MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roller Coster Of Love Michael Jackson

+9
KING-MJ
MİsmailJ
leydis
nunu
Riri
nesronic
sinem_mj
MJ-4EVER
Pinokyo
13 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 Empty Geri: Roller Coster Of Love Michael Jackson

Mesaj tarafından KING-MJ C.tesi Ara. 04, 2010 9:58 pm

vay be gavur yapıyor valla iyi araştırma yapmış saglam kafa yormuş. ama zamanında Akon harbi harbi MJ yaşıyor falan demişti. kanıt masallah bolda. hatice netice hesabı MJ ortalıkta yok işte. çıkmıyor ya. bazen bölemi kalsa acaba diyorum. her nekadar kendisini sevmesemde Madonna nın söledigi bir laf var O KRALdı ama aynı zamandı İNSANDI. yani ne biliyim aynı acıyı 2. kez yasayamam herhalde. bazı zamanlarda 25 haziran 2009 gecesiyle 26. haziran 2009 sabahı arasında geçirdigim 10 yıllık dönemi hatırlarımda. aynı şeyi yasamak............
KING-MJ
KING-MJ

Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 Empty Geri: Roller Coster Of Love Michael Jackson

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ara. 04, 2010 11:11 pm

evet bazen ben de böyle düşünüyorum.ondan çok insanüstü bir şey mi bekliyoruz,yani ona çok ağır yükler mi yükledik.şu ana kadar yaptıkları zaten insanüstüydü,şu an burda bunları konuşuyor olmamız bile onun bir zaferi aslında.belki kendi BAM ı böyle kalmaktır,yeteri kadar insan tarafından anlaşıldığını düşünüyordur.falan diyorum.ama şu an ruh halim bambaşka,acaip bi heyecanla gerçek bi BAM bekliyorum ,şu an bile olabilirmiş gibi.bizi bu işe iyice bulaştırdı,böyle bırakmaz herhalde.kendimi 10 yıl sonra yine bu şekilde düşünemiyorum.neyse düşüncelerim yine değişmeden gerçek dünyaya döniim. Very Happy
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından mjnuray Ptsi Ara. 06, 2010 9:34 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

bu resim gerçekten çok ilginç gerçekten bize doğru yürüyen biri var Basketball
şu 1995 World Music Avard's daki halinide koyalım bar i:

mjnuray
mjnuray

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Ara. 06, 2010 11:34 am

Evet biz dün Can'la bu resimin o olduğunu konuşmuştuk Smile
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından mj_dodo Ptsi Ara. 06, 2010 12:50 pm

95 WMA ın üstündeki resim ? bize dogru yürüyen ?
mj_dodo
mj_dodo

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Ara. 06, 2010 4:40 pm

resim çok güzel olmuş Nuray,teşekkürler.ben de bunun smooth criminal kostümü olduğunu canlandırdım gözümde.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MİsmailJ Ptsi Ara. 06, 2010 7:33 pm

bu resim Hold My Hand i ters çevirmemizi istemiyormu?Yani backmask hesabı.Yeni albüm konusunda paylaştım.Pek bişey anlamadım şarkılardan ama kesin birşeyler vardır.Hold my hand in başında hello diye fısıldıyor çok net daha sonra Come on Come on diye tekrarlıyor sanırım???
MİsmailJ
MİsmailJ

Mesaj tarafından mjnuray Salı Ara. 07, 2010 9:42 am

Mdenz demiş ki:resim çok güzel olmuş Nuray,teşekkürler.ben de bunun smooth criminal kostümü olduğunu canlandırdım gözümde.

aslında oda aklıma gelmişti ilk bakışta ama ışıktan bize doğru yürüme fikri olunca bununla çok daha iyi olur gibi geldi Wink
mjnuray
mjnuray

Mesaj tarafından sinem_mj Çarş. Ara. 08, 2010 3:12 pm

Zaten resmi görünce direk Nuray'ın koyduğu 2. resim aklıma gelmişti. .
Ben de Selahattin'le konuşmuştum bunu Very Happy

Biri bize doğru yürüyor . Smile
sinem_mj
sinem_mj

Mesaj tarafından ecz_mj Çarş. Ara. 08, 2010 10:37 pm

Hayretler içerisinde izliyorum olanları bu nasıl bir kurgudur böyle Shocked
Hele o snickers lı olan videoya bayıldım bağlantılar nasıl da keşfedilmiş
Şarkıyı daha dinleyemedim onu bulup dinlemeye çalışıcam Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 283281
Teşekkürler
king
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Salı Ara. 14, 2010 11:32 pm

aynı serinin yepyeni videosu:

anlayabildiğimi sandığım kadarıyla:noel Michaelın yokluğunda eskisi gibi olmayacak.(Jackson 5 ın eski replikleri eşliğinde,''don't cry Jermain,Michael is alive!''yılbaşı partisine katılmak için bazı işlerimiz var...uzun zamandır dediğim gibi Michaelın ölümü aslında İNTERAKTİF SEYİRCİleri olan yenilikçi bir SANAT PROJESİ.Michael O2 de temmuzda görüşürüz dediğinde aslında memorial tarihini kastediyordu.sanırım bizi gördü zaten ,yanlızca biz onu göremedik,tıpkı Liberian Girl ün senaryosu gibi.yeni video one more chance de de aynısı var.Michael seyircilerin olması gereken yerde sahneyi izleyen kişi.bu bir metafor,Michael ölümü ve dönüşü arasındaki periyotlarda bizzat bizim yönetmenimiz.bunu eğlenceli bulduğunu sanıyorum.(one more chance den görüntüler)
Michael tartışma yaratmayı(controversy) sever miydi?bunu Teddy Riley e soralım.(oprah nın programında He LIVES for controversy deyişini gösteriyor.sonra da'' Michael şu an oturuyor,bize gülüyor ve benim istediğim gibi davranıyorsunuz diyor'' dediğini gösteriyor.
son videoda Bethlehem yıldızının ışığından bahsetmişti,Hold My Hand de kaç yıldız ışığı olduğunu farkettiniz mi?? videonun başlarında bir çocuk ''come back'' diyor.video bir uçak hangarında çekildi.Jermain in airport dil sürçmesini hatırlarsınız(bunu her seyrettiğimde ilk kez ki kadar komik geliyor bana)klipte başka bir airport sahnesi daha var,bu sefer havaalanı içinden.ayrıca kısa bir an bir uçak da görülüyor.çocukların dansettiği evin numarası 1645.rakamların toplamı 7.videoda daha önce konuştuğumuz bir çok şey işlenmiş.ağlayan insanlar CRY ı hatırlatıyor.(bu videomaker CRY şarkısına takmış durumda)ölmek üzere gibi görünen kişiden sonra gülün sihirli bir anlatımı var.ÜMİT.elsiz adam,KAYIP...videoda kalpler ve melekler görüyoruz.kalpler dünya sevgisini,melekler de tanrı sevgisini anlatıyor.elin içindeki kalp sahnesinde ve diğer 2 sahnede peri tozları görüyorsunuz.bu da sony nin reklamındaki sahneleri çağrıştırıyor.aynı zamanda can you feel it videosunu ve aynı zamanda Arno Bani nin Michael fotoğraflarından biri olan ''gümüş el'' fotoğrafını.Arno Bani nin bu foto hakkındaki sözleri:gümüş el,kalbin üzerinde.maskeli adam başka dünylardan,uzak galaksilerden gelmiş gibi görünür.geri dönmekle ilgili düşler vardır.galaktik yolcu ancak bir çocuğun olabileceği gibi ışıl ışıl vs.
videoda Michaelın fikirlerini bolca görebiliriz,mesela çocuk ve bebek görüntüleri kullanılması.kartları olan sihirbaz kızı gördünüz mü?küçük criss angel?..
2.22 de durdurduğunuzda bir yazı görüyoruz.''... he hides...''(o gizler,ama neyi)hemen akabinde havadaki uçağı görüyoruz.ama takipeden bu 2 görüntü o kadar hızlı ki ilk bakışta yakalamak zor.
Michael moonwalkerda bir uyuşturucu taciri ile mücadele ederken,ona şans getiren bir yıldızdan güç alarak metamorfoza(bu değişim demek olsa gerek) uğruyor.hold my hand de de yıldız ışığı teması var.moonwalkerın sonunda çocuklar artık Michael ı göremeyecekleri için üzülürken,yukarda şans yıdızı parlar ve Michael çocuklara geri döner.(hold my hand den örnekleme yapılan güzel sahneler var burda)
videonun sonu da ilginç.hollywood da Michaelın yıldızı üzerinde yağmur altında esrarengiz bir ayak.ve bir palmiye gölgesi eşliğinde...
moonwalkerdan bir sahne:çocuklar artık şans yıldızından falan ümidini kesmiştir,yine de küçük kız dönmesini diler.michael döner:''sizi gördüğüme çok mutlu oldum.biliyorsunuz dönmek zorundaydım''
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından KING-MJ Çarş. Ara. 15, 2010 7:27 pm

ya bu albüm kapagında neden adam gibi MJin beyaz hali yok ben orda takıldım
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından KING-MJ Perş. Ara. 16, 2010 5:53 pm

MJTurkFan da paylaşılan video çok dikkatimi çekti. bunu ekleyen kişimi yaptı yoksa Will.I.Am in işimi belli degil ama şarkının adıyla çok mesajsı bir durum almış...(şarkının adı - The Time)

6.24
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından Misafir Paz Ocak 09, 2011 11:12 pm

MagicalXscapism den yeni video:

birebir çeviri değil artık yanlış anlamadıysam;memorialde lionel ın söylediği ilahiyle giriş yapmışJesus is Love,o sizi yarı yolda bırakmaz,ben şimdi gerçekleri biliyorum,onun sözleri bizi kurtaracak falan filan.ordan hristiyanlık inancında yeniden doğuş falan var sanırım.
uzun zamandır beklediğimiz an.bunu kahramanca,asil,benzersiz ve tuhaf olduğunu biliyorsunuz.kaderinize yürüyün,içinizdeki kahramanı bulun,ziller çalmaya başladı.sevgi,macera,gerilim,komedi,gözyaşı,drama,sihir,tehlike,aksiyon.bu iyi bir hikaye,ve siz içindesiniz.tıpkı liberian girl ve one more chance videosundaki gibi.bir insanın herşeyi değiştirebileceği fikrini hafife alma.neye inanıyor ya da inanmıyor olursan ol,bu hikayenin içindesin.anlatılmış en güzel aşk hikayesi..
daha önce coca-cola bağlantılarından bahsetmiştim,ama bu gün bunların daha önem kazandığını görüyorum.o yüzden bir hatırlatayım.come together şarkısında adı geçiyor ve c.cola nın kullandığı bir posterde büyük bir sirk görüyorsunuz.memorialdaki filler ve PT Barnum bağlantısı.(Barnum hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim,adı hoaxda sıkça geçiyor)Michaelın greatest show on earth şarkısı.içinde make believe geçiyor bu kısmı seviyorum.Michaelın sözde ölümünden 6 ay önce ocak 2009 da coca cola, AEG nin avrupa daki sponsoru oldu.aynı zamanda O2 arenanın major sponsoru oldu.sonra c. cola nın hapiness machine adlı reklam filmi yayınlandı ve hoax dan izler vardı.2 aylık periyodda yayınlanan 2 reklam filmini de Michael yazdı.aynı aylarda Lisa Marie mezarlığa ayçiçekleri istedi ve Blanket in videosu ortaya çıktı.reklam filmlerindeki ayçiçeklerini görüyorsunuz.aynı filmde Thriller ceketi giyen genci görüyorsunuz.oysa diğer kıyafetlerin hepsinde başka logolar kapatılmıştı.yanlızca MJ. logosu kapatılmamıştı.ayrıca iki sahnede iki MJ. silüeti görüyoruz.bunlardan ikincisi silüet olmanın ötesinde.(7.04 ve 05.ten bahsediyor)makinenin arkasında yarısı görülen kişi.ayrıca 7.09 da uzanan kol da Michaelın daha önce çok iyi hatırladığımız başka bir kostümden.beyaz tavşan da yine karşımıza çıkıyor.7.25.(ama camda yazan RE nin anlamını bilemedim ben)yine aynı zamanlarda conrad murray nin şu fotoğrafını görüyorsunuz.7.38.TII den bir karede MJ. ve Kenny c. cola ile görülüyor.7.45...Pepsi 93 yılındaki taciz iddialarından sonra Michaella çalışmayı bıraktı hatta logosunu bile değiştirdi.yıllar içinde McDonalds da c.cola ile birlikte oldu.McDonalds ın Joe-Joseph lı reklamını hatırlayın.Joe-Joseph sorunsalının hoaxda kaç kez tartışıldığını hatırlayın...Michaelın lakaplarından biri de doo doo ve uncle doo doo idi.bunları kullandığı elyazılarına bakın.dodo aslında alice harikalar diyarında nın bir karakteridir.bir çok believer en iyi hoax haberlerinin her ayın ilk 5 günü içinde geldiğini söyler.TMZ nin 5 nisan 2010 haberi:Conrad Murray savunması;''MJ c. cola bağımlısı olduğu için uyuyamıyordu.''bu savunma onları MJ. kendine propofol yaptı ya götürdü..bu haberden 2 gün önce 3 nisan da c.cola yeni kampanyasının adını açıkladı:COME ALIVE.reklamın yıldızı da dodo olarak anılan bir kuştu.hikayede nesli tükenen kuş hayata geri döner.reklam müziği de 70 lerden I'm Alive.dır.criss angel da come alive adlı bir şarkı söyledi.:''uyan ,ben hayattayım ve yanlızım.vs.''ilk videoda bir hastane tabelası ve iki yanında dodo figürü var.yaşlı bir adam ölür ama sonra canlanıp dansetmeye başlar.sonra 2. reklam filminde aynı şarkıyla kumsalda Moonwalk yapan dodo yu görüyorsunuz.

Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından KING-MJ Ptsi Ocak 10, 2011 7:51 am

çok güzel ayrıntılar ama MJin yasadıgını göstermek amacıyla bir çok yer ipucu veriyor MJ bunların hepsiyle anlaşmalıysa onun yasadıgını kesin olarak bir tek biz hayranları bilmiyoruz galiba masallah iş cococolaya kadar gitti yani. nedir bu ızdırap işkence yeter yani..
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Ocak 10, 2011 3:39 pm

bu cola bağlantıları ilk çıktığında ben biraz üzülmüştüm.bu adamlar bizim inancımızı kullanıyorlar belki de diye.zaten yeterince acı çekiyoruz,bi de reklam malzemesi mi oluyoruz acaba demiştim.çünkü aynı şeyi Sony de yapıyor.mesela şu reklam filminde,bilinçaltı pazarlama var.daha önce konuşmuştuk ama sonlarda uçuşan balonların içinde Thriller albüm kapağı resimleri var.seyrederken farkedemiyorsun ama 2.27 de durdurduğun zaman görüyorsun.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ocak 15, 2011 2:36 pm

MXscapism in ön duruşmayla ilgili videosu:

genel olarak şöyle birşeyler sanırım:

Teddy nin 0cak 2011 e ait 3 twit mesajıyla başlıyor:unutmayın,kimsenin sizi negatif enerji çemberine almasına izin vermeyin.gerçek ortaya çıkacak.negatif enerjiyi hissettiğinizde,bu sizi hasta ettiğinde ondan uzaklaşın ve koşun.yeni yıla,üzgün yüzlerden ve negatif insanlardan arınarak giriyorum.This Is It.2011.yeni yılda insanları şok edeceğiz,büyük,tarihe geçecek,eğlenceli,kahkahalı,herşeyden önce sevgiyi getirecek bir yıl olacak.hızlı bir akış bizi bekliyor..destekleyen herkese teşekkürler,MJ ,LP için değil.(LP dediği acaba albüm mü?)uzun zamandır burda olduğunuzu biliyorum ve MJ. bunu seyrediyor.2011 inanılmaz.en iyisini daha görmediniz.olumlu düşünün,MJ. nin istediği bu.o seyrediyor ve güzellik ve sevgi bize doğru geliyor.güvenin,sürpriz Michael dan...Teddy Riley 2011..
sonra 2011 in Çin takviminde tavşan yılı olmasından bahsetmiş.
Conrad Murray in önduruşmasından bahsedelim.önce 4 temmuz 2011 i gösteren bazı hesaplamalar yapmış.bunu videomaker ın kendisi değil,tanıdığı başka bir believer iddia ediyor.
öncelikle elimizde CPR ın nasıl yapıldığını bilmeyen bir kardiyoloğumuz var.(kalp alanında uzmanlaşmış bir doktor!)yüzme havuzunda cankurtaranlık yapan gençlere bile bunun nasıl yapıldığı öğretilir.adamımız bunu yumuşak zeminde yapmakla kalmadı,yanlızca tek elini kullandı ve etrafındakilere ''bu nasıl yapılıyordu,bilen var mı'' diye sordu.burada davayı takip eden bazı insanların görüşleri var.davada verilen ifadelerin nasıl çelişkili olduğu anlatılıyor.sanırım ilki alvarez in ve amir williams ın avukatı.murray in müvekkillerine CPR ın nasıl yapıldığını sorduğunu anlatıyor.ama doktor bir kalp uzmanı diye hatırlatıyor.sonra redemption kitabının yazarı Geraldine Hudges konuşuyor(bu kadın ünlü bir TV. oyuncusuymuş ve büyük bir MJ. hayranıymış.taciz davalarından önce bu konunun asılsız olduğunu ispatlayan redemption isismli bir kitap yazmış.içinde evan chandlerin bazı özel görüşmeleri de varmış.davadan önce bu kitabın piyasaya çıkmasını ''BAZI GÜÇLER'' engellemiş.kadın da bir kampanya başlatmış o zaman,beni durdurmaya çalışıyorlar çünkü gerçeklerden bahsediyorum diye.kitap sonunda piyasaya çıkmış ama planlanandan daha geç,önce medyanın Michael ı yeteri kadar suçlu göstermesi sağlandıktan sonra...)bazı tanıkların ifadelerinde ,paramedikler geldiğinde Michael hala yataktaydı,bazılarına göre o anda yerdeydi.bazı tanıklara göre çocuklar da odadaydı ve herşeye şahit oldular,bazılarına göre çocuklar orda değildi ve o anda gayet sakindiler.sonra Michaelın ölümü açıklandığı sırada Conrad Murray nin birşeyler yemek istemesiyle ilgili ifadeler var.sonra aileden birinin kar fırtınası nedeniyle davaya gelememesinden bahsediyor.hangi Mr. Jackson ve hangi kar fırtınası?...bahsedilen idrar şişesi de howard hughes ı hatırlatıyor.Michael howard hughes ın medyayı kontrol edişine hayrandı.
Katherine her zamanki mavi kıyafetiyle idi,bu sefer kelebek şeklinde bir takısı vardı.Janet erkeksi bir kıyafetle geldi.hatırlayın,Michael da ölmeden kısa bir süre önce kadınlar için dizayn edilmiş bir şeyler giyerek bizi şaşırtmıştı.Michael o zaman bir şeylerin tohumunu mu ekiyordu.memorial daki esrarengiz kadını hatırlayın.peki Janet ne yapmak istiyor?Janet ın bu yeni görünüşü ilk olarak 25 haziran 2010 da 1. yıldönümünde karşımıza çıktı.aynı günlerde Arno Bani nin 1999 da çekildiğini söylediği fotoğraflar yayınlanmaya başladı.imaj benzerliğini görüyorsunuz.(ben bu fotoğrafların 1999 olduğuna inanmıyorum,benim için en elle tutulur delillerden biri)
TMZ Conrad Murray nin ilk gün taktığı kravatla dalga geçen görüntüler yayınladı.memorialden sonra funeral de de esrarengiz bir kişi vardı ve bu karavata çok benzeyen bir başkasını takmıştı.
Kenny Ortega 24 haziran da Michaelın kendisine ''İLLÜZYON'' yarın başlıyor.dediğini söyledi.hoaxla ilgili pseudocide kitabının yazarı Pearl Jr. bundan bahsediyor.Dirty Diana performansı için sahnede bir yatak olacağını ve michaelın bir çeşit illüzyonla yataktan kaybolacağını anlatmış ortega.tıpkı 25 haziran da olan şey de buydu.yani illüzyon gerçekleşti.Michael aynı zamanda Billie Jean klibinin yıllar sonra yeni versiyonunu çekmiş oldu Shocked kariyerinin dönüm noktası olan bu klipte Michael yataktan kaybolur Shocked yıllar sonra 2009 da olan şey de bu.Moonwalker da Michael ın nasıl kaybolduğunu ve geri döndüğünü gördük.Michael kariyeri boyunca KAYBOLUP GERİ DÖNME illüzyonunu ne kadar çok kullandı,farkettiniz mi?(burda bunun örneklerini veriyor,sahne den ve kliplerden eğlenceli görüntüler)İllusion starts tomarrow diyerek,Michael ve Keny nin görüntüsüyle bitirmiş. Very Happy
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic C.tesi Ocak 15, 2011 8:18 pm

Billie Jean saptaması için oha Shocked

Şengün, çevirinin başındaki cümleleri Teddy tweter da mı yazmış Shocked Oha yani resmen BAM'ı ilan etmiş adamımız Shocked
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından KING-MJ C.tesi Ocak 15, 2011 9:43 pm

bencede ya. one biçim Tweet direk BAM. bunlar boş çıkarsa var ya. tedi kedi dinlemem dalarım artık sürekli bi tarih verip boş çıkıyor. gecen sene 25 haziran BoW yüzünden öss ye girmedim gıkım cıkmadı be yeter ama artık...

bu arada o Billie Jean saptamasını nasıl kullanabilirz.(Hoaxta Jermeineden sonra tek adamım ortegadır. en basından beri)
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ocak 15, 2011 10:36 pm

evet,şimdi kontrol ettim,5 ocak ta yazmış bunları Teddy.
Billie Jean le ilgili yorumu okuyunca resmen tüylerim ürperdi benim de.nasıl ifade ediim bilmiyorum,anladınız siz onu
;)Ortega yı seviyorum ben de az ve öz konuşmasından dolayı.adam şov yapmıyor,diyeceğini deyip gidiyor.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından leydis Paz Ocak 16, 2011 9:27 am

Çok şok oldum hiç aklıma gelmemişti Billie Jean klibinin hikayesi,orada yataktan kaybolması bunlar yıllar önceden mi hesaplandı acaba gerçekten,her gün yeni bir şey öğreneceğiz galiba 2011 in bütün believerlere çok güzel geçmesini diliyorum Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 815857
leydis
leydis

Mesaj tarafından nesronic Paz Ocak 16, 2011 2:06 pm

Ben de baktım az önce Şengün, ekleyeyim buraya da dursun, siler miler bellimi olur, elimizde delil olsun Very Happy

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından nunu Paz Ocak 16, 2011 8:33 pm

Billie Jean den, Moonwalker dan hatırlatmalar, onları gündeme tekrar taşıma, albümlerin tekrarı gibi Very Happy neyse ben bunları geçtim benim asıl merak ettiğim...
Başlangıçta herkes çok hırslıydı ve herşeyin ortaya çıkacağından dolayısıyla anlayan için diyorum bir çeşit intikam savaşı olduğundan bahsediliyordu Very Happy ne olduysa iş bir anda eğlenceye döndü bu yıl çok eğlenecekmişiz, komik.
nunu
nunu

Mesaj tarafından mjmyhero Paz Ocak 16, 2011 10:26 pm

Mdenz demiş ki:evet,şimdi kontrol ettim,5 ocak ta yazmış bunları Teddy.
Billie Jean le ilgili yorumu okuyunca resmen tüylerim ürperdi benim de.nasıl ifade ediim bilmiyorum,anladınız siz onu
;)Ortega yı seviyorum ben de az ve öz konuşmasından dolayı.adam şov yapmıyor,diyeceğini deyip gidiyor.
Biilie jean olayına şapka çıkartır;Ortegaya teşekkürlerimi sunarım Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 5192
daha ne olsun ki Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 50181

çılgın beliverler Nesrin ve Şengün.ne diyeyim iyiki varsınız kızlar Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 83066
mjmyhero
mjmyhero

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ocak 29, 2011 4:28 pm

sony kataloğunun ayrıntılı hikayesi Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 560376 MagicalXscapism den.bu defa çeviri daha düzgün çünkü Zirgul den I love you yardım aldım:

Triller Part 2 12B Michael Jackson The Businessman
buna başlamadan önce 12 A yı da seyrediniz Roller Coster Of Love Michael Jackson - Sayfa 2 557417
Michael Beatles kataloğunu aldığında Yoko Ono şöyle dedi:''katalog için en iyisi onu Michael Jackson ın almasıdır.eğer bu kataloğu sanatçı olmayan bir işadamı alsaydı ,şarkılara gereken değeri gösteremezdi.Michael doğru kişi.eğer paul mccartney alsaydı insanlar sonunda paul,lennon a galip geldi diyecekti,eğer ben alsaydım,canavar kadın işbaşında diyeceklerdi.ikimizin de bu kataloğa ihtiyacı yok.''
aynı zamanda Sony nin CEO su olan Michael P. Sculhof da şöyle demiş:''Michael yanlızca eğlence sektöründeki en büyük sanatçı değil,aynı zamanda cinfikirli bir işadamı.telif haklarının ve eserlerinin yeni teknolojilerle bulıuşmasının önemini kavramış biridir.Michael Sony nin yeni teknolojileri sanatçıların yaratıcılığının hizmetine sunmuş olduğunu da görüyordu. ''
Michaelın diğer serveti,banka hesapları,mülkleri,yatırımlarından oluşuyordu.Michaelın kendi eserlerinden oluşan kendi yayıncılık firması vardı:Mijac music ve hiç bir zaman Sony nin bir parçası olmadı.MiJac music ,Warner -chappell tarafından yönetiliyordu ve değeri o zaman 75 milyon dolardı.bu arada Neverland,para kazandıran bir yatırım değildi,aksine Neverland deki hayatın devam etmesi için sürekli para gidiyordu.ve şimdi biz Müzik Yayıncılığı işine odaklanalım:
1995 de Japon sony firması Beatles kataloğuna karşılık michael a 90 milyon dolar önerdi.michael seve seve kabul etti.elde edilen beatles şarkılarının yarı hissesiydi ama daha büyük bir kataloğun yarı ortağı olmasını sağlayan Sony-ATV adında yeni bir müzik yayaıncısı şirket kurulmuştu ve bu şirket sektörün 2. büyüğü idi.yanlız Michael kendi şarkılarının haklarını devretmedi,şarkılarının hakkı %100 michael a aitti.Sony nin yönetim kurulu başkanı Paul Russelldı.Michael da şirket yöneticisiydi ve toplantılara düzenli olarak katılırdı.MJ ve Sony,her iki tarafın da bir kararı veto etme hakkı vardı.bir kararın kabul edilmesi için her iki tarafın da onayı gerekiyordu.Michael 47,5 milyona aldığını 90 milyona sattı,aynı zamanda şirketin yarı ortağı oldu.karlı iş..Michael şöyle dedi:''sektörün en büyüğü olmaya cesaret ediyoruz.şimdi bu ortaklığın limiti ancak gökyüzü olabilir.''meşhur işadamı ıvan thornton şöyle demiş:''Michaelın iş zekası büyüleyiciydi.bankaerlerle ve wall street çilerle görüşürdük.iş dünyasının dilini ona tercüme etmeye çalışırdım ama o bu konuda bir eğitim almamış olmasına rağmen çabuk kavrardı.sıradışıydı.''
sony bir çok dalı olan bir şirket,müzik yayıncılığı sadece bir dalı ve Michael bu dala ortaktı.ancak geçen yıllarda Sony-ATV oldukça büyüdü.Michaelın müzik işi de dallandı ve büyüdü.mesela Sony ATV,kasım 2001 de tony martin in 600 şarkılık kataloğunu aldı.2002 temmuzunda acuff-rose un 55bin şarkılık yayın hakkını 157 milyon dolara satın aldı.2007 de Famous Music in 125 bin şarkılık kataloğunu 370 milyon dolara aldı.bu katalog ,eminem,bjork,shakira vb.leri içerir.bu katalog aynı zamanda bazı film müziklerini de içerir.paramounth pictures,viacom,dreamwork'ün ünlü filmleri gibi.bu tarihten önce eminem im Michael la nasıl dalga geçtiğini hatırlayın.stevie wonder eminem in bir ırkçı olduğunu düşünüyordu ve geraldo nun programında Michael da ona katıldığını söyledi.eminem meşhur balkon şovunu yaptıktan bir süre sonra,Michael eminem in şarkılarının yayın haklarına sahip oldu.bu katalog,paradan daha derin anlamlar içeriyor aslında.sonuçta bu katalog son 50 yılın en ünlü şarkıcılarının yayın hakkına sahip oldu ve Michael bir siyahın dünya çapında bir yayıncılık işinde beyazları geride bırakabileceğini göstererek bariyeri kırmış oldu.Michael,son 50 yılda ki beyaz sanatçıların haklarına sahip ilk siyah oldu.tabii ki bu beraberinde kıskançlık ve dargınlıkları getirdi.bu arada medya Michaelın sorumsuz harcamalarını falan yazmaya başladı.neverland e çok para gittiği,hayvanat bahçesi ve lunapark vs.vs.bu arada katalogun parası borsayla ilgili işlere gidiyordu.(buralarda artık kafam zonklamaya başladığı için falan filanlar artabilir)gerçekse böyle değildi.aslında harcamalar hep yayıncılık işi içindi.sorumsuzca savurma söz konusu değildi.onun gizli servetini ne için sakladığına daha sonra değineceğim.geçtiğimiz 10 yılda Michael davalara milyonlarca dolar harcadı.2006 da california yasaları,neverland i ve hayvenhurst u kapatma tehdidinde bulundu.kısa süre sonra bahreyn prensi michael dan 7 milyon dolar talep etti.ekim 2007 de neverland le ilgili 23 milyon dolar borcunu ödedi.katherin in evi hala Michael aaittir.bu arada 2007 de borçlarıyla ilgili 300 milyon dolarlık bir yapılandırma yapıldı.hakkında yazılan makalelerde iflas etmesinin tek kurtuluş yolu olduğu yazıyordu.Michael acaba gerçekten ayağını yorganına göre uzatmıyor muydu?yoksa asıl sebep,yayıncılık işine yaptığı dev yatırımlar mıydı?yayıncılık işini geliştirmek için 263 milyon dolar harcamıştı.sebep başka ne olabilir ki?ayrıca bazı gizli dallarda pek bilinmeyen yatırımları da vardır.mesela oğlu Prince,film yapma işine istekli olduğunu söylediğinde 2 küçük film şirketi satın almıştır.belki bir gün film işini birlikte yaparlar.müzik yayıncılığı işinin ,sony nin dallarından biri olduğunu söylemiştik.şimdi düşünün,Michael başka başka dallarda da stoklar yaptı.t.mottolayla kavgasından sonra Michael bi daha aynı duruma düşmemek için güçlendi.sony le ilişkisi 3 durumda incelenmeli:1.sanatçı,2.%50 ATV ortağı,3.büyük hissedarlardan biri.2003 de Michaelın avukatı,kataloğun değerinin en aşağı 1 milyar dolar dedi.bu gün çok daha değerli.Michaelın 300 milyon dolar borcu varsa ve katalogdaki hissesi en aşağı 600 milyon dolarsa,en kötü ihtimalle 300 milyon dolarlık bir kazancı var,şu an.Michael son yıllarda bir çok iş yapmak istiyordu ama hakkında yazılanlar yüzünden kimse onunla iş yapmaya yanaşmadı.Cirque de soleil hariç.son zamanlarda hep onun yanındaydılar.Michael O2 de açıklanan turu yapsaydı yılda 50 milyon alacaktı ki bu hem yorucu hem de borçlar için bunu 10 yıl daha devam ettirmesi gerekecekti.o başka bir plan yaptı.çocukluğundan beri hayal ettiği.çocukluğunu yıldızları gibi her zaman ,yaşlanıncaya kadar sahnede olmasını sağlayacak bir plan.
bir sonraki videoda,Michael sahte ölümünü nasıl finanse etti,ona bakıcaz.
Anonymous
Misafir
Misafir

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics