından çarmıha gerilişini düşünürken de Bruce swedian ın babacan sözlerini hatırlayın.''toplumun onu takdir ettiğini ve anladığını düşünmüyorum.
esprit467...
video buydu.videocu çok şahane bir kurgu yapmış..son olarak,Poe nun ölümü kafanıza takıldıysa,onunla ilgili son günlerde popüler bir roman varmış,adı POE NUN GÖLGESİ ya da Poe gölgesi.
ayrıca bir yerde poe nun doktoru nun onun hastanedeki son günleri ile ilgili anlattıkları çok hoşuma gitti.paylaşmak istiyorum.özellikle doktorun onu konuşturabilmek için başvurduğu ''sizi ısıran köpeğin tüyleri ilacınız olabilir'' yöntemine başvurduğu kısım hoşuma gitti.ona bir içki ikram ediyor.poe nun cevabına bakın;
-“…… ‘Biraz toddy alır mısınız?’
İri gözlerini kocaman açtı, onları kırpmadan üzerime dikti. Gözlerindeki elem o kadar derindi ki bakışlarımı ondan çekip yatağının arkasındaki duvara odakladım.
- Beyefendi, onun tesiriyle keşfedilememiş ruhların cennet bahçelerine yolculuk edecek bile olsam tadına bakmazdım. Kim onun bütün korkunçluklarını sayabilir ki?
http://www.kanguncesi.com/kgv4/makaleler/salon/poeya-yakisan
bıktınız biliyorum POE ZEHİRLENMESİ geçiriyorum şu an ben de zaten ama çok romantik bi habere rastladım.MEZARIN ESRARENGİZ ZİYARETÇİSİ
http://t24.com.tr/haber/edgar-allan-poenun-gizemli-ziyaretcisi-bekleniyor/192555


En son Mdenz tarafından Ptsi Haz. 04, 2012 7:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi Haz. 04, 2012 2:52 pm

Sorry Laughing
gerçekten bu son
mezar ziyaretinin son bulduğu yılın 2009 olduğuna dikkat ettiniz mi?yok canıııım,o Michael dır demiyorum tabii.ama al işte bir tesadüf daha. lol!
neyse başka bişey diycektim.Kuzgun filmi de yakın zamanda gösterilmiş. yönetmeni de V For Vendetta nın yönetmeni.bir tesadüf daha affraid bazen kendimi gerçeklerden çooook uzakta hissediyorum;
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6RnjfRXkMTw
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Mesaj tarafından Pinokyo Bir Ptsi Haz. 04, 2012 3:05 pm

Ellerine sağlık Şengün bayıla,bayıla okudum.Michael'ın karanlık bir tarafı var ve ben bu karanlık tarafı seviyorum Very Happy

Pinokyo

Mesaj Sayısı : 3336
Kayıt tarihi : 02/04/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: EDGAR ALLAN POE AND SOME NEWS

Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi Haz. 04, 2012 3:16 pm

teşekkür ederim canım.ben de bu kadar uzun yazmayı ummuyordum.nasıl oldu bilmiyorum.kendimde değildim çevirirken affraid
lol!
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz