MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MJ Death Illusion - Stars on the Beach and The Consortium

+4
umut356109
ecz_mj
MJ-4EVER
Pinokyo
8 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

MJ Death Illusion - Stars on the Beach and The Consortium  - Sayfa 2 Empty Geri: MJ Death Illusion - Stars on the Beach and The Consortium

Mesaj tarafından ecz_mj Cuma Ara. 30, 2011 3:33 pm

Videoyu izleyince dün izlediğim V for Vendetta'nın da etkisiyle Coca Cola'nın bir biyolojik silah olabileceğini düşündüm Shocked Razz
ecz_mj
ecz_mj

MJ Death Illusion - Stars on the Beach and The Consortium  - Sayfa 2 Empty Geri: MJ Death Illusion - Stars on the Beach and The Consortium

Mesaj tarafından Pinokyo Cuma Ara. 30, 2011 3:35 pm

ecz_mj demiş ki:Videoyu izleyince dün izlediğim V for Vendetta'nın da etkisiyle Coca Cola'nın bir biyolojik silah olabileceğini düşündüm Shocked Razz

Haa şimdi anladım.Murray ondan durmadan Cola içiyor.Seni Ajan Murray seni Very Happy Laughing

Pinokyo

Mesaj tarafından nesronic Perş. Ocak 05, 2012 11:56 am

Bu video cidden pek şahaneymiş, emeğine sağlık Şengün, bu arada SONY ile ilgili kısımı FB'a apartlıyorum Smile
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından umut356109 C.tesi Ocak 07, 2012 8:50 am

Coca Cola nın videosu ilginç olmuş.Biyolojik silah olayına gelince doğru mudur bilmem ama içinde Coca inin hammaddesi olan Coca kullanılıyomuş. affraid
umut356109
umut356109

Mesaj tarafından ecz_mj C.tesi Ocak 07, 2012 7:19 pm

umut356109 demiş ki:Coca Cola nın videosu ilginç olmuş.Biyolojik silah olayına gelince doğru mudur bilmem ama içinde Coca inin hammaddesi olan Coca kullanılıyomuş. affraid

Açıklama getireyim olaya biraz zira bitki özütü içerdiği doğrudur fakat o bitki Coca değil Semen Colae (Kola Tohumu) dır.Coca ve cola karışrıtılıyor olabilir.Şaka gibi ama böyle bir bitki var (Kola bitkisi) ve 4-5 türünden bu tohum elde ediliyor, hammadde eldesinde kullanılıyor,tohumun kendisi kafein içerir.Zaten kakao nun elde edildiği Teobroma cacao ile aynı familyada yer alırlar.Öyle kokain gibi uyuşturma özelliği yok yani. Wink
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından Misafir Paz Ocak 08, 2012 1:45 pm

Kola bitkisi mi? Shocked ilginç miş.ben de ana madde nin meyan kökü falan olduğunu zannediyordum.herhalde meyan köküyle başka tatlandırıcıları falan karıştırıyorlar diye düşünüyordum.neyse ..coca isminin de nerden geldiğiyle ilgili bişey okumuştum.bir zamanlar kokain yasak bir madde değilmiş.sigara gibi isteyen herkes tarafından kullanılabiliyormuş.hatta sigmund freud un da kokain i sevdiği ve çok bilinen çalışmalarını yaptığı sırada kokain içicisi olduğuyla ilgili geyikler yapılıyor. Very Happy .cola da o yıllarda aslında bir çeşit bağırsak rahatsızlığı için ilaç olarak kullanılıyormuş.sonra bunu bir içecek haline getirmek isteyince kokain i çağrıştırsın diye coca-cola yapmışlar .çok sonradan kokain yasaklanmış ama isim kalmış.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Ocak 08, 2012 3:26 pm

Bu videodan haberiniz varmı ?

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pinokyo

Mesaj tarafından ecz_mj Paz Ocak 08, 2012 8:24 pm

Mdenz demiş ki:Kola bitkisi mi? Shocked ilginç miş.ben de ana madde nin meyan kökü falan olduğunu zannediyordum.herhalde meyan köküyle başka tatlandırıcıları falan karıştırıyorlar diye düşünüyordum.neyse ..coca isminin de nerden geldiğiyle ilgili bişey okumuştum.bir zamanlar kokain yasak bir madde değilmiş.sigara gibi isteyen herkes tarafından kullanılabiliyormuş.hatta sigmund freud un da kokain i sevdiği ve çok bilinen çalışmalarını yaptığı sırada kokain içicisi olduğuyla ilgili geyikler yapılıyor. Very Happy .cola da o yıllarda aslında bir çeşit bağırsak rahatsızlığı için ilaç olarak kullanılıyormuş.sonra bunu bir içecek haline getirmek isteyince kokain i çağrıştırsın diye coca-cola yapmışlar .çok sonradan kokain yasaklanmış ama isim kalmış.

Meyan kökü de var ama bu bitki de var içeriğinde Smile Hatta kolanın mucidinin bir eczacı olduğunu da duymuştum Razz

Pinokyo,böyle birkaç video izlemiştim çok önceden,mesajı yazdıktan sonra baş tarafına baktım videonun,tamamını izlemedim belki söz etmiştir,lisedeyken
Spoiler:
merak eden spoilere baksın,şimdi mideniz kalkmasın durup dururken Smile
ecz_mj
ecz_mj

Mesaj tarafından nesronic Salı Ocak 10, 2012 11:32 am

Kaktüs böcüğünden bir şey olmaz diyesim var ama yine de Kola sevmediğim için kendimi biraz daha sevdim Very Happy

Aslında içeriğini geçtim, üretim aşamasında tarlalarda çalışan insanların köle gibi kullanılmasına engel olmak adına bile benzer maddelerin tüketilmesi önünde biraz durmak gerek. Ortadoğu ülkelerinde yaygın olarak tüketilmesi de sıcak mevsimle ilintili muhtemelen, şaşıracak çok fazla şey yok bence...
nesronic
nesronic
Admin
Admin

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics