MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

What DID Happen on June 25th?

+12
ecz_mj
bo-bo
hsbmj
sinem_mj
blue sea
leydis
Pinokyo
B'uu
BaRBaRouS
nesronic
nunu
MJ-4EVER
16 posters

1 sayfadaki 8 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

What DID Happen on June 25th? Empty What DID Happen on June 25th?

Mesaj tarafından Misafir Paz Şub. 13, 2011 10:05 pm

What Did Happen on june 25th serisini görmüşsünüzdür.dedektifçe hazırlanmış,ama anlamakta zorlandığım için uzak durmuştum.yanlız son günlerde colony capital le ilgili bir şeyler içerdiği için yeniden baktım.part 33 ün onunla alakası yok ama ilginç geldi.bu çeviri beni aşıyor,o yüzden hatalar olmuştur,artık kusura bakmayın,düzeltmelerinizi beklerim

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

daha önceki bölümlerde TRW Capital Management ile ilgili güçlü bağlantıları göstermiştim(?tabii bunlar için önceki bölümleri bilmek lazım,elinde hazır çevrilmiş başka bölüm olan varsa paylaşırsa çok şahane olur )bunların aynı adreste This ıs ıt Production adında bir kampanyalarıı oldu.aynı isimli bir kitaptan film yaptılar(1982)fakat TII le ilgili 2. tesadüf daha önemli.konser gibi büyük organizasyonların yapım aşamalarında hizmet veren bir şirket var.adı This Is It StageWorks.60 yıldır varolan bu şirket son 20 yıldır eğlence sektörü için çalışır.yaptıkları işler arasında rollind stones ve aerosmith turları,büyük galalar,ödül türenleri,madison square garden ve başka stadyum konserleri var.müşterileri arasında Disney gibi dev isimler ve Live Nation da vardır.Disney in TRW ile çalıştığını öncedeb biliyoruz ama şu Live Nation a bakalım.Korn grubu nun 2005 yılında EMI şirketiyle anlaşmasını ardından tüm konser organizasyonları için Live Nation ile anlaşmasını sağlayan avukat Branca dır.aynı şekilde Shakira ve Nickelback i de Live Nation a getiren Branca dır.Branca bu şirket için önemli işler yapmıştır.ve bu Branca .Michael ın avukatı John Branca dır.John Branca nın giydiği birden çok kostüm vardır.bir düşünün AEG ,Live nation un en büyük rakibidir aynı zamanda.buna rağmen Branca her iki şirketle de iş yapabilmektedir.
müzik sektörü tehlikeli yırtıcıların ve parazitlerin olduğu bir sektördür.kar,kontrol ve para.AEG Live,Michael Jackson u o2 ye getirerek en büyük rakibini sollamış olacaktı.bunun için yaşayan en büyük efsaneyi kontrol altına alabilmeleri gerekliydi,öyle bir kontrol ki,konser planı başarısız olsa bile sevimli bir sözleşmeyle işin altından kalkabilmek için efsanenin elini kolunu bağlamak gerekliydi.bunu nasıl yapacaklardı.efsane, daha önce defalarca onlara bununla ilgilenmediğini söylemişti(AEG ciler TII in özel versiyonunda Michaelın kendilerini daha önce reddettiğini söylüyor zaten)bunun için bir kılıf buldular:Finansal sorunlarına yardım...(daha önceki bölümlerde anlattım dediği şeyler bunlar)bu oyunlar kapitalizm için yeni şeyler değil ne yazık ki..John Branca şu an MJ.Estate i yönetiyor.ayrıca önceden öğrendik ki Live Nation ,Tivketmaster.com la birleşerek,Live Nation Entertainment ismini aldı.TII konserlerinin biletlerini de Ticketmaster.com yaptı.biletler için ticketmaster sitesine kısa sürede binlerce hayran başvurdu.(sonra biletlerle ilgili bazı yasal haklardan bahsetmiş.ayrıca AEG ,her konser için ,ticari anlaşması olan Viagogo ya gizlice şov başına 1000 bilet ayırmasıyla ilgili bişeyler olmuş,orayı anlamadım,yani ellerine yüzlerine bulaştırmışlar ve yaptıkları bazı İngiliz gazeteleri tarafından ortaya çıkarılmış.,AEG nin bu şovlardan zarar edeceği yazılmaya başlanmışve AEG bu 50 şovun maliyetinin ,kazancın üstünde olacağına karar vermiş olabilir bu aşamada ya da çok önceden bilinen bir gerçekti)bu noktada La Toya ve Joe nun söylediklerini hatırlayın.Michael ın ölü olması,canlı olmasından daha çok para kazandıracaktı demişlerdi.gerçekten de 25 0cak 2010 tarihli ,Forbes dergisindeki yazıya göre,Michael Jay-z,madonna ve lady gaga nın toplamından daha çok kazanmıştı 2010 da.
Michael ın eski danışmanı,Leonard Rowe,kendisini bir kitap yazmaya iten sebepleri şöyle anlatıyor:eğlence dünyasındaki gizli güçleri ve bunların medya tarafından nasıl gizlendiğini dünyaya anlatmak istiyorum.Michael Jackson,popun kralı bence cinayete kurban gitti.ve onun bana söyledikleri hala aklımda:beni katalog için öldürmek istiyorlar...o bu kataloğun %50 ortağıdır ve hiç bir zaman bunu elinden çıkarmaya yanaşmadı,çocuklarının geleceği için.yani onun sahip olduklarını ancak öldüğü zaman ele geçirebilirlerdi.yıllar boyunca akacak milyonlarca dolardan bahsediyorum.Michael şu anda konuşamaz,benim medyaya konuşmamı da engellemeye çalışıyorlar ama ben susmayacağım.
peki Michael,kendisini bekleyen sonun farkında mıydı?bu noktada TIIStageWork e geri dönelim.çalıştıkları isimler arasında,Criss Angel ve Disney Channel var.müşteri listelerine bakın.bir çok tanıdık isismle birlikte Michael.AEG de müşteriler arasında.Michaella iş ilşkisi olan başka müşteriler.o zaman Michael neden TII ismini seçti.tamamen başka bir sebebi olabilir mi?Diana Ross un 2005 de yaptığı avrupa turunun da adı:TII idi.ve 26 haziran 2005 de başlamıştı.Diana nın geçmişine bakarsanız bu tarihin aslında onun için önemli olduğunu görürsünüz.23 haziran 1996 da kardeşi arthur ross,karısıyla birlikte ölü bulundu.elleri bağlanmış ve boğulmuşlardı.arthur ross aslında kimdir:Motown un şarkı yazarlarından biriydi ve marvin gaye,Jackson 5 ve Michael Jackson ın bazı şarkılarını yazmıştır.80 lerin başında bu işten bezmiş olduğunu söyleyerek emekli oldu ama eski şarkılarının remixleri r.palmer,madonna gibi insanlar tarafından kullanıldı.1996 da Diana Ross büyük bir geri dönüş kampanyasıyla yeni albüm ve yeni turla,gündemdeydi.bazı tartışmalar cinayetin geri dönüşle alakalı olabileceğini söyledi.geri dönüş ve cinayet,bunlar Michael için neye referans olmuştur acaba?30 lu yıllardan günümüze kadar tartışmalı bir şekilde ölen ya da öldürülen müzik yıldızlarının listesine bir bakın.(siyahlar çoğunluktadır ayrıca)Michael bu geçmişi bilmiyor muydu.tabii ki biliyordu,ayrıca onun Diana Ross a ne kadar yakın olduğunu hatırlayın.bildikleri onun için yeterli sebep değil miydi?

video genel olarak böyle.aslında Michael ın borçlarının yeniden yapılandırılması ve colony capital,AEG ilişkisi ile ilgili bişeyler aradım sanırım diğer bölümlerinde ondan da bahsetmiş.

En son Mdenz tarafından Ptsi Şub. 14, 2011 7:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

What DID Happen on June 25th? Empty Geri: What DID Happen on June 25th?

Mesaj tarafından MJ-4EVER Paz Şub. 13, 2011 10:32 pm

Şengün abla çeviri için çok teşekkürler ama bu gece kafam almıyor ne yalan söyliyim Very Happy ..En yakın zamanda okıycam Very Happy ..Emeğin için çok teşekkürler Smile
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından nunu Ptsi Şub. 14, 2011 7:35 am

teşekkür ederim şengün Very Happy benim beynim son günlerde iyice karıştı, Evil or Very Mad hoax işinde bize mesaj verenlerin hepsinin MJ'ye düşman olanlarla ilişkisi var ve ben artık onlar tarafından yönlendirildiğimize inanmaya başlıcam bu MJ'nin öldüğü anlamına gelmiyor ama bizleri kimin yönlendirdiğini de bilmemiz gerekiyor artık
nunu
nunu

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 14, 2011 9:55 am

part 34 ün kısmi çevirisi:

önceki bölümde,oldukça uzun olan bir şaibeli ölümler listesi gördünüz.şimdi,2007 de youtube a düşen,aktör dirk benedict ve jermain jackson arasındaki konuşmaya bakın:
JJ:Dirk,dışarda çılgın bişeyler dönüyor,farkında mısın?
DB:sana anlatayım,Battlestar dizisinde çalıştığım 6 ay boyunca hiç bir yere bodyguardsız gidemez oldum.normal bir hayat yaşardım eskiden ama şimdi dışarı yemeğe gittiğim zaman 2 kişi beni takip ediyor.ordan kalkıp arabama gittiğimde yine beni takip ediyorlar.sürekli olarak ölüm korkusu hissettiriyorlar.şov bitene kadar bu böyle devam etti,her gün.
Tohme Tohmeye dönelim.hollywood da tohme nin adı geçen işlerle ilgili bir araştırma yaptım.Tohme adı geçen 3 şirket var ama ben birine yoğunlaştım.Tohme Traditon Company.çalışanlardan biri nabile john anz.bu avukat amerikada mortgage ve borçların 2. yapılandırması konusunda bir çok skandala imza atmakla tanınır.eğer bu şirketin bizim tohme ile ilgisi varsa(aynı adresi kullandıkları görülüyor)bunlar oldukça tehlikeli dolandırıcılar.mortgage borçlarının kredilendirilmesi adı altında bir çok insanı mağdur ettikleri görülüyor.(Michael iş yaptığı bütün insanlara,9 mayıs 2009 da tohme tohme yi kovduğunu ve onun asla kendisini temsil etmediğini söyleyen yazılı metinler göndermişti ama 25 haziranda hala onu ailenin etrafında görüyoruz)
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 14, 2011 12:53 pm

part 35 in kısmi çevirisi:

bu bölümde Neverland i kiralayan(bir rivayete göre kurtaran)Colony Capitalden bahsedeceğiz.önce kağıt üzerinde şu 3 adresin aslında aynı adresler olduğuna dikkat edin:TRW Productions.1999 ave of the stars,TII Productions.1999 ave of the stars,colony capital.1999 ave of the stars.aynı zamanda UCLA Medical Center a çok yakındır.Michael 2008 de Neverland için colony capital le bir senet yaptı.ekim 2007 de icra süreci başlamıştı.23 milyon dolar ödemediği takdirde çiftliği kaybedecekti.kredi verilmesi gündeme geldiğinde michaelın varlıkları konuşuldu.ilaç kullanımı ile ilgili bir sorgudan geçtikten sonra washington dc. de pahalı bir ev kiralamıştı.Neverlan boştu ve değeri 17 milyon dolardı.Encino daki evi yaklaşık 3 milyon dolar,sony deki hisseleri tahmini 600 milyon dolardı.Michael kağıt üzerinde oldukça varlıklı görülüyordu aslında.ancak çalışanların sigortalarıyla ilgili yeni bir sorunla karşılaştılar ve toplam borcun 323 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.mayıs 2008 de Neverland satışa çıkarılacaktı ama fortress investment şirketiyle varılan anlaşmayla çiftlik bir süre daha Michael ın olarak kaldı.bu arada kredi sağlayacak olan başka bir şirket şok bir şekilde bir açıklama yapmadan kapandı.Mayıs 2008 deki bazı belgelere dayanarak,Neverland in %100 ünün hala Michael ait gözükmesi ilginç.2008 in sonuna doğru Michael arazi hisselerinin bir kısmını Sycamore valley ranch ın üzerine geçirdi.ancak noter belgelerinde Neverland hala %100 michaelın üzerine görülmektedir.(okuyucu yorumlarından biri Sycamore valley ranch ın aslında Michael ın kendisine ait olabileceğini söylemiş).bunu ancak tapunun hibe edilmesi ile açıklayabiliriz.ancak burdaki en önemli soru şudur;bu ödemeyi Michael için KİM yaptı?Colony Capital mi,AEG mi?2008 mayıs ve kasım ayları arasında konuya 3 şirket ilgi gösterdi .ilk ilgilenen şirket olan 1224 LLC yi zaten colony kapital satın altı.3. şirket sycamore valley ranch ın adı tanıdık,Michael Neverland i almadan önce çiftliğin ismi buydu zaten.ilginç olan 3 şirketin de aynı adreste gösterilmesi.Michael ın cebinden tek bir kuruş çıkmadan ödemeyi AEG nin yapmış olabileceğini düşünüyorum.Colony Capital,şu anda Neverland ı kiralayan şirkettir.başındaki adam dünyanın en zengin insanlarından biri olan Tom Barrack dır.adam temmuz 2009 da Neverland ı bir kereye mahsus ziyarete açtı.Michael ın buraya gömülmesi ya da bir MJ. Müzesi açılmasıyla ilgili bir planları olmadığını söyledi.ancak bundan bir ay sonra T.Barrack Neverlan le ilgili bir çok planları olduğunu söyledi.Joe Jackson,kendileri izin vermediği sürece bunun olamayacağını söyledi.Michael 2005 de mahkemeler sonuçlandıktan sonra bir daha Neverland e dönmedi.E! Entertainment e şöyle söylemişti:bir daha asla,asla,asla oraya gitmek istemiyorum.Aynı bilgiyi La Toya da verdi ama Michael ın ilginç başka bir şey daha söylediğini iletti:Neverland , beni yıkmalarına yardım etti...ilginç bir ifade..Michael ın 2005 deki efsanevi avukatı T.Mesereau;dava bittiğinde michael ın herhangibir kutlama yapmadığını,yanlızca tanrı ya teşekkür ettiğini söyledi.onun Neverland da asla huzuru bulamayacağını anladım.yasal mücadelesi bitti ama başka mücadeleleri devam edecek...avukat ne demek istedi?..1993 ve 2003 te onu takip eden kötülük,2009 da hala onun arkasında olabilir miydi?
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 14, 2011 1:19 pm

part 36 da AEG nin işin içine nasıl girdiği ve onun arkasındaki güçlerden tutun da planlanmış bir uçak kazası iddiasına kadar ,videomaker iyice uçmuş.buna doğru düzgün bir çeviri yapmak istediğim için yardım alacağım.elinde çeviri olan eklerse çok sevinirim.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Şub. 14, 2011 1:30 pm

Vay arkadaş diyorum artık ya..Ne bu adamın çektiği çile Ya Rabbim Neutral ..Yorum bile yapamıyorum artık bu konularda.

Çeviriler için çok teşekkürler Şengün abla Neutral
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Şub. 14, 2011 2:34 pm

Emeklerin için çok sağol Şengün, Benim elimde bu seri ile ilgili hiç çeviri yok, çok zorlayıcı geldiğinden de hiç bakmamıştım. 33. bölümden başlamışsın sanırım, istersen ilk bölümden itibaren kısa özetler halince ben de çevirebilirim ama serinin olduğu bir link falan verebilirsen, bu akşamdan bakınmaya başlayayım...

Bu arada ilk mesajdaki çeviriden benim anladığım Michael müzik sektörünün tek patronu, tek hakimi olma yolunda ilerliyor. Bunu düşünmeme Eminem'in katkısı oldu sağ olsun Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Şub. 14, 2011 2:57 pm

Nesrin cim bunu mu demek istiyorsun acaba,şurda ilk bölümler var:
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 8:32 am

Oooo yeaaaahhhh Very Happy

Akşam ilk bölüme baktım da, ama çok yorgundum, birazdan işleri bitirince özet geçicem. Bildiğimiz şeylerle başlayıp dudak uçurtan bağlantılar yapmış videomaker Shocked
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 12:24 pm

1. Bölüm

Arkadaşlar, videonun ilk bölümü bildiğimiz haberlerle başlıyor, 25 haziran ve takip eden günlerdeki medya haberleri, Ortega röportajı vs. Bu bölümler duyarak anlamayı gerektirdiği için ne yazık ki beni aşıyor. Yazılı kısımları yazıcam şimdi ama şunu da belirtmeden geçmek istemedim. Burada cidden ilginç bağlantılar var. Videomaker bunlar tesadüf mü demiş ama aslında gerçekten büyük oranda tesadüfler zinciri gibi görünüyor fakat bu akıl almaz tesadüflerden benim anladığım Michael’ın kimi tesadüfleri değerlendirip, kendi belirlediği tarihlerde tesadüfleri neredeyse tesadüf olmaktan çıkarıp bir plana dönüştürdüğü…

25 Haziran 2009’un hemen ardından bir çok komplo teorisi ortalıkta dönmeye başladı. Michael normal bir hayat sürmek için sahte ölüm mü düzenlemişti yoksa finansal problemlerinden dolayı mı bunu yaptı. Ölümü etrafında dolanan senaryolar gerçekten çok gerçek üstüydü. Tıpkı bir Hollywood filmi gibi… Fakat bunu yaptıysa seçtiği tarih için bir sebebi olmalı… Çünkü MJ tesadüflerin hükmüne izin verecek kişi değildi…
İlk olarak Michael 1977 yapımı The Wiz ile bağlantı kurdu. 1977 ve orijinal Brodway gösterisi 7 ödül almıştı. Böylece The Wis her bakımdan Michael için anlamlı ve Michael için önemli bir zaman…

The Wiz’i Sidney Lumet yönetti ve senaryosunu Joel Schumacher yazdı. 25 Haziran Sidney Lumet’in doğum günü, Joel Schumacher de 29 Ağustos’ta doğmuştu. The Wiz’in prodüktörü Rob Cohen’di ve Cohen 1985’de The Legend Of Billy Jean (Billy Jean efsanesi) adlı filmin de prodüktörlüğünü yapmıştı.

1900’de biten (yazımı) The Wizard Of Oz L. Frank Baum’un yazdığı bir çocuk kitabıydı.
19:00 demek saat 7 demektir ve 1977 (The Wiz’in çekildiği yıl) tam da 1900’den 77 yıl öncesidir. L. Frank Baum ailesinin 7. Çocuğudur, Michael da ölen kardeşini saymadığımızda ailesinin 7. Çocuğudur. The Wiz’de Michael, beyni olmadığı için kendini aptal zanneden korkuluk rolündeydi. Dorothy tarafından bulunduğun 2 günlük bir çocuk gibiydi. Fakat gerçekten Oz diyarının en bilge kişi olduğunu anımsadı. Korkuluk aynı zamanda kargalarla, bir çok ölüm ve kıyametin belirtilerini görenlerle mücadele etmek zorunda olandır. Ve biz korkuluğun Marvel’in Batman serisindeki hain olduğunu da biliyoruz. Batman’daki diğer hanini de biliyoruz, penguen!
90’ların sonlarında Michael, Marvel’in iki kilit ismi Stan Lee ve Peter Paul ile birlikte Marvel’in ahklarını satın almak istedi. Ama Hak sahibinin istediği bedel çok fazlaydı ve o zaman için bundan vazgeçildi.
Sidney Lumet’in yanı sıra 25 Hazirazn’da doğan diğerleri kimlerdi? (işte buradan sonrası cidden ilginç, arada ben de parantezlerle araya girebilirim)

Geroge Orwell – 1984’ün yazarı, (bu arada 1984’ü okuyanlar V for Vendetta ile neredeyse birebir aynı olduğunu bilirler, vay canına) bu arada videomaker 1984 yılının aynı zamanda MJ’ın pepsi reklamındaki kaza yılı olduğunu da belirtmiş.

Eric Carle – The Very Hungry Caterpillar (Aç Tırtıl) isimli çocuk kitabının yazarı…

Peter Blake – Beatles’ın St. Pepper’s Lonely Heart Club Band albümünün kapağının tasarımcısı…

Larry Kramer - Aids hastalığı sebebi ile ölen aktivist

Harold Melvin – “İf you dont know me by now” şarkısının sahibi soul şarkıcısı…

Labi Siffre - Something inside so strong şarkısını söyleyen İngiliz şarkıcı, aynı zaman da bir Apartheid karşıtı… (Apartheid, Güney Afrika Cumhuriyeti hükümetince uygulanan, Avrupalılar'ın başkalarından ayrılması sistemiymiş )

Jimmy Walker – Başarılı TV kariyeri yapan Bronx’lu siyah çocuk

Anne Revere – 1944 yapımı A National Velvet filminde Elizabeth Taylor’ın annesi rolündeki oyuncu…

George Abbot - 107 yaşında ölen sinema, müzikal yönetmeni ve yazar…

Ve 25 Haziran 1958’de doğan cast yönetmeni Billy Hopkins…

Billy Hopkins’in cast yönetmenliğini yaptığı filmler;

1989 yapımı Maccauley Culkin’in oynadığı Uncle Buck
1993 yapımı A Life In The Theatre (Tiyatrodaki Hayat veya bi yaşamın tiyatrosu gibi çevirilebilinir sanırım )
1995 yapımı The Journey of August King (Ağustos kralının seyahati)
1997 Se7en (Yedi, iyi filmdir tavsiye ederim bu arada ama hoaxla bağlantı kurmaya gerek yok Wink)
1997 Home Alone 3 (evde tek başına 3)
1998 yapımı 54 (bu aynı zamanda MJ’ın da sık sık gittiği gece kulübünün de adıymış)
1998 yapımı The Last Days of Disco (Disconun son günü)
1999 yapımı Joe The King (kral Joe)
1999 yapımı A Walk On The Moon (ayda bir yürüyüş)
2000 yapımı Cecille B. DeMille (Cecille B. Demille’in hayatını falan anlatan bir film bu sanırım, DeMille eskilerden bir yönetmen ve aynı zaman da Michael’ın en sevdiklerinden biriymiş)
2000 yapımı Chasing Sleep (uykusuzluk hastalığı ile ilgiliymiş)
2003 yapımı Peter Pan
2004 yapımı Prince and Me (prens ve ben)
2005 yapımı The King
2007 yapımı Goodbye Bafana (Mandela ile ilgili özgürlüğün rengi filmi)

Yanı sıra Billy Hopkins 2007 yapımı Anamorph adlı filmin de cast yönetmenliğini yaptı . bu kısmı tam anlayamadım ama Anamorph ig format dedikleri bir çeşit sinema tekniğiymiş. 35 mm geniş ekran çekimlerde kullanılan bir şey gibi bir şey anladım ama ne demektir bilemiyorum. Bunun devamında diyor ki, böylece optikal bir illüzyon yaratabilirsiniz, perdede gerçekçi görüş açısı sağlamak gibi bir şey herhalde valla anlamadım Very Happy
Ve demiş ki videomaker, bir çeşit 3D tekniği tıpkı Michael’ın TII’de kullandığı gibi (başından beri konser değil film diye ısrar etmem bundanmış demek çünkü sahneler çoklu çekim açılarından geçilmiyordu)

Ve 25 Haziran 1958’de Hindistan’da Suresh Gopi’de doğmuştu. 1995 yapımı The King filminin castını belirlediği yer. Bu arada Castın ne olduğu ile ilgili bir şey demem lazım mı bilemedim ama söylemek gerekirse filmin oyuncu kadrosunun belirlenmesidir. Bu bahsi geçen filmin oyuncuları da doğduğu bölgeden seçilmiş demek. Bu arada Gopi bölgesi çok çalışan çocuk yıldızların çok olduğu bir yermiş, Michael gibi diye tamamlamış cümlesini videomaker…

Michael Jackson 25 Hazirazn 2009’da öldü…
Aaliyah 25 Ağustos 2001’de öldü…
Lisa “Left Eye” Lopez 25 Nisan 2002’de öldü…
James Brown 25 Aralık 2006’da öldü…

Bunların hepsi tesadüf mü? Yoksa bu bir Omen önsezisi mi? (Omen’i çeviremedim)

Bu tarih Michael’ın hiçbir tesadüfe yer vermemek adına bilerek seçtiği tarih olabilir mi?
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Salı Şub. 15, 2011 1:23 pm

vaycanına Michael tüm sinema tarihini yalayıp yutmuş,sık gittiği gece kulübü de varmış demek,yıllarca bizi utangaçım diye kandırdı demekki Very Happy
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından BaRBaRouS Salı Şub. 15, 2011 2:33 pm

Nesrin,Omen benim bildiğim kadarıyla öngörü,kehanet anlamında.. Ama şeytani bi yanıda var muhakkak. Zaten Omen adında efsane korku filmide var.. Uzun lafın kısası,Omen derken geleceği görmüş,sezmiş,kurnaz(şeytani) anlamında belirtmek istemiş olabilir..
BaRBaRouS
BaRBaRouS

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 2:43 pm

Yani aslında Omenin açılımı çakal Mike oluyor o zaman Razz
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Şub. 15, 2011 3:38 pm

Evet Omen BaRBaRouS'un belirttiği anlamlara geliyor Smile ..Mükemmel şeyler bunlar yav..Gerçekten tesadüf olamaz artık Very Happy ..Çok teşekkürler Nesrin abla Smile
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Salı Şub. 15, 2011 4:48 pm

şeytani zeka..
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 7:11 pm

Şimdi sayın believer bacılarım ve ağalarım, yazdığımı okudum da aradaki tarzanca yazımların için af diler, bir daha olmayacağını temin ederim, valla işyerinde masa altından yazdım, kontrol etmeden foruma sızdırdım Razz

2. bölümü de inşallah yarına halledicem ama şimdi şu 3D tıpkı TII'deki teknik vs. falan demiş ya videomaker, onunla ve dublör meselesi ile ilgili (konu ile ilgili ayrı başlık var biliyorum ama sanki şu an için burası daha uygun olurmuş gibi geldi) neyse, dublör meselesi ile ilgli bir iki şey söylemek istiyorum...

Hani diyoruz ya bu kadar benzeyen dublör olur mu? Olur, neden çünkü bu bir film, filmlerde herkes birbirine benzeyebilir, ellerinde öküz gibi teknoloji var bu adamların. Ya ses, ses nasıl benzer diyebiliriz ama bu bir film, ses Michael'dan görüntü ekürüsinden olabilir. TII'i film olarak, yani eğer MJ TII konserlerine hazırlansaydı nasıl hazırlanırdı belgeseli olarak düşünürsek, MJ'ın kendisinin değilde kendisini canlandıran bir oyuncunun olması durumu mantık çerçevesine giriyor zaten. Aslında oradaki elemana da dublör değil de Michael'ı canlandıran bir oyuncu olarak bakmalıyız belki de, bu konuda neden bu kadar ısrarlıyım, akşam eve gelirken otobüste aklıma bir şey geldi o yüzden Very Happy

Bu resim Robert Downey jr'ın resmi, Charles Chaplin'in hayatının anlatıldığı Chaplin filminde Chaplin'İ canlandırdı...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Eh resmini ekleme gerek yok ama yine de ekleyeceğim, bu da Chaplin'in ta kendisi ve şunu özellikle belirtmek isterim, Chaplin'in 80 küsür filminin neredeyse hepsini izlemiş biri olarak, Downey jr'ın Chaplin'den ayırd edilemeyecek kadar olağan üstü bir performans sergilediğini gönül rahatlığı ile iddia edebilirim...

..............................................................................

Şimdi bir de bu var, bu Peter Seller'ın ta kendisi; Dr. Strangelove filminden bir sahne...

Bu da Peter Seller'ın hayatını anlatan The Life and Death of Peter Sellers filminde Peter Seller'ı canlandıran Geoffrey Rush'ın fotoğrafı. Üsteki resimdeki sahnenin çekiminin tasfir edildiği bir sahneden bu foto. Tuhaf bir cümle oldu da siz anlayın beni gari Very Happy

Daha bir sürü örnek çıkabilir, bu ikisi aklıma gelen ilk örnekler, ki bir de bu filmlerde bu oyuncuları canlandırdıkları kişilere benzetmek için özenli bir çalışma var elbette ama birebir benzetmek yani orjinali zannedilmesi için özel bir çaba da yok, buna rağmen çok başarılı benzerlikler, bu arada bu oyuncuların sade halleri canlandırdıkları kişilere de benzemez Wink Nerde bu dublör diyoruz ya bazen, adam sildi makyajını gitti evinde çayını kahvesini hüpletiyor Allah bilir Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından B'uu Salı Şub. 15, 2011 7:27 pm

Bu kdr emeğe karşılık okumamak ayıp olur Smile Teşekkürler gece rahat rahat okuycam Smile
B'uu
B'uu
Admin
Admin

https://mjhoaxdeath.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Şub. 15, 2011 7:28 pm

nesronic demiş ki:
Daha bir sürü örnek çıkabilir, bu ikisi aklıma gelen ilk örnekler, ki bir de bu filmlerde bu oyuncuları canlandırdıkları kişilere benzetmek için özenli bir çalışma var elbette ama birebir benzetmek yani orjinali zannedilmesi için özel bir çaba da yok, buna rağmen çok başarılı benzerlikler, bu arada bu oyuncuların sade halleri canlandırdıkları kişilere de benzemez Wink Nerde bu dublör diyoruz ya bazen, adam sildi makyajını gitti evinde çayını kahvesini hüpletiyor Allah bilir Very Happy

At altına imza.Büyüksün Nesrin Holmes. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pinokyo

Mesaj tarafından nesronic Salı Şub. 15, 2011 7:35 pm

Büyücem, çok büyük adam olucam büyüyünce, Michael'ın tek rakibi ben olucam Razz
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Şub. 15, 2011 8:01 pm

Büyüksün Nesrin abla Very Happy ..Bende bu dublörü kıskanıyordum ha Razz
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından leydis Salı Şub. 15, 2011 9:12 pm

Eline sağlık Nesrin çok güzel ayrıntılar,teşekkür ederim Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Şub. 16, 2011 12:01 pm

arkadaşlar,Nesrin le bir işbölümü yaptık.bu gün evdeyim 3 part çevirmeye çalışacağım.yazılı kısımları çevirebilirim ama çoğunluğu bildiğimiz şeyler olduğundan çok kaybımız olmaz.(videomaker da sağolsun bu gün 37. part ı salmış youtube a Shocked )

part 2:
Jermain Jackson Michael ın ölümünü basına duyuran tek kişiydi.bu duyuruyla ilgili bir çok soru işareti var.neden medical durumu açıklayan bir doktor yoktu?neden Michael ın bir süre önce işine son verdiği dr. tohme tohme orada bulunuyordu?Michael ın ölümünü basında duyuran ilk TMZ oldu.hem de Jermain in söylediğinden 6 dk. önce.TMZ ,AOL Time Warner a aittir.AOL Time Warner,2001 de Sony Corporation ile ortak oldu.Sony Corporation ise Sony Music e aittir.bir başka son dakika:Tabloid haber yapan Radar Online ,1 martta yeniden yayına başlamıştı ve bunun yarı ortağı da Jesse Jackson ın oğlu yussef jackson dır.yani bize 25 haziran da ne olduğunu anlatanlar bunlardı.dediler ki;Stapless Center daki ful kostümlü provalardan sonra michael uyuyamadı.Dr. Murray bunun üzerine Michael a bazı ilaçlar verdi.öldürücü doz propofol 10.40 AM.da verildi11.00 AM. de dr.,Michael ın nefes almadığını farketti.ama 9.11 i aramadı.bunun yerine 3 başka konuşma yaptı.bir dostu,medical ofisini ve hastası bob russel ı aradı.hastasıyla konuşurken bir süre yurtdışında olabileceği için ondan uzak kalacağını söyledi.yaptığı konuşmalarda sesi hiç de kaybettiği hastasına CPR yapıyormuş gibi değildi.dr zaman konusunda yanıldı mı yoksa hastasının ölmekte olmasını hiç umursamadı mı?birine propofol verirseniz,yanından hiç ayrılmadan takip etmeniz gerekir.uzman toxikolog görüşü:propofol bir evde verilmez.uygun koşullar olan bir hastanede,gözlem ve solunum desteği imkanları altında verilir.Michael hastaneye giderken dr.ambulansta değildi ama hemen ardından hastaneye vardı.acil e girerken ki fotolarda onun orda olduğunu görüyoruz.bu fotolarda 911 i arayan bodyguard alberto alvarez i de görüyoruz.peki miko brando da orda olabilir mi.adamlardan biri ona benziyor.dr. un kayıp olduğu basına söylendi ama görüyoruz ki ordaydı.başka bir foto da Katherin i görüyoruz.La Toya nın kasım 2009 daki röportajını dikkatli dinleyin.Michaelın gidişi için 9. ya da 9. 30 du diyor.bir yerde babam beni 1,5 saat sonra aradı diyor,başka bir yerde 10 dk. sonra aradı diyor.ambulans normal yolla araçlar için giriş kısmından acil e vardı.halktan ya da medyadan kaçış gibi bir durum yoktu.görüntülere bakınca insan şöyle diyor:acaba iki ambulans mı vardı?bir tanesi Michael la ,bir tanesi medya için.
video genel olarak böyle.çoğu daha ilk günlerde duyduğumuz şeyler.benim en çok ilgimi çeken,ilk bilgilerin bize akışını sağlayan yayın organlarının bir şekilde michael a ve onun dostu jesse jacson a bağlı olmaları.hani şu Michael ın ölümünden 2 gün sonra Joe ile kahkahalar atarken resmi olan adam.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Çarş. Şub. 16, 2011 12:19 pm

Ben jesse jackson ilmünatiye çalışıyor diye duymuştum. Question

Pinokyo

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Şub. 16, 2011 1:43 pm

Part 3:

1. bölümde size haziran 25 de doğan ve ölen isimleri göstermiştim.diğer ayların 25 inde ölen 3 isim de james brown,aliyaah,lisa lopez di.Michael için de anlamlı olabilecek bu listeyi genişletelim.zaman denen şeyin önemli olduğu açıktır.
-ocak 25 ölümleri:
al capone
ava gardner
-şubat 25 ölümleri:
elijah muhammed(nation of islam lideri)
clarence swensen(wizard of oz dan)
-mart 25 ölümleri:
dan seals(şarkıcı)
Ida wells(afro amerikan sivil haklar savunucusu)
-nisan 25 ölümleri:
ginger rogers
lisa left eye lopez
dexter gordon
-mayıs 25 ölümleri:
desmond dekker(jamaikalı şarkıcı)
wil schutz(aktör)
-temmuz 25 ölümleri:
vincente minelli
judith barsi(babası tarafından öldürülen çocuk yıldız)
johnny griffin(Quıncy jones la da çalışmış jazz saxafoncusu)
-ağustos 25 ölümleri:
friedrich nietzsche
aaliyah houghton
-eylül 25 ölümleri:
john bonham(baterist)
mary astor(scarecrow filminde deoynamış oyuncu)
-ekim 25 ölümleri:
sadako sasaki
vincent price
richard harris
-kasım 25 ölümleri:
yukıo mishima(aktivist)
nick drake(şarkıcı şarkı yazarı)
-aralık 25 ölümleri:
james brown
charlie chaplin
dean martin
eartha kıtt
robert ward(gitarist,motown müzisyeni)

-şubat 25 doğumları:
george harrison
justın befield(çocuk yıldız)
-mart 25 doğumları:
aretha franklin
elthon john
-nisan 25 doğumları
ella fitzgerald
al pacino
henry azaria
-mayıs 25 doğumları:
lauren hill
robert ludlum
frank oz
-temmuz 25 doğumları
brad renfro
Iman abdulmajıt(remember the time)
-ağustos 25 doğumları.
van johnson(oyuncu)
mel ferrer
-eylül 25 doğumları:
ronnie barker(aktör)
cristopher reeve
michael madsen(aktör)
will smith
-ekim 25 doğumları.
earl palmer(davulcu)
ciara princess harris(oyuncu model)
-kasım 25 doğumları
percy sledge
JFK jr.
andrew carnagie
-aralık 25 doğumları
humphrey bogart
cab collaway (Michael dan 50 yıl önce moonwalk yapmış)
bu listede Michael ın çok etkilendiği iki isim james brown vw charlie chaplin de var.eminim ki cab collaway dan da etkilenmiştir.bu üç adamın performansını,moonwalk unu seyredin.Michael ın numeroloji ve kabala ile ilgilendiğini biliyoruz.bileklikleri bunu gösteriyor.kırmızı bileklik negatif enerji ve kötü gözden korunmak içindir.sol bileğe görülür şekilde takılır.ama bir dizi şöhret 90 larda bunu bir modaya dönüştürdü.numerolojiyle ilgilendiğine göre michaelın hayatındaki sayılara bakalım:doğum tarihi rakamlarını toplayarak 6 sayısını buluruz(burayı anlatamıyorum ama video anlatıyor)6 nın anlamı;tevazu,iç huzuru,veren ve alan arasında memnuniyeti ve dengeyi sağlamaktır.(yanlış anlamadıysam)batı sisteminde bu yolla 6 yı buluruz ama ibrani sistemde aynı hesapla MICHAEL isminden 22 yi buluruz.22 nin anlamı ise çok özeldir:sıradışı insan,deha,büyük zihin,zihninde soyuttan somuta çok çabuk geçebilen,iletişim alanında zorluklar yaşayan kişi demektir.mccauley culkin de Michael ı tam böyle anlatmıştı.aynı sisteme soyadı olan jackson a baktığımızda yine bir master sayı olan 22 yi buluruz.batı sistemine göre 4 e tekabül eder ve bu da bir master sayıdır.tanrının adını ve 4 meleğini temsil eder.Michael,gabriel,raphael,uriel.Michael ın kelime anlamı ibranilere göre;tanrının hediyesi,incile göre de şeytanın fatihi(şeytan=tommy mottola diye bir benzetme yapmış)aynı sistemle isim ve soyadını toplayıp 8 i bukmuş ve joseph dan da 8 çıkıyomuş(ayy bi fenalık geçiriyorum ben şu an)8 de başarı,organizasyon yeteneği,vicdan hesaplaşması ve yargılama yeteneği demekmiş.batı sistemine göre jacksondan 1 rakamını bulmuş,o da yaratıcılık,ilk olma ve ışık anlamına gelirmiş.böyle insanlar çok güçlü ve cesur olurmuş.en iyisine ulaşmak ve hiç bırakmamak isterlermiş.ayrıca Michael ın hayatında 7 rakamının ne kadar önemli olduğunu şu görüntülerden görüyoruz.....aynı yöntemlerle ölüm tarihine bakınca yine aynı 6 rakamını buluyoruz.yöntemi memorial tarihine uygulayınca 7 rakamını buluyoruz.7 de;iç gözlem,uyanış,korkularından kurtulmak ve yanlızlık demek oluyormuş.(sonra çeşitli işlemlerle michael ın hayatında 7 rakamının ne kadar çok olduğunu göstermiş bunların çoğunu biliyoruz zaten)son bir şok a hazır mısınız?29 ağustos 1958 ve 25 haziran 2009.arada 18.564 gün var.Michaelın hayatını tam ortadan bölerseniz,yani 9282. güne geldiğinizde şu tarihi bulursunuz:27 ocak 1984=pepsi kazasının olduğu gündür(bunu da biliyoruz zaten)gerçekte biz de 25 haziran da 1984 den 25 yıl daha yaşlandık.Michael bazı rakamlara nasıl ulaştı,doğumu ve hayatını değiştiren tarih ve ölümü.gerçekte 1984 onun için dönüm noktasıydı.bir kayıttan 8 grammy aldı ve thriller rekorlar kitabına girdi...ve beatles kataloğunu almaya karar verdi.1984 e aynı işlemi uygulayınca master sayı 22 yi buluruz.Michael ne zaman bu kataloğu aldı,işte o zaman hayatının kötü dönemleri başladı.ve sıklıkla bu katalog yüzünden öldürüleceğini söylemeye başladı.bir sonraki bölüm:sony!
video genel olarak böyle.şahsen ben Michael ın kabala yı önemsediğini sanmıyorum.yani numerolojiyi kullandığı kesin ama ben bunun kabalayla ilgisi olduğunu sanmam.ayrıca o bilekliği acı çeken çocukları hatırlatmak için taktığını zannediyorum.sanırım kendisi böyle açıklamıştı.

En son Mdenz tarafından Çarş. Şub. 16, 2011 10:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

1 sayfadaki 8 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

- Similar topics