MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3

5 posters

The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 Empty The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ekim 28, 2011 1:18 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
MagicalXscapism den yeni video.çoğunlukla Jermain Jackson ın yeni kitabından alıntılar yapmış.aman neler söylemiş neler.resmen hoax u anlatıyor bana göre.çeviri birebir değil;
olasılıklar imkansız görünene kadar,hiçbir dönüş gerçek bir dönüş sayılmaz.
Willie Wonka dan bir şarkı;
bir dönüşle başlıyoruz.benim yarattığım dünyada yolculuk ediyoruz.vs vs.
Michael ,otobiyografisi Moonwalk un açılışını Thomas edison ın şu sözleriyle yaptı;
-Birşeyleri keşfetmek istediğim zaman,geçmişte yapılmış şeyleri okuyarak başlarım;kütüphanedeki kitapların amacı da budur zaten.Geçmişte büyük bir çaba ile başarılan şeylere bakarım.Başlangıç noktası olarak binlerce deneyden veri toplar ve binlercesini daha yaparım.Dikkate değer birşeyler başarmanın 3 temel unsuru vardır:çok çalışmak,onun yapılabilirliğine bağlı kalmak ve sağduyu-Thomas Edison
geçenlerde Jermaine jackson yeni kitabı You are Not Alone u yayınladı.Michael ın geri dönüş hazırlığı ile ilgili anlattıklarından bazıları;
-güncel müzikal eğilimleri incelerdi.Billboard listelerini hot 100-top ten.sanırım yanlızca müzikal trendleri incelemiyordu.eğlence sektörünü her yönüyle çalışırdı.mesela reality showlar.%1oo gerçek değillerdi.gerçek insanlar yerine sitcom ya da drama karakteri olabilecek insanların kullanıldığı.bunlar gerçekle kurgu arasındaki ince bir çizgide bulunurlardı.ayrıca seyirci katılımı olan showlar.American Idol ,Starlarla Dans gibi.ve insanların favorilerine oy verdiği diğer katılımcı showlara bakardı.ve son 5-10 yılın büyük trendi olan sosyal medyaya bakardı.FB,Twitter,Youtube,Myspace,Skype ve diğerleri.dünyanın heryerinden insanlar,statüleri,sosyal sınıfları ,cinsiyertleri ne olursa olsun,daha önce görmediğimiz bir şekilde iletişim kuruyorlardı.insanların kendikendilerini eğlendirdiği son yılların en büyük trendi.MJ nin ''ölümü''anında sinema salonlarında uzun metrajlı filmi TII in çıkması,onun için bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi demek oluyordu.o hala yenilikçi,daha önce yapılmamış bir şey istiyordu.insanların ağzını açık bırakan birşey.bu kesinlikle performans sanatıydı ama bunu ''film'' kelimesiyle tanımlamak yetersiz olur.bir parça gerçeklik,bir parça kurgu olmak zorundaydı. cheers interaktif olmalı,seyirci katılımı ve sosyal medya nın tüm formlarının katılımı olmak zorundaydı affraid (bizden bahsediyor,interaktif katılımcılar)hayranlık uyandıracak kadar,mevcut eğilimlerin tümünü kapsamak zorundaydı.bu onu kendi idollerinden bile daha yüksek bir noktaya taşımalıydı.Disney,PT Barnum,Howard Huges..Geri Dönüş Kralı,Dünyanın En Büyük Şovu.Özgürlük için gösteri,Dünyayla bir sevgi hikayesi,Heal The World un gerçekleştirilmesi,Neye tanıklık Ediyorsunuz?This Is It!
(4 te birini çevirebildim,devam edecek...)
Anonymous
Misafir
Misafir

The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 Empty Geri: The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3

Mesaj tarafından nesronic Cuma Ekim 28, 2011 1:55 pm

valla sadece bu kısım bile yeter Şengün The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 815857

İnteraktif katılımcılar, hayranlık uyandıracak kadar (yeaaahhh we are cheers ), mevcut eğilimlerin tümünü kapsamak zorundaydı. Bu onu kendi idollerinden bile daha yüksek bir noktaya taşımalıydı. Disney, PT Barnum, Howard Huges.. Geri Dönüş Kralı, Dünyanın En Büyük Şovu. Özgürlük için gösteri, Dünyayla bir sevgi hikayesi,Heal The World un gerçekleştirilmesi, Neye tanıklık Ediyorsunuz? This Is It!

sinema tarihinin en uzun metrajlı, en gerçekçi filmini içine dahil olarak izliyoruz The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 364876
nesronic
nesronic
Admin
Admin

The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 Empty Geri: The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3

Mesaj tarafından Misafir Cuma Ekim 28, 2011 2:28 pm

Yeaaahh!We Are! cheers ön koltuktan izliyoruz.
arkadan izleyenler Jermain in kitabında TII den neden bu şekilde bahsettiğini merak etmiyor mu acaba? The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 364876
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Cuma Ekim 28, 2011 2:37 pm

hatta bence death'in tırnak içinde yazılmış olması fazlasıyla dikkat çekici, arka sıradan izleyenlerin dikkatine afro Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından ecz_mj Cuma Ekim 28, 2011 7:25 pm

Hakkaten ya hiç bu kadar bariz anlatmamıştı yaşanan durumu,süper,bu kitabı bulalım ya hepsini okumalıyım Very Happy
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından blue sea C.tesi Ekim 29, 2011 10:00 am

MJ nin ''ölümü''anında sinema salonlarında uzun metrajlı filmi TII in çıkması,onun için bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi demek oluyordu.o hala yenilikçi,daha önce yapılmamış bir şey istiyordu.insanların ağzını açık bırakan birşey.bu kesinlikle performans sanatıydı ama bunu ''film'' kelimesiyle tanımlamak yetersiz olur.bir parça gerçeklik,bir parça kurgu olmak zorundaydı. interaktif olmalı,seyirci katılımı ve sosyal medya nın tüm formlarının katılımı olmak zorundaydı (bizden bahsediyor,interaktif katılımcılar)hayranlık uyandıracak kadar,mevcut eğilimlerin tümünü kapsamak zorundaydı.bu onu kendi idollerinden bile daha yüksek bir noktaya taşımalıydı.Disney,PT Barnum,Howard Huges..Geri Dönüş Kralı,Dünyanın En Büyük Şovu.Özgürlük için gösteri,Dünyayla bir sevgi hikayesi,Heal The World un gerçekleştirilmesi,Neye tanıklık Ediyorsunuz?
This Is It!
This Is It!
This Is It!
This Is It!
This Is It!
This Is It!
This Is It!
This Is It!

The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 586927 Heart
blue sea
blue sea

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ekim 29, 2011 3:08 pm

devamı;
(sonra Jermain in kitabından alıntılar yapmaya bir süre ara veriyor ve -tıpkı Murder Mystery- gibi diyor.Murder Mystery Productions diye bişey varmış.sanırım bir polisiye oyun ama interaktif bir oyun aynı zamanda galiba,tam olarak anlayamadım orayı geçiyorum...)
çok uzun zaman önce MJ,PT Barnum un kitabını okudu ve bundan çok etkilendi.Frank Dileo ve diğer çalışanları için kitabın kopyalarını aldı.onlara bu kitabı çalışmalarını söyledi ve -hayatımı bu şekilde dizayn edin,tüm yaşamımın bir şova dönüşmesini istiyorum-dedi.ben de daha sonra MJ ın bir diğer favorisi olan Howard Huges u okudum.Huges oldukça sıradışı bir hayat yaşadı ve sıradışı bir şekilde öldü.otopsisinde kullanılan X-ray de deri altında kırılmış iğne izleri bulundu.1946 daki uçak kazasından sonra hayatı bir daha eskisi gibi olmadı.göğüs kemiği kırılmıştı ve kötü şekilde yanmıştı.olaydan sonra hızla Valium ve Codeine bağımlısı haline geldi.ve çevresindeki dünyadan uzaklaşmaya başladı.Mikrop takıntısı hayatına hükmetmeye başladı.yaşadığı bungalowda çalışmak üzere(aslında kendisi dünyanın en zengin adamlarından biridir) 3 mormon muhafız tutar(mormon hristiyanlıkta bir tarikat galiba)yanlızca öldürülmediğine emin olmak için değil,aynı zamanda böcekleri durdurmak için(?) ayrıca başka bir meşhur Huges Hoax u vardır.olay gerçek hayattan alınma bir filme aktarılmıştır;
Michael ın Hudges hakkındaki sözleri;
-gizlenenler manevi olur.çünkü tüm bu çılgınca fikirleri insanlar kendileri üretiyor.şunu demeye ihtiyaçları var;''hudges kendi otelinin en üst katında ,karanlıklar içinde bir köşede,beline kadar uzattığı saçları ve uzattığı tırnaklarıyla idrarını toplayarak ve kendine Iv iğneler yaparak yaşıyor ve aşağı hiç inmez.''o bir illüzyonist.tüm bu saçma hikayeleri yapacak bir beyin.ben bunu seviyorum.o seyircilere oynadı.o benim için bir idol,Howard ı seviyorum,o bir dahi.-MJ
Lisa Marie nin Michael ve Huges hakkındaki sözleri;
-Michael Hudges hakkında basıılmış tüm bu şeyleri ediniyordu.sanırım bir süre böyle bir görüntü vermek için manipulasyon üstünde çalıştı.oksijen çadırı,fil adamın kemikleri,şempanze bubbles..bunun onu gizemli yapmasını seviyordu ama sonra bunlar geri tepti.-LMP
mahkemeyi seyrettiğim süre boyunca sürekli olarak IV kataterler,iğneler,idrar şişeleri gündeme geldikçe düşündüğüm şey Howard huges oldu.o tüm bunları yazmıştı ve michael onun ölümünü sevmişti.Michael ın ölümünde ve mahkeme sürecinde Michael ın parmakizini göremeyen bir insan olduğuna inanmak çok zor.burda açık rafine bir çalışma var.
yine Jermain in kitabına dönelim;
-Michael saklanmayı ve aramayı severdi,bu her zaman oynamak istediği bir oyundu.bulunmanın ya da bulunamamanın geriliminden zevk alırdı-JJ (devam edecek-videonun yarısı)
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından KING-MJ C.tesi Ekim 29, 2011 4:56 pm

Jermeininde Lisanın da dedikleri harika şeyler.paylaşım için teşekkürler devamını bekliyoruz.

ama ben artık MJin dönecegine inanmıyorum.inancımı okadar yitirdimki dave dave ve domuz maskeli adam olaylarına ragmen bazen sanırım bu dünyadan gerçekten göçtü diyorum...
KING-MJ
KING-MJ

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Ekim 29, 2011 9:35 pm

KING-MJ demiş ki:Jermeininde Lisanın da dedikleri harika şeyler.paylaşım için teşekkürler devamını bekliyoruz.

ama ben artık MJin dönecegine inanmıyorum.inancımı okadar yitirdimki dave dave ve domuz maskeli adam olaylarına ragmen bazen sanırım bu dünyadan gerçekten göçtü diyorum...
anlıyorum,bazen insan jermain çıkıp ta -Michael aslında yaşıyor-dese bile -hadi ordan kendisinden duyalım artık bunları -diyecek noktaya geliyor,inancını yitirsen de içinde hala ümit olduğunu umuyorum,takibe devam et Wink
devamı;
Jermain in kitabına dönelim;
-Michael saklanmayı ve aramayı severdi.bu her zaman oynamak istediği bir oyundu.bulunmanın ya da bulunamamanın geriliminden zevk alırdı.
kitaptan başka ilginç sözler daha;
-dünya onun çelimsiz ,yaşlı ,sağlıksız bir adama dönüştüğünü okudu.mahkemeler tarafından sonsuza kadar kırıldığını,turu gerçekleştirecek fiziksel performansa sahip olmadığını,sesinin asla eskisi gibi olamayacağını,ve tabloid efsane;uyuşturucu bağımlılığı yüzünden yavaş yavaş öldüğünü okudu.bunların hiçbiri doğru değildi.dans stüdyosunun duvarları ter izleriyle ve bitmemiş şarkıları yüce vokalleriyle doluydu.ölümü hakkındaki varsayımlar,özellikle ölümden sonra olanlar,Michael ın hayatının temasını özetliyordu;dedikodu ve gerçek resmi çarpıtan çılgın yorumlar..insanların dikkatleri kardeşimin temmuz 2008 de çekilmiş özel bir fotoğrafına yöneldi.tekerlekli sandalyedeki fotoğrafı.şöyle başlıklar attılar;ayakta duramayacak kadar zayıf ,çelimsiz görünüyor,kondüsyonu performansa yeterli değil.( Very Happy )bu tam da Michael ın medyadan ve biyografi yazarlarından istediği yorumdu aslında.bu herkes tarafından hafife alınarak herkesi kandıran adamdı.bu bir roldü.bu onun maskelerinden biriydi,onun hazır olmadığını düşünenler için.o ,görüntünün insanlar üzerindeki etkisini biliyordu.insanlardaki şüphenin farkındaydı.hayal edin,yanlızca hayal edin,dönüp bunu yaptığı zaman kelimeler şöyle olacaktı;öncesi ve vurucu bir sonrası..(jermain before ve after kelimelerini vurgulayarak yazmış) JJ
videocu kendi yorumuna geçiyor;JJ şu iki görüntüyü hissetmiş olmalı;tekerlekli sandalye-O2 arena.fakat bana şimdi söyledikleri,savcıların açılış günü kouşması resmini hatırlatıyor.24 haziran daki performansı ve 25 haziran hastanedeki ölü Michael resmi..savcıların Michael gibi düşünmeleri ne kadar da ironik.çarpıcı bir kontrast;tekerlekli sandalyeden geri gelenin,ölümden geri gelmesi olacaktır.
Jermain in kitabına geri dönelim;
-Michael ,Willy Wonka nın çikolata fabrikası dışındaki yürüyüşünü yaptı.kalabalığı selamlamak üzere yürürken aniden düşer herkes şokla nefessini tutar .ama o bir takla atarak ayağa kalkar,bastonu fırlatır ve herkes alkışlar.çünkü olasılıklar imkansız görünmezse,hiçbir dönüş gerçek bir dönüş değildir.-JJ
videocunun yorumu;Willy Wonka Michael için benzetmedir.yine çarpıcı bir kontrast,düşme - takla atarak kalkma ve ölüm - yaşam.
jermain in kitabına dönelim;
-Michael ın hayatı yaşamı boyu silinmez görüntülerle tanımlanmıştır.efsaneler arasında,oksijen çadırı,cerrahi maskeler,otel balkonlarından beyazlaşan derisine kadar.bu şekilde son gülen o oldu.bunu biliyordum.onun etrafında olan güvendiği insanlar bunu biliyordu.Dünyanın geri kalanı da Londra da öğrenecekti,ama ipuçları her zaman ordaydı.çünkü o musluğu ne zaman açıp ne zaman kapayacağını bilen çok özel bir adamdı.(musluktan emin değilim,bişeyini ne zaman açıp ne zaman kapayacağını bilmekten bahsediyo Razz ) -JJ
videocu;İpuçları her zaman ordaydı demiş JJ.ayrıca Michael ın nihai sonda dünyanın mahkemesinde haklı çıkmak istediğini söylemiş.evet mahkeme kelimesini kullanmış gerçekten.ve Michael ın son gülen olmak istediğini de söylemiş.JJ tekerlekli sandalye resminden 2 ay sonra da Michael ın acımasız bir kareografi rejimi yaptığını söylemişti.günde 4 saatlik bir dans çalışması rutini olduğunu söyledi.ayrıca JJ Michael ın ölümünden 8 hafta önce tişörtünü kaldırıp karın kaslarını gösterdiğini söylemişti.(otopsi fotosu)hmm,bu o olamaz,karın kaslarını karşılaştırın(memnuniyetle Very Happy ) (bu son paragraftaki JJ ifadeleri kitaptan mı yoksa önceki röportajlarından mı onu anlayamadım ama önceki ler kitaptan ona eminim)
ve çeşitli güzel görüntülerle kapanış yapar.
olasılıklar imkansız görünmezse hiçbir dönüş gerçek bir dönüş sayılmaz -JJ
en iyisini daha görmediniz -MJ
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nunu Paz Ekim 30, 2011 7:04 am

çok çok güzel bu kitabı okuyabilmeyi çok isterim teşekkürler çeviri için flower
nunu
nunu

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Ekim 31, 2011 10:28 am

Yani ben de oha sana Jero demek istiyorum Very Happy hoax'a son noktayı koymuş, açıkça herşey anlatılmış, hiç bir alternatif yok, Mike yapacağını yapmış işte, eferim, Mike da bu yakışırdı zaten The Comeback King -Murray Trial - Michael Jackson Death Hoax - Part 3 5192
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Salı Kas. 01, 2011 3:33 pm

bu video daha önce paylaşıldı sanırım.ama konuyu bütünlediği için yine eklemek istedim,çünkü bu video da Jermain in kitapta kullandığı bazı resimleri veriyor.

Jermain in kitap için seçtiği ilginç fotoğraflardan bazıları.1.02 de kiyle ilgili Jermain şu açıklamayı yazmış;
-''he turnes the tables on the media. ''
(turnes the tables daha çok tavla gibi masa oyunlarında kullanılan bir deyimmiş.güçsüz bir durumu tersine çevirip üstünlük kurmak ya da düşmanların pozisyonunu tersine çevirmek anlamındaymış)
1.23 de Victory Tur dan bir foto seçmiş.burda da pepsi kutusu taşmış ve yemek tabağına yayılmış.yemek de ne;tabii ki Fransız Tostu!
2.11 de seçtiği foto da Michael ı tanımak gerçekten zor.Willy Amca diye birinin kıığına girmiş Michael.Jermain in yorumu;
-''o her zaman gizlenme-kılık değiştirme ustasıydı. ''
2.27 deki foto bir kombine foto.Jermain in yorumu;
-''greatest entertainer-geri dönüş kralı,TII konserlerini anons ediyor.kasıtlı olarak dünyayı düşkünlüğü konusunda rol yaparak kandırdı.ama tüm bunlar onun zekice planının bir parçasıydı.burda da memorilda biz onun tabutunu taşıyoruz.burda ben Smile ı söylerken.hayatımın en zor PERFORMANSIydı. '
yorumlara eklenen açıklamaları altalta yazınca ilginç:
-geri dönüş kralı
-dünyayı kandırdı
-turned the table on the media(medyaya üstünlük sağlamak vs)
-kasıtlı rol yapmak
-performans
ve Van Gogh lu röportaj..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Ağus. 22, 2012 6:50 pm

bu sefer videocu farklı,ama konu yine Jermaine in kitabı olduğu için buraya ekliim bari;

Anonymous
Misafir
Misafir

- Similar topics