MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roller Coster Of Love Michael Jackson

+9
KING-MJ
MİsmailJ
leydis
nunu
Riri
nesronic
sinem_mj
MJ-4EVER
Pinokyo
13 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Roller Coster Of Love Michael Jackson Empty Roller Coster Of Love Michael Jackson

Mesaj tarafından Misafir Cuma Kas. 12, 2010 9:48 am

yeni albüm etrafında dönen dedikodular,ophra programları,çocukların babalarının sesiyle ilgili söyledikleri,sonra ailenin sesin doğruluğunu kabul eden açıklamaları...bu günlerde herşey çok hızlı.çok ilginç bağlantılar yapan bir videoya rastladım:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
son günlerde yolculuk zorlu olmaya başladı.sanki bir roller coasterdayız.geçenlerde LMP ophra ya konuştu ve biz aynı zamanlarda Michael ın ve diğer jacksonların kasım ve aralıkta yayınlanacak yeni çalışmalarını duyduk.bu görüşmeden kısa süre sonra Jackie de ophra daydı.güya Jackie ophra nın gençlik aşkıymış,asıl sebep Jackie nin yeni çalışmasıydı.adı:''we know what's going on(neler döndüğünü biliyoruz)''Jacksonlar gerçekten neler döndüğünü biliyorlar.believerlar da öyle.belki bu şarkı bizim marşımız olur.sözlerin önemli olduğunu sanıyorum.bunun ilk cümlesi şuydu:''have you heard the news(haberleri duydunuz mu?)''sadece bir tesadüftür ki Very Happy kısa süre sonra Michaelın şarkısı yayınlandı ve adı:breaking news(son haberler)uyguuuun.baştaki spiker sesleri şunları anlatıyor:''MJ. yi yıkmak için bastırıyorlar.hikaye açıldıkça hangi yalanlar serisine ulaştılar.başlıyoruz,yine bir dava.hikaye açıldıkça MJ. hakkında daha çok şeye ulaşacaksınız.''bu sözler size hangi şarkıyı çağrıştırdı.CRY!burada geçen hikaye açıldıkça daha çok şeye ulaşmak ifadeleri cry şarkısında da geçiyor.(arkadaşlar cry ın orjinal sözlerine baktım,gerçekten aynı ifade)hikaye gömülü ve gizli.bekle...hikaye açıldıkça gün ışıyacak.(cry dan ifadeler)bütün bunlarda bir tabloid junkie havası var.şu ana kadar neye tanık oldunuz?(25 haziranda gösterilenler)hikaye böyle mi sonuçlandı gerçekten.hayır bu yanlızca başlangıç(treatened) Thriller 2...kabus başladı.breaking news in sözleri yayınlandı.''tam işini bitirdi sanarken siz,o bulaşmak için geri döndü.''albüm kapağını afrikalı amerikalı(yaptığı çalışmalar daha önce ödül almış) Kadir Nelson yaptı.black kültür ve tarih kullanmış.bu 2 kavramı MJ. nin ölümü(?)nden beri sık gördük.nelson bir röportajında Michaelın kendisine 2009 da bu çalışmayı yapmak için izin verdiğini söyledi?..kamera Liberian Girl deki gibi direk bize bakıyor...see you in july etkisi.MJ. tarihiyle ilg,li bir çok çizim var ama bazı şeyler ilgi çekici:Leave Me Alone daki gazete başlığını hatırlarsınız''Michael kendini 50 yıllığına dondurdu'' bu gazetenin yan dönmüş şekli tıpkı bir propofol flakonuna benziyor.ayrıca TII yazısının altında ince bir tavşan çizimi var.basınç odası ve fil adam dedikoduları da çizilmiş.bu hikayeler hep tartışıldı,Michael manipule ediyor diye.LMP de röportajında Michaelın basını manipule ettiğini söyledi.bir başka kişi(sanırım R. philips)Michael basını manipule ederdi ve o bir dahidir diye konuştu.O bir şakacı olmalı.bizden yanlızca biraraya gelmemizi istedi.İlk tartışma(contreversy) Prince logosuyla geldi.sonra logo kaldırıldı.başka bir yerde prince in mor ayçiçeklerini görüyorsunuz.Ömer bhatti nin prince e çok benzetilen fotoğrafını hatırladınız mı?parmağında ''hidden truth'' yazıyordu.(tekrar cry şarkısını hatırlatıyor)''hikaye saklı ve anlatılmıyor,birileri gizliyor.bekle...sırlar açıldıkça güneş ışıldayacak.(Bkz. cry)şimdi prince in contreversy şarkısına bakalım:tartışma,insanların söylediklerine inanamıyorum.ben siyah mıyım,beyaz mıyım?tanrıya ve bana inanıyor musun?bazı insanlar özgür olmak için ölmek gerektiğini düşünür.oysa hayat bir oyundur.falan filan..sonra tmz çocukların ve ailenin bu ses Michaela ait değil söylemini yayınladı.aslında MJ. bir tartışma başlattı.aynı zamanda çocuklarına medyanın işi kaynatmak için neler yapacağını öğretti.medya sizinle oynamaya çalışır.gerçekten şarkı yayınlanınca,uzman görüşleri Michael olduğunu söylemesine rağmen,insanlar tartışmaya başladı.bu da kim,kim söylüyor?bu bizi yenide Jackie nin şarkısına götürüyor.2. cümlesi:the choice is up to you(seçim yapman gerekiyor,)insanlar seçim yapmaya çalıştı,Michael mı,jason malachi mi?ama emin olamadılar.insanlar bunun hakkında konuşurke Michael mezarında bir şeylere dikkat çekmeyi başardı.şarkıdan 2 bölümle kıyaslama yapmaya çalışın.bunun için bir kaç ay önce birden bire ortaya çıkan,Michaelın ses açma çalışmalarını kullanın.şu kısımlar:1.benim yokoluşumu-çlmemi yazmak istiyorlar.2......bütün bunların ortasında katherine den geldiği söylene opis none yayınlandı.aslında destiny nin bir remix iydi.destiny jacksonların tarihinde önemlidir.latince bir kelime olan ops tan geldiği düşünülen opis,çalışmak,dünya için çalışmak anlamlarına geliyor.bazı insanlar slow motion da dinladiklerinde aslında arka planda Michaelın tanrıya dua ettiğini duyduklarını söylüyorlar.Tanrım beni terketme,beni koru ve kutsa(bunu hiç duymamıştım)ophra katherine geldiğinde Randy nin yorumunu hatırlıyor musunz:Michael çocuklarının nerede olduğunu bilseydi demişti.çocukların programı yayınlanmadan bir gece önce internete daha önce duyulmamış esrarengiz bir kayıt çıktı.Michaeldan gelen.bu yeni bir şarkıdan bir bölüm ve şöyle diyor:do you know where your children are.(çocuklarınızın nerde olduğunu biliyor musunz?)herşey bir gecede oluyor,tüm tartışmalar,şarkı fake mi değil mi?hangi medya kuklaları haberlerin etrafında dönüyor?ophra ile ilgili devam edecek....
Anonymous
Misafir
Misafir

Roller Coster Of Love Michael Jackson Empty Geri: Roller Coster Of Love Michael Jackson

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Kas. 12, 2010 11:08 am

Bende günlerdir bunu düşünüyordum.Michael kendisine yapılanları bugünler için kullandı mı?Gerçek amacını, yapacağı savaşı gizlemek için mi Wacko Jacko olmaya razı oldu.Biz ah vah Michael'a bunu da yaptılar derken, o yumuşacık kadife ellerine, demir bir zırh mı giyiyordu.Seni saygıyla selamlıyorum dahi kavramını değiştiren adam Michael Jackson.

Pinokyo

Roller Coster Of Love Michael Jackson Empty Geri: Roller Coster Of Love Michael Jackson

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Kas. 12, 2010 11:26 am

Nasıl yani anlayamadım şimdi..Michael o bütün iftiraları kendine bilerekmi attırdı onumu demek istiyorlar (tarabolli mi neydi onun kitabında yazdığı gibi Shocked )

Gerçekten çok anlamlı ve mantıklı şeyler açıklamış ve bunlar doğruluğu kanıtlanabilir şeylerki zaten kimse inkar edemez..Çok teşekkürler çeviri için Şengün abla gerçekten bu kadar karışıklığı açıklayan cümleler bunlar Riper lar hala tartışsın..İyiki Believer'ım ki dönen oyunları anlayabiliyorum Very Happy

Ama şimdi Breaking News Michael ınmı değilmi Very Happy ..Ben Michael diyorum da acaba Michael bunu açıklamışmı mesajlarında Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Cuma Kas. 12, 2010 11:43 am

yok kendine iftira atmamıştır canım,belli bir noktadan sonra bazı haberleri lehine kullanmaya başlamış olabilir.ne zaman bu konu açılsa G. Rivera röportajında söyledikleri geliyor aklıma.olumsuz haberlerle nasıl başedebildiğini anlattığı bölümün sonunda ''ama bir gün olumsuz haberleri de lehinize kullanabilirsiniz '' demişti.bu hoax olayıyla birlikte yapmaya başlamış olabilir.bu çocukların nerde olduğunu biliyor musunuz ayrıntısı hoşuma gitti.jackie nin şarkısının bu kadar çok bağlantılı olması da.seçim yapmak kalıyor size demesi falan.Michaelın ses açma çalışması da çok ilginç.sanki bize bir ipucu gibi.MJ türkfan da bu çalışmanın tartışıldığı bir bölüm vardı.nerdetse 10 dk. dan fazla sürüyor ve Michaelın sesini nasıl farklı insanlarmış gibi değişik kullanabildiğini görüyorsun.videoda çok az bir kısmı geçmiş.onu bulabilirsek iyi olur aslında.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Kas. 12, 2010 12:07 pm

Buyur Şengün abla Smile

MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Kas. 12, 2010 12:54 pm

Bu bu bu gerçek mi bu?Shocked Kaç kişi var bu adamın içinde???Allahım sen benim aklımı koru....

Pinokyo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Kas. 12, 2010 12:56 pm

Yani bu ses açma olayından kasıtları Breaking News'ü Michael söylediği yönündemi ? Anlayamadım...
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından sinem_mj Cuma Kas. 12, 2010 1:04 pm

Voaavv Şengün abla ellerine sağlık vallahi. Smile

Artık herkes şüpheye düştü o mu değil mi, açıklama sahte mi değil mi.. Beklediğimiz BAM yakındır . Roller Coster Of Love Michael Jackson 831850
sinem_mj
sinem_mj

Mesaj tarafından nesronic Cuma Kas. 12, 2010 1:38 pm

Bana ilginç gelen bir de film gösterime girdiğinde Joe, La Toya ve La Toya'nın iş ortağı filmde dublörler var demişti ama o zaman SONY'ye kimse yüklenmemişti hatta bu iddialar genel olarak hiç ciddiye alınmamıştı. Ama şimdi SONY açıklama yapmak zorunda bırakıldı, müzikologlara ses inceletildi, ortalık karıştı vs. Very Happy Niye böyle oldu ki Smile
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Kas. 12, 2010 1:56 pm

Evet yahu o Dublör'e neden kimse bişey demedi Very Happy ..İki deliyi kimse dinlemedi herhalde Razz
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Cuma Kas. 12, 2010 2:08 pm

yanılmıyorsam dublör olayı medyada konuşulmadı,int ortamında kaldı,herhalde onun içindir.Medyadaki bazı yasaklar kalktı mı acaba?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Riri Cuma Kas. 12, 2010 2:28 pm

MJ-4EVER demiş ki:Evet yahu o Dublör'e neden kimse bişey demedi Very Happy ..İki deliyi kimse dinlemedi herhalde Razz

Aynen benimkisi öyle oldu Selahattin,Joe ve La Toya'ya(ama özellikle La Toya,parantez içine alıp altını çiziyorum o derece) MJ hakkında konuştukları zaman hiç güvenmem. Very Happy

Riri

Mesaj tarafından nunu Cuma Kas. 12, 2010 4:46 pm

bu videoya bayıldım bekliyordum zaten kendilerinden bir açıklama geldi nihayet. bazı şeyleri tahmin edebilmişiz hepimizi tebrik ediyorum bayağı yorucuydu hakkaten son tur Roller Coster Of Love Michael Jackson 5192 ama yine de bir sürü süprizle karşılaştım, ilginçti Roller Coster Of Love Michael Jackson 586927

ne diyim! her açtığımda kendini değiştiren bir bilgisyar oyunu oynuyormuşum gibi hissetmeye başladım kendimi Roller Coster Of Love Michael Jackson 991999 Roller Coster Of Love Michael Jackson 925595
nunu
nunu

Mesaj tarafından leydis Paz Kas. 14, 2010 11:41 am

Sesini yerim ben onun ,neler dönüyor çok merak ediyorum Roller Coster Of Love Michael Jackson 925595 Her şey bizim için çok güzel olacak,hasret bitsin BAM olsun artık Roller Coster Of Love Michael Jackson 560376
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Perş. Kas. 18, 2010 11:39 pm

roller coster cı (MagicalXscapism) ophra hakkındaki yeni videoyu yapmış.
tarzan ingilizcem bunu çevirmeye elvermiyor.ekleme ve düzeltmelerinizi bekliyorum Roller Coster Of Love Michael Jackson 736249 yanlız Blanket in bir görüntüsü var ki,bırakın ipuçlarını,bağlantıları, bu bile izlemeye değer.biz neden çocuklar babaları hakkında ileri geri konuşan ophra nın programına çıktı diye konuşurken,Blanket kendi fikrini çocukça ve muzipçe anlatmış. Very Happy benim anlayabildiğimi sandıklarım:
Prince in controversy şarkısıyla başlıyor.''hayat hepimizin içinde olduğu bir oyun.''Michael Jackson ı düşündüğünüzde şu kelimeleri hatırlarsınız:Invincible,unbreakable,...ya Unstoppable(durdurulamayan)..burda Denzel Washingtonun unstoppable filminden görüntüler var.(son günlerde Jackie Jackson bu filmden 2 kez bahsetti twitter da.şarkısı ilk çıktığında ''kendimi bu filmdeki gibi durdurulamaz hissediyorum''dedi.geçen gün de filmi seyrettiğini,çok beğendiğini ve herkese tavsiye ettiğini söyledi.filmde herkesin durdurmaya çalıştığı trenin üzerinde kocaman 777 yazıyor.)videoya dönersek:believer lar olarak bazı numaralara karşı çok duyarlıyız.ama bir de şu var.Lisanın ophra programı.(Lisanın ne hakkında konuştuğunu anlayamadım ama ''kimsenin durduramayacağı bir trende olmak '' vs. diyor)hold my hands bana eski bir hippi teorisini hatırlattı.insanlardan oluşan bir sevgi treni için elele tutuşalım.Michaelın bu konuda daha önceki sözleri:''şov dünyasının içindeyseniz anlamanız gereken şeyler var.gerçek bir patlama,gerçek bir şovmen olmak,insanlara tıpkı bir roller costerdaymış gibi hissettirmektir.inişler ve çıkışlar yaparsınız.gerçekten anlarsanız,zirveler ve vadiler yaparsınız.ne yazık ki günümüzde bir çok yıldız bu konuda hiçbirşey bilmiyor.''ve ''ritim ve zamanlama.seyirciyle nasıl OYNAYACAĞINIZI bilmelisiniz.beklemek ateş gibidir.inandırıcılığı hazırlamak için zamanlama çok önemli.'' Breaking News bir opera klasiği olan Fly Of The Bumble Bee yi çağrıştırıyor.hikayede öldüğü zannedilen oğul aslında geri döner.yaban arısı imkansız düşlern sembolüdür.çünkü aerodinamik uzmanları bu arıların uçuşunun fizik kurallarıyla açıklanamayacağını söyler.yapısı itibarı ile uçması imkansızdır.ama o bunu önemser mi?...arılar,ateşböcekleri,kelebekler,...imkansız hayaller hakkında konuşurlar.(burada birkaç gün önce Michaella çalışmış olan birinin anlattıklarını okuduğum geldi aklıma.şu an kim olduğunu hatırlamıyorum ama ilhamın doğadan geldiğini anlatmıştı Michael)Bir polio kurbanı olan Katherine Jackson da bir hayalciydi.ophrayla buluşma:Katherine konuşmak için neden tabloid stili olan ophra yı seçti.Ophra, onun kitabının en az bir milyon satmasını garanti eder.ilerde bunu Michaelın ticari zekası ile ilgili bir videoda anlatacağım(kimbilir belki bu kadar basittir bunun cevabı neden olmasın,herşeyi karmaşık düşünmeye alıştığımız için belki anlayamıyoruz)Katherine in sözleri:-bu çalışmayı fanları ve onu anlayamayan insanlar için yaptım-ophra sorar,-onun anlaşılmadığını mı düşünüyorsun-sonra onun şakacılığından ve w. disney,p.t. barnum ve howard hughes a olan ilgisinden bahsediliyor.Lisa Marie demiş ki:Michael medyadaki tüm bu howard hughes hikayelerini biliyordu.imajını manipule etmek için biraz.vs.Michael ın H. hughes hakkındaki sözleri:''onu severim çünkü dünyadaki büyük şeylerle oynamıştır.seyirciyle oynamıştır.o bir dahi.''...Katherine bu programda bize daha önce görmediğimiz oyunculuk yeteneğini gösterdi.TII de Michaelın dediği gibi:''insanlara daha önce görmedikleri şeyleri göstereceğiz''Michael yenilikçi ve öncü olmak istedi,sanatını daha önce hiç görmediğimiz bir yolla sergiliyor.
ophranın tarzı tabloide yakışır şekildeydi.katherine le konuşurken şunlardan bahsetti mi:Michaelın yeteneği,muazzam başarıları,humanistliği,..tabii ki hayır.Lisayla olan programdaki gibi,plastik ameliyatlar,ilaç kullanımı,taciz iddiaları.ama bakın sonunda kim aptal gibi göründü...Michael ne demişti hatırlayın:''bütün fanlar,okuduğunuz tüm tabloidleri şimdi yakın.''ophra yı da yakabiliriz.şaka tabi yakmayacağız ama Blanketin elsıkışma tarzıyla ona tükürebiliriz(ben bu görüntüyü ilk kez dün gördüm ve çok güldüm.çocukça,muzipçe ve sevimli. Very Happy )like father..like soon...devam edecek...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Kas. 19, 2010 7:50 am

Tren evet eksik parça buydu.V'nin trenini hatırlattı bana.Düşündüğümüzden çok daha büyük bir şeyin içindeyiz,hepimiz.

Pinokyo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Cuma Kas. 19, 2010 8:49 am

Benim anlamadığım bu Filmlere nasıl etki ediyor Michael..Sandığımıdan da daha güçlü bu adam gerçekten..Tren gerçekten çok enteresan yahu ve bir o kadar da güzel.Michael bu Breaking News'tü Keep Your Head Up'tı derken medyayımı manipüle ediyor yani ?..''Bu şarkılar sahte'' söylemini aile atmıştı ortaya çünkü..Michael ın planlarından birimiydi yani bu ?..Asıl soru bu şarkılardaki gerçekten Michael değilmi ????..Michael bunuda açıklığa kavuşturacak bir ipucu verse bize çok güzel olacak...

Blanket'in hareketine bayıldım yahu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Çok güzel açıkladın Şengün abla çok teşekkürler
NOT: Oprah'a niye Ophra diyosun Şengün abla herzaman gözüme çarpıyor Very Happy ..Birde sonda Like Father - Like Son yazıyo soon değil gözüme bunlar çarptı Very Happy
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından leydis Cuma Kas. 19, 2010 9:27 am

Ben tatil nedeniyle bir kaç gündür girememiştim arayı kapatmaya çalışıyorum,ama şarkıyı henüz dinleyemedim.Selahattin benimde dikkatimi Oprah yazılma tarzı dikkatimi çekmişti ama bir bildiği vardır herhalde diye sormamıştım,senin yazdığını görünce gülmekten kendimi alamadım,Şengüncüm bence kendini zora sokuyorsun,bunun yazılışı da,okunuşu da sadece Oprah. Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Cuma Kas. 19, 2010 9:38 am

düzeltin dediysek de bu kadar da değil Very Happy
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından sinem_mj Cuma Kas. 19, 2010 12:47 pm

Ahaha Very Happy Ay canım Blanket'ım yapmış yapacağını Razz.
Çeviri,video,emek için çok teşekkürler Şengün abla . Smile

Oprah = Tabloid
sinem_mj
sinem_mj

Mesaj tarafından MİsmailJ Cuma Kas. 19, 2010 5:27 pm

Asıl adı Orpah Very Happy Ama Oprah olarak kullanıyor... Wink
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Kas. 20, 2010 10:25 pm

sıkılmadıysanız serinin yeni videosu gelmiş.adamın kurduğu bağlantıları eğlenceli buluyorum
bu bir çeviri değil(ekleme ve düzeltme lerinizi bekliyorum Roller Coster Of Love Michael Jackson 557417 )benim anladığım:
hayat göründüğü gibi değildir.çocuk gözüyle bakmaya çalışın.İlk videoyu seyrettiyseniz,2. si,Jackson un çocukları oprah da.Paris bir oyuncu olmak istediğini söyler ve memorial daki performanstan bir görüntü.Paris oprah ile konuşurken,bakışları yoğundu,oprah ya karşı baskın olan karakter Paris ti,babasının onurunu korumak için.Prince,babasıyla geçirdikleri anlardan bahsederken,kurnazca coca-cola dan bahsetti.sonra video c.colanın karşımıza çıktığı diğer anlardan bahseder.Paris aynı soruya cevap verirken,las vegas da Luxor oteldeki anlardan bahseder.biliyoruz ki criss angel ın BELİEVE şovu burada sergileniyor.Paris snickers yediklerinden bahsediyor.sonra video snickers ın yeni çikolatası BELİEVE i gösteriyor.snickers bir milky way ürünü(bu milkyWay nedir şu aralar titterda sık karşıma çıkıyor,bilgisi olan var mı?)sonra bizim Vendetta bağlantılı olan fransız tostu olayına giriyorlar(bkz.hoa death hakkında aklınıza takılanlar-V For Vendetta)sonra V nin ''5 kasımı hatırlaa,5 kasımı hatırlaaa repliği eşliğinde bizim 5 kasımda aldığımız haberler.tmz den görüntülerin tarihleri.yeni şarkının teaserı ve anında başlayan fake vokal haberleri ,breaking news ve opis none.kaos haberlerinin tarihi-5 kasım.çocuklar medyadaki imajın yanlış olduğunu anlatmaya çabaladı....bazı insanlar bana oprah programları yüzünden umutlarını kaybettiklerini söyledi.buna karşılık sizi jackie nin yeni şarkısının sözlerine bakmaya çağırıyorum.bu sözlerle bağlantılı olarak ta michael ın sözleri:.....KORKUsuz bir dünya yaratabiliriz.umudumuz var.umudumuzu kaybedersek,biz de kayboluruz...UNSTOPPABLE!üzülmeyin,endişelenmeyin,unutmayın,endişelenmek için hiçbir sebep yok
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Kas. 21, 2010 8:09 am

Milky way hem bir çikolata markası hem de -alakası varmı bilmiyorum- samanyolu galaksisinin ingilizcedeki adıymış.

Pinokyo

Mesaj tarafından MJ-4EVER Paz Kas. 21, 2010 9:39 pm

Vay be mükemmel bağlantılar kurulmuş çok teşekkürler Şengün abla Smile

KORKUsuz bir dünya yaratabiliriz.umudumuz var.umudumuzu kaybedersek,biz de kayboluruz...UNSTOPPABLE!üzülmeyin,endişelenmeyin,unutmayın,endişelenmek için hiçbir sebep yok
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 04, 2010 3:08 pm

bu serinin videolarını çok seviyorum.yeni bir tane gelmiş.hold my hand le ilgili.çok fazla ipucu içermiyor(TMZ nin hold my hand haberinde kullandığı resimle ilgili yorumu çok güzel yanlız)ama çok etkili hazırlanmış:
bu bir çeviri değil,çoğu yeri atlayarak kendi anladığımı sandıklarım:
lunaparklardaki aşk trenler(tunnel of love) ni gördünüz mü.sonunda ışık olan bir tüneldir.Michael Jackie nin şarkısı whats going on u seçti.çünkü ümit etmekten bahseder.içinde Michaelın sesi vardır:''bu dün dünyada bir değişim yapabiliriz.birlikte ırkçılığın ve önyargının durmasını sağlayabiliriz.dünyanın korku olmadan yaşamasına yardım edebiliriz.bu bizim tek umudumuz ve umut olmadan kayboluruz''biz artık sevgi insanlarıyız zaten,ihtiyacımız olan şey umut etmek.umutla ilgili bir deyim vardır:light at the end of tunnel(tünelin sonundaki ışık)bütün trenler ve roller costerlar ışığa ulaşmak için karanlık tünelden geçer.umut etmek ve değişim yapmak için elele tutuşma fikri ilk olarak 60 lı yıllarda vardı ve bu hareketin adı love train idi.80 lerde aynı anlayışı can you feel it de jacksonlardan görüyoruz ve bu klibin kreatörü Michaeldır.aynı şeyi Cry klibinde de gördük ve Cry hoax için çok önemli bir şarkı.ve yine Michael bu defa Jackie nin şarkısıyla aynı çağrıyı yapıyor.en sonda hold my hand ile.aynı çağrı...akonun konuşması(?)TMZ hold my hand klibiyle ilgili haberinde kapını açılmasıyla görülen ışıktan bahsett.(ordan bazı inançlara nasıl atlamış anlamadım.İsa nın doğumunda ışığı takip eden 3 adam,3 ün önemi,Michaelın üçgen kullandığı imzalarından bir örnek.kendi hayatında,moonwalker da,ET. de,bülbülü öldürmek de,H. Potter da 3 çocuk vb.Michaelın H. Potter ı broadway müzikali yapmak istediğinden bahsetmiş)TMZ nin hold my hand videosuyla ilgili haberindeki anlatım,ışığın sanki cennetteki Michaela ulaşmak anlatımı gibi.ama seçtiği resimdeki tuhaflığı farkettiniz mi?Michaelın gölgesi olması gerektiği gibi değil.ayna görüntüsü yok.resmi ters çevirirsek gölgenin ne anlattığını görürüz.resimden tamamen farklı,bize doğru gelmekte olan Michael ı görürüz.bizim onu görmek için cennete gitmemize gerek yok,o zaten bize geliyor.bu Michaelın gölgeleri kullandığı ilk ipucu değil.diğer örnekleri gösteriyor burda.tünel yanlızca geçmek zorunda olduğumuz karanlık bir dönem.ümit edin.
Anonymous
Misafir
Misafir

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics