MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

What DID Happen on June 25th?

+12
ecz_mj
bo-bo
hsbmj
sinem_mj
blue sea
leydis
Pinokyo
B'uu
BaRBaRouS
nesronic
nunu
MJ-4EVER
16 posters

3 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

What DID Happen on June 25th? - Sayfa 3 Empty Geri: What DID Happen on June 25th?

Mesaj tarafından nesronic Perş. Şub. 24, 2011 2:18 pm

Bölüm 8

Hadi timeline (zaman şeridi gibi bir şey) yapalım…

ATV (Associated Television) 1955’de Lew Grade tarafından kuruldu. ATV 1957’de PYE Records’u satın aldı ve aynı yıl ATV Müzik Yayıncılık oluşturuldu. 1968’de ATV ve Lew Grade Nothern Songs’un haklarını satın aldı: Lenon ve McCartney şarkıları… 1985’de ATV Robert Holmes A Court tarafından satın alındı fakat A Court aynı yıl ATV’yi satışa çıkardı. Ve aynı yıl Michael Jackson ATV Yayıncılığı 47,5 milyon dolara satın aldı.

Michael’a karşı taciz iddiaları ilk defa 1993 yılında ortaya çıktı. 1994’de Michael, kendi yapım şirketi MJJ müzik ve etketini piyasaya sürdü.

Müzik endüstrisinin 4 büyük ismi;
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Don Iener: IMO Records’un başkanı, aynı zamanda SONY’ninin de eski başkanı…

Burada bir söyleşiden alınmış resimler var, Ahmet Ertegün’ün de adı geçiyor, içeriği tam incelemedim, Mottola ile ilgli ama şu an bununla vakit kaybetmeyelim diye düşündüğümden resimlerini çekip ekliyorum. İngilizcesi daha seri olanlar bir özet çıkarırsa çok makbule geçer Wink

1995’de Michael SONY’ye dahil oldu ve 90 milyon dolar kazandı. 1996’da Michael Prince Al-Waleed’le birlikte %50 riskli bir girişimde bulundu: Kingdom Entertainmed

Bu konuya daha sonra tekrar döneceğim demiş videomaker parantez içinde…

2001 yılında Michael ATV kataloğunu asla satmayacağını beyan etti. Aynı yıl SONY/ATV, Tony Martin’in Baby Mae Music kataloğunu 600 şarkıyla birlikte satın aldı ve aynı yıl Invincible piyasaya sürüldü. Michael ve Sony münakaşaya başladı ve Michael Sony’ye onları bırakacağını söyledi. Sony de Invincible’ı desteklemeyeceği karşılığını verdi. Michael’ın MJJ müzik etiketi SONY ile olan problemlerinden ötürü iflas etti. (iflas etti dedim ama fold kelimesinin bir sürü anlamı var, kıvırmak, çökmek, bağrına basmak, iflas etmek vs. burada iflas anlamındadır herhalde). 2002’de Michael SONY’ye, özellikle de Mottola’ya karşı savaş başlattı. Temmuz 2002’de SONY/ATV 157 milyon dolara Country Music Acuff-Rose’u satın aldı. Katalog 55 bin şarkı içeriyordu. Aynı ay Michael vasiyetini düzenledi ve imzaladı (bildiğimiz vasiyetlerden bir tanesi diye belirtmiş videomaker, şu 07/07/2002 tarihli Joseph’li vasiyeti diyor sanırım).

Ocak 2003’de Sony Mottola’yı gönderdi fakat Michael SONY’ye geri dönmedi. Şubat 2003’de Başir’in belgeleri açıldı ve Kasım 2003’de Michael tutuklandı. 2004 ve 2005 boyunca Michael’ın davası sürdü.

ATV kataloğunun değeri ortalama 600 milyon ile 1 milyar dolar arasındadır.
2005’de Thomas Mesereau ATV kataloğunun değerinin 4 milyar ile 5 milyar dolar (oha) aralığında olduğu hesapladı / bildirdi. 13 Haziran’da Michael suçlandığı her şeyden beraat etti. 2005 Haziran’ının sonunda Michael çocuklarıyla birlikte Bahreyn’e gitti. 2006’da Michael SONY’nin yardımıyla borcunu kredisini yeniden finanse etti. Karşılığında SONY Michael’dan izin olmaksızın daha fazla konu hakkında yetki ve hüküm sahibi olabilecekti ve ilk tercihi/talebi eğer Michael satmaya karar verirse %25’i satın almaktı. 27 Haziran 2006’da Michael yeni şirketi Michael Jackson Compagny’yi lanse etti. Bu bir yapım kayıt şirketi değildi ama Michael kişisel ve ticari olarak yeniden yapılanmasıydı.

Michael, merkezi New York’ta olan McMilian şirekti ve L. Londell McMillian’ı yasal protokolleri idare etmek üzere kiraladı. Aynı yıl Kalifornya eyaleti yetkilileri Michael’a Neverland Çiftliğini kapama emri verdiler. Michael’a personele ödeme yapmadığı için ya da doğal ortamı muhafaza etmediği için para cezası verdiler.

Michael, Bahreyn’de olduğu süre içerisinde 2007’de çıkacak yeni albümü için Two Seas Records’la kayıtlar için anlaşma imzaladı. Fakat sadece 5 ay sonra anlaşma kapandı (iptal). 2006’da Michael ayrıca Debbie Rowe ile velayet meselesini de halletti. Bu yılın sonunda Michael’ın İrlanda Westmeath’da bir kayıt stüdyosunda olduğu biliniyordu. The Black Eyed Peas’dan Will.I.Am’le birlikte çalışıyordu. (bu arada bu Will.I.Am’in Michael’ın ona, “onları şok edeceğim, şah damarlarından girip gırtlaklarına basacağım dediğini söylediğini okumuştum, hatta şu TNZ’nin hazırladığı TII fragmanında da vardı…)

Videonun buradan sonrası Michael’ın İrlanda’da stüdyoda olduğu zamanların konu edildiği bir TV programı var. Michael’la, Will.I.Am’la söyleşiler, Michael’ın stüdyo ve stüdya dışındaki zamanlarından görüntüler, program sunucusunun yorumları vs. ve ben anlamıyorum tabi Very Happy

2007’de SONY/ATV, geçmişte Viacom’un sahip olduğu ünlü müziği 372 milyon dolara satın aldı (bahsedilen bir katalog mu anlamadım). Michael ayrıca Japonya’daki bir hayran gününe katıldı.

Burada adamın biri Michael’la telefonda konuşuyor ama kimdir, nedir, ne konuştular ben bilmem Smile

2006’dan sonra ne oldu? Michael nasıl TII konserleriyle ilgilenmeye başladı? Demiş videomaker videonun sonunda…

nesronic
nesronic
Admin
Admin

What DID Happen on June 25th? - Sayfa 3 Empty Geri: What DID Happen on June 25th?

Mesaj tarafından nunu Perş. Şub. 24, 2011 2:37 pm

Nesrincim teşekkür ederim de şu maker TII konserleri fikri nasıl başladı niye film oldu bir iki ip ucu bulsaymış iyi olurmuş Rolling Eyes
nunu
nunu

Mesaj tarafından nesronic Perş. Şub. 24, 2011 2:42 pm

Reca ederim, muhtemelen gelecek bölümlerin konusu TII olur diye tahmin ediyorum Very Happy
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Perş. Şub. 24, 2011 3:03 pm

şu müzik endüstrisinin dört büyük ismi fotoğrafına dikkar ettiniz mi,fotoğrafta sene kaç bilmiyorum ama aralarında bir siyah yok,ayrıca sanatçı değiller işadamlarılar..yayıncılar,onların CEOları falan,bu ırkçı bir sektör.siyah bir yayıncıysan sanatçıların da siyah olmalı.Michael yine kovana çomak sokmuş.sony konuşmasında hep ırkçılık üzerinde durduğunda daha 10 yıl önceydi.beyinler hala ırkçı.ama şimdi geldiği noktada dünyanın en büyük kataloglarından birinin ortağı.bir noktadan sonra sony ile anlaşabilmiş olmalı,Mijac ın son durumu ile ilgili Branca nın yaptığı açıklama bunu anlatıyor.en büyük sorularımızdan biri,sony artık dost mu hala düşman mı?ama 2006 dan sonra yayıncılık işinde de bir şeyleri değiştirmiş olmalı Michael.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Şub. 24, 2011 9:28 pm

bölüm 9;bu bölümde önce yine numeroloji var,sonra Smooth criminal daki Annie kimdir ondan bahsetmiş,sonra da sözlerdeki Black sunday konusuna giriş yapmış:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
tekrar rakamlara ve tesadüflere dönelim.7 rakamı Michael için önemli.ama bir başkası için daha önemli.Prince.Michaella aynı yılda 7 haziranda doğdu.6(june)+7+1+9+5+8=36 3+6=9 (bu kısımda daha önce michael için yaptığı hesaplamayı yapıyor) 9 insanları dikkat çekici ve idealisttir.bu rakam,bilgelik,ruhani liderlik ve gerçeklere hükmetmekle ilgilidir.ayrıca en üst düzeyde değişimi temsil eder.Prince,7 haziran 1993 de adını değiştirdi ve 2001 de bir yehova şahidi oldu.biz onu hala Prince olarak biliyoruz ve adını çözümleyelim.(daha önce michael için yaptığı.bunu anlatamayabilirim video anlatıyor)6 harflidir ve 9 un karşıtıdır.6 ışığın-güneşin rakamıdır.uyum ve sorumluluğu temsil eder.tam ismi olan Prince roger nelson a bakalım.önce numerolojide kullandığımız sistemle ilgili bir açıklama yapmama izin verin.Hebrew sistemini kullanacağım,çünkü kabala ile alakalı
Prince=6
Roger=1
Nelson=1 (hiç bana sormayın kabalayla alakalıymış.) Wink
toplam 8. aynı sistemde Michael =22,Jackson=22 toplam 8 i bulmuştuk.22 sıradışı insan,deha ve esnek zihini anlatan bir mastersayı idi.batı sistemindeyse Michael 6,jackson 1,toplam 7 dir.Michael ın doğum tarihinden 6 yı,ölüm tarihinden 6 yı bulmuştuk.Prince ayın 7 sinde doğan 7 insanıdır.bu bilgiler numerolojiyle ilgili ünlü kitap ''Cheiro's book of numbers ''dan gelmektedir.bu kitapla ve içindeki bilgilerle ilgilenen ünlü bir kişi daha vardı:Elvis.zaten Elvis e serinin devamında değineceğiz.her ayın 7 sinde,16 sında ve 25 inde doğan insanlar 7 insanıdır.7 neptün gezegenini temsil eder ve ayla da alakalıdır.ayın kendi rakamı 2 dir.ayın 2 sinde,20 sinde ve 29 unda doğanlar 2 insanıdır.Michael da 29 unda doğmuştu.sonra sanırım kitaptan olan bazı bilgiler var:
''2 insanları doğuştan naziktir.sanatsal ve yaratıcıdırlar.1 insanları gibi yaratıcıdırlar ama onların nitelikleri zihinden gelir,1 lerinki daha çok fizikseldir.hassatır,eğer çevresinden memnun değilse çabuk umutsuzluğa kapılır,kırılgandır falan filan.2 insanları,büyük planlarını ve ideallerini hayata geçirmek bazı günleri seçmelidir.rakamların onlar için çalıştığı günler yılın şu dönemidir:20 haziran,27 temmuz arası.'' Exclamation (burdaki bilgiler şu kitaptan aktarılıyor)
(Prince le Michael ın bazı ortak noktalarına ve hayatlarındaki kesişen taraflarına değinmiş burda)
-Prince in 7 grammy si vardır.7 adında bir şarkısı vardır
-Michael Billie Jean videosunda MTV de ırkçılık bariyerini yıkmıştı.(sonraki cümleyle ilgili bi araştırma yaparak anlamlı hale getirmeye çalıştım)aynı dönemde prince in little red corvette videosu da MTV de çok gösteriliyordu ilk kez iki siyah sanatçı aynı anda MTV de sık gösteriliyordu.
- -Prince in en başarılı albümü Purple Rain,25 Haziran 1982 de yayınlandı.(onun 6. albümüydü)
-aynı yıl Michael Thriller ı yayınladı.
-her iki albüm 2007 de 25.yıllarını kutladılar.
-her ikisinin de kahramanı James Brown dı.
-her ikisi de çizgiromanları seviyordu.çizgiromandan uyarlanan Batman için Prince film müziği yapmıştı.
-7 temmuz 2007 de Prince memleketine geldi ve target center arena da oynadı(?)
-2007 deO2 arena da 21 konser verdi.
-bu konserlerin adı:''Earth Tour''du ve son albümünün adı ''Planet Earth'' idi.
-(bu video biraz eski olduğu için ,bazı yeni ayrıntılar yok,onları da ben ekleyeyim;Prince in son turnesi 14 aralık 2010 da başladı.Michael albümü de,çıkış tarihi bir kaç kez değiştirildikten sonra 14 aralık 2010 a denk geldi.albüm kapağının orjinalinde Prince in Love symbol u vardı,sonradan kaldırıldı.bir de şu ayçiçekleri olayı yeni çıktığında,Prince bir şovunun afişine lotus çiçekleri eklemişti.bunu serbest bölgede konuşmuştuk ama ayrıntıları hatırlamıyorum)
--ikisi de 1940 lara ilgilidir.bkz Michael ın Smooth Criminal ı ve Prince in Batdance i.
-her iki videoda , iki adam da zoot suite tarzına uygun giyinir(zoot suit=30 lu ve 40 lı yılların takım elbisesi)
Smooth Criminal dan bahsetmişken,bu Annie nin kim olduğu merak edilir.CPR eğitimlerinde kullanılan mankene Annie adı verilir(şekilde görülen)kurbana sorun derler,Annie are you ok? eğer kurban cevap veriyorsa CPR ye ihtiyacı yoktur.
mouth to mouth resuscitation (suni solunumla canlandırma)
sounding heartbeats-intimidations (kalp sesleri korkutucu)
annie are you ok
so,Annie are you ok
annie nin yüzü aslında 1880 lerin sonunda Paris de nehirde bulunan , kimliği tanımlanamayan genç bir kadın cesedinden modellenerek yapıldı.50 li yılların erotik yıldızı brigitte bardot yu andırır.ayrıca annie dünyanın en fazla öpülen kadını olacaktır.ağızdan ağıza solunum nedeniyle.paris morgundaki bir patalog,cesedin güzelliğinden etkilenip yüzün plastik bir maskesini yaptırmış.buna deathmask (ölüm maskesi)deniyormuş.ancak birilri bu maskenin,manken üretimi yapan alman bir ailenin kızına ait olduğunu ve aslında canlı bir yüz maskesi olduğunu iddia etmiş.sonra paris bohem sosyetesinde bunun gülüşünü mona lisa ya bnzten mi ararsınız,hayatı hakkında tahminde bulunan mı?
SC ın sözlerinde şu da var.;It was sunday,what a black day.pazar günüydü,ne kara bir gündü.mümkün olan bir kara pazar buldum ama daha fazlası var.(10. bölümde black sunday diye bir korku filmiyle ilgili bağlantılar kurmuş)18 temmuz 1955 de Disneyland halka açılacaktı ama 17 si pazar günü,seçkin davetli ve medyaya bir gala verildi.11 bin bilet olmasına rağmen,sahte biletler yüzünden 28 bin kişi vardı ve tıkış tıkıştı.parkın sponsoru Pepsiydi.kısaca berbat bir organizasyon olmuştu ve walt disney daha sonradan bu günü kara pazar olarak anacaktı.
bizimle devam edin,SC ın başındaki kalp sesleri Michael a aitti.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Şub. 26, 2011 10:56 pm

Prince demişken ocak sonunda Twitter hesabı almış,genellikle güven ve sevgi konulu mesajlar veriyor.filozofca sözler yazmış hoş,neyse bu 10. bölüm:

geçen bölümde Smooth Criminal daki Annie nin kim olduğunu gösterdik.ve sözlerde geçen ''pazardı ve ne kara bir gündü'' ifadesiyle ilgili bir şeyler bulmaya çalıştık.(burada PEPSI organizasyonunda yapılan Disneyland açılışından kara pazar olarak bahsettiği bölümü gösteriyor)Michael ın kendi Disneyland ı Neverland ı yaratırken de Disneyland hayranı olduğu bir sır değildir.fakat başka bağlantılar da var.(bir film afişi ve filmden kareler gösteriyor)bir İtalyan filmi,(İngilizce konuşulan ülkelerde Black Sunday adıyla gösterilmiş.gerilim türünün klasiklerinden biriymiş)Filmde yer;Moldavya,tarih;1630.güzel cadı Asa ve sevgilisi Javuto asanın kardeşi tarafından büyücülük yüzünden ,içinde delici çiviler bulunan bir maske takılarak ölüme mahkum edilirler(deathmask-ölüm maskesi).Asa intikam almaya yemin eder ve kardeşinin soyunu lanetler..200 yıl sonra dr. thomas ve asistani andre moldavya da seyahat ederken,kırılan tekerleği tamir etmesi için arabacıyı beklerler.bu arada dolaşırken Asa nın mezarını bulurlar.cam bir panelin arkasında asanın metal maskını bulurlar.dr. un kazayla parmağı kesilir ve bir kaç damla kan Asa nın mumyalaşmış yüzüne damlar.dışarı çıktıklarında dışarda Katia adında genç bir kadınla karşılaşırlar(asa yı oynayan oyuncu katia yı da oynuyor her zaman böyle olur)ve Andre bu kadına aşık olur.Asa dr. un kanıyla hayata dönmüştür ve telepati yoluyla Javujo nun hayata da mezarından çıkmasını sağlar.(burdan sonrasından pek emin değilim)sanırım bu vampir-cadı ikilisi dr. a sonsuz hayatla ilgili bir teklifte bulunur,yani onun kanını içer.Asa katia ya da aynı şeyi yapmak ister ancak bu şekilde sonsuz hayata kavuşacağını sanar.dr. a olanları gören bir kız andreye durumu anlatınca bir rahip falan devreye giriyor vs.asa katia nın kanını emmek üereyken boynundaki haç yüzünden bunu yapamıyor.o sırada andre kızı kurtarmaya geliyor ama Asa sanki Katia ymış gibi davranarak,onu kendisini öldürmeye ikna etmeye çalışıyor,sonra adam Katia nın haç taşıdığını hatırlayarak ona kanmıyor.meşaleli köylüler tayfası olay yerine gelip,asa yı yakar,kızı kurtarır.Bu filmde michaelın ilgilendiği bir çok şey var;korku,iyi-kötü(jekyl and hyde),vampirler,aşk hikayesi...ve ölüm maskesi.Annie figürünün de bir maskeden,death mask(ölüm maskesi) den yaratıldığını unutmayın.
şimdi Michaella ilgili bazı tesadüfler:
başrol kadın oyuncusu barbara steele dir.Steele ,bir edgar allen POE uyarlaması olan The Pit and The Pendulum da oynamıştı.yanındaki erkek oyuncu VINCENT PRİCE idi.Thriller daki meşhur sesin sahibi.Michael bir zamanlar Tim burton un yönetmesi muhtemel bir filmde edgar allen POE yu oynayacaktı.(bununla ilgili 1999 da çıkan haberleri gösteriyor)
Steele in oynadığı başka bir filmin adı da ''GHOST'',ve michael ın Ghosts unu biliyoruz.
Steele ünlü senarist James POE ile evliydi.
Poe ELIZABETH TAYLOR un oynadığı Kızgın Damdaki Kedi nin senaristiydi.
Poe,bir tv serisi olan goodyear theatre için adı CURTAIN CALL olan bir bölüm yazdı.
ayrıca 1977 olimpiyatlarıyla ilgili Black Sunday adında bir kitap ve film daha var ama onunla ilgili bir bağlantı bulunmuyor.
şimdi Michaelın albümlerindeki 7. şarkılara bakalım;
Off The Wall,7. şarkı,She's out of my life.1977 de Tom Bahler tarafından yazıldı.bruce sweiden 1979 da Michael için kaydetti.Sweiden Michaelın şarkıyı sanki kendi deneyimiymiş gibi okumasından çok etkilenmişti.Michael her defasında şarkının sonunda ağlıyordu.Quincy jones ,doğal olduğunu düşündüğü bu gözyaşılı kayıtları kullanmaya karar verdi.Michael Moonwalk kitabında şarkı hakkında şöyle der:
She's out of my life,beni başkalarından ayıran engellerin aslında çok alçak ve üzerinden atlaması kolay göründüğünü,ancak yine de benim arzu ettiğim asıl şey gözümün önünden kaybolurken,o engellerin orada olmaya devam ettiklerini bildiğimi anlatır(hııı?valla kitabın Türkçesinden kontrol ederek yazdım,öyle demiş)...şarkı benim için çok önemliydi,inanın doğru söylüyorum,yaptığımız kayıtlardan birinin sonunda ağladım.,çünkü sözler beni derinden etkiledi.pekçok şeyi içimde biriktiriyordum.21 yaşımdaydım ve gerçek mutluluk anlamında yoksul,bazı tecrübeler açısından ise çok zengindim.bazen hayatımın sirklerdeki o tuhaf aynalar gibi olduğunu hayal ediyorum.,bir taraftan bakınca şişman,bir taraftan bakınca yok olacak kadar zayıf.bunun She's out of my life la kendini göstereceğinden korkmuştum,ama insanların yüreklerine dokunduysa,bunu bilmek bile yanlızlığımı bir nebze olsun giderecekti.o şarkıdan sonra duygusallaştığımda,yanımda Q ve sweiden vardı.yüzümü ellerime gömdüğümü ve hıçkırıklarım odada yankılanırken sadece makinelerin uğultusunu duyduğumu hatırlıyorum.sonradan özür diledim,onlar da gerek ıolmadığını söylediler(gerek olmadığını söylemişler,insan bi sarılır,teselli eder,ya da beraber gözyaşlarına boğulur)
Michael şarkıda geçen damned (lanetli)kelimesini söylemekte zorlandığında Quincy onu ikna etti.çok önemli bir şarkıydı ve off the wall daki tek balladdı.bu Michael ın yetişkinliğini ve büyümekte olan solo artistliğini gösteriyordu.
Thriller daki 7. şarkı Human nature , band toto dan steve porcaro tarafından yazılmıştı.biliyorsunuz toto,oz büyücüsündeki köpeğin adı.sözleri ise john bettis yazdı.Thriller a seçilen son şarkıydı.bir eleştirmen şöyle demiş:şarkı Jackson un kendi şöhret kulesinden özgürlüğe duyduğu özlemle çınlıyor.ve uykusuzluğa göz kırpan şehrin gençleri araına karışıyor.(sonra 1984-1987-1992 yıllarından çeşitli human nature performanslarını göstermiş michael ın) Michael her zaman HN için tanıdık rutinler sahneledi.TII le ilgili ilk gördüğümüz görüntülerden biri HN provasıydı.fakat bu defa çok farklı bir HN gördük.ve penguen hareketi...Michaelın yeni hareketine inanamadım.gerçekte bu birşeyler farklı bir şey anlatıyor olmalıydı çünkü hareket basitti ve çok şık değildi.neden bize tanıdık gelen rutinini aniden değiştirmişti.?bu iki anlama gelir;bu ya Michael değildi ya da bize bir şey anlatmak istiyordu...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Salı Mart 08, 2011 11:02 am

Bazı nedenlerden dolayı videolara ara verdim, kusura bakmayın arkadaşlar, part 11'e başlıyorum bugün...
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından MJ-4EVER Salı Mart 08, 2011 10:04 pm

Süpersiniz ikinizde ya Very Happy ..Nasıl şeyler bunlar ben anlamakta zorlanıyorum benim zekâm bunu kaldırmıyor What a Face ...Bu videomaker mıdır nedir nerden biliyor bu kadar şeyi ya ?
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Salı Mart 08, 2011 10:49 pm

bu videomakerın bi de what did happen to michael jackson diye 70 küsür bölümlük başka bi serisi var.onda da sırf 2005 deki dava sürecini anlatıyor.insan bu kadar mı ayrıntıcı olur.sırf o seri için ingilizce öğrenmek lazım bence.davanın her ayrıntısı,belgeler,haberler,arkasında yatan şeyler,avukatların,tanıkların ifadeleri ,muazzam bir belgesel döküman tadında.neler yaşamış bizim Michael ımız diyoruz hep ama bu seriye bakınca Allahım ne büyük fanlar var,kadın hayatını adamış yahu diyor insan
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Mart 27, 2011 11:01 am

bu serinin dili çok zorlayıcı ve sürekli çevirmek çok zor.biraz zamanda atlama yapacağım ama bu son bölüm maşallah 41. yi yapmış.müzikler lost dan,heyecanlı olmuş.çeviriye gerek olmayan bir bölüm olmuş.kısaca;Burbank diye bilinen bir havaalanının orda çok büyük,hatta dünyanın en büyüklerinden biri olan bir kayıt stüdyosu ve bir çok salonu olan bir stüdyolar ağı varmış adı:Center Staging.ortaklarından biri (caswell)baştan beri Michaelın TII provalarına mart sonun da burada başladığını söylüyor.o zamanlar gazetelere de bu haber yabsımış.ayrıca mart 2009 dan,Michael ın orkestrasının burda 14 mart 2009 da prova görüntüleri var videoda.adamla yapılmış röportajı da eklemişler.mart sonunda provalara katıldı nisan ve mayıs da da buradaydı, bunun çok bilinmesi istenmedi o zamanlar falan diyor ama ben araştırdım,MTV de bile haber yapılmış,MJ Burbank da prova yapıyor diye.adam diyor ki,haziran başında Forum a taşınmışlar.biz bu Forum konusunu TII ile ilgili başlıklarda konuşmuştuk.Michael ın TII deki bazı görüntülerinin Staples Center den çok Forum salonunda çekildiği iddiaları vardı.neyse..Staging Center ın reklamı,orda yapılan büyük işler eşliğinde gösterilmiş.ilginç olan şey,mayıs sonunda aynı yerde başka bir salonda New kids On The Block grubunun provalarından görüntüler içeriyor(dinazorlar,heygidi bir zamanlar boyband grupları vardı dediğinizi duyar gibiyim)28 mayıs 2009 da NKOTB provasından görüntüler var ama daha çok Michael Jackson içerikli nedense.grubun hayranları gelmiş ama başka bir grup daha var,MJ hayranları da gelmiş.Michael dan bir çok şarkı çalınıyor.Donny,yan salonda Smokey Robinson un çalıştığını söylüyor .ve karşıda da MJ var gibi bir şeyler söylüyor.bu arada 2008 den beri Michael ın NKOTB ile ilgili projeleri olduğundan bahseden bazı haberleri göstermiş videocu.sonda Donny esrarengiz bir mesaj veriyor;bu yaz çok özel bir şey olacak,çok büyük bir olay ,daha önce hiç yaşamadığınız,bir ilk gerçekleşecek vs. diyor.sonra şşşt işareti yaparak,yanlızca çok kısa bir süre sonra olacaklara hazırlanın,dünya delirecek,bizimle ve sizinle ilgili...evlerinizden çıkacak ama hiç birşey yapamayacaksınız.olacak olan şey engellenemeyecek gibi birşeyler diyor....
adamların bir tur programı varmış ama kasteddiği şey bununla mı ilgili sizce???bu arada bizim Teddy de 2008 den beri NKOTB ile çalışıyormuş ve son zamanlarda bundan bahsetmişti.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Pinokyo Ptsi Mart 28, 2011 5:30 am

Çok güzel bir videoydu.Sende inanılmaz bir fan'sın kendini hafife alma.I Heart you.

Ben bu bağlantıya hiç şaşırmadım çünkü şimdiki nesil bilmez ama NKOTB neslinden gelen biri buna asla şaşırmaz.New kids... her zaman koyu bir MJ fanıydı.Özellikle solistleri Jordan her zaman gerek ses gerek dans olarak Michael'a öykünür bu bilenen bir şey.Gerçi Danny biraz arızalıdır.Geçmişte otel yaktığı falan vardır.Çok çok başarılı bir grupken bir anda ne olduysa sesleri kesildi.Albümleri tutmadı diye yazdı medya.Bir önceki albümleri milyonlar satan bir grup nasıl olurda, böyle kolay silinir piyasadan diye sordum hep kendime.Birşeylere alet olmayı red mi ettiler.Eğer Michael bu işe bulaşmak istemeyip karşılığında el çektirilen gruplarla geri dönerse çok güzel müzik dinleyeceğiz demektir.Sevdim ben bunu...

Pinokyo

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Mart 28, 2011 1:06 pm

Veh anasını diyelim madem, nolacamış ki bu yaz, alla alla aklımda hiç bir fikir gelmiyor neler olabileceğine dair Very Happy

Bu arada part 11 aklımda arkadaşlar, sözümü tutmadım sanmayın ama geçen hafta hala taşınma seramonilerim devam etti, ancak yerleşebildim evime adım akıllı, evde internet yok bu arada, bağlatmadım çünkü internet olunca ne bir film izleyebiliyorum ne de iki satır bir şey okuyabiliyorum, işyerinde de çok rahat internet kullanma şansım olamayabiliyor bazen... Bir de bu hafta sınavım var, ona çalışmam lazım, çok yakında seriye yeniden hızlı bir dalış yapiciiiim Wink
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mart 28, 2011 1:53 pm

valla benim NKOTB dan yanlızca ''step by step ooo baby'' kalmış aklımda.çok fazla yeretmemiş aklımda ama hoş çocuklar olduklarını hatırlıyorum,bayağı da büyümüşler bu arada.MJ nin mart sonundan başlayıp,nisan ve mayıs ayı boyunca staging center da kaldığını ve haziran başında ekibin Foruma taşındığını düşününce Staples Center a çok az uğradıkları sonucu çıkıyor.niye acaba böyle bir şey yapıldı?ama NKOTB çocuğunun söyledikleri çok ilginçti sanki MJ nin fake ölümünün yakın olduğunu anlatır gibi.bi de kız çok güzel çaldı Earh Song u.o hayran grubu nasıl seçildi acaba ve 28 mayıs da MJ hayranları neden Staging Center daydı,gerçekten o tarihlerde orda mıydı TII provaları acaba?
bu arada..Nesrin çok yoğun olduğunu biliyordum ama bu kadarını bilmiyordum,okulunu unutmuşum,sınavda başarılar canım Wink
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından nesronic Ptsi Mart 28, 2011 1:57 pm

Teşekkür ederim Şengün, bu yaşta ders çalışmak daha da bir zor oluyormuş cidden ama bulaştım artık bir defa o yüzden de başarmalıyım başarıcam bounce
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından leydis Salı Mart 29, 2011 9:35 am

Nesrin sınavda başarılar dilerim bu yaşta okunanlar daha fazla kalıcı oluyor,bu da işin tesellisi olsun Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından nesronic Salı Mart 29, 2011 9:38 am

Olsun olmasına da Leydiscim bu yaşta bir de acayip üşendirici oluyormuş be yau Very Happy Gezmek, tozmak, cozmak varken şu bahar haftasında, işten çıkıp eve ders çalışmaya koşuyorum, iş yerinde de masa altından kitap kurcalıyorum falan, aman yaaa Sad
nesronic
nesronic
Admin
Admin

Mesaj tarafından leydis Salı Mart 29, 2011 9:44 am

Doğru haklısın ben de biraz geç bitirdim,hamileydim,çocuk küçüktü,anneanne çocuğa bakar ben harıl harıl ders çalışırım biliyorum zorluğunu,çok istenince oluyor zaten bu yaşlarda yoksa çekilecek iş değil,diplomayı alınca hepsine deyiyor,beni bu havalar mahvetti demiş ya şair işte havalar güzel olunca insanın aklı biraz dışarıda kalıyor,perdelerin hepsini kapat hava karanlıkmış,kapalıymış gibi olur aklın dışarıda kalmaz Razz prof.zihni sinirden öneriler Very Happy
leydis
leydis

Mesaj tarafından Pinokyo Salı Mart 29, 2011 10:46 am

nesronic demiş ki:Olsun olmasına da Leydiscim bu yaşta bir de acayip üşendirici oluyormuş be yau Very Happy Gezmek, tozmak, cozmak varken şu bahar haftasında, işten çıkıp eve ders çalışmaya koşuyorum, iş yerinde de masa altından kitap kurcalıyorum falan, aman yaaa Sad

Biraz konsatrasyon bozayım. Very Happy Very Happy Twisted Evil What DID Happen on June 25th? - Sayfa 3 586927

Pinokyo

Mesaj tarafından leydis Salı Mart 29, 2011 11:09 am

Embarassed Embarassed I love you
leydis
leydis

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Mayıs 21, 2011 1:05 pm

öff,canım sıkılınca bir LunaJo videosu serederim Very Happy
41. bölümde provaların bir kısmının Staples Center da yapıldığını asıl provaların Staging Center da yapıldığını bana göre bal gibi ispatladı.ayrıca NKOTB grubunun da 2009 yazında olacak şeylerden bahsettiği bölüme bayıldım.neyse bu sonraki video,bunda Michael ı Nisan 2009 daki bazı faaliyetlerinde görüyoruz,bir kez ve bir kez daha,o olduğundan emin olamadan hem de

What DID happen on June 25th? part 42

NİSAN 2009
sonra Staging Center daki provalara ve TII dansçılarına bir gözatacağız ama önce zaman çizgisine geri dönelim.Nisan sonunda Michael defalarca dr. Klein e gitti.kaynaklara göre 21-22-23-25-27-28 ve 30 Nisan 2009 da.ayın 21 inde çekilen görüntülerde 2 farklı maske var gibi görülüyor.fanların ve paparazzilerin ne kadar delirdiğine bakın.(önce fotoğraflar sonra video kayıtları gösteriliyor)Klein in ofisinden çıkarken,sonra Arte diye bir dükkana geliyor,sonra başka bir mağazaya gidiyor,sonra da bir antikacıya gidiyor.tüm bunlar sırasında sayısız paparazzi ve fan tarafından görüntüleniyor.şimdi 22 Nisan a bakalım.kıyafetine bakın,bu aynı zamanda Michael ın arabasının,kayıtlara -çarpıp kaçma-tarzında geçen bir kazaya karıştığı gün.görünüşe göre Michael ı almadan önce sürücü bir ambulansla küçük bir kaza yapıyor.her iki aracın aynası kırılıyor.bu aslında basit bir kaza ama daha sonradan ambulans ekibi hafif yaralanmaları olduğunu iddia ediyor. Razz Razz Razz neyse..konuyla ilgili çıkm ış bir haberin başlığı ve devamı şöyle:.JACKO, AMBULANS KAZASINDAN SONRA ARABASIYLA(SUV-Escalade) KAÇTI. What DID Happen on June 25th? - Sayfa 3 815685 boks perşembe sabahı şüpheli Escalade nin sürücüsü polise gelerek olayı anlattı.polis escalade nin aracın yanlızca aynasıyla temas ettiğini söyledi.sürücü tutuklanmadı.polis kazanın çarşamba 3.20 pm. civarında olduğunu varsaymış,bununla ilgili Jackson dan bir açıklama falan gelmemiş.polis, bölge başsavcısına sunduğu rapora, -olay sırasında araba paparazziler tarafından takipediliyordu -notunu da eklemiş.ambulansdaki demiş ki ben ve partnerim kazada harap olduk Shocked ama daha da üzücü olan escalade nin sürücüsünün durmamasıymış.Michaelın ona devam et deyip demediğini bilmiyormuş ama durmaları ve kendilerine bakmaları gerekirmiş vıdı vıdı vıdı.(haberin başlığıyla içeriği ne kadar farklı değil mi,yani yanlızca başlıkları okuyan biri der ki;bu Jacko da birine çarpıp kaçmış,ne kadar duyarsızmış,ben biliyodum zaten.vs. Razz )neyse..
bundan 5 gün önce de Michael bir kitapçıda görüntülendi.tüm bu farklı günlerde Michael ın yanında çocuklarının olmadığına ve maskeli olduğuna dikkat ettiniz mi?sonra beş gün sonra bu defa yanında çocuklarla alışveriş yaparken gördük.27 Nisan 2009 da Ed Hardy's deler.9.19 .da Prince in elinde ne olduğuna bakın.(bu Michaelın 30 lu yaşlarında bir resminin kapak yapıldığı bir dergi.)Michael ın ölümünden sonra bazı insanlar,çocukların babalarının neden ünlü olduğundan haberi olmadığını iddia etmişti.Prince herhalde babasının neler yaptığını biliyordu.(bu görüntü çok hoşuma gitti açıkcası.çünkü insanların ,Michael ın çocuklarını dünyadan izole,hiçbirşeyden haberi olmadan büyüttüğü iddialarına şahsen sinir oluyordum.bu çocukların herşeyin farkında olduklarını ve hiç de saf olarak büyümediklerini tahmin ediyorduk zaten)ayrıca buradaki adam -Millenium Dance Complex-ın hocalarından Jerry Slaughter değil mi?(9.46)peki nereye gitse peşinde olan şu sarışın kadın kim??peki şu diğer kadın da yine -Millenium Dance Complex-ın hocalarından Galen Hooks değil mi?(valla kadının katalogdaki kıyafetine çok benzer bişey giymiş olması bana tuhaf geldi)bu görüntülerde biri daha var ki,2 ay sonra tanıyacağımız birine gerçekten çok benziyor.TMZ de dr. conrad murray nin yardımcısı olarak gördüğümüz Laquanda ya benziyor.(valla gerçekten de benziyor)çok benzediğini söyleyebiliriz.ama eğer oysa,nisan 2009 da bu dükkanda Michael ın yanında ne arıyor?bize verilen bilgiye göre Murrar o tarihte henüz Michael için çalışmaya başlamamıştı.
MAYIS 2009
TII seçmeleri Nisan da yapıldı.son grup arasında Hollandalı dansçı Timor Steffans da vardı.bir süredir LA. daydı ve 2009 un başından itibaren blog sayfasına yazmaya başlamıştı.yazdıklarından diğer bir TII dansçısı olan Misha Gabrielle önceden tanıştığını ve beraber bazı dans derslerini takip ettiklerini anlıyoruz.Misha yanlızca bir dansçı değil,aynı zamanda -Miilenium Dance Complex- in hocalarından biridir.gördüğünüz gibi.ama garip bir şekilde,Millenium un websitesindeki biografisinde hala TII deneyimini eklemedi.işte biografis(16.28)işte burası Millenium Dance Complex ve oranın CEO su Robert Baker la yapılan bi röportajdan bölümler...(konuşmaları anlayamadım tabii ki,ama tahminime göre şöyle birşey olabilir.önemli sanatçılarla çalışıyorlar,turlar için anlaşmalar yapılınca bazı kontratlar imzalanıyor,dansçıların medyanın baskısından uzak olması yani konuşmaması ile ilgili)sonraki bölümde,TII dansçıları ve dublörü...
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Haz. 05, 2011 4:16 pm

What DID happen on June 25th? part 43

bu bölüm TII Dansçısı Timor un bazıo görüntüleri ile başlıyor.So You Think You Can Dans yarışması,sonra amerikaya gitmiş ve orda J. Timberlake in kareografıyla tanışmış,sonra Bloc Agency ile anlaşma imzalamış.500 uluslararası dansçının katıldığı TII seçmelerinde Michael tarafından bizzat seçilmiş.Timor 2009 başından eylül ayına kadar Blog sayfasına yazmış.
Şubat 2009:
-Akon yeni albümün promosyonu için 12-13 Nisanda hollanda da olacak ve ben de dansçı olarak onunla gideceğim.biletler 7 Mart ta satışa çıkacak....
söz konusu organizasyonun tanıtım görüntülerinde Timor u görüyoruz zaten.görülüyor ki timor henüz TII seçmelerinden haberdar değil.zaten ilk seçmeler de Akonun sözkonusu programının olduğu günlerde başlıyor.bunun üzerine Timor,blog sayfasına 11 nisan da bütün planlarını iptal ettiğini ve ertelediğini,önemli bir haftaya başlayacağını ve konuyla ilgili bilgi vereceğini yazar.Hollanda ya gitmekten vazgeçtiğini söyleyince,orda acaba sakatlandı mı diye söylentiler çıkar ama Timor nedense,hayır ben MJ. seçmelerine katılacağım diye bir açıklama yapmaz.bir gizlilik var görüldüğü üzere.seçmelere katıldığı tarihlerde de blog sayfasına bununla ilgili bilgi vermez.oysa seçmeler ve gelecek konser basına duyrulmuştur yani gizlilik için sebep nedir?
Bir başka TII Dansçısı Misha Gabriel in de aslında Millenium Dance ın hocalarından olduğunu söylemiştik.TII kadrosunda yazılan diğer 3 Millenium Dans hocası da şunlardı:Nick Bass,Dres Reid ve Maryss...Earth Song kızı Jasmine i saymazsak TII kadrosunda 14 dansçı ve Michael,Kenny ve trapezciyi saymazsak 6 koreograf bulunuyor.(Booked for TII de ki isim listesini vermiş burda) bunların 6 tanesinin Bloc Agency ile anlaşması olduğunu görüyoruz.7. ve 8. dansçı dres ve maryss de millenium dan.9. dansçı ya gelince ;Chucky Klapow.o da Kenny Ortega nın HSM filminde çalıştığı bir koreograftı.o proje de ikisinin görüntülerine bakın.10. dansçı Tyne Stecklein de aynı projede dansçıydı.HSM daki görüntülerine bakın..11 numara Chris Grant a gelince,onun herhangi bir ajansla bağını bulamadım.ama bildiğimiz şu ki,seçilen ilk dansçıydı ve bizzat michael tarafından seçildi.12. numara Daniel Celebre yi,Travis le birlikte Filipinlerde mahkumlarla dans ederken gördük.bir dans ajansıyla bağını bulamadığımız 2. kişi ama ünlü Kanadalı koreograf Frank Boogie tarafından eğitildiğini biliyoruz.listedeki son isim ilginç:Tshivahini T-Vain Rabemananjara.Releve Stüdyoda öğretmendir ve bilinen bir Michael Jackson IMPERSONATOR udur.TII i seyrettiğinizde Kennyb Ortega tarafından anons edildiğini duymazsınız..öyleyse onun TII de bir dublör olduğunu varsayabiliriz.Michael ın dublörü olduğunu...Kenny final anonsunu yaparken 14 dansçıdan yanlızca 11 ini anons etti.ismi söylenmeyenler,Maryss,T-Vain ve Reshma Gajjar dı.neden yedek listesi şöyle:iki ekstra kız ve bir impersonator. Shocked
Timor a dönersek,kendisinin Ocak 2009 da Misha Gabriel le ,Millenium un bir organizasyonuna beraber katıldığını görüyoruz.Timor 6 Mayıs 2009 da bir Hollanda websitesinde yeni bir blog sayfasına yazmaya başladı.bu ünlü bir prova resminin çekildiği gündü ama Timor TII in provalarından asla bahsetmedi.şöyle yazdı:
-yazmaktansa sahnede olmayı tercih ederim ama bu sefer yazmak bir çeşit meydanokuma olacak ve bundan hoşlanırım.L.A. dayım,ailemi ,arkadaşlarımı ve hayranları çok özlüyorum ama öbür taraftan burda yaptığım şeyler bir rüyanın gerçekleşmesi.şu an hayatımın en TUHAF deneyimini yaşıyorum ama bundan bahsedemem.size anlatabileceğimdem çok daha fazlasını yaşıyorum.şu an Nourth Hollywood dayım.Milllenium Dance Complex de burda.bir dansçının kendini gösterebileceği en iyi yer.en iyi dansçı ve koreograflar burda.en iyi dansçılar bile çok relax,ben de bunun için bazen voleybol oynuyorumo anlardan birinde Criss Judd ile tanıştım.şu ara hayatımın tamamen değişeceği bir dönem geliyor.bu benim için çok önemli ve çalışmam lazım.menejerim sıkı çalışıyor.bu muhteşem rüyayı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
şimdi bunların yazıldığı tarihte çekilen TII prova görüntülerine bakın.ayrıca ünlü resim de bu tarihte çekildi.bize söylenen 6 mayıs-22 haziran ve 23 haziran da fotoğraf çekimi yapıldığı idi.Nisan 2009 da dansçılar seçildiğine göre,çok daha uzun zaman önce orkestra üyelerinin seçilmiş olması lazım.ve 6 koreografın listesi..bunların 4 ü MSA Agency ile anlaşmalı.bir kaç TII dansçısı da aynı.diğer koreograf Brahim,Madonnayla çalışmış biridir.diğer koreograf da Madonnayla çalışmış,aynı zamanda oyuncu olan Dondraicu Johnson.sonra Timor -your worl diye bişeyden bahsediyor???
5 Mayıs da Michael ın eski sözcüsü ve memejeri Raymone Bain sözleşmesinin ihlal edildiği iddiasıyla dava açtı.hizmetinin karşılığını almadığını iddia etti.davayla ilgili belgelerde kadının adresi şu:Davis,Bain Şirketi 4770 Dexter Street Washington.bu şirketin adresine baktığınızda aslında onun bir ev olduğunu görürsünüz.daha da ilginci aynı adres ekim 2007 de Neverland in rehin raporunda gördüğümüz bir adresti.ve belgede görüldüğü üzere bu adresin sahibi:MICHAEL JACKSON ... Shocked Raymone Baine Michael ın menejeri ve aynı zamanda finansal işlerini de ele alıyordu.şikayet dilekçesinden ayrıntılar ve sonraki bölümde sanırım Tohme ve Frank den bahsedecek.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından hsbmj Ptsi Haz. 06, 2011 10:44 am

Adresin sahibinin Michael olması çok ilginç ve yedek listesinde bir impersonator olması Shocked ben bu seriyi çok seviyorum , çok teşekkürler Şengün abla Very Happy Very Happy
hsbmj
hsbmj

Mesaj tarafından MJ-4EVER Ptsi Haz. 06, 2011 11:35 am

Vay arkadaş bu videoları yapan adamların başka işi yok mu diye düşünmeye başladım artık. Yoksa Michael tarafından mı görevliler bilemiycem. Çok karışık ve uğraş isteyen araştırmalar bunlar, kafam karışıyor Very Happy

Şengün abla çok emek veriyorsun çok teşekkürler Smile
MJ-4EVER
MJ-4EVER

Mesaj tarafından Misafir Perş. Haz. 09, 2011 9:11 pm

benim için zevkti,zira ben bişey yapmadım,elalem yapmış maşallah.dansçılar da hepsi tanıdık yani bizim oğlan bizim kız.yabancı olan bir kişi var onu da ilk başta Michael seçti dediler.sonraki bölümde tohme den bahsetmiyor yanlız.ondan 30 lu bölümlerde uzuuun uzuuun bahsetmiş.tabi biz bi baştan bi sondan arasıra ortadan baktığımız için karışıyor.yanlız Tohme li bölümler de acaip gerçekten.zaman olsa baksam ama çok karışık öyle benim çabucak yapabileceğim bişey değil.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Haz. 10, 2011 3:43 pm

neyse onlara sonra belki döneriz belki de önce Michael gelir inşallah yahu.ben sıradan gideyim hem bu kolaymış mayıs 2009 zaman çizelgesinden devam.

What DID happen on June 25th? part 44

-5 Mayıs 2009 Raymone Baine in dava açması. aynı gün Tohme Tohme nin menejerliğine son verilir.yine aynı gün Frank Dileo yeniden bu işe geri alınır.
-6 mayıs 2009 Michaelın da katıldığı bir provada Staging Center ! da video ve resim çekimi yapılır.
-8 mayıs...ve nihayet doktor hikayeye dahil olur(tabii bilinen tarafına yoksa aslında ne zaman dahil oldu orası ayrı)AEG Conrad Murray i Michael ın kişisel doktoru olarak tutar.(orda konuşan kişi Taraborrelli ama ne dediğini anlamadım)sonra Frank Dileo konuşuyor,kişisel doktor seçmeleri anlaşma gereği gündeme gelince Michael a bazı isimler önermiş.ama Michael demiş ki;No,ben zaten doktoru seçtim...Dr. Murray.. (Dileo yine bir röportajında Michael dan bunları duyana kadar Conrad Murray nin adını duymadığını söylemişti)
sonra TV.de Murray hakkında çıkan görüntüleri göstermiş.TV.deki yorumculardan biri de Ian Halperin. (Michael la ilgili asılsız haber yapmada 1 numara olarak fanların nefretini kazanmış,ama aynı zamanda 2008 in sonlarında -Michael Jackson ölümcül derecede hasta hatta yürüyemiyor vs.- haberlerini de yapan ve dünyayı bunlara gerçekten inandırmış olmasıyla believerların -çakal Michael, Ian dümbüğünü de kullandıysan helal olsun sana- dememize konu olan dümbük işte budur-This Is It..D.ama aslında bir numara olma konusunda Bashirle çekişme olabilir.gerçi Bashir 25 hazirandan sonra -aslında ben öyle demek istememiştim-li açıklamalar yapsa da -mide bulandıran- statüsünde 1 numaradaki yeri sağlam.) neyse işte o ve Taraborrelli, dr. un bu işi aldığı sırada büyük bir mali kriz içinde olduğunu anlatıyorlar,bu işi alarak maddi dertlerinden kurtulacağını düşünmüştür diyorlar.tv. şovu devam ediyor,dr.LA. a taşınır.Vegas ve Houston daki ofislerini kapatır ve hastalarına bir süre olamayacağını anlatır.
-12 Mayıs ...AEG bir basın açıklamasıyla,Michael şovunun prodüktörünün ismini açıklar:Kenny Ortega.''Michael la TII turunda işbirliği yapacak olan ünlü yönetmen,prodüktör,kareograf ,yetenek,onunla daha önce History ve Dangerous turlarında da çalışmış olan Kenny Ortega dır.Kenny:daha önceki iki tur,hayatımın en büyük yaratıcı tecrübesiydi.Michaella yeniden çalışmak fikri benim için gerçekleşen bir rüya.onunla çalışırken,o her zaman gerçek ve dolu bir partnerdir.yaratıcı dehadır,ekibinde en profesyonel insanları toplar ve onlara yeni hedeflere tırmanmak,sınırları kırmak ve keşfetmek için ilham verir.çağımızın en önemli entertainerıdır.TII , ikonik Jackson performansıyla bazı yeni şeylerin birleşmesi olacak.bir konserin ötesinde,tiyatral müzikal bir deneyim olacak.mükemmel produksiyon ve özel setlerin dinamik dengesi Jackson tarafından yapılacak???sanat dünyasında en yüksek standart.Michael yaratıcı yetenekler olan prodüksiyon ekibiyle her türlü detay üzerinde çalıştı.bu yaz bunları hayranlarla paylaşmak için ''müthiş heyecanlı''History turdan beri geçen yıllar içerisinde ''yeni'' bir proje bulmak üzerinde Michaella konuştuğumuz oldu.orkestra ve dansçı seçimlerini bitirdiğimizde sahnedeki tutku ve adanmışlık,Michael ın eseriydi.ordakiler kişisel olarak ondan ilham alanlardı.King Of Pop ,tekrar sahnede,sadık hayranlarının ışık ve sevgisiyle..50 konserin sonunda,buna şahit olanlar,tarihin en büyük müzikal olayına tanıklık etmiş olacaklar.onu Londrada görmek için son şansınız...Kenny Ortega...
şu meşhur foto ise 6 mayıs da yayınlandı.daha sonra bir fan için imzalanan fotoda şöyle yazıyordu:See You In July 2011-(MJ imzası)bazı fikirler verse de aslında Michael ın burdaki mesajı hala açık değil.şovlar 2010 yılı ilk aylara kadar sarkıyordu.Kenny basına çok geç açıklandı.ilk konser tarihi olan 8 temmuzdan sadece 57 gün önce.tabii ki çok önceden dahil olmuştu.biraz Kenny Ortegayı tanıyalım:(burda uzun uzun kariyerinden ,yaptıklatından görüntüler var.vaay,Coppolayla da çalışmış gençken..gerçekten dolu bir kariyer vs. vs.)Ortega ,Michael için doğru adamdı, tanıdığı adam.Ekipte başka kimler vardı,söylendiğine göre Karen Faye ve Michael Bush,tanıdık,frank dileo tanıdık,..görünüşe göre geçmişten gelen insanlar,neden?
ayrıca david copperfield ve criss angel gibi illüzyonist isimleri duyduk.ama 13 Mayıs daki haberler,Michaelın illüzyonist Ed Alonzoyla anlaştığı şeklindeydi.bu biraz şaşırtıcı bir seçimdi çünkü Ed Alonzo komedi yapan bir illüzyonistti...Belki Michaelın istediği de buydu(Ed Alonzonun şovlarından görüntüler..)Alonzo ayrıca Michael ın gidişinin ardından katıldığı bir TV. programında TII de planladıkları numaraları anlatmış.Bir tanesi de Dirty Diana da olacaktı diyor.Bir yatak kullanacaktık ve Michael yataktan kaybolacaktı(Daha önce konuştuğumuz 25 haziran- Billie Jean 2 efekti)konuşmayı anlayamıyorum ama Michael ın bir şekilde sahneye geri dönmesini de konu etmiş.bir soru üzerine de 1989 da Neverland de Michael a özel bir şov yaptığını söyledi galiba.sonra Ed alonzo nun da içinde bulunduğu bir organizasyondan bahsetmiş:International Brotherhood Of Magicians..dünyanın en büyük sihir sanatçıları organizasyonu.slogan:You will have to see to believe.!ve bu grubun ,Dallas da 28 haziran-2 temmuz 2011 de bir planları var,bir organizasyon,şov artık neyse.olabilir mi? hayır..ama belki???
video bu kadar Alonzo nun içinde olduğu şey de şu:

Anonymous
Misafir
Misafir

3 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

- Similar topics