MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları

+17
umut356109
Pinokyo
mj_dodo
MİsmailJ
gismo
mjmyhero
MakeBeLİEve
leydis
Alex
MJGokce
nesronic
hsbmj
B'uu
V
themanattheback
Riri
MJ-4EVER
21 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları - Sayfa 2 Empty Geri: Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları

Mesaj tarafından MJGokce Cuma Mayıs 21, 2010 6:09 pm

İlginç.

Biz sıradan insanlar bile anlayabiliyorsak bunları kimbilir bu dünyanın göremediğimiz taraflarında neler oluyor?

Sevgiyle kalın.
MJGokce
MJGokce

Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları - Sayfa 2 Empty Geri: Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları

Mesaj tarafından mjmyhero Ptsi Mayıs 24, 2010 1:09 pm

Bu konuyla ilgili herşeyi yavaş yavaş ve sindire sindire okumaya çalışıyorum.okudukça gözlerime,duyduklarıma inanamadım.
Aslında dünya çapında milyonları arkasında sürükleyen şarkıcıları kullanmak kadar akıllıca bir yöntem olamaz.demmekki herşey göründüğünden o kadar farklı ki! şimdi şimdi daha iyi yerine oturmaya başladı bazı şeyler kafamda.tüm araştırmalarınız çok bilgilendirici arkadaşlar.vakit buldukça hepsini okumaya ve izlemeye çalışıcam.çok teşekkürler.( ne yazıkki çoğu şey göründüğü kadar masum değilmiş.bu genç şarkıcıların peşinde giden milyonlarca genç var.şimdi benimde onlara karşı bakış açım tamamiyle değişti)
mjmyhero
mjmyhero

Mesaj tarafından leydis Salı Mayıs 25, 2010 9:50 am

Mjmyhero ben de sana katılıyorum insan araştıdıkça,okudukça öğrendikleriyle şimdiye kadar uyumuşum diyebiliyor. Kendini ülkende bağımsız,özgür oy veren bir vatandaş sanıyorsun bir bakıyorsun ki hiç öyle bir şey yokmuş meğer birileri dünyanın öbür ucundan herkesin senaryosunu yazmış çoktan,bunları da kanatsız meleğim sayesinde öğrenmiş olmak bambaşka bir duygu.
leydis
leydis

Mesaj tarafından gismo Cuma Ağus. 06, 2010 10:55 am

Riri demiş ki:Beat It'te de satanist mesajlar var.
bunu biraz açabilir miyiz ben bulamadım yani yardım edebilir misiniz mesela tr altyazılı bir backmask falan?
gismo
gismo

http://www.gzmaksut.blogspot.com/,https://www.facebook.com/gzmaks

Mesaj tarafından nesronic Cuma Ağus. 06, 2010 11:36 am

Alt yazılı bir videosu varmı bilmiyorum gismo ama bu linkteki listeden Beat It'i tıkladığında şeytani söylemler olan kısım duyulabilir.

Bu arada bu liste en başarılı backmaskingler listesi, diğerlerine de bir göz at derim Wink

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

EDIT: Bu arada bu sitenin sahibi altta güzel bir açıklama yapmış... Starway to Heaven'i canlı bir versiyondan denemiş ama bu şeklinde şeytani bir söylem bulamamış. Yani kısaca MJ'ın şarkılarının acapella hallerinde bir mesaj olması mümkün değil...

nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MİsmailJ Cuma Ağus. 06, 2010 12:07 pm

Bunu biliyordum John Lennon un ki ilginç
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından gismo Cuma Ağus. 06, 2010 4:35 pm

nesronic demiş ki:Alt yazılı bir videosu varmı bilmiyorum gismo ama bu linkteki listeden Beat It'i tıkladığında şeytani söylemler olan kısım duyulabilir.

Bu arada bu liste en başarılı backmaskingler listesi, diğerlerine de bir göz at derim Wink

EDIT: Bu arada bu sitenin sahibi altta güzel bir açıklama yapmış... Starway to Heaven'i canlı bir versiyondan denemiş ama bu şeklinde şeytani bir söylem bulamamış. Yani kısaca MJ'ın şarkılarının acapella hallerinde bir mesaj olması mümkün değil...

çok ama çok teşekkür ederim. acapella bölümünde olmadığına göre,demek ki müziği ekleyince ortaya çıkıyor. evet benim bu backmaskimki anmakta bu kadar zorlanmamın sebebi demek ki buymuş.. bu nasıl bir kötülüktür böyle ya,müziği koyunca... saol nesronic...
gismo
gismo

http://www.gzmaksut.blogspot.com/,https://www.facebook.com/gzmaks

Mesaj tarafından mj_dodo Perş. Kas. 04, 2010 4:59 pm

Riri demiş ki:Beat It'te de satanist mesajlar var.

onun linki var mı ? Question
mj_dodo
mj_dodo

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 11, 2010 1:11 pm

bu şarkıyı ve sözlerini çok severim.buraya uygun mu bilemiyorum.hem solo olarak hem freddie ile söylediği versiyonu seviyorum.videonun içeriğinde rahatsız edici görüntüler var,uyarmadı demeyin.melek sesi eşiliğinde,there must be more to life than this:
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 11, 2010 7:30 pm

bir açıklama yapmak istedim. bu fan videosunu burda paylaşmamın nedeni,Michaelın bir şarkısını duyduğumuzda hissettiğimiz iyi düşünceler,sorumluluk alma isteği,dünyada acı çeken çocuklar,empati,sevgi ,iyi yönde coşkular.bu adam bizim bilinçaltımıza seslenmiş gerçekten ama satanik mesajlarla falan değil,hümanist mesajlarla.bunu biz zaten biliyoruz da,ölümünün arkasından onu sevmediğini söyleyenler bile,biraz boğazları düğümlenerek anan şeyler söylediler.26 haziranda etrafta yazılmış şeylere baktım da,sözlüktekilere falan.medyanın karalama kampanyası olmasa,acaip bir şey başarmak üzereymiş yani.bu tür şeyler hissettiren çok az müzisyen var.ama masonik mesajlar veren binlercesi.binlere karşılık birkaç kişi,sevgi gerçekten daha güçlü nefrete göre,bir kişiye bile tahammül edemediklerine göre.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Şub. 26, 2011 10:00 pm

Blue Jean ocak 2011 sayısında Rihannayla ilgili bir haber vardı.normalde Rihannayla ilgili her haberi okumam ama şeytanın gör dediği bu oluyor galiba.ilgimi çeken şey,Jay-Z nin sanatçılarına olan yaklaşımındaki tarzı,ve rihanna nın kendi imajı hakkında bile söz sahibi olmakta yeterince özgür olmadığı izlenimi vermesi.paragraf aynen şöyle:
Rihanna nın şiddetle ve tehditle macerası kariyerinin ilk gününden başladı.Def Jam Records a ses provası için gittiğinde Jay-Z o kadar etkilendi ki Rihanna dan,ofisin kapılarını Riri ye refakat eden arkadaşıyla beraber kilitleyip bombayı patlattı.''Bu ofisten iki çıkış yolun var küçükhanım;ya bizimle kontrat imzalayıp ofisin kapısından geldiğin gibi çıkarsın ya da pencereden çıkarsın.hatırlatırım 29. kattayız!''gayet ikna edici ve profesyonel bir yaklaşım kesinlikle!daha sonra bunun bir benzerini ''Good Girl Gone Bad'' zamanı yapılan seksi imaj çalışmasına karşı çıktığında yaşadı Rihanna.Rivayete göre Jay-Z,Riri yi boğazından tutup o meşhur pencereye yaslayıp ''Hatırlıyor musun?''diye sormuş!Cris Brown olayıysa malum......Jay-Z Daily Mirror gazetesine yaptığı açıklamada ''O artık ölü bir adam,çok yanlış kişiye ve daha yanlış dostlarına çattı,bunun ne demek olduğunu er ya da geç öğrenecek''diyerek açık tehditte bulundu...Rihanna bu kadar başarılı ve sansasyonel oldukça bu sayfalar kendisine amade olacak.
Blue Jean Ocak 2011
27. sayfa
erdem tatar.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Şub. 27, 2011 10:12 am

Mdenz demiş ki:Blue Jean ocak 2011 sayısında Rihannayla ilgili bir haber vardı.normalde Rihannayla ilgili her haberi okumam ama şeytanın gör dediği bu oluyor galiba.ilgimi çeken şey,Jay-Z nin sanatçılarına olan yaklaşımındaki tarzı,ve rihanna nın kendi imajı hakkında bile söz sahibi olmakta yeterince özgür olmadığı izlenimi vermesi.paragraf aynen şöyle:
Rihanna nın şiddetle ve tehditle macerası kariyerinin ilk gününden başladı.Def Jam Records a ses provası için gittiğinde Jay-Z o kadar etkilendi ki Rihanna dan,ofisin kapılarını Riri ye refakat eden arkadaşıyla beraber kilitleyip bombayı patlattı.''Bu ofisten iki çıkış yolun var küçükhanım;ya bizimle kontrat imzalayıp ofisin kapısından geldiğin gibi çıkarsın ya da pencereden çıkarsın.hatırlatırım 29. kattayız!''gayet ikna edici ve profesyonel bir yaklaşım kesinlikle!daha sonra bunun bir benzerini ''Good Girl Gone Bad'' zamanı yapılan seksi imaj çalışmasına karşı çıktığında yaşadı Rihanna.Rivayete göre Jay-Z,Riri yi boğazından tutup o meşhur pencereye yaslayıp ''Hatırlıyor musun?''diye sormuş!Cris Brown olayıysa malum......Jay-Z Daily Mirror gazetesine yaptığı açıklamada ''O artık ölü bir adam,çok yanlış kişiye ve daha yanlış dostlarına çattı,bunun ne demek olduğunu er ya da geç öğrenecek''diyerek açık tehditte bulundu...Rihanna bu kadar başarılı ve sansasyonel oldukça bu sayfalar kendisine amade olacak.
Blue Jean Ocak 2011
27. sayfa
erdem tatar.

Her taşın altından Jay-Z çıkıyor.Bütün pop idollerine bakınca değişimi görüyorsunuz zaten.Britney, Christina,Rihanna,Beyonce kariyerlerine başladıkları zaman son derece masum komşu kızı idiler.Daha sonra geçirdikleri aşamalar ve şimdiki halleri ortada zaten.Keza Lady Gaga'da öyle ve eminim Lady Gaga çok çok daha ünlü olacak.80'lerde muhteşem sesleri ve harika şarkıları olan Debbie Gibson ve Tiffany vardı mesela ama silinip gittiler.Çünkü oyunu kuralına göre oynamadılar.Özellikle Debbie Gibson hepsine 100 çekerdi,o kadar iyi bir şarkıcı idi.O insanlar ünlü olmak için bedel ödüyorlar belli olan bu.

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Paz Şub. 27, 2011 10:22 am

debbie yi hatırlıyorum,bana göre gaga nın müzik açısından ondan üstün bir tarafı yok ama başka yetenekleri malum.jay-z nin tavrı madem tüm camiada biliniyor,bu ne trajikomik bir şey,rihannayı boğazından tutup pencereye götürdüğü biliniyor ama kimse bundan rahatsız olmuyor.öbür taraftan cris brown yaptığı yüzünden afaroz edildi.bi de jay-z kızmış,sanki onları ancak ben dövebilirim dermiş gibi yav.cris in yaptığını haklı çıkarmaya çalışmıyorum ama bazen düşünmüyor da değilim,bu adam gerçekten rihannayı dövdü mü yoksa iş bunun mu başına kaldı diye,sonra BAM gününü tasvir eden o uzuuun videoyu yapan da cris değil miydi,acaip şeyler geliyor insanın aklına...
düzeltme yaptım,BAM lı videoyu kanye west yapmıştı.

En son Mdenz tarafından Ptsi Şub. 28, 2011 1:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Şub. 27, 2011 10:34 am

Bende chris'in Michael'ı andığı bir şarkıda ağlamasını,aslında Mike'ın yaşadığını öğrendiği ve mevzuya uyandığı şeklinde okumuştum bir yerlerde.Görüntü bu videoda var.

Not:chris şarkılarını severim,iyi çocuksun ama çok kötü moonwalk yapıyorsun Smile

Pinokyo

Mesaj tarafından umut356109 Paz Şub. 27, 2011 10:39 am

Ah o Jay-z yok mu.Keş insancık.
O yazıyı bende okumuştum.Hatta Rihanna severleri kızdırmıştım bayağı.O odada kim bilir neler oldu diye. Very Happy
Durum ortada.Jay-z çok güçlü para pul vs.Büyük ihtimaldir ki brileri destekliyordur.Bize hizmet edecek sanatçıları bul --ki müziğin etkili gücünü her gün Michael la gaza gelen biri olarak çok iyi bilirim-- bizde sana hizmet ederiz arkanı tutarız hesabı.Tr. de de bu böyledir. Tü kaka dediğimiz nefret ettiğimiz müzisyenlerin aslında biraz masum olduklarını arkalarında derin işler olduğunu biliyoruz.
umut356109
umut356109

Mesaj tarafından MAGIC Paz Şub. 27, 2011 2:32 pm

ona kalırsa tayyıpte bosuna BOPun es baskanı olmadı vallahı kafayı yememek elde degıll bunları duyunca bıde arkdslar Kur'an'ın hangı ayetınde bılmıyorum ama söle bı seyler var sız benden dünyayı ıstedınız bende sıze verdım ama gercek dünyadan hıcbısey alamıyacaksınız gıbı bırsey burda musa soyundan gelenler felan dıo aslında kurandada bırcok ıpucu var suan etrafımızda dönenler ıcın türkce manasını okuyunca ınsan sasırıp kalıyo ben tayyıpten gırdım Kur'an'ın ayetlerınden cıktım kafayı yedım hadı hayırlısı konu nerden nereye geldı Amerikalı Şarkıcıların Şarkıları - Sayfa 2 925595 Very Happy

MAGIC

Mesaj tarafından umut356109 Paz Şub. 27, 2011 10:32 pm

İnsanın çok nankör olduğuna dair bir ayet vardı galiba.Hani Allah demiş bu sınavlı hayatı kim iste4r diye dağlara taşlara ona buna sormuş ama nankör insan kabul etmiş sadece.Dünyaya evet demişiz yani.Öle bişiydi işte.

Bu arada uzun süredir fark edip de paylaşamadığım bişi vardı.mtv number1 felan izlerken hani biizm slogan war ya L.O.V.E Ben kliplerin çoğunda rastlıyorum bu slogana.Ve özllekle baş hariç 4 parmağın üstüne yazılmış şekilde.Misal David Guetta Getting Over You Take That - The Flood daha bür süüürrrüü ): ben mi kafayı yedim yoksa
umut356109
umut356109

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 28, 2011 11:14 am

geçenlerde superbowl halftime şovunda da dev kırmızı bir LOVE yazısı vardı.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Mart 04, 2011 6:46 pm

Hayır ya!!!! Sen de mi ya! Sad

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mart 04, 2011 10:12 pm

bunu her akşam reklam kuşağı içinde 20 dk boyunca dinleten bir çocuk kanalı var...çok iyi biliyorum ama inanmak istemiyorum,daha yeni bu tipin oyuncağını aldık biz.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından umut356109 C.tesi Mart 05, 2011 9:10 pm

Ohaaa shettt.Allahım sen bizi koru yarabbi.Arkadaş onda da mı ya.Şimdi söylesem millete inanmaz da.
umut356109
umut356109

Mesaj tarafından MİsmailJ C.tesi Mart 05, 2011 9:32 pm

Vay anasını... Yeğenime oyuncağını almıştım aynı şarkıyı söylüyordu.Off halimiz nereye gidiyor belli değil.Hayattan soğuyorum böyle şeyleri gördükçe of yeter artık....!
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Eyl. 17, 2011 11:26 pm

''mos def-immortal Technique '' buna twitterda rastladım,sözleri güzelmiş.araya Eminem im we as americans şarkısından sözler almış.ben bilmiyorum belki eminem i tanıyanlar biliyordur.sonlara doğru Michael ın da adı geçiyor. önemli değil,hoaxla ilgili de değil aslında.
bu da anlamı;
çeviri de MJ diyor ama şarkı da michael diyor. kurşunlar çocuklarınıza dokunacak ama Michael gibi değil,demiş.bu cümle biraz sinirlerimi alarma geçirdi,ama şarkının geneline bakınca ve -bu mos def de kimmiş -diye baktığımda,Michael ın anısına şarkı falan söylediğini görünce,bu cümlenin kötü niyetle konulmadığına karar verdim.yani şarkıda,-ey salaklar gerçekler bunlar bunlar,Michael ı da öyle sanarsınız ama kurşunlar öyle masum değil -anlamında galiba.neyse yanılmışsam düzeltin.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nwo Cuma Şub. 03, 2012 3:02 am

nwo

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 13, 2012 3:55 pm

şimdi arkadaşlar,güncel müzik konusunda cahilimdir.bu kadın kim yahu?bu bi kadın mı? bi insan mı? dün grammy ödüllerinde nicki minaj diye birinin sahnesi..galiba sahnede içine şeytan kaçıyor Shocked yanlız şeytan çıkarma sahnesi yok.daha çok ordaki rahiplerin falan da içine şeytan kaçıyor gibi..şimdi burda bazı insanlar der ki, ee,efendim sanatın özgür olması,exorcist filmine gönderme,sinema kültürünün kullanılması vırvırvır.ben öyle görmüyorum.hiç beğenmedim ben bunu.ister önyargı deyin,ister geçen yy. da kalmışsın deyin.belki de bu olayın Whitney houston gibi sahnede melek sesiyle aşk şarkıları söyleyen bir yeteneğin ölümü üzerine gelmesi daha da itici bulmama neden oluyordur.iki olayı düşündüğümde,whitney in ölümü,ertesi gün bu sahnelenen şey(artık bu neyse),gerçekten de dünyanın gitgide karardığını düşünmeme neden oluyor.zira geçen yy. da Madonna like a prayer klibi yüzünden neredeyse aforoz ediliyordu,ancak bu sahnede onu aşan neler neler var.görsel şeyleri yakalama konusunda iyi değilimdir ama bu sahnede illuminati açısından bişeyler var sanırım.hatta sahnede bi çeşit ritüel,şeytani bi tören yapılıyor gibi.bakın balkalım size de öyle geliyor mu?
Anonymous
Misafir
Misafir

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki