MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Forever Tribute Concert Promo

2 posters

Michael Forever Tribute Concert Promo Empty Michael Forever Tribute Concert Promo

Mesaj tarafından deep_inside C.tesi Ağus. 06, 2011 11:40 pm

Dostlar, şu yılan hikayesine dönen tribute konserin tanıtım videosu çıktı ve biraz tuhaf bir video, dolayısıyla da hoaxcular sağolsunlar hemen didiklediler, ben de size biraz da benim yorumlarımı katarak, çevirdim. Size hem promo videosunu, hem de inceleme yapılan videonun linklerini veriyorum:
Promo Video:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu da incelemesi:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Buyrun bu da videonun çevirisi:
00:51- Öyleyse bunu yavaşlatalım ve bu tanıtım videosunda hangi klipler kullanılmış görelim.
01:03- Şimşek, bilgi eksikliğini temsil ediyor. Aynı zamanda Tanrı’nın ve onun gazabının sembolü.
01:23- Su, yaşamı sembolize ediyor. Okyanusun kendisi de bir yaşam sembolü ama aynı zamanda suyun egemen biçimi olarak gücü ve kudreti de temsil ediyor.
01:39- Cennetler (yıldızlar) ve Dünya. Bu yine Yaratıcı olan Tanrı’yla bağlantılı.
01:52- Michael 21 Mayıs 2009’da Dr. Klein’ın ofisinden ayrılıyor.
02:08- Milenyum, bin yıla eşit gelen bir zaman sürecine eşittir. Yani 1000 yılda bir olacak bir şey oluyor.
02:26- Mathew 16:2-3 (KJV)
2 Onlara cevap verdi ve onlara dedi ki, Geceyken gökyüzü kırmızı olduğunda hava iyi dersiniz.
3 Ve sabah, gökyüzü kırmızı olduğunda ve alçaldığında, günün havası kötü olacak dersiniz. Evet, ikiyüzlüler, gökyüzünü sezebilirsiniz ama zamanların işaretlerini sezemez misiniz?
02:51- 2012’de gerçekleşeceği iddia edilen Samanyolu ve Galaksinin bir hizaya girme iması.
03:08: Size büyük bir sevgi yolluyoruz
Ve bu bizim size mesajımız
Gezegenler bir hizaya giriyor
Hepsi bir hizada sizi bekliyor
Göremiyor musunuz?
Siz benim diğer parçamsınız. (Another Part Of Me’nin Sözleri)
03:23- Sahnenin merkezinde parlak bir ışık olan bir sahne görüntüsü.
This Is It: “Ben Dünyanın Işığıyım”.
03:37- Yine Samanyolu Galaksisi, ağaçların üzerinde gökyüzünde hareket ediyor.
03:56- Açıkça görüldüğü üzere bu ay
04:14- Bir uydu çanağı
Dünyadışı Zeka Araştırması-SETI
04:35- Su ve Gündoğumu
Su hayatı temsil ediyor.
04:43- Güneş, şanın ve dehanın işareti. Doğan güneş umudun sembolü. Gündoğumu aynı zamanda Mesih’in yeniden dirilmesiyle de ilişkilendirilebilir.
04:58- Bu, bir sonraki fotoğrafa benziyor.
05:12- Bu video klibi tekrar izleyelim.
05:24- Bu kesinlikle bir bina gibi görünüyor ve aşağıya doğru hareket ediyor…düşüyor.
05:34- İşte yine o yakın çekim fotoğraf ve benim aldığım fotoğraf peşinden geliyor.
05:54- İkiz kuleler- 11 Eylül 2011’de Michael’ın en üst katta saat 9’da toplantısı vardı ama o sabah iptal etti. (Açıkçası bu şeklin bir bina olduğu fikrine pek katılmadım, bunun arkasında başka bir şey var gibi, bir yazı gibi mesela, ama okunmuyor.)
06:13- Bir akasya ağacını andıran bir ağaç.
06:27- Antik zamanlardan beri, Akasya ağacı sağlığı, dayanma gücünü ve yeniden doğuşu sembolize etmiştir.
06:35- Akasya ağacı aynı zamanda platonik aşkın, ve saklı veya gizli aşkın da sembolüdür.
06:43- Akasya farmosunlukla da ilişkili bir sembol. Yeniden dirilmeyi ve ölümsüzlüğü olduğu kadar ruhun sağlığını ve dayanıklılığı da temsil ediyor.
06:59- İKON- Çok dikkat çeken ve düşkünlük yaratan kişi; bir idol.
07:06- İDOL- Tapınmanın konusu olarak kullanılan imaj. Sahte Tanrı. Çoklukla da körlemesine veya aşırı derecede tapınılan kişi.
07:48- Yine parlak ışıklı sahne görüntüsü.
08:18- Yine parlak ışıklı aynı sahne ama şimdi önceki mavi yerine ağırlıklı olarak kırmızı.
08:31- Yine su ve gündoğumu sahnesi.
08:54- Bir konser ya da kutlamada olduğu gibi bir kalabalık veya topluluk. Bütün insanların etrafında akan bir ışık enerjisi var.
09:08- Bir kez daha Samanyolunun gökyüzünde hareket ettiğini görüyoruz. Aynı zamanda bir kıraç var, ön planda da ölü bir ağaç.
09:16- Ağaçlar hayatı, ölümü ve yeniden dirilmeyi temsil eder. Kıraç veya ölü ağaç aynı zamanda günahın ve yıkımın temsilcisidir.
09:37- Özgürce ve hızlı akan, hiçbir engeli olmayan bir otoyol. Bu, özgürlük, kurtuluş ve amaçlara ulaşma yolunda olma anlamına geliyor.
09:59- 21 Mayıs 2009’da Michael yine Dr.Klein’ın ofisinden ayrılıyor.
10:13- Serbestçe akan bir trafik. Arabalar ve diğer araçlar bizim bedenlerimizi temsil ediyor. Onların vasıtasıyla hayat boyunca seyahat ettiğimiz araçlar. Ruhu barındıran araçlar.
10:50- Dördüncü kez, 21 Mayıs 2009’da Michael yine Dr.Klein’ın ofisinden ayrılıyor. (Bir konser tanıtım videosunda, bu ziyarete niçin bu kadar atıfta bulunulur bilemiyorum, bunun altında birşey olduğu, birşey anlatılmak istendiği kesin, o tarihteki Dr. Klein ziyaretini mercek altına almak gerekiyor.)
11:04- Başka bir kıraç ağaç ama yeniden dirilmeyi belirten gün ışığı üzerinden geçiyor; yeni bir hayat ya da başlangıç.
11:25- Bu, Michael’ın sanatçı olarak sahnedeki önceki hayatını temsil ediyor.
11:43- Michael gündoğumunun ışıklarının tadını çıkarıyor. Bu, sıklıkla Tanrı’ya edilmiş övgünün görüntüsüdür. Ama aynı zamanda parlak, umut dolu bir geleceği temsil ediyor. (Bense şöyle yorumladım: Ağaç yerine bu kez Michael var, ölü ağaç-ölü Michael- ikisinin de üzerinden yeniden dirilmeyi temsil eden gündoğumunun ışığı geçiyor, hatta Michael o ışıkta dans ediyor.)
12:01- Çakmaklarını konserde havaya kaldırmış insanlar.
12:20- Michael’ın silueti. Bu, fiziksel olarak konserde olacağını, arka planda çalıştığını ya “ruhen” orada olacağını temsil ediyor olabilir.
İşte dostlar, video bu kadar...Yorum sizden...
deep_inside
deep_inside

Michael Forever Tribute Concert Promo Empty Geri: Michael Forever Tribute Concert Promo

Mesaj tarafından sonajackson5809 Paz Ağus. 07, 2011 2:09 pm

Bu videoyu kim ve neden yapmis bilmiyorum,anma konseri icin mi?Tek anladigim MJhoaxdeath'in bir kaniti bu da.Bir de 05:54-deki olay hakiketen SHOKEDICI!!!Anlamadigim bir sey var,Mayklin icine mi dogdu ki iptal etti,yoksa kotu bi sey mi oldu ki toplantiyi iptal etdirdi?Bak iste onu anlamadim... Michael Forever Tribute Concert Promo 733568
sonajackson5809
sonajackson5809

http://www.fanpop.com/spots/michael-jackson

Michael Forever Tribute Concert Promo Empty Geri: Michael Forever Tribute Concert Promo

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 07, 2011 4:54 pm

4.14. uydu çanağı.bu uzay teması ikide bir karşımıza çıkıyor sanki.aslında videonun tamamı ilginç ama ben de en çok bunu merak ediyorum.daha önce ınvincible albüm resminde de vardı,..niye acaba? Question
Anonymous
Misafir
Misafir

- Similar topics