MJ Hoax Death
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13

2 posters

Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13  Empty Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13

Mesaj tarafından Pinokyo Paz Mart 06, 2011 6:24 pm

Çok beğendim.Uzun zamandır seyrettiğim en güzel video.Mutlaka görmelisiniz.We are the world haiti-yeşil adam ve maske bağlantısı.(Aslında bu videonun ucu behind the mask'e de dokunsaydı tadından yenmezdi).

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pinokyo

Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13  Empty Geri: Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mart 07, 2011 12:15 am

Magical gene döktürmüş,tarzı bana nedense Michael ın bakış açısıymış gibi geliyor.kendi anladığımı özetliim,yanlışım varsa düzeltin,
''carnaval,mardi gras da son gerçek uçuşunu yapan kış kelebeklerinin zaferle biten sonlarıdır,başka bir mevsim,başka bir kelebek,gökkuşağı gibi renkli parçalanmış kanatlarıyla kendi rekorunu kırar''..Perry young-the mistick krewe..
Thriller 2-part 13 Mardi Gras Carnival-the green man
TII de ,SC da Michael Gilda Filminden bir bölüm kullandı.bu filmde Gilda karakterinin bir sahnede This is it dediğini biliyormuydunuz?yardımcısıyla konuşan gilda dışardaki karnavalı seyreder.yardımcıya şöyle der:I have the funniest feeling that..This Is It.kadın anlamaz ve ''demek istiyorum ki bu benim için bir karnaval''der.
Mardi gras karnavalı büyük oruçtan önceki kutlamadır aslında.gildanın konuşmasında bahsedilen 3 gün de hasattan önceki 3 ekim günüdür.sihirli rakam 3.hristiyanlık inancında lent(oruç) kefaret,dua ve paskalyaya hazırlık zamanıdır.hristiyanlıktan önceki zamanlarda da bu bahara denk gelir.bahar,üreme yeniden doğma ve yeşermenin sembolüdür.karnavalda yarışmalar ve maskeli geçit törenleri olur.maske takma zamanı...Mardi gras ın ana renkleri;mor,yeşil ve altın sarısıdır.bu mardi gras ın bayrağıdır.taç tanıdık geliyor.(michaelın taçları)bu renklerin anlamı:
mor:adalet
sarı:güç
yeşil:inanç
karnaval boyunca kullanılan kostümlerin bazıları yeşildir.şubat 2010 da,mardi gras dan bir gün,lent(oruç)dan 4 gün önce ,we are the world haiti yayınlandı.7.28 de kısa süre görünen kişinin Michael olduğunu düşünen birçok insan oldu.Seeing Clues dan karşılaştırmalı şu fotolara bakın.yeşil inancın sembolüdür.
mardi gras gibi bahar şenliklerinin ilk örneklerinden biri de mısırdaki osiris karnavalıdır.Osiris in mısır halkına tarımı öğrettiği kabul edilir.''green man'' diye bilinir çünkü tarımın ,yeniden doğuşun,bitki örtüsünün ve buna bağlı olarak yıllık Nil sellerinin tanrısıdır.diğer isimleri;
god of dead(ölüm tanrısı)
king of living(yaşam kralı)
lord of love
sonsuza dek iyi ve genç olarak anılan...peter pan gibi... hiyerogliflerde de yeşil olarak tasvir edilir.
Peter Pan da Green Man olarak anılırdı.
İslamiyet inancında da buna benzer bir anlatım vardır.Kuran da Al-Khidr vardır(burayı yanlış anlamaktan korktum ama biraz araştırma yaptım,Hızır dan bahsediyor.)Al-Khidr ,the green one (yeşil olan) diye geçer.İslam alimlerinin fikirbirliğine varamadığı konu,onun bir peygamber olup olmadığıdır,bazıları peygamber der,bazıları kutsal bir kişi der.aslında peygamber gibi görünen çok önemli bir manevi kişiliktir ve Musa ile yanyana görülmüştür.bazıları onu ölüm figürü şeklinde görür?(burada eklememiş ama hıdırellez de bizim için baharı karşılama anlamına gelmiyor mu?)hızırın tasvirlerini göstermiş,yeşil bir insan şeklinde...
bir diğer yeşil karakter de,kralla savaşan kahraman Robin hood dur.
görülüyor ki bir çok kültürde ve dinde bir ''green man'' bulunuyor.pagan olan olmayan dinlerin tarih boyunca doğadan etkilendikleri görülüyor.fırtınanın gücü ve güzelliği,mevsimlerin değişimi binlerce yıl önce olduğu gibi aynı etkide.binlerce yıl önce mısırlıların baktığı aynı güneşe ve aya bakıyoruz.yıldızlar,gökyüzü,hava ve doğa ruhsal taraflarımızın en derin bağlarıdır.bugünkü bilim olmadan önce,insanlar bilgilenmek için bazı mitolojileri kullanıyordu.
The green man adıyla bir başka festivalden bahsediyor,burayı tam anlamadım ama diğer adı da jack in the green.galiba jack in the green diye bir mitolojik hikaye olabilir bir bakmak lazım..temsil ettiği şeyler doğanın mevsimleri,büyüme,kışın ölüm,baharda canlanma.yaşamın döngüsü,ölmek için doğmak,diğer taraf için canlanmak.bahçe cüceleri olan heykeller de yeşilmiş.
bunlar neyi çağrıştırıyor:earth sond-this is it ve ağaç üstündeki michael..
gotik dönemde kiliseler kutlamalarda bir green man ya da jack in the green kullanmaya başladılar,bahçelerinde bununla ilgili süslemeler yaptılar,avrupa ve galler de bunu görebilirsiniz.yapraklar ve sarmaşıklar arasında yaşlı bir yüz.yeniden doğmak için ölmeye ihtiyacı vardır.doğadaki anne figürünün karşılığı olarak erkektir.bu bana Moonwalker dan bir şey hatırlattı.(green man büstleriyle michael ın robot büstünü kıyaslamış)
green man bir çok folklorik ve kutsal öğretide mevcut.sonsuza dek büyüme ve doğanın yenilenen enerjisi.pagan kültüründe tanrı Pan green man e karşılık gelir,hindistan daki Rama, çindeki PanGu ve Fu Shi,babildeki Gılgamış destanından Enkidu aynı kişilerdir.güneş ışığına kadar çalış ve sonra hasat zamanı.
I have the funniest feeling that...This Is It...that for me too...It is carnival..-Gilda Munson.
En büyük ve uydurma green man ...sonraki bölümde...ve The Man ile bitirmiş.I'm alive and I'm here forever.
Anonymous
Misafir
Misafir

Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13  Empty Geri: Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13

Mesaj tarafından blue sea Ptsi Mart 07, 2011 10:26 am

Teşekkürler Mdenz
Green man...This is it

Heart Michael Jackson Death Hoax - Carnival and The Green Man - Thriller 2 Part 13  586927
blue sea
blue sea

- Similar topics